Firefly: The Game (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Cyberpuncur
Posty: 309
Rejestracja: 03 lut 2014, 11:52
Lokalizacja: Sopot

Re: Firefly

Post autor: Cyberpuncur »

Jak ktoś nie zna serialu to gra dużo traci, bardzo dużo.
A serial jest na tyle krótki, że można go przez weekend łyknąć.

Na 2 osoby się gra przede wszystkim szybciej i nie jest źle.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Odp: Firefly

Post autor: Rocy7 »

Jesli dziewczynie serial sie spodoba to chyba sprobuje z gra:), o ile cena troche spadnie.

Jedyne, co mnie martwi to aktualny poziom interakcji, polaczony z tym rozwoj statki by moc na koncu scenariusza wypelnic trudniejsza misje przywodzi mi na mechanike Talizmana, a ten u nas "nie chwycil".
Choc z drugiej strony dziewczynie bardzo podoba sie wypelnianie misji w Lords of Waterdeep, wiec moze mechanika "pick up and deliver" tez sie spodoba:)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8745
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2656 times
Been thanked: 2335 times

Re: Odp: Firefly

Post autor: Curiosity »

Gambit pisze:
Rocy7 pisze:Kurde gdyby plansza nie byla tak uboga, a strasznie biedne wyglada. Wiem ze ciezko by bylo cos wymyslec lepszego, ale ogolnie to srednio mnie zacheca.
Nic więcej nie potrzeba w kosmosie, zwłaszcza w Firefly. Są sektory, są planety...reszta to karty. Dzięki temu przelot jest jeszcze bardziej nieprzewidywalny.
Widziałem Twoją wideorecenzję i to właściwie dzięki niej się w ogóle zastanawiam nad ta grą :) Bardzo udana, 25 minut zleciało piorunem.

Nie wiem, czy lubię taką mechanikę. Na pewno lubię jak są misje do wykonywania i coś się za to dostaje - ogólnie jak widać postępy. Tak samo lubię jak można polepszać sprzęt, umiejętności, może lepszy statek?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Cyberpuncur
Posty: 309
Rejestracja: 03 lut 2014, 11:52
Lokalizacja: Sopot

Re: Firefly

Post autor: Cyberpuncur »

Umiejętności jako takich się nie rozwija, załoganci mają swoje + różne przedmioty i kombinacje załogantów dodają odpowiednie bonusy.
Są w zasadzie 3 - walka, negocjacje, mechanika.
Statek można rozbudować o kilka modułów (większa ładownia, lepszy 'silnik', 'Cry Baby', autonaprawiacza itp).
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Firefly

Post autor: Karit »

Szczerze wszystkim radzę obejrzeć serial :) Mój nieplanszówkowy kolega, który serial oglądał, jak tylko zobaczył pudełko, to już mnie męczy abyśmy grali. Ta gra naprawdę bardzo dużo zyskuje jak się wie co nieco więcej o postaciach i uniwersum. A jak już inni mówili to jeden sezon +film można spokojnie w weekend zrobić (i potem sie wkurzać czemu nie ma kontynuacji ;) )
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Firefly

Post autor: Rocy7 »

Oj wiem że serial i film ma klimat :), ale martwi mnie mechanika, nie chciałbym się nudzić przez 2 godziny a mała interakcja wskazuje na grę obok siebie.
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Firefly

Post autor: Furia »

Rocy7 pisze:Oj wiem że serial i film ma klimat :), ale martwi mnie mechanika, nie chciałbym się nudzić przez 2 godziny a mała interakcja wskazuje na grę obok siebie.
Grałam co prawda jedna partię, ale interakcja była zerowa. W oczekiwaniu na swoją turę spokojnie można iść robić obiad, grzańca, cokolwiek.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Firefly

Post autor: Karit »

Furia pisze:
Rocy7 pisze:Oj wiem że serial i film ma klimat :), ale martwi mnie mechanika, nie chciałbym się nudzić przez 2 godziny a mała interakcja wskazuje na grę obok siebie.
Grałam co prawda jedna partię, ale interakcja była zerowa. W oczekiwaniu na swoją turę spokojnie można iść robić obiad, grzańca, cokolwiek.
To prawda, niestety przy 2 graczach w zasadzie nic się między nimi nie dzieje. inaczej jest trochę jak graczy jest już 4 ale wtedy opóźnienia są większe...
Mam nadzieje że zapowiadany dodatek jakoś rozwiąże ten problem interakcji.
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8745
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2656 times
Been thanked: 2335 times

Re: Firefly

Post autor: Curiosity »

No to gra zamówiona. A w weekend spróbuję obejrzeć jakiś odcinek serialu.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Dr Bobaz
Posty: 437
Rejestracja: 10 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Gdynia

Re: Firefly

Post autor: Dr Bobaz »

Ja mam do gry tylko jedną uwagę.. Skąd tam się wzięło tyle gwiazd?
Firefly dzieje się w jednym układzie z jedną gwiazdą i duża ilością planet i jeszcze większą ilością księżyców - patrz -> Serenity (film).
Poza tym - mechanicznie jest przyjemna. Zbliżona do Merchants and maruders, ale bez problemu "robię coś co drugą turę, resztę tur się nudzę).
Brak interakcji (właściwie) jest trochę przykry, bo trudno jest przeszkdzić innemu graczowi w jego planach (nawet gdy widizsz co robi i ręce załamujesz). Ale z drugiej strony - właśnie z tej przyczyny tury mogą lecieć szybko i przyjemnie, bo nie zawsze trzeba czekać ze swoimi akcjami aż skończy przeciwnik.
Na pewno wishlista, kto wie, może kupię ;).
Embrace Eternity!
Selverin
Posty: 15
Rejestracja: 18 lip 2012, 19:04

Re: Firefly

Post autor: Selverin »

Dr Bobaz pisze:Ja mam do gry tylko jedną uwagę.. Skąd tam się wzięło tyle gwiazd?
Firefly dzieje się w jednym układzie z jedną gwiazdą i duża ilością planet i jeszcze większą ilością księżyców - patrz -> Serenity (film).
Według twórców serialu jest to skomplikowany układ gwiezdny z 5 gwiazdami. Jedną centralną (siedziba sojuszu) i 4 orbitującymi wokół niej. Dlatego w tym systemie jest tyle planet zdatnych do zamieszkania, bo w okół jednej gwiazdy zmieści się tylko 3-4 planety orbitujące w strefie warunków zdatnych do podtrzymywania życia. Oficjalna mapa http://i.picresize.com/images/2013/02/06/BMhCv.jpg
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Firefly

Post autor: kwiatosz »

Grałem dopiero raz, ale poczucie przygody w kosmosie bardzo mi się podoba (prawie tak bardzo jak serial). Z brakiem interakcji to moim zdaniem nie do końca tak jest, że nie istnieje. Grałem na 3 osoby - przestawianie Łupieżców i krążownika Sojuszu naprawdę potrafi namieszać (zwłaszcza Sojusz) - bo przy każdym kontakcie z krążownikiem można dużo stracić. Przestawienie krążownika potrafi wydłużyć drogę statkowi o kilka pól i mocno wpłynąć, tak samo nagłe przeszukanie zaserwowane komuś z załogantem poszukiwanym listem gończym. Nieco też handlowaliśmy ze sobą.

Z drugiej strony więcej interakcji mogłoby spowodować, że gra stałaby się w połowie niegrywalna, przy zaciętych graczach mogłaby się nigdy nie kończyć, bo zawsze by było jak ubić lidera. Już w pierwszej grze było tak, że tura gracza trwała może z minutę - a jeżeli drugą akcją było działanie w porcie, to już po 30 sekundach grała następna osoba. Oczywiście zwalnia to w przypadku robienia misji z misbehave, ale dalej to absolutnie nie jest czas, w którym odchodzenie od stołu ma sens. No chyba że ma się zamulacza w ekipie, wtedy to tutaj będzie boleć, bo faktycznie w czyjejś kolejce nie ma co robić, zwłaszcza jak już obejrzeliśmy wszystkie stosy kart odrzuconych.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8745
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2656 times
Been thanked: 2335 times

Re: Firefly

Post autor: Curiosity »

Jakie koszulki do kart?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Firefly

Post autor: kwiatosz »

Nie wiem czy koszulkujesz wszystko jak leci, ale tutaj kart się nie trzyma w ręku - wszystko leży na stole.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8745
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2656 times
Been thanked: 2335 times

Re: Firefly

Post autor: Curiosity »

kwiatosz pisze:Nie wiem czy koszulkujesz wszystko jak leci, ale tutaj kart się nie trzyma w ręku - wszystko leży na stole.
Najczęściej grywam w pubie, przy piwie... koszulki to jednak must have :)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Firefly

Post autor: kwiatosz »

Ok. Ja nie koszulkuję, więc pewnikiem nie odpowiem, ale rozważając do klubu czytałem na BGG, że idealnie pasują 63.5 mm x 88 mm.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Cyberpuncur
Posty: 309
Rejestracja: 03 lut 2014, 11:52
Lokalizacja: Sopot

Re: Firefly

Post autor: Cyberpuncur »

Standard CCG pasują.

Na 3 talie (po 40 kart) warto mieć lepszej jakości koszulki, bo te 3 talie będą często tasowane - 2x nav deck i 1x misbehave.
Cała reszta może być spokojnie w cieńszych.

Te 3 talie (120 kart) mam w koszulkach FFG standard CCG, resztę w MAYDAY Standard CCG Ultra-Fit 63,5 x 88 mm.

Warto kupić od razu mikrododatek Breakin' Atmo, mimo, że cena lekko niepoważna.

Co do grania w pubie, to... Gra jest mocno miejscożerna.
Na 4 osoby można się zmieścić na ścisk na stole 150x90.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Firefly

Post autor: kwiatosz »

Nav decki są często tasowane, ale niedokładnie, bo w trakcie gry się nie tworzą zestawy - wystarczy raz przemiąchać na jeden przetas.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8745
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2656 times
Been thanked: 2335 times

Re: Firefly

Post autor: Curiosity »

Kwiatosz, kiedy recenzja na blogu? I kiedy w ogóle jakiś wpis? :)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Firefly

Post autor: kwiatosz »

Recki nie będzie raczej, bo pisanych poza Światem Gier Planszowych nie robię, a te mendy Gradaniowe nie chcą w to grać, że niby później nie będą sobie mogli w excelu pograć... Ale może ich zmuszę jak im pokażę, że jest zainteresowanie :) No i Spartacus od tego wydawnictwa okazał się objawieniem.

A z wpisem... Chwilowo jakoś wena na końcówki mi odeszła :( Mam rozgrzebanych kilka wpisów, ale żadnego nie umiem sensownie zakończyć. Ale miło słyszeć, że ktoś czeka, podeślę to wenie, może się zreflektuje :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5236
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1842 times
Kontakt:

Re: Firefly

Post autor: Gambit »

Ja czekam na nowy dodatek, żeby go zrecenzować :)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Odp: Firefly

Post autor: Rocy7 »

W razie braku chetnych do gry, czy tryb daje rade? Jest jeden scenariusz specjalnie do solo, a w inne tez da sie tak grac?
Ostatnio zmieniony 16 lut 2014, 13:36 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
Cierń
Posty: 601
Rejestracja: 15 gru 2008, 11:53
Lokalizacja: Gliwice/Sośnica
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Firefly

Post autor: Cierń »

Grałem wczoraj z dwoma kumplami, od razu napiszę, że kazdy zna i lubi serial (obowiązkowy filmik tłumaczący skąd dinozaur jako znacznik aktywnego gracza puszczony przed grą :) ).
Losowość - znaczna. Klimat - rewelacja. Zabawa - przednia. Polecam :D.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8745
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2656 times
Been thanked: 2335 times

Re: Firefly

Post autor: Curiosity »

Dziś odebrałem przesyłkę:) Jutro wertuję instrukcję, w czwartek pierwsza gra.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8745
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2656 times
Been thanked: 2335 times

Re: Firefly

Post autor: Curiosity »

Mam pytanie o Delivery Jobs; mam wrażenie, że podręcznik zawiera sprzeczne informacje :(

Strona 13:
Jeśli gracz przewozi Towar, Kontrabandę czy Pasażerów i w czasie lotu je/ich straci, musi na własną rękę uzupełnić braki.
A poniżej: Nie można wrócić na Pick-Up, żeby wziąć więcej.

Pozornie to się wyklucza, ale może jest to kwestia interpretacji? Czyli: jeśli w trakcie wykonywania Zlecenia stracę Towar lub Pasażerów, to sam muszę postarać się o nowych, ale mam uzupełnić braki wyłącznie na innej planecie?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
ODPOWIEDZ