Firefly: The Game (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Ubaew
Posty: 5
Rejestracja: 08 lut 2020, 17:38
Been thanked: 3 times

Re: Firefly: The Game (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Ubaew »

Ja rozważałem kiedyś takie dwupiętrowe stojaki na wizytówki. Powinny sie sprawdzić...
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Firefly: The Game (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Yuri »

Ubaew pisze: 11 mar 2021, 09:31 Ja rozważałem kiedyś takie dwupiętrowe stojaki na wizytówki. Powinny sie sprawdzić...
Mam i używam do wielu gier na karty American mini ale wejdą i większe. Super sprawa. Chińskie rączki wykonuja je bardzo niedrogo, polecam Aliexpress.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2423
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Firefly: The Game (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Jiloo »

motti pisze: 10 mar 2021, 22:09 Skorzystam z okazji że się tu ruch zrobił i spytam, czy macie jakieś patenty na trzymanie talii i ich stosów kart odrzuconych podczas gry?
Nie wiem na ile tu się grzebie w odrzuconych kartach, ale wkładaj po prostu karty na spód danej talii awersem do góry.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Firefly: The Game (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Curiosity »

Jiloo pisze: 11 mar 2021, 11:34 Nie wiem na ile tu się grzebie w odrzuconych kartach
Mocno się grzebie, to MUSI być osobna talia.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2423
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Firefly: The Game (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Jiloo »

Curiosity pisze: 11 mar 2021, 12:05 Mocno się grzebie, to MUSI być osobna talia.
No to najlepiej piętrowe stojaczki.

Ewentualnie może sprawdzi się taki stojak na wizytówki? Tu pewnie dużo zależy od grubości talii.
Spoiler:
U mnie się sprawdza, ale wchodzi maksymalnie 30+ kart w koszulkach.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1558
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 61 times
Been thanked: 106 times

Re: Firefly: The Game (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Muad'Dib »

Ja widziałem taka opcję :)
Spoiler:
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
motti
Posty: 142
Rejestracja: 08 sie 2014, 11:49
Has thanked: 76 times
Been thanked: 13 times

Re: Firefly: The Game (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: motti »

30 kart to trochę mało, w podstawce jest po 25 kart na talię, z dodatkami już będzie więcej. Muszę jednak dokładniej z linijką przyjrzeć się wizytownikom i dwupoziomowym podajnikom. Dla mnie to jeszcze dziewiczy teren. :D
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1214 times
Been thanked: 1419 times

Re: Firefly: The Game (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Mr_Fisq »

Dobre zestawienie dodatków do Firefly:
Curiosity pisze: 11 gru 2021, 16:09 Piszę to z perspektywy osoby, który ma wszystko co wyszło, łącznie z "Big Damn Money" i matą 8) Nie sprawdzałem co jest dostępne, więc po prostu napiszę co fajnie mieć, w miarę możliwości w kolejności od najbardziej pożądanych do tych najmniej.

1. Breakin Atmo - tani dodatek, dodający nowe karty, uważam, że jest obowiązkowy przy tej cenie. Mały wydatek a sporo dobrego.
2. Pirates & Bounty Hunters - "must have". Wprowadza element rywalizacji między graczami, ma kapitalną misję piracką, czyli "każdy na każdego", która w dodatku jest dość szybka i bardzo "mięsista". Również zakup obowiązkowy.
3. Kalidasa - ten dodatek dodaje Corvetę - szybki statek ścigający tych, co łamią prawo. Fajna sprawa. W podstawce było Ci w zasadzie wszystko jedno, czy jesteś "Outlaw" czy nie, tutaj już możesz mieć problem, jeśli natkniesz się na Corvetę.
4 & 5. Jetwash i Esmeralda - dodatkowe statki, fajne, mocniejsze niż te z podstawki, dające nowe możliwości.
6. Blue Sun - dodatek, który powiększa mapę i dodaje nowych zleceniodawców i sklepy (tak jak Kalidasa), ale... to jest też wada tego dodatku. Plansza nagle robi się zbyt duża i jak masz zlecenie np. transportu z Blue Sun na Kalidasę to życzę powodzenia - czeka Cię kilka rund lotu w przestrzeni, podczas którego nie zrobisz wiele więcej. Pojawiają się co prawda karty pozwalające brać zlecenia "na odległość", ale nie starczy to dla wszystkich graczy.
7. Artful Dodger - piąty statek. Szybszy niż te z podstawki, ale oo mniejszej ładowni. Jak chcecie grać do 4 osób to można go pominąć. Podobno niektóre nowe podstawki zawierają już AD w sobie ((do sprawdzenia).
8. Crime & Punishment - więcej nowych kart, ale pod warunkiem, że masz poprzednie dodatki.
9. Big Damn Money, statki żywiczne - fajne, ale nie "must have".
10. promki - jak wyżej.
Wrzucam tutaj cytat, żeby te informacje nie wyparowały kiedyś w ramach czyszczenia podforum zakupowego.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5232
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1835 times
Kontakt:

Re: Firefly: The Game (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Gambit »

Mr_Fisq pisze: 19 gru 2021, 20:56 Dobre zestawienie dodatków do Firefly:
Spoiler:
Wrzucam tutaj cytat, żeby te informacje nie wyparowały kiedyś w ramach czyszczenia podforum zakupowego.
Jest jeszcze jeden bardzo ciekawy dodatek. Niestety fanowski i nie ma go w oficjalnym druku. Nazywa się Local Colors (polskie tłumaczenie ma tytuł Lokalny Koloryt) i zawiera karty, które można dociągać na "pustych" planetach, czyli takich bez sklepów. Dorzucona negatywna interakcja między graczami i klika prostych robótek :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Firefly: The Game (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Curiosity »

Gambit pisze: 20 gru 2021, 08:21 Local Colors
Mam go wydrukowanego, nawet z nim grałem kilka razy, ale ostatecznie stwierdziłem, że robi więcej złego niż dobrego. Pewne karty są trochę dziwne w działaniu. Z tego co pamiętam, u mnie szalę przeważyły karty, które zagrywane na innego gracza sprawiały, że ów przestaje być "solid" ze zleceniodawcą. Mieliśmy jedną rozgrywkę, która polegała na zbieraniu lojalności ze zleceniodawcami i przez taką kartę rozgrywka w pewnym momencie niemiłosiernie zaczęła się dłużyć.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Rafal1970
Posty: 205
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 62 times
Been thanked: 24 times

Re: Firefly: The Game (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Rafal1970 »

Udało mi się zgromadzić duży zestaw Firefly The Game. Mam to większe pudełko podstawki (nie wiem czym różni się od mniejszego kwadratowego) oraz dodatki: Pirates & Bounty Hunters, Blue Sun, Kalidasa oraz trzy małe Crime & Punishment, Artful Dodger, Breakin' Atmo.

Zamierzam ogrywać zestaw po raz pierwszy -w 3 do 4 graczy. Macie może jakieś rekomendacje w jakiej kolejności wprowadzać dodatki ? Wszyscy będziemy grali po raz pierwszy. Będę wdzięczny za podpowiedzi.
kucyk
Posty: 160
Rejestracja: 17 gru 2013, 20:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 14 times
Been thanked: 15 times

Re: Firefly: The Game (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: kucyk »

Przy pierwszych grach odpuscilbym piratow, c&p oraz oba sektory dodatkowe - Blue Moon i Kalidase.
Do podstawki dodaj tylko Breakin' Atmo i Dodgera i bedzie dobrze.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Firefly: The Game (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: c08mk »

Duże pudełko powinno mieć zintegrowanego Dodgera. W mniejszym kwadratowym pudełku go nie było i trzeba było osobno dokupić. Silnik do Dodgera trzeba podebrać z którejś talii kart, bo jeżeli dobrze pamiętam to karta nie była do niego dodawana.
Rafal1970
Posty: 205
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 62 times
Been thanked: 24 times

Re: Firefly: The Game (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Rafal1970 »

Czy ktoś posiada może pliki z tłumaczeniem kart do Firefly the game wykonanym w roku 2016 przez Grabash`a ??
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1558
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 61 times
Been thanked: 106 times

Re: Firefly: The Game (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Muad'Dib »

No i po latach od pierwszej zapowiedzi, nadchodzi nowe, szkoda, że w formie CF, pewnie będzie zabójcza cena. Jestem ciekaw czy jakaś nowa zawartość czy po prostu big box.

https://gamefound.com/projects/gf9/firefly-the-game
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
vwootchekey
Posty: 8
Rejestracja: 12 kwie 2016, 15:53
Has thanked: 1 time

Re: Firefly: The Game (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: vwootchekey »

Mam pytanie w kontekście dodatków fanowskich.
Czy drukował ktoś dodatki dostępne nie jako PDFy tylko jako gotowe zbiory na PrinterStudio.com
np. Aces & Eights, Ship Pack - Wave1, The Black Market, Legal Work (aka Interpol deck) etc?

Jak wygląda kwestia wysyłki do Polski?
Który z nich jest szczególnie warty uwagi?

Local Color mimo, że bardzo popularny, nawet przez samego autora jest uważany za przedawniony bo został wydany przed takimi dodatkami jak Pirates & Bounty Hunters i w planach ma wydanie kiedyś wersji 2.0, która będzie mechanicznie bardziej zbalansowana.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1558
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 61 times
Been thanked: 106 times

Re: Firefly: The Game (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Muad'Dib »

Na tyle ważne info, że skopiuję tutaj zawartość z dyskusji na temat crowdfundingu. GF9 zapowiedziało, że będzie dostępna polska wersja językowa, pół roku po realizacji angielskiego wydania. Zaskakujący news, dla mnie o tyle nieprzekonywujący, że ich dotychczasowe lokalizacje nie powalają :)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1214 times
Been thanked: 1419 times

Re: Firefly: The Game (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Mr_Fisq »

Aliens: Another Glorious Day in the Corps też miał mieć polską wersję i coś jej nie widać... Tu (kampania) chyba nie będzie już tak łatwo się z tego wymigać.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Wender
Posty: 187
Rejestracja: 09 lip 2022, 18:13
Has thanked: 100 times
Been thanked: 78 times

Re: Firefly: The Game (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Wender »

Muad'Dib pisze: 06 cze 2023, 17:19 Na tyle ważne info, że skopiuję tutaj zawartość z dyskusji na temat crowdfundingu. GF9 zapowiedziało, że będzie dostępna polska wersja językowa, pół roku po realizacji angielskiego wydania. Zaskakujący news, dla mnie o tyle nieprzekonywujący, że ich dotychczasowe lokalizacje nie powalają :)
Nie powalają, w sensie są kiepskiej jakości? Czy ich nie ma? ;)
Tu jest oficjalnie zapowiedziana, razem z hiszpańską i niemiecką, łącznie z detalami takimi jak kiedy i jakie wersje będą dostępne (Complete Collection), więc raczej nie ma odwrotu ;)
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1558
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 61 times
Been thanked: 106 times

Re: Firefly: The Game (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Muad'Dib »

Są średniej jakości :) w wolnej chwili rzecę okiem na instrukcję, podobno jest dostępna ale jakoś umknął mi ten fakt.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
ODPOWIEDZ