Eurobiznes a Monopoly

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Eurobiznes a Monopoly

Post autor: Brylantino »

Żadną. Obie są nudne i głupie jak kilo gwoździ.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Eurobiznes a Monopoly

Post autor: Veridiana »

Kolega - jak ten kogut - na poważnie, czy dla jaj?
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4070
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 282 times
Been thanked: 168 times

Re: Eurobiznes a Monopoly

Post autor: lacki2000 »

To ja zacytuję słowa nieznanego wieszcza: "Nie dyskutujmy z botem, bo co będzie potem?"
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2331
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 570 times
Been thanked: 920 times

Re: Eurobiznes a Monopoly

Post autor: Galatolol »

Przecież widać po jego postach, że jest całkowicie nowy w świecie planszówkowym :roll:
Awatar użytkownika
MarcinG
Posty: 265
Rejestracja: 13 lut 2013, 15:41

Re: Eurobiznes a Monopoly

Post autor: MarcinG »

Brylantino pisze:Żadną. Obie są nudne i głupie jak kilo gwoździ.


Kilo gwoździ fajniejsze niż te gry :)
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Eurobiznes a Monopoly

Post autor: sillue »

ponieważ 3 lata temu moja przygoda z grami planszowymi ograniczała się do tego typu wynalazków, to nie będę szydził, tylko zagłosuję na Super Business... niby wszystkie podobne, ale w tą zawsze chętniej grałem... potem Fortuna... i dopiero Eurobiznes...
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3362
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 115 times
Been thanked: 131 times

Re: Eurobiznes a Monopoly

Post autor: maciejo »

Polecam Monopol City :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Marvin
Posty: 113
Rejestracja: 11 gru 2008, 08:37
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: Eurobiznes a Monopoly

Post autor: Marvin »

A tam, najlepszy jest Eurobiznes, bo w czasach, gdy w niego grywalem, nie strzykalo mnie w krzyzach i dziewczyny sie za mna ogladaly ;-)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Eurobiznes a Monopoly

Post autor: mig »

te gry różnią się w swoich wersjach podstawowych tak nieznacznie, ze jeśli nie jesteś w stanie na rynku wtórnym znaleźć starej Football Biznes, to kieruj się głównie ceną. Czyli raczej Eurobiznes ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Eurobiznes a Monopoly

Post autor: Veridiana »

To nie jest szydzenie, tylko popchnięcie ku refleksji.
Czy ja sie pcham na forum gier komputerowych i pytam starych wyjadaczy dyskutujących w setkach wątków o tysiącach gier, o których nie słyszałam, bo jestem początkująca, czy lubią bardziej "banalną staroć leżącą w każdym sklepie i kosztującą 5 zeta" czy "banalną staroć leżącą w każdym sklepie i kosztującą 5 zeta będącą polskim klonem tej pierwszej"?
Bosze... chyba można się domyśleć, że 99.9% ludzi tutaj nie gra w w/w?
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Eurobiznes a Monopoly

Post autor: adam_k27 »

W Eurobiznes grałem parę razy w dzieciństwie - kolega miał, ja miałem i wolałem Fortunę. Monopol kupiłem parę lat temu dla syna, wersję miniaturową. Monopol jak dla mnie jest nieco ciekawszy niż Fortuna, ale różnice są w sumie marginalne (dodatkowy ruch po wyrzuceniu dubletu, wyrzucanie dubletów, aby wyjść z więzienia).

Gdybym musiał w którąś z nich zagrać to wybrałbym Monopoly, bo ładniejsze i minimalne różnice w zasadach sprawiają że w mojej opinii gra się nieco ciekawiej niż w Eurobiznes.

Gdybym musiał którąś z nich kupić to kupiłbym tańszą ;) Niekoniecznie byłby to Eurobiznes, bo mam kupione parę lat temu w hipermarkecie miniaturowe wydanie monopolu, które kupiłem za bodajże 25 zeta.

Osobiście nie powiedziałbym, że te gry to nic nie warte śmiecie. Kiedyś się w Fortunę zagrywałem, banknoty i karty są już mocno wytarte w moim egzemplarzu, pomimo że o grę bardzo dbałem. Moje dzieci na Fortunie i Monopolu nauczyły się liczyć pieniądze. Obecnie te gry mnie już nie bawią, aczkolwiek od czasu do czasu mógłbym jeszcze w to zagrać. Powiem nawet że wolę Fortunę, czy Monopol niż Magię i Miecz (tez się kiedyś w to zagrywałem, dalej mam i dzieciaki to uwielbiają, a ja obecnie wręcz przeciwnie) Dzieci zaś zauważyłem że mają inne podejście do gier. To że o wygranej decydują kości nie jest dla nich wadą, grunt żeby gra dostarczała emocji, a gromadzenie bądź tracenie pieniędzy wystarcza aby tych emocji dostarczyć, więc gra się im podoba :)
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2013, 14:24 przez adam_k27, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Eurobiznes a Monopoly

Post autor: rastula »

Veridiana pisze:To nie jest szydzenie, tylko popchnięcie ku refleksji.
Czy ja sie pcham na forum gier komputerowych i pytam starych wyjadaczy dyskutujących w setkach wątków o tysiącach gier, o których nie słyszałam, bo jestem początkująca, czy lubią bardziej "banalną staroć leżącą w każdym sklepie i kosztującą 5 zeta" czy "banalną staroć leżącą w każdym sklepie i kosztującą 5 zeta będącą polskim klonem tej pierwszej"?
Bosze... chyba można się domyśleć, że 99.9% ludzi tutaj nie gra w w/w?

nie gra -ale każdy kiedyś grał - a jak nie grał to po co się wypowiada? :P
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Eurobiznes a Monopoly

Post autor: Veridiana »

W Monopol faktycznie nigdy nie grałam heh. Ale drażni mnie takie pytanie, noooo :wink:
Jakbym spytała miłośnika literatury, czy bardziej LUBI (zauważmy czas teraźniejszy) Lokomotywę czy Stefka Burczymuchę...
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4070
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 282 times
Been thanked: 168 times

Re: Eurobiznes a Monopoly

Post autor: lacki2000 »

Veridiana pisze:Jakbym spytała miłośnika literatury, czy bardziej LUBI (zauważmy czas teraźniejszy) Lokomotywę czy Stefka Burczymuchę...
Lokomotywę! Choć Stefek depcze jej po piętach za ten wspaniały "sztyk u swej spisy".
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
artch
Posty: 211
Rejestracja: 01 mar 2011, 10:10

Re: Eurobiznes a Monopoly

Post autor: artch »

Ja tam wolę tę grę od tamtej bo w tamtą nie grałem a tę mam ale nie gram w nią nawet jak był tamtą miał.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Eurobiznes a Monopoly

Post autor: Lothrain »

artch pisze:Ja tam wolę tę grę od tamtej bo w tamtą nie grałem a tę mam ale nie gram w nią nawet jak był tamtą miał.
i to zdecydowanie najtrafniejsze podsumowanie całego wątku :mrgreen:
ODPOWIEDZ