Metallum

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Metallum

Post autor: wojo »

Jak pewnie niektórzy z Was wiedzą, wspólnie z Wojtkiem Krupnikiem, naszą gra pod kryptonimem "Metallum" wygraliśmy ex-aequo w konkursie Galakty na projekt gry planszowej (w kategorii SF) - LINK.

Od tego czasu pracę nad wersją ostateczną idą pełną parą i wszystko wygląda na to, że gra będzie gotowa na Essen. Wprawdzie jeszcze nie mogę zdradzić za dużo szczegółów, ale myślę, że te na dniach zaczną się pojawiać na stronie Galakty oraz na BGG, dlatego postanowiłem założyć ten temat.

Na razie możecie rzucić okiem na
1. Wpis na BGG (z zarysem tematyki i mechaniki)
http://www.boardgamegeek.com/boardgame/148271/metallum
2. Wersję roboczą okładki:
http://www.boardgamegeek.com/image/1785004/metallum

Będę wdzięczny za wszelkie komentarze do opisu i grafiki a mam nadzieję, że wkrótce będę mógł więcej napisać o samej grze. A teraz pora zabrać się za pisanie pamiętników projektanta.

EDIT: Aktualne linki
Informacje:
1. Gra na BGG
2. Strona Galakty poświęcona grze
3. Instrukcja i FAQ (PL)
4. INSTRUKCJA (Ang)

Video + Grafiki:
1. Video prezentacja gry nagrana w Essen
2. Galeria grafik na BGG

Inne:
1. Część forum Galakty poświęcone grze
2. Pamiętniki Projektantów (PL)
3. Pamiętniki projektanta (Ang)
4. Planeta promo (Psi)
5. Moduł "Atak Robotów" - karta promo
6. Liczba kart i pasujące koszulki (uwaga: kart nie trzyma się w ręce więc koszulkowanie tylko dla zabezpieczających wszystkie swoje karty)

Ciekawostki:
1. Instrukcja w wersji japońskiej
2. Okładka Metallum wśród najpopularniejszych grafik na BGG w 2013
3. Metallum fan microbage na BGG (zachęcam do poczęstowania się)

Opnie klientów sklepów
1. Rebel
2. Planszomania
3. 3trolle
4. Amazon.de(DE)

Recenzje:
1. Recenzja na ZnadPlanszy.pl
2. Recenzja na BGG autorstwa użytkownika jamuki z Hiszpanii (ENG)
3. Recenzja na blogu Ciekawe Gry
4. Recenzja autorstwa Veridiany na GamesFanatic.pl
5. Recenzja na Esensja.pl
6. Recenzja na Board Times napisana przez ekipę for2players
7. Recenzja na Polter.pl
8. PowerMilk
9. Renesansowy Humanista
10. Planszówki we dwoje
11. Przegląd dwuosobowych gier polskich na gamesfanatic.pl obejmujący również Metallum.



Audio Recenzje
1. Podcast The Spiel recenzuje grę (omówienie gry zaczyna się około 1:08:30)

Video Recenzje:
1. Tom Vassel
2. DriveThruReview
3. Cliquenabend (DE)

Video Recenzje PL
1. BoardGamesFactory
2. Planszolandia - oprócz recenzji, także tłumaczenie zasad
Ostatnio zmieniony 13 paź 2015, 09:52 przez wojo, łącznie zmieniany 32 razy.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Metallum

Post autor: BartP »

Opis wygląda ciekawie, może ze dwóch literówek się doszukałem ("every round consists" i "ship's systems"), acz ekspertem od angielskiego nie jestem, więc coś tam może czyhać. Okładka ładna, gdybym miał się czepiać, to wskazałbym te dziwne latające kamery - wyglądają jak naklejone na tło.
Powodzenia.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: Metallum

Post autor: lacki2000 »

Ja tylko odnośnie grafiki - dość jasno opisuje o co chodzi. Te dwie planety w tle mają bliźniaczo podobne kontury kontynentów, więc technicznie wyglądają jak kopiuj-wklej.
Te krety-zbieracze jak spadają to mają z tyłu napęd? No chyba, że tam słaba grawitacja, to ok, tylko że w takim wypadku musiałoby być więcej dysz bocznych do sterowania kierunkiem lotu. Skoro po bokach wychodzą im łapy to nie wiem po co temu spadającemu po prawej stronie z tego bocznego otworu przebłyskuje niebieskie podświetlenie. No i czemu statek-matka oświetlony jest z godziny 16:00 jak wszystkie inne obiekty z około dziesiątej. Trochę to oświetlenie holyłódzkie jest.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Metallum

Post autor: wojo »

Wielkie dzięki za wszelkie uwagi - przekazałem do wydawnictwa. Jeżeli macie jeszcze jakieś obserwacje to jak najbardziej zachęcam do dzielenia się tutaj czy na BGG - bardzo możliwe że jest jeszcze na tyle czasu aby z nich skorzystać!

Wrzucam jeszcze jeden link z grafiką (tym razem FB Galakty): https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... nt_count=1
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4040
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Metallum

Post autor: AkitaInu »

Okładka bardzo fajna, lubie taki styl.

Generalnie nie ma się do czego przyczepić :) (a nie bede jej oglądać pod lupą ;))

Druga grafika natomiast jest zbyt ... różowa :) Wygląda jakby była prześwietlona, ale to tylko moja opinia.


Co do samego opisu: od razu nasunęło mi się skojarzenie: Robo Rally :) Nie wiem czy dobrze ale jakoś tak mi to właśnie wpadło do głowy.

Sam opis rozgrywki - wygląda bardzo sucho, z tym stawianiem extractorów, tak nawet niezbyt zachęcająco ale podejrzewam że to dopiero wstęp ;) Ciekawi mnie mianowicie sama faza programowania. To wygląda kompletnie odwrotnie jak pozyskiwanie surowców, czytaj: bardzo bardzo fajnie :)

No chyba że samo pozyskiwanie surowców jest tylko "wierzchołkiem góry lodowej" w tym przypadku, wynikiem akcji gracz a nie meritum rozgrywki :)

ot, taka opinia :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Metallum

Post autor: Curiosity »

Gra wyjdzie po polsku? Pewnie tak.
Można gdzieś o niej poczytać w naszym języku? Pewnie nie.

Ja rozumiem, że euro są bardziej pożądane niż złotówki, ale z czystego sentymentu można było coś skrobnąć...

To taki nieśmiały apel o opis "po naszemu".
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Metallum

Post autor: wojo »

AkitaInu - dzięki za opinie o grafikach. Myślę że trafią gdzie trzeba. Co do analizy opisu to choć porównanie do RoboRally chyba raczej dalekie z mojej perspektywy (choć nie grałem :) ) to przyznam że spostrzeżenia co do faz ... hmmm ciekawy jestem czy po zagraniu powiesz że dokładnie tak sobie to wyobrażałeś ale zdajesz się być bardzo blisko.

Curiosity - tak gra będzie też w wersji PL. Natomiast co do poczytania po polsku to myślę że będzie sporo rzeczy wkrótce tylko teraz wszystkie myśli skupione na Essen i stąd chwilowo "po naszemu" mało materiałów.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2013, 22:13 przez wojo, łącznie zmieniany 1 raz.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4040
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Metallum

Post autor: AkitaInu »

wojo pisze:AkitaInu - dzięki za opinie o grafikach. Myślę że trafią gdzie trzeba. Co do analizy opisu to choć porównanie do RoboRally chyba raczej dalekie z mojej perspektywy (chodź nie grałem :) ) to przyznam że spostrzeżenia co do faz ... hmmm ciekawy jestem czy po zagraniu powiesz że dokładnie tak sobie to wyobrażałeś ale zdajesz się być bardzo blisko.

Generalnie w robo rally ruch programujesz kartami (kilka opcji, do przodu, lewo prawo, obroty i w tył) a potem jednoczesnie gracze sie nimi ruszaja. Ten kto ma wieksza wartosc liczbowa na karcie jedzie pierwszy.

No i chetnie zagram jak tylko bede miał okazje ;)

Fajnie ze bierzesz pod uwage uwagi zwykłych userów :)
Awatar użytkownika
Christoforos
Posty: 437
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:51
Lokalizacja: Lublin / Czerniejów
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Metallum

Post autor: Christoforos »

@Curiosity u nas od czerwca można przeczytać wywiad z jednym z autorów
http://www.boardtime.pl/2013/06/metallu ... wce-w.html
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Metallum

Post autor: wojo »

Gra została oficjalnie zapowiedziana przez Galaktę:
http://galakta.pl/nasze-jesienne-nowosci/
równocześnie wystartowała jej dedykowana strona (chwilowo dość uboga ale myślę że w będzie zawierać więcej, tam też w przyszłości można spodziewać się instrukcji).

Dodatkowo na FB galakty możecie zobaczyć kilka kart modułów jakie będą dostępne w grze: Link bezpośredni

Równocześnie możecie przeczytać pierwszą część pamiętników projektantów na BGG (na razie po angielsku, wersja PL właśnie powstaje)
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: Metallum

Post autor: KubaP »

Jakbyście scharakteryzowali Metallum na liniach

sucharkowe euro - klimatyczny ameritrash

oraz

mnóstwo negatywnej interakcji - zero negatywnej interakcji

oraz

banalna gra dla dzieci - mózgożer pokroju 18xx?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4040
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Metallum

Post autor: AkitaInu »

Czy RW to rozkaz wykonania / wydobycia ? ;)

Fajne grafiki na kartach, utrzymane w klimacie okładki. Wydaje mi się że można by obrazek z karty pole siłowe zmienić bo jest chyba taki sam jak na okładce tylko odwrócony w poziomie ... albo żeby ten extractor / kombajn wyglądał troche inaczej ;)

Kiedy więcej grafik ? będzie jakaś plansza dla graczy czy wszystko opiera się na kartach ?

UPDATE:
KubaP pisze:Jakbyście scharakteryzowali Metallum na liniach

sucharkowe euro - klimatyczny ameritrash

oraz

mnóstwo negatywnej interakcji - zero negatywnej interakcji

oraz

banalna gra dla dzieci - mózgożer pokroju 18xx?

Ja strzelam, że:

1. bardziej do euro niż ameritrashu
2. pół na pół jeżeli chodzi o interakcje
3. dużo bliżej mózgożernej gry niż banały (z resztą było opisane już że gra jest bardziej skierowana dla graczy obytych z tematem gier planszowych)
Ostatnio zmieniony 04 paź 2013, 14:01 przez AkitaInu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: Metallum

Post autor: KubaP »

A może wypowiedzieć się ktoś z autorów? :)

W sumie tak naprawdę wystarczy mi informacja o poziomie negatywnej inetrakcji - czy można przeciwnikom zniszczyć, zepsuć coś, co zbudują? Czy tylko "podebrać akcję"? Skraść surowce? Napaść i usunąć z gry?
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Metallum

Post autor: wojo »

KubaP
Linia sucharkowe euro - klimatyczny ameritrash
Powiedziałbym, że gra jest hybrydowa z lekką przewagą euro (choć patrz niżej).

Linia mnóstwo negatywnej interakcji - zero negatywnej interakcji
Sporo negatywnej interakcji. Można też w pewnym stopniu regulować jej "ilością" w konkretnych rozgrywkach.

Linia banalna gra dla dzieci - mózgożer pokroju 18xx
Gra jest średniej ciężkości choć zdecydowanie skierowana do graczy.

AkitaInu jeszcze nie zdradzam co to jest RW ale powiem że widać "to" na projekcie pudełka :)

Jestem pewien, że więcej grafik na pewno się pojawi. Tutaj jednak wszystko w gestii Galakty.

Gra jest zdecydowanie planszowa a nie karciana. Natomiast co do samej planszy ... myślę że wkrótce coś się na ten temat pojawi.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
Ouragan
Posty: 283
Rejestracja: 13 sty 2010, 08:30
Lokalizacja: Poznań

Re: Metallum

Post autor: Ouragan »

a to nie jest mechanika oparta na RobboRally??
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Metallum

Post autor: wojo »

Ouragan - wprawdzie w RoboRally nigdy nie grałem i piszę jedynie na podstawie dawno przeczytanych recenzji to jednak wydaje mi się że nasza gra z RoboRally nie ma wiele wspólnego poza tym że programujemy swoją turę (choć samo to w sobie pewnie jakieś podobieństwa między grami stworzy).

W RoboRally program polega chyba tylko na zaplanowaniu ruchu na parę tur do przodu. W naszej grze programuje się tylko daną turę i poza samym ruchem kluczowe są inne akcję które do tego ruchu dołożymy (jak np. rozmieszczanie Extractor'ów, instalowanie modułów planetarnych, wpływanie na poziomy wydobycia na planetach etc.).
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
kisio
Posty: 502
Rejestracja: 31 sty 2007, 22:47
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Metallum

Post autor: kisio »

RW - robot wydobywczy?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4040
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Metallum

Post autor: AkitaInu »

wojo pisze:Ouragan - wprawdzie w RoboRally nigdy nie grałem i piszę jedynie na podstawie dawno przeczytanych recenzji to jednak wydaje mi się że nasza gra z RoboRally nie ma wiele wspólnego poza tym że programujemy swoją turę (choć samo to w sobie pewnie jakieś podobieństwa między grami stworzy).

W RoboRally program polega chyba tylko na zaplanowaniu ruchu na parę tur do przodu. W naszej grze programuje się tylko daną turę i poza samym ruchem kluczowe są inne akcję które do tego ruchu dołożymy (jak np. rozmieszczanie Extractor'ów, instalowanie modułów planetarnych, wpływanie na poziomy wydobycia na planetach etc.).
Ruch planujemy tylko na jedną ture, musimy wziąść pod uwage wszystkie przeszkody na planszy (lasery, koła obracające, przenośniki które poruszają i obracają robotem). Stąd chyba właśnie nasze porównania co do robo rally :)

Czekam na więcej w takim razie :)
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Metallum

Post autor: ernin »

Chciałem dodać grę do want to buy ale przeczytałem, że gra dla 2 osób więc podziękuję ;/
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Metallum

Post autor: wojo »

Kilka informacji:
- Na BGG w galerii Metallum pojawiły się grafiki, które znajdą się na "planszy". Plansza jest modularna i składa się z kafli planet.
- Również na BGG pojawił się drugi wpis z pamiętnika projektantów - prehistoria gry.
- W najbliższych dniach powinien zacząć się pojawiać cykl artykułów o grze w języku polskim. Nie omieszkam podrzucić linka tutaj.

Kisio - Trafiłeś w sedno RW to istotnie Robot Wydobywczy, Extractor w wersji angielskiej. Postaram się zdobyć jedną z promocyjnych planet jakie mają być dodawane do gry w Essen i Ci podesłać.

AkitaInu - dzięki za rozjaśnienie sprawy RoboRally - jak widać moja wiedza o tej grze nie jest wystarczająca. W takim razie pozostaje mi odesłać znających RoboRally do zagrania w Metallum i sprawdzenia na własnej skórze czy gry są podobne.

ernin - Na razie Metallum jest grą stricte dwu osobową. Taka konfiguracja zarówno nam i Galakcie podobała się najbardziej i nie będziemy wydawać gry wielosobowej tylko po to by sprzedać jej więcej. Natomiast jeżeli gra się spodoba także graczom to mamy kilka pomysłów ... pożyjemy zobaczymy.

Ponadto:
Wielkie dzięki dla użytkownika BGG/forum Sandking za zwrócenie uwagi na literówkę w nazwie angielskiej karty. Szczęśliwie wersja drukowana nie będzie zawierać tego błędu.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4040
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Metallum

Post autor: AkitaInu »

wojo pisze:Kilka informacji:
- Na BGG w galerii Metallum pojawiły się grafiki, które znajdą się na "planszy". Plansza jest modularna i składa się z kafli planet.
- Również na BGG pojawił się drugi wpis z pamiętnika projektantów - prehistoria gry.
- W najbliższych dniach powinien zacząć się pojawiać cykl artykułów o grze w języku polskim. Nie omieszkam podrzucić linka tutaj.
Ładne te grafiki, nawet bardzo :) a jak będzie wyglądał sam kafel planety ?
Kisio - Trafiłeś w sedno RW to istotnie Robot Wydobywczy, Extractor w wersji angielskiej. Postaram się zdobyć jedną z promocyjnych planet jakie mają być dodawane do gry w Essen i Ci podesłać.
Masz więcej takich kart ? ;-)

Dodatkowo, na Essen już będzie grywalna gra tak? Ostateczna wersja ?
AkitaInu - dzięki za rozjaśnienie sprawy RoboRally - jak widać moja wiedza o tej grze nie jest wystarczająca. W takim razie pozostaje mi odesłać znających RoboRally do zagrania w Metallum i sprawdzenia na własnej skórze czy gry są podobne.
Ciesze się że to rozjaśniłem. Ja bardzo lubie ten element Robo Rally, dlatego Metallum mnie tak interesuje. Dodatkowo z Dziewczyną gramy bardzo dużo we 2 osoby własnie więc tym bardziej :)
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Metallum

Post autor: Tycjan »

Na ZnadPlanszy zaczęliśmy publikacje "Dziennika projektanta", w którym autorzy Metallum piszą o swojej grze: http://goscie.znadplanszy.pl/2013/10/07 ... llum-cz-1/
Zapraszam :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Metallum

Post autor: Tycjan »

Druga część "Dziennika projektanta": http://goscie.znadplanszy.pl/2013/10/10 ... y-wampira/

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Metallum

Post autor: maciejo »

Wygląda pięknie :D
http://boardgamegeek.com/images/boardga ... 1/metallum
Proszę nie spartolcie tej gry :!: :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4130
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Metallum

Post autor: tomb »

Grafiki są po prostu... kosmiczne!!!
ODPOWIEDZ