Alcatraz- Kozioł Ofiarny

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Alcatraz- Kozioł Ofiarny

Post autor: TTR_1983 »

Witam,
Po pierwszej rozgrywce nasunęło mi się kilka wątpliwości:
1) Czy można przesunąć klawisza do pokoju, w którym stoi inny gracz i jest 3 klawiszy? Gracz nie może wchodzić do pomieszczeń gdzie jest 4 klawiszy.
2) Lokacja Spacerniak- chcę wymienić noż za klucz. Biorę z karty lokacji klucz, a gdzie odkładam żeton noża?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2709 times
Been thanked: 2396 times

Re: Alcatraz- Kozioł Ofiarny

Post autor: Curiosity »

Żetony odkładasz w pierwszej kolejności do odpowiednich pomieszczeń, później dopiero do Sali Odwiedzin i na Spacerniak.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
armani
Posty: 35
Rejestracja: 04 lut 2013, 12:05

Re: Alcatraz- Kozioł Ofiarny

Post autor: armani »

Dziś zagrałem partię i nasunęła mi się pewna wątpliwość.

W wariancie "srebrnym" nie ma możliwości zdobycia pistoletu. Przynajmniej tak wynika z opisu lokacji w instrukcji dla tegoż wariantu. Miałem zadanie dla 2 graczy gdzie potrzebne były 3 noże. Na 2 osoby to daje 6 żetonów noży a w grze jest ich tylko 5. Co w takiej sytuacji?
ihasel
Posty: 131
Rejestracja: 20 sty 2016, 20:40
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Alcatraz- Kozioł Ofiarny

Post autor: ihasel »

W sumie macie mieć 3 noże, mają być dwie osoby w pomieszczeniu i nie więcej niż liczba policjantów wskazana na planie.
Czyli może jeden z Was mieć 1 nóż, drugi dwa, albo jeden mieć wszystkie trzy noże.
My gramy - nie wiem czy prawidłowo, tak, że jeżeli dwie osoby mają w sumie (w przytoczonym przykładzie) 4 noże - to w pierwszej kolejności swoje odkłada osoba, która podnosi plan, a brakujący przedmiot gracz-pomocnik.

Przy okazji zapytam o pewną watpliwość... czy dobrze gramy, że jeżeli w pokoju z planem na dwie osoby stoi kozioł i ma przedmiot potrzebny do jego podniesienia, to jedna z osób niebędących kozłem może to wykorzystać i wchodząc do takiego pokoju może podnieść plan wykorzystując do tego również przedmioty kozła, jak i obecność jego samego (jako drugiej postaci potrzebnej do podniesienia planu)? Oczywiście w tej sytuacji kozioł nie dostaje nagrody, a jest ona losowana dla trzeciego gracza, który nie brał udziału w zdobyciu planu?
Matti_C
Posty: 347
Rejestracja: 03 cze 2013, 10:24
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Alcatraz- Kozioł Ofiarny

Post autor: Matti_C »

Przedmioty oddać ma ten kto robi plan. Prosi, grozi, przekonuje do wymiany/oddania , ale jak ktoś nie chce oddać i nie masz akcji by go okraść to nie wykonasz planu.
ihasel
Posty: 131
Rejestracja: 20 sty 2016, 20:40
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Alcatraz- Kozioł Ofiarny

Post autor: ihasel »

Matti_C pisze:Przedmioty oddać ma ten kto robi plan. Prosi, grozi, przekonuje do wymiany/oddania , ale jak ktoś nie chce oddać i nie masz akcji by go okraść to nie wykonasz planu.
Widzisz, my też tak grałyśmy w pierwszej partii...później przestudiowałyśmy jeszcze raz instrukcję.
Na stronie 3 napisano "Jak zdobyć plan?". I tam jest wymienione, że potrzeba co najmniej wymaganej liczby więźniów, na lokacji może być maksymalnie dozwolona liczba strażników i więźniowie przebywający na tej lokacji mają razem wszystkie wymagane fanty.

Pewna nie jestem, może w instrukcji jest błąd?
My gramy tak, że pomocnikiem może być Kozioł (częściej nie z własnej woli - jeśli mając potrzebne fanty, zatrzyma się na lokacji z planem).
ODPOWIEDZ