FInansowanie gier planszowych

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
sebastianbl1
Posty: 182
Rejestracja: 28 lip 2008, 11:42
Lokalizacja: Warszawa

FInansowanie gier planszowych

Post autor: sebastianbl1 »

Czesc wszystkim,

szukamy ciekawej gry planszowej ktora jest gotowa do wydania a ktorej tworcy brakuje pieniedzy na jej wydanie i promocje. Najchetniej z Warszawy lub okolic ale jesli ktos mialby super pomysl na gre i byl z innej czesci Polski to tez prosze o email.

Prosze o kontakt zawierajacy krotki opis gry, informacje o stopniu zaawansowania jej opracowania oraz ewentualne pytania:

s.blasiak@labkom.pl

Pozdrawiam
Sebastian Błasiak
Ostatnio zmieniony 09 paź 2013, 11:31 przez sebastianbl1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: FInansowanie gier planszowych

Post autor: lacki2000 »

yy "wydawcy" w sensie "autorowi". Bo na ogół wydawcy mają pieniądze na wydawanie i promocje, tylko nie zawsze chcą się nimi dzielić z autorami. Okrutnicy!
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
sebastianbl1
Posty: 182
Rejestracja: 28 lip 2008, 11:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: FInansowanie gier planszowych

Post autor: sebastianbl1 »

lacki2000 pisze:yy "wydawcy" w sensie "autorowi". Bo na ogół wydawcy mają pieniądze na wydawanie i promocje, tylko nie zawsze chcą się nimi dzielić z autorami. Okrutnicy!
no tak tak masz racje oczywiscie, ze uzylem zlego slowa. Powinno byc tworcy! To oczywiste, dzieki za informacje :)
Awatar użytkownika
Ouragan
Posty: 283
Rejestracja: 13 sty 2010, 08:30
Lokalizacja: Poznań

Re: FInansowanie gier planszowych

Post autor: Ouragan »

Hym...

Troche mało szczegółów. O jaki typ gry Ci chodzi, jakie masz doświadczenie w wydawaniu gier, jak planujesz dystrybułować, reklamować, jakie warunki umowy, jaki nakład? Rozumiem, że część z tych informacji nie chciał byś udzielać publicznie, ale na pewno można napisać coś więcej.

Trudno przedstawić projekt, który uważa się za finalny, który kosztował autora wiele wysiłku zupełnie nieznanej osobie.
sebastianbl1
Posty: 182
Rejestracja: 28 lip 2008, 11:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: FInansowanie gier planszowych

Post autor: sebastianbl1 »

Mam wrazenie, ze nie przeczytales tego co napisalem ze zrozumieniem :)

Nie planuje:
a.) dystrybuować
b.) reklamowac
c.) nakladac

planuje za to sfinansowac :)

a co do "zupelnie nieznanej osobie" to jesli ktos bedzie chcial mnie poznac to uwierz mi, ze nic nie stoi na przeszkodzie i z checia wypije nie jedna kawe rozmawiajac o ciekawych grach :), zreszta nie oczekuje od nikogo zeby mi opowiedzial o wszystkich szczegolach i detalach. Po prostu chcialbym spotkac ludzi ktorzy maja fajny, ba! super pomysl na gre ale nie maja pieniedzy na jej wydanie.

Czy teraz lepiej? :)
Ouragan pisze:Hym...

Troche mało szczegółów. O jaki typ gry Ci chodzi, jakie masz doświadczenie w wydawaniu gier, jak planujesz dystrybułować, reklamować, jakie warunki umowy, jaki nakład? Rozumiem, że część z tych informacji nie chciał byś udzielać publicznie, ale na pewno można napisać coś więcej.

Trudno przedstawić projekt, który uważa się za finalny, który kosztował autora wiele wysiłku zupełnie nieznanej osobie.
Awatar użytkownika
Vanilin
Posty: 41
Rejestracja: 03 paź 2011, 17:54

Re: FInansowanie gier planszowych

Post autor: Vanilin »

Bardzo dobrze powiedziane "projekt, który uważa się za finalny"
Awatar użytkownika
Ouragan
Posty: 283
Rejestracja: 13 sty 2010, 08:30
Lokalizacja: Poznań

Re: FInansowanie gier planszowych

Post autor: Ouragan »

Na czym ma zatem polegać te "sfinansowanie"? Wykładasz pieniądze i ???? ... i co dalej?
Awatar użytkownika
Van Hauzer
Posty: 40
Rejestracja: 22 cze 2009, 21:50

Re: FInansowanie gier planszowych

Post autor: Van Hauzer »

Podpisujesz umowę, gdzie są szczegóły ustalone "przy kawie". Potem wszystko ogarniasz. Druk, reklamę, dystrybucję. Jak ogarniesz dostajesz hajs na konto. Potem się rozliczasz i czekasz na kokosy.
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2106
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 69 times

Re: FInansowanie gier planszowych

Post autor: pabula »

Van Hauzer pisze:Podpisujesz umowę, gdzie są szczegóły ustalone "przy kawie". Potem wszystko ogarniasz. Druk, reklamę, dystrybucję. Jak ogarniesz dostajesz hajs na konto. Potem się rozliczasz i czekasz na kokosy.
Raczej też nie o to chodzi...
Raczej tylko o pożyczenie pieniędzy na wydanie gry
Taka inwestycja, albo lichwa ;)
Awatar użytkownika
Van Hauzer
Posty: 40
Rejestracja: 22 cze 2009, 21:50

Re: FInansowanie gier planszowych

Post autor: Van Hauzer »

No, dokładnie. Przy kawie ustalasz, że jak gra się sprzeda, to inwestor dostaje 95% zysku, a jak się nie sprzeda to musisz zwrócić hajs (plus odsetki dzienne).
sebastianbl1
Posty: 182
Rejestracja: 28 lip 2008, 11:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: FInansowanie gier planszowych

Post autor: sebastianbl1 »

Ciesze sie chlopaki, ze wiecie jak widze dokladnie na czym to ma polegac :)
Awatar użytkownika
Van Hauzer
Posty: 40
Rejestracja: 22 cze 2009, 21:50

Re: FInansowanie gier planszowych

Post autor: Van Hauzer »

Łatwiej by było gdybyś opisał szczegóły. Na przykład taki drobiazg w stylu "co z tego masz ty a co mam ja"?
sebastianbl1
Posty: 182
Rejestracja: 28 lip 2008, 11:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: FInansowanie gier planszowych

Post autor: sebastianbl1 »

Po 4 listopada opisze ze szczegolami wczesniej moge tylko rozmawiac na privie. Co zreszta z kilkoma osobami juz robie :)
Dominusmaris
Posty: 410
Rejestracja: 16 paź 2008, 12:05
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: FInansowanie gier planszowych

Post autor: Dominusmaris »

To ja przebijam ofertę kolegi Sebastiana. Jak się sprzeda, biorę tylko 94% dla siebie.
Jak się nie sprzeda nie trzeba będzie oddawać pieniędzy. Wezmę nerkę. Chętnych
zapraszam na priva. Jak ktoś nie ma gry a ma obie nerki, też może się odezwać.
sebastianbl1
Posty: 182
Rejestracja: 28 lip 2008, 11:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: FInansowanie gier planszowych

Post autor: sebastianbl1 »

Dominusmaris pisze:To ja przebijam ofertę kolegi Sebastiana. Jak się sprzeda, biorę tylko 94% dla siebie.
Jak się nie sprzeda nie trzeba będzie oddawać pieniędzy. Wezmę nerkę. Chętnych
zapraszam na priva. Jak ktoś nie ma gry a ma obie nerki, też może się odezwać.
Dominusmaris to ja przebijam tez twoja oferte i po prostu wezme od Ciebie obie nerki bez wzgledu na to czy masz gre czy jej nie masz :)
Nie musisz juz sie odzywac tylko podaj adres :)
sebastianbl1
Posty: 182
Rejestracja: 28 lip 2008, 11:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: FInansowanie gier planszowych

Post autor: sebastianbl1 »

A teraz na powaznie,

zalozylismy wspolnie z grupa znajomych nowy portal crowdfundingowy we-invest.pl Na czym polega crowdfunding mam nadzieje, ze jako pasjonaci gier wiecie i tlumaczyc wam nie musze. Ci ktorzy chca sie dowiedziec znajda na ten temat informacje u nas na stronie. Wkrotce juz bedziemy miec pierwsza gre planszowa a potem kolejne. Mam nadzieje :)

Ze wzgledu na moja pasje, wspolna zreszta z Wasza chcialbym bardzo aby dzieki temu portalowi powstaly naprawde fajne gry i zeby tworcy mogli sie rozwijac i tworzyc kolejne tytuly. Stad moj pocatkowo enigmatyczny wpis ale skoro juz wystartowalismy to smialo moge pisac o co chodzi. Wazne jest to, ze za pierwsze 5 projektow ktore znajda sie na stronie nie bedziemy brac JAKIEJKOLWIEK prowizji. Od kolejnych prowizja nasza to 8% plus 2 % oplaty dla transferuj.pl za obsluge kart, przelewy itd.

W razie pytan (poza pytaniami o nerke) z checia odpowiem na privie badz tutaj na forum.
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: FInansowanie gier planszowych

Post autor: hadrian »

sebastianbl1 pisze:Mam wrazenie, ze nie przeczytales tego co napisalem ze zrozumieniem :)

Nie planuje:
a.) dystrybuować
b.) reklamowac
c.) nakladac

planuje za to sfinansowac :)
sebastianbl1 pisze:
zalozylismy wspolnie z grupa znajomych nowy portal crowdfundingowy we-invest.pl Na czym polega crowdfunding mam nadzieje, ze jako pasjonaci gier wiecie i tlumaczyc wam nie musze.
Przeczytałem wątek, wiem co to crowdfunding i sam zacząłem się zastanawiać czy ze zrozumieniem przeczytałem Twoją wypowiedź z wyżej cytowanego postu :) ale rozumiem, że miała ona na celu zaintrygowanie społeczności :wink:
Large Hadrian Collider
ODPOWIEDZ