Rosyjskie koleje / Russian Railroads (Helmut Ohley, Leonhard Orgler)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Rosyjskie koleje / Russian Railroads (Helmut Ohley, Leonhard Orgler)

Post autor: hipcio_stg »

Również potwierdzam ze to gra genialna! Szukam Niemieckich kolei od 2-3lat bezskutecznie. Ta gra w moich oczach ma tylko jedna mała wadę. Rozkręca się z punktami zdecydowanie za bardzo. Wolałbym gdyby zdobycze punktowe były podzielone przez 4 i gra kończyła się wynikami 50-120, a nie 300-600
kisiel365
Posty: 773
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 229 times
Been thanked: 275 times

Re: Rosyjskie koleje / Russian Railroads (Helmut Ohley, Leonhard Orgler)

Post autor: kisiel365 »

600? oO mam grubo ponad 50 partii i jakos nigdy współgracze nie dali mi się wybić ponad 450
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Rosyjskie koleje / Russian Railroads (Helmut Ohley, Leonhard Orgler)

Post autor: seki »

kisiel365 pisze: 13 paź 2021, 11:02 600? oO mam grubo ponad 50 partii i jakos nigdy współgracze nie dali mi się wybić ponad 450
600 to może nie ale wyniki w okolicach 550 wśród dobrych graczy są standardem. W ostatniej rundzie zdobywa się często ponad 150 punktów.
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 973
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 352 times
Been thanked: 756 times
Kontakt:

Re: Rosyjskie koleje / Russian Railroads (Helmut Ohley, Leonhard Orgler)

Post autor: Apos »

Mogę tylko potwierdzić 500+. Sprawdzałem u siebie statystyki i po 520-530 wyniki padały.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Rosyjskie koleje / Russian Railroads (Helmut Ohley, Leonhard Orgler)

Post autor: hipcio_stg »

Kula śnieżna w RK tak się rozpędza, ze na prawdę można dużo ugrać. Może 600 to nie koniecznie ale 570 miałem na pewno. W związku z tym potwornym liczeniem wole zagrać przez neta, bo znacznik punktowy dubluje tor i leci do przodu.
evrard
Posty: 359
Rejestracja: 19 paź 2013, 08:32
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Rosyjskie koleje / Russian Railroads (Helmut Ohley, Leonhard Orgler)

Post autor: evrard »

A tak jeszcze powiem, że niedawno na Board Game Arena w wersji beta wrzucili Ultimate Railroads. Mapa podstawowa + azjatycka. Można potestować najnowszy dodatek :)
nakago
Posty: 257
Rejestracja: 16 mar 2012, 16:38
Has thanked: 28 times
Been thanked: 38 times

Re: Rosyjskie koleje / Russian Railroads (Helmut Ohley, Leonhard Orgler)

Post autor: nakago »

1. Czy i gdzie można już kupić Ult. R. po angielsku?
2. Czy wiadomo już coś o polskiej edycji?
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Rosyjskie koleje / Russian Railroads (Helmut Ohley, Leonhard Orgler)

Post autor: eveni »

nakago pisze: 17 paź 2021, 16:26 1. Czy i gdzie można już kupić Ult. R. po angielsku?
2. Czy wiadomo już coś o polskiej edycji?
Ad. 2
9 czerwca pisałam do wydawnictwa, czy planują wydać UR, dostałam odpowiedź: "Aktualnie nie mamy takich planów - w ciągłem sprzedaży mamy nadal podstawową wersję gry." 😞
evrard
Posty: 359
Rejestracja: 19 paź 2013, 08:32
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Rosyjskie koleje / Russian Railroads (Helmut Ohley, Leonhard Orgler)

Post autor: evrard »

Nie jestem mistrzem poszukiwań w internetach ale z tego co widziałem w przedsprzedaży jest póki co tylko wersja niemiecka w niemieckich sklepach. Natomiast wg mnie nie ma szans na wydanie UR w wersji polskiej. Polska wersja podstawki słabo się sprzedała co wnioskuje po licznych wyprzedażach i braku wydania dodatków. Zakładam więc, że nikt się nie szarpnie na wydanie tego w wersji polskiej. Kolejnym argumentem jest to, że poza instrukcją jest to gra niezależna językowo. Jest szansa, że znajdzie się jakaś dobra dusza co przetłumaczy instrukcję dla tych co nie spikają po angielsku i wersja PL niepotrzebna...
evrard
Posty: 359
Rejestracja: 19 paź 2013, 08:32
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Rosyjskie koleje / Russian Railroads (Helmut Ohley, Leonhard Orgler)

Post autor: evrard »

Ja wiem, że ten post niewiele wnosi ale nie wierzę w to co widzę... Board game arena, azjatyckie koleje, azjatycki przemysł, rozgrywka trzy osobowa - koleś wykręcił 883 punkty...
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 973
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 352 times
Been thanked: 756 times
Kontakt:

Re: Rosyjskie koleje / Russian Railroads (Helmut Ohley, Leonhard Orgler)

Post autor: Apos »

evrard pisze: 08 lis 2021, 07:10 Ja wiem, że ten post niewiele wnosi ale nie wierzę w to co widzę... Board game arena, azjatyckie koleje, azjatycki przemysł, rozgrywka trzy osobowa - koleś wykręcił 883 punkty...
Przy rozgrywce czteroosobowej, wyniki były bardzo rozbieżne. Od 440 do 711. Dość duży rozstrzał.
Gość, który wygrał rozwijał tylko górną trasę + tor fabryk. Zbierał 2x, zamiennik punktacji za poszczególne kolory torów oraz umieścił "medal Kijowski" na górnym torze. Toru środkowego oraz dolnego nawet nie ruszył.

Po kilku kolejnych partyjkach na mapie Azjatyckiej - bardzo fajna! Lubię nowe możliwości poszczególnych torów oraz jak różnią się od siebie. Pomysł z odblokowywaniem miejsc na lokomotywy jest super - nie trzeba czekać, aż wejdą wyższe wartości tych, tylko łączyć słabsze modele. Dzielony tor rozwoju - dodaje ciut rywalizacji i wygląda jak wyścig. Lepiej w/g mnie się sprawdza niż osobisty tor.

Czekam, aż pojawi się u nas w sklepach :)
kisiel365
Posty: 773
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 229 times
Been thanked: 275 times

Re: Rosyjskie koleje / Russian Railroads (Helmut Ohley, Leonhard Orgler)

Post autor: kisiel365 »

Idzie gdzieś sensownie zdobyć wersję Ultimate?
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 973
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 352 times
Been thanked: 756 times
Kontakt:

Re: Rosyjskie koleje / Russian Railroads (Helmut Ohley, Leonhard Orgler)

Post autor: Apos »

kisiel365 pisze: 09 lis 2021, 10:36 Idzie gdzieś sensownie zdobyć wersję Ultimate?
Na razie tylko jest opcja zakupu w sklepie z Niemiec/Holandii, o ile znajdziesz dostępną w sklepie.

Pisałem do Planszostrefy, to mają sprowadzić wersję Ultimate, jak będzie u dystrybutora.
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 624
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: Rosyjskie koleje / Russian Railroads (Helmut Ohley, Leonhard Orgler)

Post autor: Michito »

Jest też na zamówienie w planszomanii. Cena, no cóż, taka jakiej można było się spodziewać.
evrard
Posty: 359
Rejestracja: 19 paź 2013, 08:32
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Rosyjskie koleje / Russian Railroads (Helmut Ohley, Leonhard Orgler)

Post autor: evrard »

Michito pisze: 29 sty 2022, 09:10 Jest też na zamówienie w planszomanii. Cena, no cóż, taka jakiej można było się spodziewać.
Z tym, że jest to wersja niemiecka, nie angielska. O ile gra sama w sobie niezależna językowo, dobrze by było mieć zrozumiałą instrukcję. Już miałem w koszyku, zorientowałem się w ostatniej chwili :) Po rabatach 400 zł. I tak nieźle. Obawiałem się, że przy obecnych cenach może być około 500.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Rosyjskie koleje / Russian Railroads (Helmut Ohley, Leonhard Orgler)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

evrard pisze: 29 sty 2022, 10:48
Michito pisze: 29 sty 2022, 09:10 Jest też na zamówienie w planszomanii. Cena, no cóż, taka jakiej można było się spodziewać.
Z tym, że jest to wersja niemiecka, nie angielska. O ile gra sama w sobie niezależna językowo, dobrze by było mieć zrozumiałą instrukcję. Już miałem w koszyku, zorientowałem się w ostatniej chwili :) Po rabatach 400 zł. I tak nieźle. Obawiałem się, że przy obecnych cenach może być około 500.
Za te pieniądze zakup zbyteczny.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Dziami
Posty: 288
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:43
Lokalizacja: Stalowa Wola
Has thanked: 197 times
Been thanked: 73 times

Re: Rosyjskie koleje / Russian Railroads (Helmut Ohley, Leonhard Orgler)

Post autor: Dziami »

Jako że aktualnie przebywam na germańskiej ziemi to skusiłem się na Ultimate bo tutaj grę da się wyrwać za 80€.
Właśnie zrobiłem mały unboxing i jednak zostaje lekkie rozczarowanie.
To, że pozmieniali kolory torów widziałem na unboxingach, więc tutaj rozczarowania nie było, ale uważam, że zmiany na minus (zielone tory? No kaman...).
Niestety w moim egzemplarzu żetony są bardzo poprzesuwane. Nie tak, że aż ucina grafiki (chociaz na pewnych żetonach, chyba jednak cięcie wchodzi na grafikę), ale jednak przesunięcia są znaczne.
Zmiana niebieskiego na granatowy kolor gracza też imho słabe posunięcie.
Zmiana znaczników przemysłu też może nie ziębi, ale ja tam do tych wielościanów nic nie miałem i wyglądają na wygodniejsze w użyciu (i są chyba większe).
Zmiana plansz z dołączanymi modułami przemysłu na minus bo gra będzie zajmowała więcej miejsca (o ile kojarzę w jednym z modułów nie używa się osobistych torów, ale dla mnie po prostu można ich było... Nie używać :wink: )
Ta wypraska prosta, ale wydaje się bardzo użyteczna także tutaj plusik.
Generalnie może i gra wypakowana prawie po brzegi i wszystko w jednym pudle, ale imho troszkę drogo jak za grę tak wykonaną, mimo że zawiera trzy dodatki.
Do jakości wydania gier Lacerdy daleko.
Dobrze, że nazwali Ultimate, a nie Deluxe Master Set :D

No i co robi indianin wśród inżynierów ja się pytam? :roll:
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4475
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Rosyjskie koleje / Russian Railroads (Helmut Ohley, Leonhard Orgler)

Post autor: garg »

Dziami pisze: 03 lut 2022, 17:49 No i co robi indianin wśród inżynierów ja się pytam? :roll:
W podstawce w Rosji, czy w dodatku w Niemczech? :wink:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Dziami
Posty: 288
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:43
Lokalizacja: Stalowa Wola
Has thanked: 197 times
Been thanked: 73 times

Re: Rosyjskie koleje / Russian Railroads (Helmut Ohley, Leonhard Orgler)

Post autor: Dziami »

garg pisze: 03 lut 2022, 19:23
Dziami pisze: 03 lut 2022, 17:49 No i co robi indianin wśród inżynierów ja się pytam? :roll:
W podstawce w Rosji, czy w dodatku w Niemczech? :wink:
Szczerze mówiąc to nawet nie wiem. Na szybko chciałem wszystko wypstrykać bo złożyłem "wypraskę" i nie mieściły się panczbordy i dodatkowo wydrukowana angielska instrukcja.
Nawet gdyby w dodatku amerykanskie koleje to widzę pewien zgrzyt, chociaz nie mam żadnej wiedzy na temat inzynieryjno-kolejowych zdolności indianskich szamanów i coś pomijam :)
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 413
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 407 times
Been thanked: 204 times

Re: Rosyjskie koleje / Russian Railroads (Helmut Ohley, Leonhard Orgler)

Post autor: Arachion »

POLSKA INSTRUKCJA - Ultimate Railroads
Sucharzysta
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Rosyjskie koleje / Russian Railroads (Helmut Ohley, Leonhard Orgler)

Post autor: hipcio_stg »

Dużo dobra w tym pudle będzie.
Rafal1970
Posty: 205
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 62 times
Been thanked: 24 times

Re: Rosyjskie koleje / Russian Railroads (Helmut Ohley, Leonhard Orgler)

Post autor: Rafal1970 »

Rozważam zakup Rosyjskich Kolei Ultimate Set. Jestem cieka jak się „zestarzała” w odniesieniu do dużej ilości nowych gier na rynku. Na BGG miejsce 101 – czyi źle nie jest. Czy ktoś w tą grę jeszcze gra?
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1181
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 252 times
Been thanked: 280 times

Re: Rosyjskie koleje / Russian Railroads (Helmut Ohley, Leonhard Orgler)

Post autor: siepu »

To nawet nie jest jakaś stara gra. Jasne, teraz zazwyczaj masz więcej wizualnych wodotrysków ale mechanika dalej jest zgrabna i działa. Wór dodatków rozwiązuje jedyny problem podstawki (regrywalność / powtarzalność), jeśli gra jest w twoim typie to jak najbardziej warto.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Rosyjskie koleje / Russian Railroads (Helmut Ohley, Leonhard Orgler)

Post autor: XLR8 »

Rafal1970 pisze: 09 kwie 2022, 20:56 Rozważam zakup Rosyjskich Kolei Ultimate Set. Jestem cieka jak się „zestarzała” w odniesieniu do dużej ilości nowych gier na rynku. Na BGG miejsce 101 – czyi źle nie jest. Czy ktoś w tą grę jeszcze gra?
Mnie ona nigdy się nie podobała i wg mnie i mojej grupy starzeje się bardzo słabo. Po pierwsze gra jest bardzo rozwiązywalna, po drugie gameplay daje takie same emocje jak wypełnianie arkusza w excelu. Raczej nudny WP do bicia własnych wyników niżeli jakakolwiek kompetytywna gra z fajną interkakcją.
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 330
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 211 times

Re: Rosyjskie koleje / Russian Railroads (Helmut Ohley, Leonhard Orgler)

Post autor: skiba »

Rafal1970 pisze: 09 kwie 2022, 20:56 Rozważam zakup Rosyjskich Kolei Ultimate Set. Jestem cieka jak się „zestarzała” w odniesieniu do dużej ilości nowych gier na rynku. Na BGG miejsce 101 – czyi źle nie jest. Czy ktoś w tą grę jeszcze gra?
Ja za to gorąco polecam! Grywamy w 2 i 3 graczy i jest spoko. Już sama podstawka daje kilka dróg do zwycięstwa i faktycznie zależnie od rozłożenia inżynierów różne opcje się otwierają. No i też gra na 2 graczy chodzi w miarę szybko. Do tego im lepiej nam siądzie plan na grę tym więcej takiego przyjemnego "a to mi odpala to, co mi odpala tamto, przez co dostaję to..." mamy :)
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
ODPOWIEDZ