Concordia (Mac Gerdts)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Bulva
Posty: 80
Rejestracja: 16 lip 2018, 01:11
Has thanked: 87 times
Been thanked: 39 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Bulva »

Przepraszam, jeśli pytanie się juz pojawiło.
Jaka jest obecnie najlepsza opcja/dodatek dla dwóch graczy - Kreta czy Korsyka ??? (podno Włochy z podsawowej gry są zbyt "luźne" dla 2 graczy)

Dziękuję ;-)
Awatar użytkownika
p_olo86
Posty: 412
Rejestracja: 04 sty 2017, 11:31
Has thanked: 9 times
Been thanked: 29 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: p_olo86 »

Bulva pisze: 22 wrz 2021, 03:20 Przepraszam, jeśli pytanie się juz pojawiło.
Jaka jest obecnie najlepsza opcja/dodatek dla dwóch graczy - Kreta czy Korsyka ??? (podno Włochy z podsawowej gry są zbyt "luźne" dla 2 graczy)

Dziękuję ;-)
Jak dla mnie najlepszą mapą na dwie osoby jest Brytania, później Kreta.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1197 times
Been thanked: 1409 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Mr_Fisq »

Kreta ma ten plus, że po drugiej stronie jest Egipt który nada na dwie osoby, bardziej niż Galia która towarzyszy Korsyce.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 954
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 653 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Bart Henry »

A tutaj mapki sklasyfikowane pod względem ciasnoty: klik.
Bulva
Posty: 80
Rejestracja: 16 lip 2018, 01:11
Has thanked: 87 times
Been thanked: 39 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Bulva »

Bardzo wszystkim dziękuję za sugestie i pomoc w wyborze.
Wygląda na to, że obecnie dostępny na rynku jest jedynie dodatek" Korsyka".
Ale chyba (jak patrzę) rzeczywiście najlepszym zakupem byłby "Egipt + Kreta". Może uda mi się gdzieś trafić.
Brytanii nigdzie nie widziałem nawet.
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2021, 13:25 przez Bulva, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sin
Posty: 669
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 174 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: sin »

Bulva pisze: 22 wrz 2021, 13:05 Bardzo wszystkim dziękuję za sugestie i pomoc w wyborze.
Wygląda na to, że obecnie dostępny na rynku jest jedynie dodatek" Korsyka".
Ale chyba (jak patrzę) rzeczywiście najlepszym zakupem byłby "Egipt + Kreta". Może uda mi się gdzieś trafić.
Brynanii nigdzie nie widziałem nawet.
Niedawno zamawiałem mapy i wtedy Brytania/Germania były dostępne w 3trollach i planszomanii. Szukanie może ułatwić planszove lub i-szop.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: ko2a »

Concordia na dwie osoby zdaje egzamin? Czy jakaś dedykowana mapa?
Awatar użytkownika
prz616
Posty: 47
Rejestracja: 12 lut 2017, 21:26
Has thanked: 117 times
Been thanked: 18 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: prz616 »

Bulva pisze: 22 wrz 2021, 13:05 Bardzo wszystkim dziękuję za sugestie i pomoc w wyborze.
Wygląda na to, że obecnie dostępny na rynku jest jedynie dodatek" Korsyka".
Ale chyba (jak patrzę) rzeczywiście najlepszym zakupem byłby "Egipt + Kreta". Może uda mi się gdzieś trafić.
Brytanii nigdzie nie widziałem nawet.
„Egipt i Kreta” („Aegyptus/Creta”) w dobrych pieniądzach i z darmową wysyłką jest na Amazonie(.pl). Brałem ostatnio i nawet przyszło bez uszkodzeń;)

A właśnie wziąłem dlatego, że Kreta jest często polecana jako fajna mapa na 2 osoby.
Ostatnio zmieniony 02 paź 2021, 16:23 przez prz616, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sin
Posty: 669
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 174 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: sin »

ko2a pisze: 02 paź 2021, 15:27 Concordia na dwie osoby zdaje egzamin? Czy jakaś dedykowana mapa?
Zdaje. Można grać na dowolnej mapie, wybierając w zależności od preferencji bardziej lub mniej ciasną, dodatkowo mapa Ionium z dodatku Venus ma wariant dwu- i trzyosobowy. Na BGG znaleźć można bardzo szczegółowe zestawienie map (link).
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: ko2a »

Nie orientuje się za bardzo w temacie. Czym różni się co Concordia od Concordia Venus? Czy będzie polskie wydanie?
Awatar użytkownika
sin
Posty: 669
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 174 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: sin »

ko2a pisze: 04 paź 2021, 22:27 Nie orientuje się za bardzo w temacie. Czym różni się co Concordia od Concordia Venus? Czy będzie polskie wydanie?
Concordia to gra podstawowa, Venus to dodatek który został wydany w dwóch wariantach, jako standardowe rozszerzenie do podstawki oraz samodzielna gra. Polska wersja ma być w przyszłym roku, podejrzewam, że w tym pierwszym wariancie, skoro została dopiero co dodrukowana podstawka, ale oficjalnie nie zostało to jeszcze ogłoszone.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: feniks_ciapek »

sin pisze: 04 paź 2021, 22:37 Concordia to gra podstawowa, Venus to dodatek [...]
Nie do końca. Venus to tak naprawdę nowe i ulepszone wydanie wersji podstawowej, które zostało wydane też w formie dodatku, aby obecni właściciele starej podstawki mogli sobie ją uaktualnić bez potrzeby kupowania całego pudełka.
Pompa85
Posty: 161
Rejestracja: 07 sie 2018, 23:14
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Pompa85 »

Co względem podstawki zostało uaktualnione?
kozz84
Posty: 731
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 158 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: kozz84 »

Pompa85 pisze: 05 paź 2021, 08:34 Co względem podstawki zostało uaktualnione?
Nic nie zostało uaktualnione. "Podstawka Venus" to "podstawka" + "dodatek Venus" w jednym pudełku.

Venus wprowadza tryb gry drużynowej, nowy typ karty, która pozwala na zagrywanie kart ze swojego stosu kart odrzuconych i nowe punktowanie jak ktoś ma więcej niż jeden budynek w prefekturze.
Awatar użytkownika
Siersciu
Posty: 165
Rejestracja: 26 kwie 2020, 01:02
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 171 times
Been thanked: 53 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Siersciu »

kozz84 pisze: 05 paź 2021, 10:00
Pompa85 pisze: 05 paź 2021, 08:34 Co względem podstawki zostało uaktualnione?
Nic nie zostało uaktualnione. "Podstawka Venus" to "podstawka" + "dodatek Venus" w jednym pudełku.

Venus wprowadza tryb gry drużynowej, nowy typ karty, która pozwala na zagrywanie kart ze swojego stosu kart odrzuconych i nowe punktowanie jak ktoś ma więcej niż jeden budynek w prefekturze.
Zgadzam się z Tobą. To nie jest żadna aktualizacja do podstawki :)
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: ko2a »

Siersciu pisze: 05 paź 2021, 10:05
kozz84 pisze: 05 paź 2021, 10:00
Pompa85 pisze: 05 paź 2021, 08:34 Co względem podstawki zostało uaktualnione?
Nic nie zostało uaktualnione. "Podstawka Venus" to "podstawka" + "dodatek Venus" w jednym pudełku.

Venus wprowadza tryb gry drużynowej, nowy typ karty, która pozwala na zagrywanie kart ze swojego stosu kart odrzuconych i nowe punktowanie jak ktoś ma więcej niż jeden budynek w prefekturze.
Zgadzam się z Tobą. To nie jest żadna aktualizacja do podstawki :)
Czyli mówiąc w skrócie jak nie pali to lepiej poczekać na Concordia Venus po polsku?
Awatar użytkownika
Flank3r
Posty: 62
Rejestracja: 09 gru 2018, 16:41
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 30 times
Been thanked: 31 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Flank3r »

ko2a pisze: 05 paź 2021, 14:18 Czyli mówiąc w skrócie jak nie pali to lepiej poczekać na Concordia Venus po polsku?
Z tego co chyba było mówione to Egmont wyda Venus nie jako samodzielną grę a jako dodatek do podstawki.
Awatar użytkownika
Siersciu
Posty: 165
Rejestracja: 26 kwie 2020, 01:02
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 171 times
Been thanked: 53 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Siersciu »

ko2a pisze: 05 paź 2021, 14:18
Siersciu pisze: 05 paź 2021, 10:05
kozz84 pisze: 05 paź 2021, 10:00 Nic nie zostało uaktualnione. "Podstawka Venus" to "podstawka" + "dodatek Venus" w jednym pudełku.

Venus wprowadza tryb gry drużynowej, nowy typ karty, która pozwala na zagrywanie kart ze swojego stosu kart odrzuconych i nowe punktowanie jak ktoś ma więcej niż jeden budynek w prefekturze.
Zgadzam się z Tobą. To nie jest żadna aktualizacja do podstawki :)
Czyli mówiąc w skrócie jak nie pali to lepiej poczekać na Concordia Venus po polsku?
To zależy tylko wyłącznie od Ciebie i pojemności Twojego portfela. Podejrzewam że tanio nie będzie (obstawiam, że coś w granicach 300zł) patrząc na aktualne ceny podstawki i dodatku Salsa. No i zależy też czy Egmont będzie chciał wydać Venus jako dodatek czy jako pełny pakiet (nie śledziłem tego za bardzo, ale wolałbym sam dodatek, bo podstawkę już mam).
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Elemenek »

Zapowiedziano właśnie dodatek do gry solo. Premiera w Essen. Będzie to automa, mam dużo nadzieję, bo grę lubię a nie zawsze jest skład żeby zagrać. Ma być możliwość też gry w dwie osoby + automa. Może to być coś fajnego bo nie ukazuje się jako tryb na stronie wydawcy, lecz pełnoprawne rozszerzenie. Mam nadzieję że Egmont się skusi biorąc pod uwagę że ma być dodruk podstawki i premiera Venus. Dodatek ma być kompatybilny z obiema wersjami i wszystkimi mapami.
_leigam_
Posty: 937
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 195 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: _leigam_ »

Flank3r pisze: 05 paź 2021, 14:25
ko2a pisze: 05 paź 2021, 14:18 Czyli mówiąc w skrócie jak nie pali to lepiej poczekać na Concordia Venus po polsku?
Z tego co chyba było mówione to Egmont wyda Venus nie jako samodzielną grę a jako dodatek do podstawki.
Z tego co mi wiadomo Egmont stara się unikać tematu i nie odpowiadać w jakiej formie to będzie. Zresztą sam ich pytałem.
Można podejrzewać że będzie to podstawka a nie dodatek, wtedy taka informacja mogła by wpłynąć mocno na sprzedaż zwykłej Concordii.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
sin
Posty: 669
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 174 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: sin »

_leigam_ pisze: 18 paź 2021, 16:01
Flank3r pisze: 05 paź 2021, 14:25
ko2a pisze: 05 paź 2021, 14:18 Czyli mówiąc w skrócie jak nie pali to lepiej poczekać na Concordia Venus po polsku?
Z tego co chyba było mówione to Egmont wyda Venus nie jako samodzielną grę a jako dodatek do podstawki.
Z tego co mi wiadomo Egmont stara się unikać tematu i nie odpowiadać w jakiej formie to będzie. Zresztą sam ich pytałem.
Można podejrzewać że będzie to podstawka a nie dodatek, wtedy taka informacja mogła by wpłynąć mocno na sprzedaż zwykłej Concordii.
Gdzieś na FB w komentarzach do postu Planszowych Newsów padła informacja, że jest to zależne od tego co oryginalny wydawca będzie drukował - Egmont się dołączy. Postaram się poszukać w wolnej chwili.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1197 times
Been thanked: 1409 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Mr_Fisq »

sin pisze: 18 paź 2021, 16:21 Gdzieś na FB w komentarzach do postu Planszowych Newsów padła informacja, że jest to zależne od tego co oryginalny wydawca będzie drukował - Egmont się dołączy. Postaram się poszukać w wolnej chwili.
Potwierdzam; też widziałem tą informację w komentarzach do postu PN. Jest to bezpieczne rozwiązanie - będzie co odpowiadać ewentualny niezadowolonym.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
sin
Posty: 669
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 174 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: sin »

Mam, tutaj źródło.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
kozz84
Posty: 731
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 158 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: kozz84 »

Pytanie: "Zostanie wydana jako dodatek czy niezależna gra podstawowa?"

Odpowiedź: "Zobaczymy jaki druk będzie organizowany"
Tego typu komentarze tylko pokazują jak idiotyczną decyzją było wydanie Venus w dwóch wersjach: jako podstawka i dodatek. Nie dość, że mąci to ludziom, którzy chcą kupić grę i co chwila zadają pytania na forach czym się różni jedno od drugiego, to jeszcze komplikuje to produkcję towaru.

Załóżmy, że egmont będzie musiał wydać Venus jako nową podstawkę. Ile osób kupi i zdziwi się, że już posiada połowę pudełka. Co z dodatkiem z mapą Balearica? Trzeba będzie kupić Balearica / Cyprus czy Balearica / Italia? W obydwu przypadkach również 1/2 produktu idzie do śmietnika.

Nie wyobrażam sobie, żeby egmont wydał Venus inaczej niż jako dodatek (zwłaszcza, że dopiero co był dodruk podstawki).
_leigam_
Posty: 937
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 195 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: _leigam_ »

kozz84 pisze: 19 paź 2021, 12:32 Nie wyobrażam sobie, żeby egmont wydał Venus inaczej niż jako dodatek (zwłaszcza, że dopiero co był dodruk podstawki).
Jakby tak to miało wyglądać to najlepiej było by o tym poinformować jak najszybciej. Taka informacja pozytywnie wpłynęłaby na sprzedaż podstawki. Dlatego mam duże wątpliwości.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
ODPOWIEDZ