Concordia (Mac Gerdts)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
mats17
Posty: 30
Rejestracja: 24 lip 2017, 10:59

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: mats17 »

to jeszcze jedno pytanie :) brac zwykla concordie czy jednak podstawke venus ?? Czy venus faktycznie wprowadza wiecej roznorodnosci jezeli chodzi o karty (wiem ze wnosi 4 mapy a nie 2)
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Lubel »

Ja wziąłem zwykłą, Salsę i Egipt/Kreta i jestem w pełni zadowolony.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: rattkin »

To chyba najlepszy zestaw „na start”.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Neoptolemos »

Ja zagrałem chyba ze 2 razy na egzemplarzu kolegi i bardzo mi się podobało. I chyba zrobię sobie prezent świąteczny, kupując "dużą" Venus.

Chyba że ktoś cokolwiek słyszał o tym, żeby inne wydawnictwo przejęło linię po Egmoncie? Hm...?
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: kozz84 »

Tak na dobrą sprawę oprócz Venus, wszystko jest dostępne do Concordii. Podstawka i Salsa jest po polsku, a mapy można spokojnie kupować zagraniczne wydania, ponieważ są niezależne językowo. Podejrzewam, że Venus wyjdzie jako nowa podstawka dopiero, gdy skończy się nakład egmontu :(
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: XLR8 »

Jaką mapę byście polecili najbardziej na 3 i jaką na 4 graczy? Zagraliśmy już blisko 50 razy na standardowej i szukamy urozmaicenia :D

Salsa odpada, bo zagraliśmy raz i wg nas psuje piękno tej gry, które tkwi w jej prostocie i elegancji.
Awatar użytkownika
Siersciu
Posty: 165
Rejestracja: 26 kwie 2020, 01:02
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 176 times
Been thanked: 53 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Siersciu »

XLR8 pisze: 03 gru 2020, 22:14 Jaką mapę byście polecili najbardziej na 3 i jaką na 4 graczy? Zagraliśmy już blisko 50 razy na standardowej i szukamy urozmaicenia :D

Salsa odpada, bo zagraliśmy raz i wg nas psuje piękno tej gry, które tkwi w jej prostocie i elegancji.
My we trójkę graliśmy na mapie Korsyki. Bardzo ciasna plansza. Z drugiej strony planszy jest Galia, ale jeszcze jej nie testowaliśmy.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Mr_Fisq »

XLR8 pisze: 03 gru 2020, 22:14 Jaką mapę byście polecili najbardziej na 3 i jaką na 4 graczy? Zagraliśmy już blisko 50 razy na standardowej i szukamy urozmaicenia :D

Salsa odpada, bo zagraliśmy raz i wg nas psuje piękno tej gry, które tkwi w jej prostocie i elegancji.
Ale nie podobają wam się dodatkowe zasady z Salsy czy same mapy?
Bo mapy wydają się idealnie skrojone na 3-4 graczy:
https://boardgamegeek.com/filepage/1706 ... p-all-maps

Edit:
@moderacja => takie pytania powinny być w głównym wątku gry, czy w dziale "Co kupić?" ?
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1130
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: kaimada »

Egipt, zawsze Egipt. 8)

Kiedyś nawet na temat dodatków do Concordi i map napisaliśmy cały tekst:
https://kaimada.znadplanszy.pl/2019/04/ ... concordii/
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Mr_Fisq »

kaimada pisze: 04 gru 2020, 10:31 Kiedyś nawet na temat dodatków do Concordi i map napisaliśmy cały tekst:
https://kaimada.znadplanszy.pl/2019/04/ ... concordii/
Takie linki powinny być w pierwszym poście :)
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: kozz84 »

rowerzysta37 pisze: 01 gru 2020, 08:41 1) czy jest wariant solo?
Na razie nie ma, ale na bgg pojawił się taki wpis:

Concordia Solitaria

"Play Concordia in a solo mode:
This expansion consists of a new deck of cards. Play it on any Concordia map. All you additionally need is the base game (or Venus) and a dice.

—description from the designer"

https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... -solitaria
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1342
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 552 times
Been thanked: 281 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Atamán »

XLR8 pisze: 03 gru 2020, 22:14 Jaką mapę byście polecili najbardziej na 3 i jaką na 4 graczy? Zagraliśmy już blisko 50 razy na standardowej i szukamy urozmaicenia :D

Salsa odpada, bo zagraliśmy raz i wg nas psuje piękno tej gry, które tkwi w jej prostocie i elegancji.
Po pierwszej partii z Salsą też tak czułem. Ale trzeba pamiętać, że tam są dwa oddzielne moduły: sól (i miasta z solą) oraz kafle forum, które dają jakieś ekstra bonusy. Jak później spróbowałem z samą solą, to uznaję to za ciekawe urozmaicenie, które nie wywraca gry. To te kafle forum są od czapy w tej grze.

Warto też zwrócić uwagę na te 2 mapy z Salsy, bo one są bardzo dobre, mają ciekawy układ połączeń, wg mnie lepszy balans między lądem i wodą, ale bez żadnych dodatkowych mikro-zasad i można na nich grać wg podstawowych zasad z podstawki (bez soli, bez forum). Bizancjum to drobne urozmaicenie dla 4-5 graczy względem Imperium z podstawki, a Hiszpania to moja ulubiona plansza do grania w 3 osoby. Obydwie te mapy mają średnio więcej miast w prowincji (mniej prowincji na 2 miasta, więcej takich na 3 i 4 miasta), co jest wg mnie ciekawsze z punktu widzenia interakcji przy Prefekcie.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: hipcio_stg »

Forum to najlepsza rzecz dla tej gry ;)
Wisimito
Posty: 54
Rejestracja: 15 paź 2020, 10:07
Has thanked: 46 times
Been thanked: 22 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Wisimito »

by Planszowe Newsy:

"Dobra wiadomość dla fanów Concordii i grania w pojedynkę. Mac Gerdts, autor tej gry, pracuje nad wariantem solo, do którego będą używane nowe karty. Dostępne będą 3 poziomy trudności: standardowy, zaawansowany i ekspert. Cała partia ma zająć ok 30 minut. Wariant ten pasować będzie zarówno do klasycznej Concordii, jak i do wersji Venus".
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Elemenek »

Nie jestem w standardzie e sobie wyobrazić trybu solo do tej gry. Z zapowiedzi brzmi (na co liczę) że nie będzie to automa. Ciekawe też czy tryb będzie dopasowany i zbalansowany również na dodatkowych mapach. Tak czy owak, na sto procent sprawdzę :)
Spik
Posty: 51
Rejestracja: 16 lis 2016, 13:43
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Spik »

Wiadomo coś o dodruku Concordi z Egmontu?
Torquemada666
Posty: 786
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Torquemada666 »

Spik pisze: 04 sty 2021, 20:24 Wiadomo coś o dodruku Concordi z Egmontu?
Podobno Egmont serii Geek nie będzie już rozwijać, czyli raczej nie ma co liczyć na dodruk.
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Elemenek »

Dokladnie tak, seria Geek idzie w zapomnienie. Sa jednak sprzeczne informacje, bo w jednym sklepie z grami uslyszalem ze juz napewno nie bedize dodruku (mieli miec ino od wydawcy), a tutaj na forum ktos pisal ze rozmawial z Egmontem i niesmialo mowili ze mozna liczyc. Nie powiedziane to bylo wprost, ale tak mozna bylo wywnioskowac.

Concordia to bardzo mocny tytul, wiec wydawca chyba zawsze predzej czy pozniej sie znjadzie. Z tym ze nalezy sie liczyc ze raczej do nowej wersji tj. Venus.
wicherek
Posty: 32
Rejestracja: 07 maja 2020, 20:55
Has thanked: 13 times
Been thanked: 8 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: wicherek »

Obrazek
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: kozz84 »

Pytanie jak wydadzą Venus jeśli podstawka jest wyprzedana? Mam nadzieję, że jako dodatek, ponieważ ponad połowa pudełka będzie się dublować. Jeśli jako nową podstawkę to trzeba szybko sprzedać obecne wydanie :)
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: hipcio_stg »

Nie chcę reklamować sklepu, ale kupiłem do concordii metalowe monety poniżej. 50zl. Dziś dotarły i powiem szczerze, że są boskie! Polecam póki są.

https://3trolle.pl/21677-sredniowieczny ... monet.html
Ostatnio zmieniony 15 sty 2021, 15:39 przez hipcio_stg, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Neoptolemos »

Puk, puk. Tu słownik. Póki, dalibóg!

Meanwhile: czy byłby tu ktoś chętny na testową rozgrywkę w Concordię na boiteajeux.net? Z graczem dość początkującym w ten piękny tytuł, ale zasady znam i już ze 2 razy grałem ;)
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
kieszen
Posty: 61
Rejestracja: 08 sty 2018, 16:07
Lokalizacja: łódź
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: kieszen »

Czy Concordia + Slasa będzie równać się z Concordia Venus? Kusi starsza wersja, bo jest po PL, ale dowiedziałem się o nowej i wątpię, że prędko wyjdzie w naszym języku.
Inis/TerraMystica/NaSkrzydłach/Mare Nostrum/Piwo
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: kozz84 »

Venus wprowadza przede wszystkich tryb drużynowy. Jeśli nie jesteś tym zainteresowany to dla zwykłej rozgrywki dostajesz 1 nową kartę.

Osobiście trzymam kciuki, że kiedyś egmont przypomni sobie o Concordii i wyda resztę.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: eveni »

kozz84 pisze: 26 lut 2021, 14:24 Osobiście trzymam kciuki, że kiedyś egmont przypomni sobie o Concordii i wyda resztę.
Może Portal przejmie Concordię od Egmontu? Przejeli już Potwory w Tokio bo Egmont chce chyba rezygnować z trudniejszych gier, a Ignacy na ktorychś z ostatnich Planszowej TV mówił że Concordię lubi bardzo.
ODPOWIEDZ