Nations / Wojna Narodów (R. Håkansson, N. Håkansson, E. Rosén, R. Rosén)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 111 times

Re: Nations

Post autor: pingus »

Dla równowagi rzucę przeciwną opinię, w dwie osoby mocno kuleje, zdecydowanie najlepiej gra się w 3 osoby (w 4 downtime jest duży) w 5 nie próbowałem i nie zamierzam. :)
arturroq
Posty: 76
Rejestracja: 27 maja 2012, 09:21
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nations

Post autor: arturroq »

Przykro mi że masz takiego współgracza:p Podczas moich potyczek napięcie sięga zenitu. Wojna umysłów!
Kosma
Posty: 349
Rejestracja: 01 gru 2013, 12:40
Lokalizacja: Festung Breslau
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Nations

Post autor: Kosma »

Gra jest słaba na 2.
tomiz123
Posty: 150
Rejestracja: 16 sty 2013, 22:37
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 5 times

Re: Nations

Post autor: tomiz123 »

Grałem po kilka razy w każdej konfiguracji. W dwie osoby gra się jak dla mnie troszkę nudnawo, aczkolwiek wariant 2-osobowy nie jest wcale zły. Po prostu kwestia gustu. Najlepiej grało mi się w składzie 3-4 osobowym. W 4 gra zajęła nam mniej niż 2 godzinki. W 5 niestety downtime jest jak dla mnie trochę za duży.

Co do ogólnych odczuć w stosunku do gry to jak najbardziej na plus. Gra nie jest przesadnie skomplikowana, instrukcja wg mnie słaba, niektórych rzeczy musiałem szukać na forum na bgg. Warto było kupić angielskie wydanie, niż czekać na wersję PL.
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: Odp: Nations

Post autor: tassman »

Warto było kupić angielskie wydanie, niż czekać na wersję PL.
Dlaczego?
arturroq
Posty: 76
Rejestracja: 27 maja 2012, 09:21
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nations

Post autor: arturroq »

Szkoda czekać?
tomiz123
Posty: 150
Rejestracja: 16 sty 2013, 22:37
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 5 times

Re: Nations

Post autor: tomiz123 »

Mogłem zagrać wcześniej, a gra jest naprawdę dobra. A wydania PL nadal nie ma ; p Martwiłem się trochę o zależność językową, gdyż nie wszyscy moi współgracze tak biegle operują angielskim. Jednak tekstu nie ma aż tak dużo i jest dość zrozumiały.
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: Nations

Post autor: tassman »

Ja już chyba wytrzymam te 2 miesiące
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Nations

Post autor: Piehoo »

Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Fuser

Re: Nations

Post autor: Fuser »

machasz tą kamerą jak dupy dupami w warsaw shore. wolalbym mniej twoich dylematow a wiekszego skupienia sie na zasadach. no i jak krecisz cos co jest dalej od ciebie to postaraj sie najechac kamera chociaz troche z gory a nie z punktu twojej glowy bo nic nie widac i robi sie audio. plus za dobra kamere.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5831
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 406 times

Re: Nations

Post autor: KubaP »

Fuser pisze:machasz tą kamerą jak dupy dupami w warsaw shore. wolalbym mniej twoich dylematow a wiekszego skupienia sie na zasadach. no i jak krecisz cos co jest dalej od ciebie to postaraj sie najechac kamera chociaz troche z gory a nie z punktu twojej glowy bo nic nie widac i robi sie audio. plus za dobra kamere.
Zmień język albo forum.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Nations

Post autor: romeck »

KubaP pisze:
Fuser pisze:machasz tą kamerą jak dupy dupami w warsaw shore. wolalbym mniej twoich dylematow a wiekszego skupienia sie na zasadach. no i jak krecisz cos co jest dalej od ciebie to postaraj sie najechac kamera chociaz troche z gory a nie z punktu twojej glowy bo nic nie widac i robi sie audio. plus za dobra kamere.
Zmień język albo forum.
Przypomnij to sobie Kubo, gdy znów zapragniesz sam się popisać.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5831
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 406 times

Re: Nations

Post autor: KubaP »

romeck pisze:
KubaP pisze:
Fuser pisze:machasz tą kamerą jak dupy dupami w warsaw shore. wolalbym mniej twoich dylematow a wiekszego skupienia sie na zasadach. no i jak krecisz cos co jest dalej od ciebie to postaraj sie najechac kamera chociaz troche z gory a nie z punktu twojej glowy bo nic nie widac i robi sie audio. plus za dobra kamere.
Zmień język albo forum.
Przypomnij to sobie Kubo, gdy znów zapragniesz sam się popisać.
Dzięki, przypomnę, romecku.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Nations

Post autor: romeck »

KubaP pisze: Dzięki, przypomnę, romecku.
Trzymam za słowo. Pozdro!
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Kosma
Posty: 349
Rejestracja: 01 gru 2013, 12:40
Lokalizacja: Festung Breslau
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Nations

Post autor: Kosma »

Panowie prywatne rozmowy prowadzimy na PW albo zmieńcie forum. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Nations

Post autor: Tycjan »

Dobra wiadomość dla osób zainteresowanych polską wersją gry Nations - Wojna Narodów.

"Już niedługo polscy gracze będą mogli składać zamówienia na tę grę, a Ci którzy zrobią to przed premierą gry, otrzymają zestaw 5 kart promocyjnych."

http://info.znadplanszy.pl/2014/07/15/w ... -medialny/

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3646
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: Nations

Post autor: gafik »

Bardzo dobra wiadomość!
Mam nadzieję, że nie przegapię preordera :P
Awatar użytkownika
wolfe
Posty: 264
Rejestracja: 05 cze 2004, 20:40

Re: Nations

Post autor: wolfe »

Dziwię się że na cenę tutaj nikt nie narzeka... 200 -250 zł za stos kart z brzydkimi grafikami, z którego wykorzystuje się w grze może 1/3 plus trochę połamanego drewna i mechanika, która jest zrecyklingowanym Through the Ages - ogólnie abstrakcyjny suchar. A, przepraszam, 5 kart promocyjnych - LOL.
:)
Imagine there's no Heaven, it's easy if you try. No Hell below us, above us only sky.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Nations

Post autor: adikom5777 »

O gustach się nie dyskutuje. Wielu osobom gra się bardzo podoba, w tym mechanika i grafiki na kartach.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3646
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: Nations

Post autor: gafik »

Nie karmić trolla :mrgreen:
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Nations

Post autor: Don Simon »

Jaka cena planowana w preorderach?
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: Nations

Post autor: tassman »

I co znaczy niedługo? Bo ja niedługo słyszałem 6 miesięcy temu.
ArSaghar
Posty: 43
Rejestracja: 29 gru 2010, 20:42
Lokalizacja: Palędzie

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: ArSaghar »

Genialna gra!
Owszem, droga i brzydka, ale to jej jedyne wady! (Chociaż sa sklepy stacjonarne w Poznaniu gdzie można ja kupić za 204 pln, wiec nie jest tak źle)

Mechanika jest fantastyczna, gra jest szybka i dynamiczna, niezależnie w ile sie gra osób daje tyle samo frajdy i radości z gry!
Idealna porcja losowosci, niewiele negatywnej interakcji (raczej subtelne psucie innym krwi) i bez specjalnego wieloetapowego planowania i głupiego budowania combo (większość akcji-reakcji), fantastyczne doznania z tworzenia swojego imperium - czyli to co tygrysy lubią najbardziej.

Grałem juz w setki gier, ale Nations, mimo swojej brzydoty zrobił na mnie ogromnie pozytywne wrażenie po pierwszych rozgrywkach.
Polecam serdecznie, gra ląduje w moim osobistym TOP10

PS. Aczkolwiek graczom, którzy zamiast czerpać frajdę z samego grania w gry i traktowania tego jak miłą rozrywkę mają chore ciśnienie na wygraną by podbudować swoje ego polecam inne tytuły np. TTa ;)
Gram w gry, bo życie to gra!
Moja kolekcja:http://goo.gl/Szb52w
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3646
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: gafik »

Pełna zgoda.
Gra jest wybitna i już.
Oczywiście TTA jest "wybitniejsza". ALE... jest ciężka, długa, strategicznie trudna i trudna do wytłumaczenia nieogranym w nowoczesne planszówki.
Nations to taktyka w czystej postaci. Znając bdb karty można coś planować długofalowo, ale to dla wyjadaczy. Dla przeciętnego zjadacza planszy jest to podejmowanie decyzji z rundy na rundę. Co prawda wpływa to na zwiększenie downtimeu, bo trzeba zastanowić się dłużej w swojej turze, ale nie przeszkadza to w delektowaniu się grą.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Nations

Post autor: Banan2 »

Tycjan pisze:Dobra wiadomość dla osób zainteresowanych polską wersją gry Nations - Wojna Narodów.
"Już niedługo polscy gracze będą mogli składać zamówienia na tę grę, a Ci którzy zrobią to przed premierą gry, otrzymają zestaw 5 kart promocyjnych."
Jakieś konkrety co do daty wydania?
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
ODPOWIEDZ