Mage Knight Ressurection

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Mage Knight Ressurection

Post autor: Rafal75 »

Wie ktoś coś na ten temat? Grał ktoś?
Podobno figurki z tego zestawu pasują także do Mage Knight...
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Mage Knight Ressurection

Post autor: Rafal75 »

małe sprostowanie... Figurki z tego zestawu mają zastosowanie w Mage Knight 2.0 i systemu HeroClix.
Troche poszukałem i wiem tyle:
WizKids Games powraca do magicznych, pełnych tajemnic, fantastycznych krain wraz nadchodzącą premierą figurkowej gry bitewnej Mage Knight: Resurrection!

Jak zapewne większość z fanów pamięta, Mage Knight był pierwszą w historii grą wykorzystującą innowacyjne rozwiązanie Combat Dial System (specjalne obrotowe podstawki) - przecierając szlak dla wielu późniejszych produktów z Heroclix na czele.

Mage Knight: Resurrection to odrębna gra strategiczna w konwencji fantasy, pozwalająca graczom na prowadzenie zarówno niewielkich potyczek jak i wielkich bitew.
Każda z figurek Mage Knight: Resurrection używa technologii SwitchClix i dostępna będzie wraz z dwiema podstawkami. Jedna używana będzie w trakcie rozgrywek Mage Knight: Resurrection i jest zgodna z zasadami Mage Knight 2.0, druga jest całkowicie kompatybilna z systemem HeroClix (HeroClix Powers and Abilities Card)!
Właśnie tak - fani otrzymują dwie gry w jednym produkcie!

[Obrazek: GRAVITY-FEED_zpsd8b2775e.png]

Mage Knight: Resurrection trafi w ręce graczy w formie zestawu podstawowego (Campaign Starter set) oraz 1-figurkowych zestawów dodatkowych (boosterów).
Każdy booster Mage Knight: Resurrection będzie zawierał jedną figurkę, kartę postaci HeroClix oraz dwie podstawki (SwitchClix Combat Dials).

[Obrazek: Exarch-Balion-Norowas-Bonebreaker-Shaman...d27896.png]

W całym rozszerzeniu dostępnych będzie 25 wzorów figurek o następującym 'rarity':
- 11 Common
- 8 Uncommon
- 5 Rare
- 1 Chase

[Obrazek: MK-STARTER_zps9818f901.png]

Mage Knight: Resurrection Campaign Starter set będzie zawierał 5 figurek (w unikalnym malowaniu, z całkiem nowymi współczynnikami i zdolnościami)oraz jedną figurkę niedostępną w żadnym innym zestawie: Harrowblade!
[Obrazek: Harrowblade_zpsd4ef97f4.png]
W Mage Knight: Resurrection Campaign Starter set znajdziemy ponadto wszystko co konieczne, poprowadzić rozgrywkę:
- jedną podstawkę kompatybilną z systemem Mage Knight 2.0 i jedną dla systemu HeroClix dla każdej z figurek
- 6 kart postaci do systemu HeroClix
- zasady podstawowe systemu HeroClix
- kartę mocy i zdolności HeroClix Powers and Abilities Card (PAC)
- zasady scenariuszowe do kampanii
- 48 żetonów hordy
- oznaczenia terenu i żetony obiektów
- kostki k6
- 4 Mapy
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight Ressurection

Post autor: Misio205 »

To świetny system dla maniaka MK (dla mnie :mrgreen: ) ale wydaje się być bardzo uderzający po kieszenii :(
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Mage Knight Ressurection

Post autor: Rafal75 »

Zastanawiam się nad zakupem, ale jeszcze nie wiem z "czym to się je"
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2111
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 70 times

Re: Mage Knight Ressurection

Post autor: pabula »

Nie ma ta gra nic wspólnego z grą Vlaady (poza nazwą).
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight Ressurection

Post autor: Misio205 »

Oczywiście że nie ma geniuszu, bo to gra bitewna jest. Pokrywa się uniwersum i to, że figurki mają obrotowe podstawki. Zresztą poprzednia wersja tej gry była niejako pierwowzorem mechaniki do gry Chvatila (obrotowe podstawki służyły do zaznaczania jakiś cech postaci lub coś podobnego).
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight Ressurection

Post autor: xan »

Witam,

Czy ma ktoś z was Mage Knight ressurection? Jeśli tak to ile figurek było zdublowanych?
sopelma
Posty: 45
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06

Re: Mage Knight Ressurection

Post autor: sopelma »

xan pisze:Witam,

Czy ma ktoś z was Mage Knight ressurection? Jeśli tak to ile figurek było zdublowanych?

Jeden z kartonów otworzyłem - ciekawość zwyciężyła.
W moim przypadku powtórzyły się 3 figurki z wyciągniętych 24. Niestety nie wiem, czy to standard, ale wynik całkiem niezły.
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight Ressurection

Post autor: xan »

Wiem, to ja brakiem od Ciebie figurki na sztuki ;)
ODPOWIEDZ