Coin Age

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Coin Age

Post autor: gafik »

BGG --> http://boardgamegeek.com/boardgame/146130/coin-age

Maluteńka gra na 2 osoby. Świeżutka PnP prosto z Kickstartera. Właśnie sobie wydrukowałem. Ciekawe jak to zadziała?
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Coin Age

Post autor: Bea »

Ja oczywiście jestem ślepa, gdzie tam na stronie jest angielska instrukcja i jak się toto drukuje? Mógłbyś dokładnie wskazać które pliki należy wydrukować? Zaciekawiła mnie ta gierka :)
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Coin Age

Post autor: gafik »

Na belce tytułowej jest "Jump to: ...." Klikasz na "Files" i tam znajdujesz plik, może być na 2. stronie.

tu skrót dla Ciebie :) ---> http://boardgamegeek.com/filepage/93682 ... print-play

albo tu na ich stronie ---> http://projectgame.net/post/59035086755/coinage
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Coin Age

Post autor: Kolejarz »

Wydrukowałem i od razu sprawdziłem, bo wyglądało interesująco. Można łatwo przystosować polskie złote (i grosze), wystarczą monety w czterech różnych nominałach w odpowiedniej liczbie.
Losowość jest duża, ale co ruch to jakiś wybór, nie zawsze oczywisty. Można przyspieszać albo opóźniać koniec gry, strategii większej nie ma, bo sytuacja na planszy zmienia się co chwilę.
Zasady proste: jeden gracz to orły, drugi reszki, przed każdym ruchem rzucamy po jednej monecie z każdego nominału i wykonujemy akcje w zależności od rezultatu - liczą się monety, które wypadły na naszą stronę. Zwykle można te monety dołożyć na planszę, czasem poruszyć albo zdjąć monety z planszy. Każdy wyrzucony wynik to jakaś w miarę przydatna akcja i tak naprawdę złe rzuty zależą bardziej od tego, które monety wypadły na naszą stronę (tylko ich można użyć). Czasem lepiej nic nie zrobić, niż wcześnie pozbyć się wysokiego nominału, bo monety na planszy zasłania się mniejszymi i w ten sposób przejmuje kontrolę.
Ogółem ciekawy, dość innowacyjny pomysł. Rewelacji nie ma, ale gra zajmuje parę minut i mało miejsca, więc można grać nawet w trakcie innej gry (lekarstwo na downtime?).
Polecam sprawdzić.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: Coin Age

Post autor: Rafal_Kruczek »

W przyszłym tygodniu zaczynają rozsyłać...
Tylko 4 miesiace opóźxnienia...

https://www.kickstarter.com/projects/mi ... sts/947033
Awatar użytkownika
Baartoszz
Posty: 836
Rejestracja: 27 sty 2010, 13:35
Lokalizacja: Komorów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

Re: Coin Age

Post autor: Baartoszz »

Zrecenzowaliśmy :) Zachęcam do oglądania

Coin Age
Obrazek
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Coin Age

Post autor: mbork »

Mała, sympatyczna, bardzo przenośna.

Strategii jednak trochę jest: można np. próbować iść w szybką eliminację co najmniej dwóch nominałów, żeby zabrać przeciwnikowi monety, można wykładać duże nominały szybciej albo później... Nic mózgożernego, ale też nie chińczyk.
ODPOWIEDZ