Owczy pęd - zasady punktacji w 1ej i 3ej fazie

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
febra
Posty: 3
Rejestracja: 13 sty 2014, 13:24

Owczy pęd - zasady punktacji w 1ej i 3ej fazie

Post autor: febra »

Witam.
Napotkałem pewne niejasności w zasadach punktacji owiec.
Pierwsza z nich dotyczy sytuacji, kiedy podczas mojej tury wykonam ruch w taki sposób, że złączę moje owce ale i owce np. jednego z przeciwników.
Że ja dostaję punkty to jasne, ale czy za połączenie owiec przeciwnika w mojej turze on też dostaje punkty?

I druga niejasność.
Łączę swoje owce.
Kończy się moja tura, wszyscy przeciwnicy wykonują swoje ruchy. Teraz moja kolej i sytuacja na planszy wygląda tak, że moje owce nadal stoją tam gdzie stały, złączone (oczywiście zakładając, ze jesteśmy nadal w 1ej fazie).
Czy dostaję dzięki temu punkty, jakby z automatu?
Albo wykonam taki ruch, że przesuwam cały rząd owiec, w tym moje nadal nierozłączone, należą mi się wówczas punkty?

Te same niejasności pojawiają się podczas 3ej fazy, kiedy staramy się łączyć nasze owce z czarną Inez.

I trzecia wątpliwość, czy podczas pierwszego taranowania naliczamy sobie punkty czy służy ono wyłącznie rozstrzeleniau owiec na planszy?

Przetrzepałem sieć, przewertowałem dwie instrukcje, jednak żadne źródło do tej pory nie rozwiało definitywnie moich wątpliwości.
Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś pomógł mi je rozwiać.
Z góry wielkie dzięki.
Pozdrawiam
Wojtek
febra
Posty: 3
Rejestracja: 13 sty 2014, 13:24

Re: Owczy pęd - zasady punktacji w 1ej i 3ej fazie

Post autor: febra »

Dzięki wielkie!
Jeszcze jeden mały drobiazg, rozumiem, że kiedy znacznik czasu stanie na panice owiec w 1ej fazie gry, to podczas taranowania już naliczamy punkty jeśli złączymy owce?
febra
Posty: 3
Rejestracja: 13 sty 2014, 13:24

Re: Owczy pęd - zasady punktacji w 1ej i 3ej fazie

Post autor: febra »

Dziękuję, pozamiatane.
admi99
Posty: 192
Rejestracja: 28 sty 2015, 19:25
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Owczy pęd - zasady punktacji w 1ej i 3ej fazie

Post autor: admi99 »

Mam pytanie też do tej gry, dlatego nie będę zakładał nowego wątku.

Jeśli w czasie gry wylosujemy panikę owiec (lub użyjemy karty taranowania), ale wszystkie owce będą stały w rogu i taranowanie nie będzie możliwe - co w takim przypadku? Pomijamy ruch?
ODPOWIEDZ