Tezeusz: Mroczna Orbita (Michał Oracz)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Piaskoryb
Posty: 423
Rejestracja: 14 lis 2016, 18:56
Has thanked: 112 times
Been thanked: 153 times

Re: Tezeusz: Mroczna Orbita (Michał Oracz)

Post autor: Piaskoryb »

azazelmo pisze: 31 mar 2022, 20:23
Piaskoryb pisze: 31 mar 2022, 19:15 Trafiłem tezeusza wersja eng tutaj na forum za 100zł z dodatkami, brakowało tylko jednego żetonu ulepszeń (czyli bez znaczenia).

Pograliśmy i szczerze powiem, słaba ta gra ;p Może fajnie to wygląda, może fajnie się zapowiada ale w praktyce? Słabizna. Kupowanie tego za więcej niż 100zł to szaleństwo. Dodam że sprzedałem za tyle za ile kupiłem i wcale nie żałuje.

Jak ktoś pisze o białych krukach niedrukowanych wśród planszówek to tylko się uśmiecham i kiwam głową. Ta giereczka, gdyby może była chociaż w połowie tak dobra jak ludzie zachwalają.. A nie jest nawet w jednejtrzeciej tak dobra jakbyśmy chcieli ani w połowie jak ją piszą.
A w ile osób grałeś?
Masz rację, że to żaden biały kruk, ale aktywacja kart mandalą to ciekawy pomysł i mnie ujął za serce. A także to, że każda frakcją gra się inaczej. No, i jest szybka. Dobra gra, moim zdaniem. Nie odbita z powielacza jak wiele innych.
W dwie zagraliśmy kilkanaście razy w Tezeusza. Pomysł może ciekawy, jednak oboje stwierdziliśmy że to nie to. Różne frakcje zawsze są na plus. Jednak całościowo? właściwie budujesz co będzie bo przeciwnik i tak będzie ci odrzucał karty budowy, do tego wiele jest po prostu kiepska.. Asymetria frakcji, gdzie niektórymi łatwo się wygrywa a innymi trzeba się gimnastykować a i tak nie masz szans... Ogólnie szkoda bo zapowiadała się naprawdę ciekawie. Jednak, kiedy oboje stwierdziliśmy że szkoda to to wyciągać :lol: to poszło na sell.

Uznałem że warto dać znać, zanim ktoś stwierdzi że będzie robił inwestycje w ten twór. A przecież wiemy jak jest wśród planszówkowiczów xD Jak czegoś nie ma albo jest trudno dostępne to nagle byle gnioty ceny maja jak za paliwo w czasach kryzysu :D
Fojtu
Posty: 3385
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 559 times
Been thanked: 1263 times

Re: Tezeusz: Mroczna Orbita (Michał Oracz)

Post autor: Fojtu »

Ta gra to niestety genialny pomysł i średnie wykonanie. Szachowanie się na Mandali jest genialne, to że zmieniamy możliwości ruchu przeciwnika i budujemy morderczą pułapkę, mmm, pycha. Problem w tym, że w gra w dużej mierze sprowadza się do odrzucania kart i bronienia się przed włożeniem czegokolwiek do gry przez przeciwnika i w efekcie gra się dość długo i trochę może wiać nudą. Do tego balans miejscami po prostu kuleje, zarówno między frakcjami jak i wewnątrz kart frakcji, które są losowe, co potęguje rozjazdy w rozgrywkach. Dla mnie to perełka pomysł, ale widać, że to już trochę starsza gra.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Tezeusz: Mroczna Orbita (Michał Oracz)

Post autor: RUNner »

Gra wymaga większego szlifu i dziwię się, że Oracz coś takiego wypuścił. Z drugiej strony rozgrywka 2-osobowa jest całkiem satysfakcjonująca. Balansu kart i frakcji nie ma, ale sam gameplay był dla mnie interesujący. Jak wyjdzie nowa, poprawiona edycja to na 100% się skuszę.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
ODPOWIEDZ