Tezeusz: Mroczna Orbita (Michał Oracz)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
trzewik

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: trzewik »

Gdybyśmy mieli duuuużo pieniążków na licencję, to gra nazywałaby się A L I E N
Zarówno ja jak i Michał jesteśmy wielkimi miłośnikami tej serii.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6130
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 645 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: pan_satyros »

trzewik pisze:Gdybyśmy mieli duuuużo pieniążków na licencję, to gra nazywałaby się A L I E N
Zarówno ja jak i Michał jesteśmy wielkimi miłośnikami tej serii.
A myślałem, że nie da się bardziej przekonać mnie do zakupu ;)
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2331
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 570 times
Been thanked: 920 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: Galatolol »

Tezeusz jest o wiele lepszą nazwą 8)
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: Furia »

Portal Games pisze:Drugi z artykułów poświęconych Tezeuszowi: Jestem najgorszym testerem na świecie
Trzeci z artykułow poświęconych Tezeuszowi: Szczera deklaracja
Szczerze nienawidzę Portalu i tych artykułów. :twisted: Mój biedny portfel...
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: jolietjake »

trzewik pisze:Gdybyśmy mieli duuuużo pieniążków na licencję, to gra nazywałaby się A L I E N
Zarówno ja jak i Michał jesteśmy wielkimi miłośnikami tej serii.
Tak z ciekawości, bo na licencjach się ani trochu nie znam... licencja znanej marki dla gry to naprawdę taka ciężka sprawa? Wszyscy życzą sobie poprostu duuuuuużo pieniążków na licencję na starcie i nikt nie pójdzie na to, żeby umówić się na duży procent z zysków ze sprzedaży? Skoro i tak nikt się tytułem w planszówkach za bardzo nie zajmuje?
Galatolol pisze:Tezeusz jest o wiele lepszą nazwą 8)
No a angielskie Tizijas juz w ogóle dobrze brzmi :wink:
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8756
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2670 times
Been thanked: 2353 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: Curiosity »

Furia pisze:Szczerze nienawidzę Portalu i tych artykułów. :twisted: Mój biedny portfel...
A ja się nie poddaję hurraoptymizmowi i polecam to samo. Przecież póki co mamy doczynienia z reklamą i komunikatami prasowymi. To oczywiste, że skupiają się wyłącznie na mocnych stronach gry. Trzewik przecież nie napisze np., że gra ma skomplikowane reguły, albo jest grywalna wyłącznie w składzie 5-osobowym. Poczekajmy na więcej recenzji.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: Furia »

Curiosity pisze:
Furia pisze:Szczerze nienawidzę Portalu i tych artykułów. :twisted: Mój biedny portfel...
A ja się nie poddaję hurraoptymizmowi i polecam to samo. Przecież póki co mamy doczynienia z reklamą i komunikatami prasowymi. To oczywiste, że skupiają się wyłącznie na mocnych stronach gry. Trzewik przecież nie napisze np., że gra ma skomplikowane reguły, albo jest grywalna wyłącznie w składzie 5-osobowym. Poczekajmy na więcej recenzji.
Oczywiście, nie jestem hurraoptymistką, ale mocno zachęca mnie po pierwsze temat, po drugie artykuły, po trzecie jakieś tam pierwsze wrażenia testerów, które się pojawiają.
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: jolietjake »

Curiosity pisze:
Furia pisze:Szczerze nienawidzę Portalu i tych artykułów. :twisted: Mój biedny portfel...
A ja się nie poddaję hurraoptymizmowi i polecam to samo. Przecież póki co mamy doczynienia z reklamą i komunikatami prasowymi. To oczywiste, że skupiają się wyłącznie na mocnych stronach gry. Trzewik przecież nie napisze np., że gra ma skomplikowane reguły, albo jest grywalna wyłącznie w składzie 5-osobowym. Poczekajmy na więcej recenzji.
No wcześnie jeszcze, pewnie za niedługo ruszą wideo-instrukcje i prezentacje na konwentach (a co za tym idzie recenzje)

Grałem trochę partii (ok. 20) i teraz się nie mogę doczekać premiery, żeby znów dostać to w swoje łapy. Znajomi, z którymi grałem również zachwalali, jeden nawet twierdził, że lepsze od Hexa :wink:
Joliet Jake na BGG
trzewik

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: trzewik »

@Furia
Jeszcze tylko jeden artykuł w tym tygodniu i kończę. :)

@Curiosity
Oczywiście masz rację - artykuły pisze wydawca gry a ten siłą rzeczy jest w 100% przekonany o tym, iż produkt jaki wypuszcza na rynek jest świetny. W przeciwnym wypadku, wydawca by go przecież nie wypuszczał lecz poprawiał.

Pod koniec 3 artykułu zwróciłem uwagę na jedną wadę Tezeusza, dla mnie jako gracza nie jest to wada, lecz dla mnie jako wydawcy jest to potencjalny problem - otóż Tezeusz jest trudną grą. Podczas pierwszych prezentacji na konwentach oraz podczas testów widzieliśmy, że jest pewna część graczy, którzy siadają do gry, dostają łomot i zniechęcają się do gry.

To świetna, taktyczna gra, lecz poprzez fakt, iż jest tam mało elementu losowego, lepszy gracz zazwyczaj bezlitośnie punktuje słabszego i słabszy niemalże nie wie co się dzieje, tylko dostaje cięgi z lewa i prawa.

Wiem, że dla wielu graczy ten atut, ta taktyczność, będzie jednak wadą gry.
Awatar użytkownika
Radeku
Posty: 167
Rejestracja: 07 lis 2011, 07:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: Radeku »

Widzę że premiera ma być na essen ale czy w ty samy czasie będzie do kupienia w Polsce?
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: Aduanath »

Radeku pisze:Widzę że premiera ma być na essen ale czy w ty samy czasie będzie do kupienia w Polsce?
Pewnie będzie tak jak z Robinsonem w zeszłym roku - w polskich sklepach do kupienia jakieś 2-3 tygodnie po Essen (chociaż wtedy chyba drukarnia coś wolno drukowała, więc może w tym roku z Tezeuszem pójdzie lepiej?) :D
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: sillue »

Radeku pisze:Widzę że premiera ma być na essen ale czy w ty samy czasie będzie do kupienia w Polsce?
oby jak najpóźniej... kumulacja wydatków w okolicach Essen to masakra...

liczę, że jakaś dobra dusza przytarga to z Niemiec, będzie okazja pograć zanim się "fundusz na gry" zregeneruje :D
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3362
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 115 times
Been thanked: 131 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: maciejo »

trzewik pisze:
To świetna, taktyczna gra, lecz poprzez fakt, iż jest tam mało elementu losowego, lepszy gracz zazwyczaj bezlitośnie punktuje słabszego i słabszy niemalże nie wie co się dzieje, tylko dostaje cięgi z lewa i prawa.

Wiem, że dla wielu graczy ten atut, ta taktyczność, będzie jednak wadą gry.
W moim przypadku niestety będzie :cry: Mój zapał ostygł a ślinotok nie jest już tak widoczny :(
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: rastula »

jolietjake pisze: Tak z ciekawości, bo na licencjach się ani trochu nie znam... licencja znanej marki dla gry to naprawdę taka ciężka sprawa? Wszyscy życzą sobie poprostu duuuuuużo pieniążków na licencję na starcie i nikt nie pójdzie na to, żeby umówić się na duży procent z zysków ze sprzedaży? Skoro i tak nikt się tytułem w planszówkach za bardzo nie zajmuje?

A dlaczego ktoś kto już zaryzykował swoje pieniądze i udało mu się wypracować cenną światową markę ma w ciemno wspomagać nieznany produkt ???

To jest Hollywood - maszynka do robienia kasy...a kasy mają tyle, że jesli stwierdzą że da się na planszówce zarobić dość kasy to wypuszczą jakiś syf sami przez wynajętych projektantów...a i tak będzie to monoploy :) ( ile jest dobrych planszówek o gwiezdnych wojnach?)...

oczywiście w grach video jest mnóstwo gier na licencji - ale dobrych - zaledwie kilka ...
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2331
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 570 times
Been thanked: 920 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: Galatolol »

maciejo pisze:
trzewik pisze:
To świetna, taktyczna gra, lecz poprzez fakt, iż jest tam mało elementu losowego, lepszy gracz zazwyczaj bezlitośnie punktuje słabszego i słabszy niemalże nie wie co się dzieje, tylko dostaje cięgi z lewa i prawa.

Wiem, że dla wielu graczy ten atut, ta taktyczność, będzie jednak wadą gry.
W moim przypadku niestety będzie :cry: Mój zapał ostygł a ślinotok nie jest już tak widoczny :(
Dla odmiany ja się jeszcze bardziej nie mogę doczekać :)

A na BGG kolejny wpis, prawdopodobnie ostatni - będzie pięć frakcji :) Mam nadzieję, że w Polsce też.
Awatar użytkownika
prz22
Posty: 339
Rejestracja: 17 wrz 2012, 23:12
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: prz22 »

Swoją drogą według tego wpisu na BGG, 5-ta frakcja nie ma żadnych kart, tylko tokeny..

Może po prostu Pandora przejmuje jakoś karty przeciwnika, czy coś w tym stylu;)

Zaciekawiło mnie to, jutro będzie instrukcja, to się może wątek wyjaśni.
Coraz mocniej wkręcam się w świat gier planszowych, ale od zawsze i na zawsze największą pasją pozostanie muzyka;)
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: jolietjake »

rastula pisze:
jolietjake pisze: Tak z ciekawości, bo na licencjach się ani trochu nie znam... licencja znanej marki dla gry to naprawdę taka ciężka sprawa? Wszyscy życzą sobie poprostu duuuuuużo pieniążków na licencję na starcie i nikt nie pójdzie na to, żeby umówić się na duży procent z zysków ze sprzedaży? Skoro i tak nikt się tytułem w planszówkach za bardzo nie zajmuje?
A dlaczego ktoś kto już zaryzykował swoje pieniądze i udało mu się wypracować cenną światową markę ma w ciemno wspomagać nieznany produkt ???
No bo nic nie inwestuje, właściwie nic nie może stracić, a może zarobić i podtrzymac markę... Oczywiście nie w ciemno, a po uprzedniej prezentacji gry komu trzeba.
rastula pisze:( ile jest dobrych planszówek o gwiezdnych wojnach?)
Trafiłeś w czuły punkt. Tak bardzo mnie boli, że taki potencjał marnotrawią...
Galatolol pisze: będzie pięć frakcji :) Mam nadzieję, że w Polsce też.
Będzie i w Polsce - przecież gdy ogłoszono, że wydają Tezeusza to od razu powiedzieli, że będzie piąta, bonusowa, "inna" armia? :wink:
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: rastula »

jolietjake pisze: No bo nic nie inwestuje, właściwie nic nie może stracić, a może zarobić i podtrzymac markę... Oczywiście nie w ciemno, a po uprzedniej prezentacji gry komu trzeba.

inwestuje czas prawników, biur, managerów... jak się z 5 zer ( w najlepszym przypadku) od razu nie pojawi w zapytaniu to nie ma do czego siadać...


taką darmową licencję to każdy by chciał ...tylko właścicielom póki co nie zależy bo Matel czy Hasbro sprzeda swoje plastikowe badziewko czy kolejna wersję Monoply z ilustrację w 180 z 200 krajów na świecie...


może carcassone - bo sprzedali jakieś 6.000.000 egzemplarzy ( ale nie wiem czy podstawki czy wszystkiego)...


najlepsze planszówki (w które byśmy zagrali) osiągają światowe nakłady rzędzu kilkudziesięciu tysięcy ( najlepsze!!!), częściek kilku , klikunastu... to nie jest "source of bussines" dla hollywoodzkich baronów...
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: Senthe »

rastula pisze:To jest Hollywood - maszynka do robienia kasy...a kasy mają tyle, że jesli stwierdzą że da się na planszówce zarobić dość kasy to wypuszczą jakiś syf sami przez wynajętych projektantów...a i tak będzie to monoploy :) ( ile jest dobrych planszówek o gwiezdnych wojnach?)...
Przynajmniej jedna - LEGO SW: Battle of Hoth. (Serio.)
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: jolietjake »

Czy reklama z tyłu instrukcji Dziedzictwa będzie finalną okładką Tezeusza?
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: sillue »

tak więc piąta frakcja to Pandora...

instrukcja angielska na BGG:

http://boardgamegeek.com/filepage/95012 ... lish-rules

smacznego :D
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1362
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 26 times
Been thanked: 299 times
Kontakt:

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: Portal Games »

Na stronie Świata Gier Planszowych opublikowaliśmy ostatni z artykułów poświęconych pracy nad Tezeuszem. Zapraszam do lektury felietonu Oczekuj więcej.

Na stronie BoardGameGeek zaprezentowaliśmy finalną okładkę gry. Zapraszam do zapoznania się z pudłem.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5833
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 408 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: KubaP »

Portalu, czy znane są już terminy przedsprzedaży i sprzedaży? Czy gra będzie zależna językowo?
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: jolietjake »

Pierwsza okładka średnio mi leżała, a ta jest bardzo, bardzo dobra!
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: jolietjake »

Przepraszam, że w drugim poście.
KubaP pisze:Portalu, czy znane są już terminy przedsprzedaży i sprzedaży? Czy gra będzie zależna językowo?
Kuba, tak jak widać w instrukcji: plansze i żetony są niezależne językowo, a wszystkie karty mają tytuły i opisy tekstowe w danym języku.
Joliet Jake na BGG
ODPOWIEDZ