Proste gry planszowe z dziećmi

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 819
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Proste gry planszowe z dziećmi

Post autor: Grzdyll »

Nie znalazłem podobnego tematu a może komuś się przyda (a było nie było o planszówkach). Mianowicie jako szczęśliwy ojciec 3 i 5 latki oraz wielbiciel planszówek i karcianek z dziećmi (i żoną w roli wypełniacza) polecę kilka pozycji które się u nas nieźle sprawdzają.
Dobble - żadna nowość ale frajda 5 latki która z nami faktycznie czasem wygra bez dawania fory jest bezcenna.
Seria Trefla Koala Mądrala - tu jest kilka pozycji które są naprawdę świetne: podam po kolei od najlepszych te które gramy: sklep, stragan, dinozaury, pizza, ciastka, lody. Natomiast jest jedna po prostu rewelacyjna która warto mieć, mianowicie "Za siedmioma górami" - właściwie Magia i Miecz w wersji light a przy odpowiednim nastawieniu i wczuciu w rolę (tak tak mówię o grze z małymi szkrabami które jako rycerze i czarodziejki walczą z goblinami i uwalniają księżniczki walcząc ze złym smokiem!) może być wspaniałą zabawą na cały wieczór... I żadnej bajki w telewizorze nie trzeba :)
"Rodzinki" Granny - niby proste memo ale każdy zbiera swoje zwierzaki i można coś dzieci przy okazji nauczyć
Dzieci z Carcassonne - proste i fajne choć czasem się u nas nudzi.
Dorzuccie swoje typy :)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Odp: Proste gry planszowe z dziećmi

Post autor: Rocy7 »

Takie tematy sa w dziale co kupic:)
Chociazby ten
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 78#p498178
Ostatnio zmieniony 08 lut 2014, 18:07 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Proste gry planszowe z dziećmi

Post autor: Bea »

Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 819
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Proste gry planszowe z dziećmi

Post autor: Grzdyll »

No macie rację, może ktoś przeklei mój post? (jak nie to może zmienię temat na proste gry Trefla?)
ODPOWIEDZ