Jaka gra dla trzech osób?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Ashall
Posty: 124
Rejestracja: 29 sty 2013, 21:16
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Jaka gra dla trzech osób?

Post autor: Ashall »

Szukam kolejnej planszówki do kolekcji. Gramy głównie w 3 osoby, nie lubimy nadmiernej interakcji. Graliśmy w:
Mage Knight - bardzo mi się podoba za klimat, rozbudowanie, małą losowość i to że każdy "gra sobie" nie przeszkadzając innym.
Cywilizacja Poprzez Wieki - doceniam pomysł i logikę zasad, jednak trochę przyciężka i mało atrakcyjna wizualnie.
Eclipse - fajnie się gra, nawet pomimo tego że każdy boi się zaatakować aby nie paść ofiarą zasady "gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta" więc zbroimy się i walczymy w ostatniej rundzie.

Cena bez znaczenia, raczej coś długiego i "epickiego". Kusi mnie Runewars, zastanawiam się tylko czy pasuje do naszego stylu gry. A może coś innego?
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Jaka gra dla trzech osób?

Post autor: splocki »

Puerto Rico, Zamki Burgundii, Dominion, Tzolkin, Agricola.
Awatar użytkownika
Ashall
Posty: 124
Rejestracja: 29 sty 2013, 21:16
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Jaka gra dla trzech osób?

Post autor: Ashall »

Wolałbym właśnie unikać typowego euro, skoro nie podeszła mi TTW. MK podoba mi się m.in. ze względu na tematykę fantasy i świetne wykonanie.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4491
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1450 times
Been thanked: 1104 times

Re: Jaka gra dla trzech osób?

Post autor: garg »

Idealnie do gry na trzy osoby są m.in.: Pizza Theory i Ende des Triumvirats. Poczytaj o nich i może Cię któraś zainteresuje :) .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Jaka gra dla trzech osób?

Post autor: Bea »

Ashall pisze: Cena bez znaczenia, raczej coś długiego i "epickiego". Kusi mnie Runewars, zastanawiam się tylko czy pasuje do naszego stylu gry. A może coś innego?
Runewars jest na pewno epickie i dość rozbudowane, świetnie czuć klimat i ma kilka fajnie działających mechanizmów. jednak jest tam negatywna interakcja. Może nie jest ona dominująca, bo jednak najczęściej walczy się z jednostkami neutralnymi, ale prędzej czy później, w ostatecznym starciu o runy musi do niej dojść. Mnie się gra podobała więc polecam :).
Awatar użytkownika
Ashall
Posty: 124
Rejestracja: 29 sty 2013, 21:16
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Jaka gra dla trzech osób?

Post autor: Ashall »

Bea pisze:Runewars jest na pewno epickie i dość rozbudowane, świetnie czuć klimat i ma kilka fajnie działających mechanizmów. jednak jest tam negatywna interakcja. Może nie jest ona dominująca, bo jednak najczęściej walczy się z jednostkami neutralnymi, ale prędzej czy później, w ostatecznym starciu o runy musi do niej dojść. Mnie się gra podobała więc polecam :).
A jak gra się na 3 os? Nie jest tak że każdy boi się zaatakować żeby nie paść ofiarą tego trzeciego?
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Jaka gra dla trzech osób?

Post autor: Bea »

Ashall pisze:
Bea pisze:Runewars jest na pewno epickie i dość rozbudowane, świetnie czuć klimat i ma kilka fajnie działających mechanizmów. jednak jest tam negatywna interakcja. Może nie jest ona dominująca, bo jednak najczęściej walczy się z jednostkami neutralnymi, ale prędzej czy później, w ostatecznym starciu o runy musi do niej dojść. Mnie się gra podobała więc polecam :).
A jak gra się na 3 os? Nie jest tak że każdy boi się zaatakować żeby nie paść ofiarą tego trzeciego?
Grałam tylko raz więc ekspertem raczej nie jestem ale zauważyłam że interakcja jest w dużej mierze podyktowana położeniem na mapie. Nie zawsze da się bić najsilniejszego.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Jaka gra dla trzech osób?

Post autor: schizofretka »

RW dobrze działa w 3 osoby. Nie jest to nieustanna wojna, raczej podjazdy, więc powinno wam przypasować.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
orri
Posty: 20
Rejestracja: 02 maja 2013, 10:03
Has thanked: 1 time

Re: Jaka gra dla trzech osób?

Post autor: orri »

Awatar użytkownika
Bardias
Posty: 303
Rejestracja: 19 sty 2014, 04:07
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Jaka gra dla trzech osób?

Post autor: Bardias »

Myślę, że wprost idealny będzie Runebound. Najlepiej gra się w trzy osoby, rozgrywka jest sensownie długa, czuć rozwój bohatera, który z wojownika męczącego się z entami i ghulami przeobraża się w zabójcę smoków. Interakcji w Runku jest stosunkowo mało. Pomimo, że wygrywa tylko jedna osoba, to przez większość rozgrywki skupiamy się na własnej przygodzie, swoich problemach oraz zadaniach, aby jak najszybciej wbić wysoki poziom, zakupić potężne artefakty i wynająć sprzymierzeńców z wyższej półki, którzy zamaskują nasze słabe strony. Walka między bohaterami jest możliwa i ma czasem miejsce, niemniej jednak są to wyjątkowe (i emocjonujące) momenty z tą grą - przynajmniej w naszym towarzystwie, bo zależy to głównie od charakteru graczy.
Polecam od razu dokupić dwa karciane dodatki póki jeszcze są dostępne - za 2x40 zł otrzymujemy 180 nowych potworów, przedmiotów, zadań i wydarzeń.

Oprócz tego ostatnimi czasy często gram w Pandemię, więc ostrożnie polecę przyjrzeć się również temu tytułowi. :)

Pozdrawiam.
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Jaka gra dla trzech osób?

Post autor: Perpetka »

Skoro w MK podobało Ci się, że "każdy gra sobie", to właśnie typowe euro brzmi jak coś dla Ciebie.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Jaka gra dla trzech osób?

Post autor: mig »

A może Cywilizacja: Poprzez Wieki?

Z "epickich ekonomicznych" to może coś Wallace`owego? Brass, Automobile, Steam?

Nie wiem jakie doświadczenia macie, ale granie na 3 osoby aż się prosi o kingmaking, dlatego gry z mniejszą konfrontacją mogą się lepiej sprawdzić
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Jaka gra dla trzech osób?

Post autor: gafik »

No właśnie TTA odpada w pierwszym poście :)

A może Nations?
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Jaka gra dla trzech osób?

Post autor: mig »

gafik pisze:No właśnie TTA odpada w pierwszym poście :)
Sorry, przeoczylem.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Ashall
Posty: 124
Rejestracja: 29 sty 2013, 21:16
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Jaka gra dla trzech osób?

Post autor: Ashall »

Dzięki za propozycje. Właśnie typowego euro wolałbym uniknąć, za bardzo analityczne i za mało klimatyczne. Cały czas ten Runewars za mną chodzi, jeżeli w 3 os. nie ma problemów to chyba się zdecyduję. Ew. coś podobnego, tj. strategia/przygoda w klimatach fantasy? Niby są papierowe Heroesy, ale opinie ma raczej średnie, Wojna o Pierścień raczej na 2 os, Earth Reborn też.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Jaka gra dla trzech osób?

Post autor: mig »

Earth reborn na 3 osoby jest spoko, ale (podobnie jak w innych tego typu grach) bardzo silna jest tendencja dwóch na jednego. Podobnie jest w Runewars. Ale jesli macie jakiś patent rozwiązujący ten problem, albo nie przeszkadza to wam, to Runewars bedzie doskonałym wyborem.
Na 3 osoby sprawdza sie nieźle wojenna "Orzeł i gwiazda", ale pewnie nie o ten typ Wam chodzi...
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Jaka gra dla trzech osób?

Post autor: rattkin »

Może ten nowy Warhammer: Diskwars? Taka dziwna wariacja na temat bitewniaka-niebitewniaka.
Także Seasons.
Awatar użytkownika
Ashall
Posty: 124
Rejestracja: 29 sty 2013, 21:16
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Jaka gra dla trzech osób?

Post autor: Ashall »

rattkin pisze:Może ten nowy Warhammer: Diskwars? Taka dziwna wariacja na temat bitewniaka-niebitewniaka.
Także Seasons.
Obie trochę za krótkie żeby mówić o "epickości". Szukam czegoś z fajnym klimatem fantasy, niestety po Mage Knight ciężko znaleźć coś lepszego. Myślę nad Runewars, Rounbound i Descent. Ważne żeby było po polsku.
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 448
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 45 times

Re: Jaka gra dla trzech osób?

Post autor: grabol »

Defenders of the Realm? Fantasy, kooperacja, ameritrash. Nie grałem, więc się nie mądrze, ale wygląda smakowicie i chyba jest dość wymagająca? Poważnie się zastanawiam nad tytułem. Nie wiem jak z dostępnością?

Może ktoś kto grał napisze więcej!?
Awatar użytkownika
Ashall
Posty: 124
Rejestracja: 29 sty 2013, 21:16
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Jaka gra dla trzech osób?

Post autor: Ashall »

Dzięki za wszystkie propozycje, na razie zdecydowałem się na Descenta.
ODPOWIEDZ