Takenoko (Antoine Bauza)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Feargeat
Posty: 41
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:09
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Takenoko (Antoine Bauza)

Post autor: Feargeat »

BOLLO pisze: 19 lut 2024, 13:03No tak najlepsze opcje to zjadanie i uprawa. Może się zdarzyć że wzięcie celu uprawy os "sam się zrealizuje".
To prawda, zdarzyło nam się to już kilka razy. W ostatniej rozgrywce nawet po tym jak odkryłem 9 cel, druga osoba wyrzuciła chmury (w każdym razie to co daje możliwość wykonania 2x tej samej akcji) pobrała 2 cele upraw i omal nie wygrała, ponieważ niewiele brakowało by z obu zapunktowała. Nie traktuje tego jednak jak wadę tylko element strategii.
xilk pisze: 19 lut 2024, 13:19 A mam pytanie, macie starszą wersję Takenoko, czy tą odnowioną, gdzie mieli właśnie zmienić się zasady, w tym punktowanie za niektóre karty celów?

A i zgadzam się, że w grze dwuosobowej karty celów dotyczące układu kafli ogrodów są bardzo słabe. U mnie trochę poprawił sytuację dodatek Chibis, bo jednak więcej jest kafli, w tym takie trójkolorowe.
Zakładam, że mam starą wersję, ponieważ dostrzegam w niej problemy które są sygnalizowane od dawna + mam ją od ponad roku. Widziałem nawet kilka interesujących "domowych nakładek" które mają to poprawić, no ale żona chce grać zgodnie z tym jak ktoś to wymyślił. Chociaż sama zaczyna już przyznawać, że coś jest jednak nie tak z tym punktowaniem za kafle. Mam Chibis ale póki co podstawka jest ogrywana, że jakiś czas sprawdzę.

Myślę, że przy grze powyżej 2 osób łatwiej zdobyć punkty za kafelki, no ale czy wtedy nie jest jeszcze łatwiej zjadać bambusy i punktować za uprawy? Tu po prostu albo coś jest nieprzemyślane, źle przetestowane w fazie produkcji, albo ja czegoś nie dostrzegam ;)
ODPOWIEDZ