Zarabianie na naszym hobby!

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
szaleniec
Posty: 184
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:35
Lokalizacja: Kępno

Zarabianie na naszym hobby!

Post autor: szaleniec »

Witajcie!

Chciałbym poruszyć temat który nurtuje mnie już jakiś czas:) Jak wspomniałem w tytule, zastanawiam się ostatnio jak zarabiać na planszówkowym hobby:) "Zarabiać" zabrzmiało groźnie, ale nie chodzi mi tu bynajmniej o stworzenie jakiegoś wydawnictwa itd., chodzi o znacznie mniejsze formy zarobku. Może ktoś pomyśli, że jestem stuknięty a temat jest banalny ale wyjaśnię o co mi chodzi.

Uwielbiam grać i jeżdżę na różne festiwale bo lubię to robić. Lubię poznawać nowych ludzi. Lubię "zarażać" innych planszówkami:) mógłbym gadać godzinami o grach itp.:)
Do czego dążę. Osobiście uważam, że mały % ludzi pracuje w miejscu czy branży którą lubi czy w zawodzie którego się wyuczył! Jestem jednym z nich (nie będę się tu rozpisywał czemu, co i jak i że pewno można było lepiej, po prostu jest jak jest). Dlatego uważam, że ten kto robi to co lubi robić musi być szczęśliwy:) Czy właśnie nie o to chodzi? Czy nie powinniśmy robić to co uwielbiamy. Czemu by nie pracować w miejscu do którego chodzilibyśmy z uśmiechem na twarzy robilibyśmy to co nam się podoba i co nas interesuje:)

Zdaję sobie sprawę, że jest wielu ludzi którzy tak mają i powiem Wam że zazdroszczę im:) Są szczęśliwi i chyba o to właśnie chodzi:) Troszeczkę się rozpędziłem ale wracając do głównego wątku zastanawiam się ostatnio co tu zrobić żeby bawiąc się czyli robić coś co się lubi i dodatkowo na tym zarobić:) Zaraz wszyscy powiecie żebym sobie internetowy sklep z grami zrobił i po temacie. To nie takie proste a i funduszy nie za wiele na koncie! Konkurencja ogromna i jak tu się przebić do ludzi:) Myślę dość często o sklepie stacjonarnym (nie ukrywam, że jest to jedno z moich małych marzeń:), ale mieszkam w małej mieścinie (ok 20tys. mieszkańców) i plusem byłoby to, że póki co nie miałbym żadnej konkurencji z drugiej jednak strony obawiam się, że popyt na gry w tak małym mieście może być znikomy żeby można było się z tego utrzymać. Więc póki co myślę nad innymi formami zarobku (nie skupiając się szczególnie na zarobku tylko robieniu tego co się lubi:). Dostaliśmy kiedyś z żoną ofertę jednej z kawiarni w mieście czy byśmy nie chcieli prowadzić zajęć z dzieciakami tłumacząc im zasady itd. Odmówiliśmy. Teraz wracam myślami do tej oferty i myślę, że bylibyśmy w stanie z niej skorzystać ale jak obliczyć ile jesteśmy warci?

Czy ktoś mi pomoże albo czy ktoś wie jak obliczyć wynagrodzenie za godzinę zabawy z dzieciakami w gry planszowe. Dodam tylko, że gry byłyby naszą własnością. Zajęcia trwały by dłużej ale chciałbym wiedzieć jak obliczyć chociaż tą jedną godzinkę. A może ktoś z Was prowadzi takie płatne zajęcia? Niech opowie jak to wygląda!

Zainteresowanych proszę o odpowiedzi, chciałbym poznać Wasze zdanie :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Zarabianie na naszym hobby!

Post autor: MichalStajszczak »

Żeby móc zrobic jakąś przymiarkę finansową, trzeba ustalić kilka spraw:
1. Jak to będzie formalnie wyglądało - czy kawiarnia zatrudnia was na etat albo zlecenie, czy świadczycie usługi na rzecz kawiarni jako firma czy umowy zawieracie z rodzicami dzieci.
2. Czy to są zajęcia w ramach promocji kawiarni, czy świadczenie usług na rzecz dzieci (albo ich rodziców)
3. Jeżeli są to zajęcia, za które rodzice płacą, to ile wynosi stawka w waszym miescie za inne formy zajęć z dziećmi
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Zarabianie na naszym hobby!

Post autor: splocki »

To co proponujesz jest bardzo podobne w formie do pracy animatora. Więc może za punkt odniesienia przyjąć cennik takich imprez.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4091
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 299 times
Been thanked: 177 times

Re: Zarabianie na naszym hobby!

Post autor: lacki2000 »

Wiem, że vermin jest profesjonalistą w tym temacie (http://wpajeczejsieci.blogspot.com/) ale on działa na rynku trójmiejskim a nawet sześciomiejskim :)
Może na taki cel udałoby się coś uszczknąć od złodziei... yy znaczy od łaskawych rozdawaczy pieniędzy unijnych. Jakiś rozwój regionalny, czy aktywacja młodych. Tylko wtedy więcej papierkowej roboty i pokłonów dla darmozjadów (ja chyba jakiś uprzedzony jestem, przydałaby się przymusowa terapia rozentuzjazmująca/uentuzjazmująca/rozentuzjazmowująca)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Odp: Zarabianie na naszym hobby!

Post autor: Rocy7 »

Mozesz ogranzowac spotkania z planszowkami i prowadzic przy okazji wypozyczalnie planszowek(nawet bez wielkiej oferty). Do tego mozesz dodac jakies szkolenia dla menadzerow. Nie wiem na ile to oplacalne, ale sa firmy ktore tak dzialaja.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Zarabianie na naszym hobby!

Post autor: Pixa »

Przede wszystkim pracujesz zapewne "na etacie", a to mialoby byc hobby polaczone z jakims doplywem kasy? W takim ukladzie najlepiej zeby kawiarnia zatrudnila cie na umowe-zlecenia albo o dzielo (mniejsze koszty), zeby nikt sie nie przypieprzyl.

Druga sprawa - wszystko zalezy od ilosci chetnych, ktorzy mieliby uczestniczyc w tego typu zajeciach. Popatrz, ile kosztuja zajecia, ktore oferuje Wasz osrodek kultury i ile osob w nich uczestniczy. To moze byc punkt wyjscia do kalkulacji ceny.

U nas we Wroclawiu zaproszenie osob na dzien z planszowkami (okolo 4 godzin zabawy, 2-3 osoby obslugujace, 20-25 uczestnikow) kosztowalo 15 zl od osoby.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
szaleniec
Posty: 184
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:35
Lokalizacja: Kępno

Re: Zarabianie na naszym hobby!

Post autor: szaleniec »

Witajcie
Pixa pisze:Przede wszystkim pracujesz zapewne "na etacie", a to mialoby byc hobby polaczone z jakims doplywem kasy?
Dokładnie tak jak piszesz!
Pixa pisze:W takim ukladzie najlepiej zeby kawiarnia zatrudnila cie na umowe-zlecenia albo o dzielo
No i właśnie jak kiedyś ta Pani o tym wspomniała to mówiła o umowie o dzieło, to wydaje mi się najrozsądniejsze;)

Wydaje mi się, że wyglądało by to tak - zatrudnia nas kawiarnia dla swojej reklamy (już prowadzą kilka zajęć, jakieś zabawy z klockami, zabawy z klaunem i nauki angielskiego) i płaciłaby kawiarnia. Rodzice przychodzą z dzieciakami nie płacąc za wstęp - dzieciaki się bawią a rodzice spijają kawkę (oczywiście płacąc za nią) tak to mniej więcej wygląda! My dodatkowo możemy zachęcać starszych na granie już w poważniejsze tytuły do Ośrodka Kultury gdzie prowadzimy zajęcie w formie wolontariatu!

Chodzi o to, że przed pójściem tam chciałbym już coś wiedzieć jakby padło pytanie - a ile byście za to chcieli? yyyyy eeeee no wie Pani... ;) Ale powoli widzę, że co miasto to inne ceny ale co się dziwić w takim Wrocławiu na pewno zainteresowanie jak i możliwości większe, z drugiej jednak strony macie większe prawdopodobieństwo że jest konkurencja u nas raczej (bynajmniej na razie) nie ma konkurencji!
MichalStajszczak pisze:ile wynosi stawka w waszym mieście za inne formy zajęć z dziećmi
To jest dobre pytanie na które właśnie nie znam odpowiedzi, muszę porobić rozeznanie. Po prostu myślałem, że przyjęła się jakaś stawka godzinowa za taką formę rozrywki!

Dzięki za odpowiedzi:)
Pozdrawiam
xYowza
Posty: 43
Rejestracja: 08 wrz 2013, 21:26
Lokalizacja: Czechowice - Dziedzice

Re: Zarabianie na naszym hobby!

Post autor: xYowza »

Wybacz, że się czepiam, ale zawsze mnie to irytuje. Dlatego uświadamiam ludzi:

bynajmniej to nie to samo co przynajmniej i nie można używać tego zamiennie.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Zarabianie na naszym hobby!

Post autor: Pixa »

szaleniec pisze:
Pixa pisze:W takim ukladzie najlepiej zeby kawiarnia zatrudnila cie na umowe-zlecenia albo o dzielo


No i właśnie jak kiedyś ta Pani o tym wspomniała to mówiła o umowie o dzieło, to wydaje mi się najrozsądniejsze;)


Tylko pamietaj, ze wynikiem umowy o dzielo musi byc owo dzielo. Czyli w umowie powinno byc napisne np. opracowanie i realizacja programu rozwoju intelektualnego dzieci poprzez gry planszowe i ten program musialbys dostarczyc kawiarni.
szaleniec pisze:Wydaje mi się, że wyglądało by to tak - zatrudnia nas kawiarnia dla swojej reklamy (już prowadzą kilka zajęć, jakieś zabawy z klockami, zabawy z klaunem i nauki angielskiego) i płaciłaby kawiarnia.


W kwestii jezyka angielskiego - powazni lektorzy we Wroclawiu (z jakims tam stazem pracy; nie studenci) zaczynaja rozmowe od 50 zl netto za 60 minut. Nikt raczej duzo ponizej nie schodzi, bo za podobna kase moze dawac korki.
szaleniec pisze: My dodatkowo możemy zachęcać starszych na granie już w poważniejsze tytuły do Ośrodka Kultury gdzie prowadzimy zajęcie w formie wolontariatu!


Nie wiem czy byloby to fair w stosunku do kawiarni.
szaleniec pisze:Chodzi o to, że przed pójściem tam chciałbym już coś wiedzieć jakby padło pytanie - a ile byście za to chcieli? yyyyy eeeee no wie Pani... ;) Ale powoli widzę, że co miasto to inne ceny ale co się dziwić w takim Wrocławiu na pewno zainteresowanie jak i możliwości większe, z drugiej jednak strony macie większe prawdopodobieństwo że jest konkurencja u nas raczej (bynajmniej na razie) nie ma konkurencji!
Z tego co wiem w dwoch miejscach mozna za free pograc w gry planszowe, ale raczej nikt w tym nie pomaga (choc gry przynosza sklepy i jest duzy wybor)
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Binio
Posty: 5
Rejestracja: 13 mar 2014, 19:23

Re: Zarabianie na naszym hobby!

Post autor: Binio »

W każdej dziedzinie da się zarobić. Trzeba jednak dobrze rozeznać rynek. Jeśli czujesz swoją przewagę w braku konkurencji w dwudziestotysięcznym mieście to się grubo mylisz. Albo masz wyjątkową charyzmę i zasiejesz bakcyla planszówek w naprawdę dużej liczbie mieszkańców albo zapomnij o bazowaniu na swoim mieście.
Może lepiej założyć jakiegoś bloga poświęconego grom planszowym, wypromować go i postarać się o reklamy sklepów i wydawnictw?
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Zarabianie na naszym hobby!

Post autor: Rocy7 »

Binio pisze:Może lepiej założyć jakiegoś bloga poświęconego grom planszowym, wypromować go i postarać się o reklamy sklepów i wydawnictw?
dodatkową kasę można zarobić za gry "przekazywane" do recenzji :)
ODPOWIEDZ