Osadnicy: Narodziny Imperium (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Pixa »

Ja obstawiam 30 kart nowej frakcji + 5x4 uzupelnien do pozostalych frakcji + 5 ogolnych (ew. do trybu solo). Wychodzi 55 kart. Technologia ma byc unikalna cecha mieszkancow Atlantydy, wiec moze byc obecna jedynie na kartach frakcyjnych (tzn moze jej nie byc w ogole na kartach ogolnych).
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Bary »

Technologię będą mogli także używać na pewnych budynkach z talii ogólnej. Dodatkowo inne frakcje mają mieć budynki, które w ograniczony sposób tez umożliwią odpalenie tej technologicznej zdolności na budynkach ogólnych.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 330
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 51 times
Been thanked: 16 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: niwgnip »

Na facebooku w komentarzu odpowiedzieli:

"W dodatku znajdziesz 30 kart dla frakcji Atlantydów i po 10 kart dla reszty frakcji."
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Pixa »

70 kart zatem. Sa takie matryce?
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 314 times
Been thanked: 344 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: tomb »

niwgnip pisze:"W dodatku znajdziesz 30 kart dla frakcji Atlantydów i po 10 kart dla reszty frakcji."
Nie chcę się mondżyć, ale z tego wynika, że nowa frakcja będzie w wersji podstawowej 30-kartowej, a reszta razem z dodatkami będzie miała już po 60 kart. Nie o tako Polske śmy walczyli...
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 161 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: kozz84 »

Jak się wejdzie na stronę gry to można zobaczyć zawartość pudełka:

http://portalgames.pl/pl/osadnicy-narod ... _produkcie

Zawartość pudełka:

110 kart (63x88mm)
znaczników
plansza frakcyjna
trzy rodzaje żetonów technologii
kolorowa instrukcja
woreczek strunowy
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 314 times
Been thanked: 344 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: tomb »

110 kart. Bingo. Tera jeszcze muszę trafić z ceną - skoro tak dobrze idzie, to dla dobra wszystkich stawiam jednak na trzy dychy.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Bea »

niwgnip pisze:Na facebooku w komentarzu odpowiedzieli:

"W dodatku znajdziesz 30 kart dla frakcji Atlantydów i po 10 kart dla reszty frakcji."
Czyli rozumiem, że Atlantydzi nie dostali tych kart, które to inne frakcje dostały w pierwszym dodatku? Zastanawiam się czy dodatki będzie można kupować wybiórczo, czy trzeba będzie po kolei. No bo jeśli np Atlantydzi, czy inne przyszłe frakcje będą już miały produkcję otwartą w tych 30 kartach, a ktoś nie ma pierwszego dodatku to czy gra będzie wtedy grywalna?
tomb pisze:110 kart. Bingo. Tera jeszcze muszę trafić z ceną - skoro tak dobrze idzie, to dla dobra wszystkich stawiam jednak na trzy dychy.
30 zł w dużym pudełku nie ma szans. :(
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Bary »

Pixa, jeszcze karty ogólne dolicz. ;)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1556
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 194 times
Been thanked: 587 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Ayaram »

No cóż... lubie osadników, ale nie jakoś szczególnie, ot zwykła dobra gra. I dodatek skłądający się z 30 kart + elementów niezbędnych do gry nową frakcję, za cenę 30 kart + paru elementów z chęcią bym kupił, ale dodatek za 100zł to jak na mój stosunek do osadników stanowczo za dużo, więc niestety. nope.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Bary »

Kart będzie około 100, a cena koncowa w sklepie z rabatem to bedzie pewnie 70-80 zl.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Bea »

Ayaram pisze:No cóż... lubie osadników, ale nie jakoś szczególnie, ot zwykła dobra gra. I dodatek skłądający się z 30 kart + elementów niezbędnych do gry nową frakcję, za cenę 30 kart + paru elementów z chęcią bym kupił, ale dodatek za 100zł to jak na mój stosunek do osadników stanowczo za dużo, więc niestety. nope.
Spoko, nie martw się, bez dodatku i tak gra jest bardzo regrywalna, więc będziesz miał godziny dobrej zabawy z samą podstawką.

Na mnie natomiast takie dodatki, typu dodatkowe rasy czy nacje, działają tak uzależniająco, że żadna cena mnie nie zatrzyma. Biorę w ciemno!
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: vojtas »

Bary pisze:Kart będzie około 100, a cena koncowa w sklepie z rabatem to bedzie pewnie 70-80 zl.
True. Myślę, że cena będzie podobna do ceny Beagle'a.

Niemniej dziwne, że Antlantydzi nie dostaną 40 kart, zwłaszcza że Trzewik o tym wspominał w podcaście. No chyba że następny dodatek imperialny (wydany pod koniec roku) jakoś to wyrówna. Ciekawi mnie, czy pojawi się więcej kart natychmiastowych.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Bary »

vojtas pisze: No chyba że następny dodatek imperialny (wydany pod koniec roku) jakoś to wyrówna. Ciekawi mnie, czy pojawi się więcej kart natychmiastowych.
Jeśli masz na myśli drugi pakiet imperialny to ja cały czas wierzę, że Portal zrobi nam niespodziankę i wyda go na początku lipca. Przydałyby się brakujące karty do talii solo i chociaż jedna dodatkowa karta natychmiastowa (że o kartach dla Barbarzyńców nie wspomnę :) ).
Co do ilości kart frakcyjnych Atlantydów to wydaje mi się, że trzeci z małych dodatków skupi się jedynie na tej frakcji i doda im kolejne 30 kart.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Pixa »

Juz mnie zaczyna meczyc ta gra - albo kupujesz wszystkie dodatki albo to bez sensu zaczyna sie robic. Czesc talii bedzie miala po 50 kart frakcyjnych (deck building), jedna raptem 30. Czyli znowu drogi kliencie kup dodatek dla mieszkancow Atlantydy. I tak w kolko. Powinny wychodzic nowe frakcje po 30 kart + ew. karty ogolne. A nie jakas mieszanina. Zaczynam sie w tym gubic. Ewentualnie powinni zastosowac rozwiazanie z Summoner Wars - 1 talia frakcji, 2 talia frakcji, zestaw uzupelniajacy i dziekuje.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Peter128 »

Ludzie, chill out, póki co to się ukazał jeden dodatek. Poczekajmy na oficjalne zapowiedzi, prezentacje. Jakoś nie wydaje mi się, żeby Portal nie dopracował linii dodatków w ich sztandarowym produkcie na rynek międzynarodowy.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Bea »

Pixa pisze:Juz mnie zaczyna meczyc ta gra - albo kupujesz wszystkie dodatki albo to bez sensu zaczyna sie robic. Czesc talii bedzie miala po 50 kart frakcyjnych (deck building), jedna raptem 30. Czyli znowu drogi kliencie kup dodatek dla mieszkancow Atlantydy. I tak w kolko. Powinny wychodzic nowe frakcje po 30 kart + ew. karty ogolne. A nie jakas mieszanina. Zaczynam sie w tym gubic. Ewentualnie powinni zastosowac rozwiazanie z Summoner Wars - 1 talia frakcji, 2 talia frakcji, zestaw uzupelniajacy i dziekuje.
Bo to będzie LCG :wink:
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Bary »

Pixa pisze:Juz mnie zaczyna meczyc ta gra - albo kupujesz wszystkie dodatki albo to bez sensu zaczyna sie robic. Czesc talii bedzie miala po 50 kart frakcyjnych (deck building), jedna raptem 30. Czyli znowu drogi kliencie kup dodatek dla mieszkancow Atlantydy. I tak w kolko. Powinny wychodzic nowe frakcje po 30 kart + ew. karty ogolne. A nie jakas mieszanina. Zaczynam sie w tym gubic. Ewentualnie powinni zastosowac rozwiazanie z Summoner Wars - 1 talia frakcji, 2 talia frakcji, zestaw uzupelniajacy i dziekuje.
Spokojnie, bez paniki. ;) Portal lekko sprostował już ilość kart: "40 kart atlantydów, 40 kart frakcyjnych, 1 karta solo, 29 commonow mała pomyłka Tzn. Marek nie potrafi liczyć :)" Generalnie, jak już zostało napisane, nie ma co oceniać produktu, o którym jeszcze nie ma pełnych informacji. Dodatek jest tak zrobiony, żeby działał z podstawką, wtedy będziemy mieli jednakową ilość kart. Z drugiej strony nie jest wymogiem, że wszystkie talie frakcyjne będą musiały mieć zawsze taką samą ilość kart.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Pixa »

A to w sumie spoko - jeden dodatek zalatwia sprawe. Rowna ilosc kart dla kazdej frakcji i nowa nacja. Wchodze w to.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1556
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 194 times
Been thanked: 587 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Ayaram »

Dodatek jest tak zrobiony, żeby działał z podstawką, wtedy będziemy mieli jednakową ilość kart.
W sensie, że duży dodatek + podstawka tworzą jedną zbalansowaną całość, bez konieczności dukupowania małych dodatków? No takie coś, jeszcze by było do przemyślenia... ;)
Awatar użytkownika
japacyk
Posty: 50
Rejestracja: 12 paź 2012, 15:32

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: japacyk »

Ja to rozumiem, ze dodatek będzie miał karty frakcyjne nowej frakcji: 30 kart podstawowych +10 kart z dodatku imperialnego, do tego po 10 kart z nową mechanika dla reszty frakcji i karty ogólne.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 314 times
Been thanked: 344 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: tomb »

Wydanie dużego dodatku z pominięciem wyrównania względem małych dodatków jest dobrym rozwiązaniem - nie zmusza się do kupna maluchów, można ograniczyć się tylko do rozszerzeń frakcyjnych.
Ale któryś tam - drugi lub trzeci - mały dodatek będzie musiał nadgonić zaległe karty dla Atlantydów.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Bea »

tomb pisze:Wydanie dużego dodatku z pominięciem wyrównania względem małych dodatków jest dobrym rozwiązaniem - nie zmusza się do kupna maluchów, można ograniczyć się tylko do rozszerzeń frakcyjnych.
Ale któryś tam - drugi lub trzeci - mały dodatek będzie musiał nadgonić zaległe karty dla Atlantydów.
Czyli w końcu wyjdzie na to, że trzeba mieć wszystko, żeby gra była zbalansowana. Naprawdę obawiam się, że to ewoluuje w kierunku LCG.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1037 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Trolliszcze »

Ale czy naprawdę liczba kart musi być równa w każdej frakcji? Nie rozumiem takiego podejścia. To znaczy, może rozumiem, ale na dłuższą metę tego się nie da utrzymać.
A co jeśli Osadnicy nadal będą popularną grą, wyjdzie pięć małych dodatków, a potem kolejna frakcja? Trzeba będzie koniecznie w pudełku zawrzeć 80-90 kart nowej frakcji, żeby wyrównać? A kolejnej frakcji to może już 150...
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Bea »

Trolliszcze pisze:Ale czy naprawdę liczba kart musi być równa w każdej frakcji? Nie rozumiem takiego podejścia.
Według mnie tak byłoby sprawiedliwie. Mniejsza talia - większe prawdopodobieństwo dociągu tego co planowaliśmy. Większa talia - możliwość położenia większej liczby lokacji, czyli więcej punktów. Zaczynając grę, każda nacja powinna mieć takie same szanse na dobry dociąg, takie same możliwości.
ODPOWIEDZ