Sporo interakcji, niezbyt długa.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
vincencik
Posty: 103
Rejestracja: 10 mar 2011, 23:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Sporo interakcji, niezbyt długa.

Post autor: vincencik »

Ok, krótko i na temat. Szukam czegoś takiego:

- minimum 3 osoby (na dwie też może być ale żeby była możliwość gry w więcej a nie tylko duo),

- cena w granicach 100zł (najlepiej max 100 ale to jeszcze idzie nagiąć)

- interakcja między graczami (bezpośrednia)

- fajnie by było gdyby jedna gra trwała 40-60min przy dobrej znajomości zasad i płynnej rozgrywce

- tematyka dowolna, nie przepadam za sci-fi i zombie ale jeśli gra okaże się spoko to czemu nie spróbować


Czekam na propozycje :) PS. mam Small Worlda a wiem że zalicza się to powyższych (za wyjątkiem ceny).
Awatar użytkownika
diabello20
Posty: 53
Rejestracja: 02 mar 2014, 16:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Sporo interakcji, niezbyt długa.

Post autor: diabello20 »

To może Pandemia? Z pewnością poleci Ci ją tutaj większość osób.
Masz ogromną interakcję bezpośrednią, kooperację - wszyscy przeciwko grze, można grać od 2 graczy w górę.
Do 100 zł kupisz już z wysyłką, nawet czas partii mieści się w podanym przez Ciebie przedziale.
Może... po prostu... się mylę?
vincencik
Posty: 103
Rejestracja: 10 mar 2011, 23:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Sporo interakcji, niezbyt długa.

Post autor: vincencik »

No właśnie kurcze kooperacja coś mnie nie przekonuje. Co prawda nigdy nie grałem w taką grę ale jakoś bardziej widzi mi się utrudnianie życia innym i interakcja typu "zabierz mu, zabij go"
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Sporo interakcji, niezbyt długa.

Post autor: Bea »

Neuroshima Hex, Summoner Wars (jest możliwość grania w cztery osoby). Obie krótkie, proste w zasadach a maja sporo kombinowania, kipi z nich negatywna interakcja, najlepiej chodzą na 2 osoby, ale da się grać w więcej.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1933
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 154 times
Been thanked: 176 times

Re: Sporo interakcji, niezbyt długa.

Post autor: tomuch »

vincencik pisze:jakoś bardziej widzi mi się utrudnianie życia innym i interakcja typu "zabierz mu, zabij go"
Innowacje są grą dla Ciebie :)
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Sporo interakcji, niezbyt długa.

Post autor: Misio205 »

Munchkin :D
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1933
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 154 times
Been thanked: 176 times

Re: Sporo interakcji, niezbyt długa.

Post autor: tomuch »

Misio205 pisze:Munchkin :D
+1
z tym, że w godzinę mogą się nie wyrobić... No i to specyficzny rodzaj rozrywki ;)
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Sporo interakcji, niezbyt długa.

Post autor: Yavi »

Świat Dysku: Ankh-Morpork, huehue ;)
2-4 graczy, negatywna interakcja, gra do około 60 minut. Jedynie cenowo wychodzi ponad 100 złotych, ale wg mnie warto.
Gra powinna spodobać się zarówno początkującym graczom jak i tym doświadczonym. Proste zasady, bardzo fajnie działa na dwóch graczy.
ciupakabrans
Posty: 57
Rejestracja: 25 lut 2014, 16:47

Re: Sporo interakcji, niezbyt długa.

Post autor: ciupakabrans »

ja polecam Sabotażystę!!!:) Rewelacja, gra trwa ok 40 min, kupa śmiechu i interakcji zasady banalne! Polecam, moi znajomi którzy nie grają w ogole w planszówki uwielbiają tą grę, tylko że moim zdaniem 5 os do grania to minimum, idealnie jest od 7 wzwyż.
Awatar użytkownika
mitbol
Posty: 459
Rejestracja: 27 sty 2014, 12:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Sporo interakcji, niezbyt długa.

Post autor: mitbol »

+1 do Świata Dysku!
Gra warta każdej złotówki, interakcji jest mnóstwo, czas gry wychodzi między 45-60min, zasady nawet zielony gracz zna już pod koniec pierwszej gry, warto!

EDIT: Świat Dysku: Ankh-Morpork od 99zł http://allegro.pl/swiat-dysku-martin-wa ... 29301.html
Awatar użytkownika
Blueberry
Posty: 93
Rejestracja: 07 sty 2014, 19:48

Re: Sporo interakcji, niezbyt długa.

Post autor: Blueberry »

Również polecam Świat Dysku. Co prawda jestem dopiero po jednej rozgrywce, ale już mogę stwierdzić, że gra jest świetna. Proste zasady, dużo negatywnej interakcji i rozbrajające grafiki na kartach.
DeKa
Posty: 71
Rejestracja: 07 lip 2011, 00:55
Lokalizacja: Katowice

Re: Sporo interakcji, niezbyt długa.

Post autor: DeKa »

Właśnie przed chwilą skończyłem grać w cytadelę (pierwszy raz, na dwie osoby) i na pewno znowu jutro w nią zagram.
Jeżeli karcianka nie przeszkadza to myślę, że może Wam też podejdzie.
Jeden drugiemu może kraść złoto, burzyć dzielnice, mordować postaci, mieszać z kartami w ręce przeciwnika. Do tego jest ładna, klimatyczna, tania i zajmuje mało miejsca. Jak się ogra to w pudełku już czekają dodatkowe karty.
MadButter
Posty: 1
Rejestracja: 05 mar 2014, 11:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Sporo interakcji, niezbyt długa.

Post autor: MadButter »

Łowcy Smoków! Gra Bruna Faiduttiego (ten pan od Cytadeli itp), zasady ogarnia się w 10 minut, interakcji jest bardzo dużo:
  • -Po pokonaniu smoka jest minuta żeby łowcy podzielili się skarbem, inaczej przepadnie
    -Dużo czarów, w tym mój ulubiony pozwalający podpierniczać skarby ze smoków, do momentu aż ktoś nas na tym przyłape :twisted:
W 3 osoby gra się bardzo fajnie, a każda dodatkowa zwiększa tylko radość z rozgrywki.
Czas gry to jakaś godzinka/półtorej.
Dodatkowo gra droga nie jest, poniżej 70zł spokojnie możemy ją dostać.
vincencik
Posty: 103
Rejestracja: 10 mar 2011, 23:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Sporo interakcji, niezbyt długa.

Post autor: vincencik »

Dzięki za liczne odpowiedzi :D

No to lecimy:

- Sabotażysta - znam, znajomi posiadają :)
- Cytadela - jw. (jedna z lepszych gier imo)
- Świat Dysku - przyjrzę się aczkolwiek nie wiem jak to wyjdzie bo nie czytałem serii Terry'ego....
- Łowcy Smoków - rozważę, wygląda nawet nawet :)

Pozostałe - jakoś mnie nie przekonują :(

No nic, poczekam na wypłatę i wtedy będzie kocioł w mózgu :D
ODPOWIEDZ