Jaki nożyk, mata i klej do P&P

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Jaki nożyk, mata i klej do P&P

Post autor: Wassago »

Cześć,
planuję zacząć pobawić się w składanie modeli z papieru i P&P, co polecicie dla początkującego? Jaki nożyk/skalpel, klej, mata? I gdzie można kupić takie rzeczy tanio?
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 162
Rejestracja: 28 gru 2011, 12:37
Lokalizacja: Bytom

Re: Jaki nożyk, mata i klej do P&P

Post autor: Kowal »

Ja osobiście używam skalpeli chirurgicznych. Na początek wystarczą, a są tanie i łatwo dostępne. Co prawda modelarskie mają wygodniejsze uchwyty, więc zależy ile zamierzasz wycinać.

Co do kleju to zależy jakie elementy. Do drobnicy zwykły biurowy w płynie nanoszony za pomocą pedzelka / zapałki lub klej Magik. Natomiast do dużych płaskich powierzchni (klejenie plansz, kart etc) polecam klej w sprayu.

Skalpele chirurgiczne dostaniesz w sklepach medycznych - koszt uchwytu to 15-20 zł, a ostrza najczęściej kosztują po 1zł za sztukę. Do papieru najlepsze są chyba o numerze 11.
Magika dostaniesz w sklepach papierniczych, niestety nie wiem jak z tym w sprayu bo ja swój dostałem swego czasu w lidlu.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Jaki nożyk, mata i klej do P&P

Post autor: adikom5777 »

Do kartonu używam kleju Wikol, do cięcia maty Olfa, a noże muszą być ostre
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Jaki nożyk, mata i klej do P&P

Post autor: rastula »

badjimi
Posty: 73
Rejestracja: 23 lis 2006, 19:34
Lokalizacja: Świecie

Re: Jaki nożyk, mata i klej do P&P

Post autor: badjimi »

ODPOWIEDZ