Gra z wyborem postaci

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2337
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 578 times
Been thanked: 933 times

Gra z wyborem postaci

Post autor: Galatolol »

Znacie jakąś grę, w której gracze dokonują przed partią wyboru postaci spośród większej puli, którymi będą grali? Czyli model taki jak w sieciowych grach elektronicznych. W Demigods Rising miało być coś takiego, ale nie wiadomo kiedy to wyjdzie.
Dobrze, żeby to była taktyczna gra nastawiona na pojedynek (2 graczy lub 2 drużyn), a postaci miały zdolności mocno oddziałujące na pozostałe.
Mało precyzyjne kryteria, ale może coś wam przyjdzie do głowy.
Ostatnio zmieniony 22 mar 2014, 21:34 przez Galatolol, łącznie zmieniany 1 raz.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Gra z wyborem postaci

Post autor: schizofretka »

Przygodówki: Middle-Earth Quest, Runebound i pewnie dużo Crawlerów. Niestety pula może być mała (Omega Protocol, Gears of War z tych, które znam), albo narzucony być losowy wybór - nie wiem, czy w takim Descent 2ed gdyby gracze wybierali dowolnie postacie balans byłby zauważalnie zaburzony?
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2337
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 578 times
Been thanked: 933 times

Re: Gra z wyborem postaci

Post autor: Galatolol »

To jeszcze doprecyzuję, że dobrze, żeby to była taktyczna gra nastawiona na pojedynek (2 graczy lub 2 drużyn), a postaci miały zdolności mocno oddziałujące na pozostałe.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Gra z wyborem postaci

Post autor: schizofretka »

Znaczy skirmish, dwie strony, każda dowodzi pewną liczbą postaci wybieranych z puli?
Okko, Dungeon Command, Dungeon Twister, Navia Dratp, Dreadball, poniekąd Deadzone.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gra z wyborem postaci

Post autor: mig »

Grałem dość dawno, ale Earth Reborn tez powinno się nadać.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 162
Rejestracja: 28 gru 2011, 12:37
Lokalizacja: Bytom

Re: Gra z wyborem postaci

Post autor: Kowal »

Jeżeli zależy Ci na pojedynku to to ja polecę Władcę Areny. Co prawda nie wybierasz postaci z szeregu innych, ale tworzysz całkowicie własną od podstaw: od statystyk po ekwipunek i każdy wybór wpływa na siebie i ma swoje plusy lub minusy. Zestaw umiejętności co prawda taki sam mają postaci, lecz efektywność ich wykorzystania już zależy od wybranych statystyk lub zestawu ekwipunku.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Gra z wyborem postaci

Post autor: Pierzasty »

Galatolol pisze:Znacie jakąś grę, w której gracze dokonują przed partią wyboru postaci spośród większej puli, którymi będą grali? Czyli model taki jak w sieciowych grach elektronicznych. W Demigods Rising miało być coś takiego, ale nie wiadomo kiedy to wyjdzie.
Dobrze, żeby to była taktyczna gra nastawiona na pojedynek (2 graczy lub 2 drużyn), a postaci miały zdolności mocno oddziałujące na pozostałe.
Mało precyzyjne kryteria, ale może coś wam przyjdzie do głowy.
Jeśli pasują Ci bitewniaki (skirmishowe, czyli 10-15 modeli na stronę to już sporo), to Malifaux świetnie się wpisuje w Twoje oczekiwania. Z tego co pamiętam w Krakowie scena Malifowa bywa dość często w sklepie Vanaheim, warto tam zapytać, poprosić kogoś o demo.
ODPOWIEDZ