[PA!] Ignacy Trzewiczek odchodzi z branży gier planszowych!

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

[PA!] Ignacy Trzewiczek odchodzi z branży gier planszowych!

Post autor: rattkin »

Wpis dzisiejszy był oczywiście jedynie żartem prima aprilisowym, który w przypływie humoru i chwili wolnego czasu stworzyłem naprędce (nie wiedząc nawet, że rok temu był całkiem podobny). Jakaż ironia losu, że zupełnym przypadkiem, w pewnym sensie - najwyraźniej trafiłem. Ignacy swoje faktyczne zamiary przedstawił na blogu - http://www.gryzcharakterem.pl/urlop/ - i albo to jest prawda albo prank na podwójnym poziomie, ale nie umiem tego ocenić - pewnie dowiemy się jutro.

O ile żart był pomyślany jako wesoły i z przymrużeniem oka (bo nie sądzę, by ktoś tak spreparowanego "newsa" mógł wziąć na poważnie), w obecnej sytuacji - nieco rykoszetował. Gdyby więc jednak, wpis Ignacego okazał się faktycznie prawdziwy, podtrzymuję wszystko co napisałem w "newsie" i pewien jestem, że wielu graczy ma podobne zdanie. Portal Games to klasa sama w sobie, a Ignacy Trzewiczek to znana postać na rynku gier planszowych - z jego sukcesów cieszyliśmy się wszyscy. Dziękuję za fajne gry, zarówno te stworzone jak i te wydane - i życzę powodzenia w stolarce i wszystkim innym, co warto robić podczas urlopu.

( A jednak, prank podwójny! :) )

---

Pełny artykuł z wywiadem ma pojawić się dzisiaj na gamesfanatic.pl, na stronie Portalu także powinno być niedługo oświadczenie. Miałem okazję zobaczyć kilka fragmentów tego materiału, więc przytoczę z pamięci - "niespodzianki" chyba to nikomu nie psuje, bo raz, że przykra to niespodzianka, dwa, za chwilę i tak wszystko będzie wiadomo. A taki news trudno trzymać w zanadrzu.

Ignacy "Trzewik" Trzewiczek, jeden z największych twórców polskich gier planszowych, designer na światowym poziomie, autor niezwykle popularnego "Robinsona Cruzoe", "Stronghold", czy "Zombiaków", szef wydawnictwa Portal Games, zadecydował, że wycofuje się z dalszego projektowania gier. Nie jest do końca jasne, czy chodzi tylko o tworzenie gier, ale z artykułu wynikało, że sukces Robinsona w połączeniu z dobrym prosperowaniem sklepu z grami planszowymi 2pionki (który prowadzi jego Żona), najwidoczniej generuje istotne dochody i kierownictwo Portal Games najprawdopodobniej też zostanie przekazane. Tym samym, jego ostatnio ogłoszona gra - "Wiedźmin" - mająca być wydana na Zachodzie przez prestiżowe wydawnictwo FFG, zamknie tymczasowy dorobek polskiego autora.

Mało kto wie, że Ignacy, mieszkając na wsi, od dawna pasjonował się stolarstwem i z roku na rok, planszówki stopniowo ustępowały tej pasji. Jakkolwiek może wydawać się to dziwne (planszówki? stolarstwo?), ludzie z czasem się zmieniają i chętnie próbują nowych rzeczy. Ignacy ostatnio też poświęcił się pisaniu, jego książka o grach planszowych została sfinansowana na Kickstarterze i niedługo zostanie wydana - teraz już wiemy, że stanowi swego rodzaju ukoronowanie dorobku i jest ostatnim prezentem Ignacego dla sympatyków gier planszowych.

Nie wiem, czy jest sens komentować dokładne przyczyny takiej decyzji. Wszyscy wiemy, że tworzenie i wydawanie planszówek to trudny biznes. Potrzeba do tego pasji i zaangażowania, a zyski wciąż są niestabilne. Sam Trzewik tłumaczy swoją decyzję swoistym wypaleniem, zmęczeniem materiału. "Trochę tak, jakby mi cały czas wypadały dwie chmury śniegowe", żartuje, nawiązując do swojej własnej gry. Nie wyklucza powrotu, choć zarzeka się, że nawet gdyby, nie nastąpi to w najblizszym czasie.

Ignacy dla polskiego świata planszówkowego zrobił bardzo dużo. Myślę, że wszyscy jesteśmu Mu wdzięczni za świetne gry, zarówno stworzone, jak i wydane - i mamy nadzieję, że w jakiejś formie jeszcze będzie obecny. Może recenzje gier? Blogowanie? Czas pokaże...

- "Właśnie pracuję nad nowym regałem. Moja Żona jest zachwycona" - chwali się Ignacy.
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2014, 11:50 przez rattkin, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Edwardo
Posty: 573
Rejestracja: 13 wrz 2010, 11:48
Lokalizacja: Wroclove
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

Re: Ignacy Trzewiczek odchodzi z branży gier planszowych!

Post autor: Edwardo »

Cudowne ;)
Jestem Stanley i jestem planszoholikiem www.planszoholik.pl
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 162
Rejestracja: 28 gru 2011, 12:37
Lokalizacja: Bytom

Re: Ignacy Trzewiczek odchodzi z branży gier planszowych!

Post autor: Kowal »

Niech chłop ma coś z życia w końcu wiele dobrego już zrobił to może teraz przystąpić do sadzenia drzewa ;)
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Ignacy Trzewiczek odchodzi z branży gier planszowych!

Post autor: romeck »

No też to słyszałem. Podobno razem z Feldem i Rosenbergiem będzie zakładać fabrykę puzzli.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Ignacy Trzewiczek odchodzi z branży gier planszowych!

Post autor: Rocy7 »

Malo prawdopodobne zwlaszcza ze ma w planach jeszcze jakis fajny tylul w klimacie obcego;P
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2014, 11:32 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Ignacy Trzewiczek odchodzi z branży gier planszowych!

Post autor: Bea »

:evil: Dopiero po przeczytaniu pierwszego komentarza przypomniało mi się który dzisiaj jest.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 162
Rejestracja: 28 gru 2011, 12:37
Lokalizacja: Bytom

Re: Ignacy Trzewiczek odchodzi z branży gier planszowych!

Post autor: Kowal »

Rocy7 pisze:Malo prawdopodobne zwlaszcza ze ma w planach jeszcze jakis fajny tylul w klimacie obcego;P
Ja słyszałem, że miał ten projekt przekazać komuś nieznanemu jeszcze szerszej publiczności ;/
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2014, 11:40 przez Kowal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2083
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 147 times
Been thanked: 393 times

Re: Ignacy Trzewiczek odchodzi z branży gier planszowych!

Post autor: walkingdead »

Kowal pisze:
Rocy7 pisze:Tylko ze dzis 1 kwietnia...
Captain Obvious strikes again!
:mrgreen:
Wyborny komentarz :wink:
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Ignacy Trzewiczek odchodzi z branży gier planszowych!

Post autor: Banan2 »

rattkin pisze:Ignacy dla polskiego świata planszówkowego zrobił bardzo dużo. Myślę, że wszyscy jesteśmu Mu wdzięczni za świetne gry, zarówno stworzone, jak i wydane - i mamy nadzieję, że w jakiejś formie jeszcze będzie obecny. Może recenzje gier? Blogowanie? Czas pokaże...

- "Właśnie pracuję nad nowym regałem. Moja Żona jest zachwycona" - chwali się Ignacy.
No ja mu się w sumie nie dziwię. Po takim marudzeniu w temacie poprzedniego regału, też bym rzucił wszystko w cholerę i zaczął go robić na nowo :wink:
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ignacy Trzewiczek odchodzi z branży gier planszowych!

Post autor: Merry »

Śmieszne to nie jest. Gry robi jednak lepiej niz regały :?
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 331 times
Been thanked: 76 times

Re: Ignacy Trzewiczek odchodzi z branży gier planszowych!

Post autor: asiok »

Jak Ignacy skończy regał - mamy do wymiany obicia kilka krzeseł.
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ignacy Trzewiczek odchodzi z branży gier planszowych!

Post autor: NTomasz »

wreszcie!
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Ignacy Trzewiczek odchodzi z branży gier planszowych!

Post autor: konev »

Robienie regału trochę potrwa. W końcu regał będzie musiał opowiadać jakąś historię. No i być z charakterem. :twisted:
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Ignacy Trzewiczek odchodzi z branży gier planszowych!

Post autor: mat_eyo »

konev pisze:Robienie regału trochę potrwa. W końcu regał będzie musiał opowiadać jakąś historię. No i być z charakterem. :twisted:
Mam nadzieję, że Trzewik sam zmontuje regał klientowi, bo jeśli dołoży do niego własnoręcznie napisaną instrukcję, to po montażu może wyjść z tego regału obrotowy stół z nogami do góry :twisted:
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ignacy Trzewiczek odchodzi z branży gier planszowych!

Post autor: NTomasz »

mat_eyo pisze:
konev pisze:Robienie regału trochę potrwa. W końcu regał będzie musiał opowiadać jakąś historię. No i być z charakterem. :twisted:
Mam nadzieję, że Trzewik sam zmontuje regał klientowi, bo jeśli dołoży do niego własnoręcznie napisaną instrukcję, to po montażu może wyjść z tego regału obrotowy stół z nogami do góry :twisted:
no przed oczami mam moja instrukcje do robinsona!! GJ man
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Ignacy Trzewiczek odchodzi z branży gier planszowych!

Post autor: mat_eyo »

NTomasz pisze:no przed oczami mam moja instrukcje do robinsona!! GJ man
Po pierwsze tej instrukcji akurat Trzewik nie pisał sam. Po drugie do której edycji masz tę instrukcję? Bo jeśli do drugiej to nie wisz o czym mówisz ;)
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 162
Rejestracja: 28 gru 2011, 12:37
Lokalizacja: Bytom

Re: Ignacy Trzewiczek odchodzi z branży gier planszowych!

Post autor: Kowal »

O pierwszej edycji to legendy będą krążyć ;P
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ignacy Trzewiczek odchodzi z branży gier planszowych!

Post autor: NTomasz »

Kowal pisze:O pierwszej edycji to legendy będą krążyć ;P
+1 od 1 oczywiście. To chyba najgorsza instrukcja jaką czytałem... nawet polska instrukcja do x winga pomijająca część najważniejszych zasad jest super :P
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ignacy Trzewiczek odchodzi z branży gier planszowych!

Post autor: Merry »

W kontekście dnia dzisiejszego pierwszego wypowiedzi nt instrukcji brzmią odwrotnie,
macie tego świadomość? Proszę uprzejmie wybrać watek sprzed dwóch lat i tam sie wypowiadać.
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ignacy Trzewiczek odchodzi z branży gier planszowych!

Post autor: NTomasz »

a to między innymi nie chodzi o to aby czytający w dniu dzisiejszym nie wiedział czy ktoś mówi serio, serioserio czy jokemodeon?
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ignacy Trzewiczek odchodzi z branży gier planszowych!

Post autor: Merry »

No ototot
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Ignacy Trzewiczek odchodzi z branży gier planszowych!

Post autor: sqb1978 »

Po przeczytaniu fragmentu o pasjach stolarskich byłem pewien, że Ignacy po prostu przerzuci się na produkcję meepli i znaczników ;-)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Ignacy Trzewiczek odchodzi z branży gier planszowych!

Post autor: kwiatosz »

To ja może dorzucę, że poziomy regal na krowy nazywa się ZAGRODA.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Ignacy Trzewiczek odchodzi z branży gier planszowych!

Post autor: vojtas »

News zawiera błąd rzeczowy, alebowiem Trzewik na Portalkonie zapowiedział swoją karciankę o roboczym tytule "Imperial Settlers". Tak więc Wiedźmin nawet gdyby chciał, nie mógłby być ostatni. Niemniej dobra robota, bo widząc sam tytuł nieco zadrżałem. O Wy...!!! :D

Niemniej chciałbym zobaczyć, jak Trzewik hebluje. ;)
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ignacy Trzewiczek odchodzi z branży gier planszowych!

Post autor: NTomasz »

vojtas pisze:
Niemniej chciałbym zobaczyć, jak Trzewik hebluje. ;)
dziwne zachcianki ludzie mają!
ODPOWIEDZ