Libertalia - pytania o zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
pita
Posty: 2
Rejestracja: 01 maja 2014, 13:38

Libertalia - pytania o zasady

Post autor: pita »

libertalia wydaje mi sie ze gra jest cudowna klimaty ktore lubie chcialbym poznac jej tajemniczosc i dobrze sie przy niej bawic lecz do konca nie znam zasad a dokladnie gdy kladziemy karty na stateknp.dzialanie akcji specjalnych z pora dnia(dzien,zmierzch,noc,koniec wyprawy) prosze bardzo o pomoc w tej grze dziekuje
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: LIBERTALIA prosze o pomoc i wyjasnienie zasad

Post autor: romeck »

pita pisze:libertalia wydaje mi sie ze gra jest cudowna klimaty ktore lubie chcialbym poznac jej tajemniczosc i dobrze sie przy niej bawic lecz do konca nie znam zasad a dokladnie gdy kladziemy karty na stateknp.dzialanie akcji specjalnych z pora dnia(dzien,zmierzch,noc,koniec wyprawy) prosze bardzo o pomoc w tej grze dziekuje
Myślę, że nie tylko ja będę wdzięczny, gdy będziesz staranniej konstruował swoje wypowiedzi. Polskie znaki, wielkie litery, kropki, przecinki, spacje, to naprawdę pomaga. :wink:
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: LIBERTALIA prosze o pomoc i wyjasnienie zasad

Post autor: rastula »

romeck pisze:
pita pisze:libertalia wydaje mi sie ze gra jest cudowna klimaty ktore lubie chcialbym poznac jej tajemniczosc i dobrze sie przy niej bawic lecz do konca nie znam zasad a dokladnie gdy kladziemy karty na stateknp.dzialanie akcji specjalnych z pora dnia(dzien,zmierzch,noc,koniec wyprawy) prosze bardzo o pomoc w tej grze dziekuje
Myślę, że nie tylko ja będę wdzięczny, gdy będziesz staranniej konstruował swoje wypowiedzi. Polskie znaki, wielkie litery, kropki, przecinki, spacje, to naprawdę pomaga. :wink:

Podobnie jak przeczytanie polskiej instrukcji a potem postawienie konkretnych pytań:

http://www.rebel.pl/e4u.php/1,ModFiles/ ... lia_PL.pdf
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: LIBERTALIA prosze o pomoc i wyjasnienie zasad

Post autor: mig »

To ja konkretniej. ;)
Jeśli kartą Cook, wezmę dwóch hiszpańskich oficerów, to na cmentarz trafia tylko Cook, czy również jedna karta z Kryjówki?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Marek.F
Posty: 121
Rejestracja: 24 lut 2013, 14:33
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: LIBERTALIA prosze o pomoc i wyjasnienie zasad

Post autor: Marek.F »

To ja konkretniej.
Jeśli kartą Cook, wezmę dwóch hiszpańskich oficerów, to na cmentarz trafia tylko Cook, czy również jedna karta z Kryjówki?
W instrukcji (pl) twardo stoi, że "Jeśli gracz wybierze żeton hiszpańskiego oficera lub szabli, musi natychmiast wprowadzić ich działanie w życie" [str. 8]

Więc Twoj kucharz zginie zanim weźmie żeton drugiego oficera :wink:
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: LIBERTALIA prosze o pomoc i wyjasnienie zasad

Post autor: mig »

Marek.F pisze:
To ja konkretniej.
Jeśli kartą Cook, wezmę dwóch hiszpańskich oficerów, to na cmentarz trafia tylko Cook, czy również jedna karta z Kryjówki?
W instrukcji (pl) twardo stoi, że "Jeśli gracz wybierze żeton hiszpańskiego oficera lub szabli, musi natychmiast wprowadzić ich działanie w życie" [str. 8]

Więc Twoj kucharz zginie zanim weźmie żeton drugiego oficera :wink:
Sprytne. Takie rozwiązanie nie przyszło mi do głowy :)

dziękuję! :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: LIBERTALIA prosze o pomoc i wyjasnienie zasad

Post autor: Lubel »

A ja mam pytanko odnośnie utraty dublonów, jak zaokrąglamy ? W instrukcji jest napisane Za każdym razem, gdy gracz traci dublony, strata jest zaokrąglana w dół do najbliższej pełnej liczby czyli jak mam 11 dublonów i tracę połowę, to zaokrąglam stratę w dół czyli tracę 5 dublonów, a zostaje mi 6, dobrze rozumiem?
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: LIBERTALIA prosze o pomoc i wyjasnienie zasad

Post autor: Tomzaq »

Na mój chłopski rozum dobrze rozumiesz :D
Who is John Galt?
Posiadam
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: LIBERTALIA prosze o pomoc i wyjasnienie zasad

Post autor: Lubel »

Może to głupie pytanie, ale do czego służą bandery ?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: LIBERTALIA prosze o pomoc i wyjasnienie zasad

Post autor: rastula »

Lubel pisze:Może to głupie pytanie, ale do czego służą bandery ?
O ile rozumiem o co ci chodzi to do oznaczenia talii kart dostępnych do dobrania podczas kolejnych rund od kart odrzuconych. Niezbyt potrzebne zaiste...no ale bandera w grze pirackiej musi być. ;)
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: LIBERTALIA prosze o pomoc i wyjasnienie zasad

Post autor: schizofretka »

profesjonalne card guardy jak w pokerze ;) Kładziesz na talii kart postaci jie rozdanych, by nikt ich niechcący nie zgarnął. W grze, gdzie kazdy ma własną talię rzeczywiście nieByt potrzebne.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: LIBERTALIA prosze o pomoc i wyjasnienie zasad

Post autor: Lubel »

No to mogli chociaż metalowe bandery zrobić, byłoby fajnie tym piwo, a właściwie rum otwierać :)
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4049
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 271 times
Been thanked: 151 times

Re: LIBERTALIA prosze o pomoc i wyjasnienie zasad

Post autor: lacki2000 »

Lubel pisze:No to mogli chociaż metalowe bandery zrobić, byłoby fajnie tym piwo, a właściwie rum otwierać :)
rum kapslowany?
Spoiler:
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 296 times
Kontakt:

Re: LIBERTALIA prosze o pomoc i wyjasnienie zasad

Post autor: Grzdyll »

Chyba zdobędę odznakę odkopywacza starych wątków ale jestem właśnie po pierwszej partii nowej odsłony Libertalii (Wichry Galecrest) i od razu pojawiła się wątpliwość dotyczącą dość podstawowej kwestii: otóż instrukcja wyraźnie mówi, że postacie "odrzucone" w trakcie wyprawy wędrują na "cmentarz", dzieje się tak również po zakończeniu wyprawy z postaciami ze statku. Niestety instrukcja nie mówi, czy cmentarz należy opróżniać po każdej wyprawie, czy też postacie pozostają na nim do końca gry. Ma to zasadnicze znaczenie dla postaci, których zdolności odnoszą się do cmentarza, takich jak Chirurg (jeśli pozostają to może np. w trakcie trzeciej wyprawy przywrócić postać z pierwszej). Gdzieś na BGG ktoś napisał, że powinno się cmentarz opróżniać, powołując się na angielską instrukcję ale w polskiej wersji nie znajduję żadnego analogicznego zapisu. Jest natomiast wyraźny zapis, by po wyprawie postacie usunąć na cmentarz, co sugeruje raczej, że tam powinny pozostać (inaczej oczekiwałbym raczej sformułowania o usunięciu całkowicie z gry, czy też do pudełka).

Ktoś ograny w Libertalię pomoże rozwikłać tę wątpliwość?
ODPOWIEDZ