Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
SwistakCZC
Posty: 163
Rejestracja: 16 lis 2018, 19:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 96 times
Been thanked: 26 times

Re: Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: SwistakCZC »

Cześć, kupiłem sobie core box SR. Gra jest świetna, ale raczej nie potrzebuję mieć wszystkiego do niej i tu pojawia się pytanie- trochę tych dodatków jest jakieś hero, gambity, colony wars- który jest najbardziej wartościowy do dokupienia?
poxi
Posty: 237
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 50 times
Been thanked: 106 times

Re: Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: poxi »

Bierz wszystko. Gra jest świetna i tania. Ja zrobiłem z tego dwa zestawy do grania:

◾️ Star Realms
◼ Zestaw promo I
◼ Crisis - Bazy i statki
◼ Crisis - Floty i fortece
◼ Crisis - Bohaterowie
◼ Crisis - Wydarzenia

◾️ Star Realms: Colony Wars
◼ Zestaw promo II
◼ United - Atak
◼ United - Bohaterowie
◼ United - Dowództwo
◼ United - Misje

Do każdego zestawu używam dodatków Gambit + Cosmic Gambit.
Awatar użytkownika
SwistakCZC
Posty: 163
Rejestracja: 16 lis 2018, 19:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 96 times
Been thanked: 26 times

Re: Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: SwistakCZC »

Dzięki. Czyli wśród dodatków nie ma faworytow, a jak Colony Wars w porównaniu do oryginału jest ok?
Awatar użytkownika
paracelsus444
Posty: 222
Rejestracja: 20 lut 2020, 09:48
Has thanked: 44 times
Been thanked: 55 times

Re: Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: paracelsus444 »

U nas w domu głównie używamy podstawki. Colony wars mieliśmy pierwsze i dosyć sporo graliśmy. Potem byla okazja kupić podstawkę i stwierdziliśmy że w podstawce są ciekawsze karty, federacja handlowa ma mocniejsze karty, więcej mamy radości z gry. Nie twierdzę że colony wars jest złe! Jest wyśmienite, bardzo fajnie się gra, natomiast gdybyśmy mieli wybierać to bierzemy podstawkę. Na szczęście nie musimy wybierać i cieszymy się obiema wersjami :D
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1521
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 277 times
Been thanked: 171 times
Kontakt:

Re: Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: mikeyoski »

Też uważam, że podstawka jest lepsza niż Colony Wars
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 89 times
Been thanked: 198 times

Re: Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: menelobej »

Generalnie najlepszy jest Frontiers, tylko nie ma jeszcze go w wersji polskiej. Ale z dodatkami z serii United chodzi doskonale. A do tego dla lekkiej asymetrii Command Decki. A Colony Wars jest fajne, choć jak dla mnie to taka bardziej podpompowana podstawka pod kątem siły kart. No i co do Gambitów - pytanie czy ktoś lubi podkręcać losowość w i tak losowej grze jaką jest SR. Ja osobiście grałem kilkanaście razy z Gambitami, ale jakoś one mi najmniej podeszły. Zdecydowanie wolę Heroes, którzy na początku średnio mi pasowali, ale jednak użyci w odpowiednim momencie mogą nas znacznie wspomóc.
Izaa1
Posty: 80
Rejestracja: 10 sty 2022, 23:01
Has thanked: 45 times
Been thanked: 1 time

Re: Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Izaa1 »

A nowa edycja Star Realms działa dobrze na trzy osoby?😏
Awatar użytkownika
paracelsus444
Posty: 222
Rejestracja: 20 lut 2020, 09:48
Has thanked: 44 times
Been thanked: 55 times

Re: Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: paracelsus444 »

Izaa1 pisze: 02 lut 2022, 22:16 A nowa edycja Star Realms działa dobrze na trzy osoby?😏
Nowa edycja działa tak samo jak stara bo to zmiany kosmetyczne były. Jeśli chodzi o działanie na 3 grcczy to nigdy tak nie grałem ale nie spodziewalbym się fajerwerków - star realms to gra typowo 1v1, te inne opcje gry typu 2v2 to już nie to samo.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: mauserem »

Bardzo jestem ciekaw nowej gry z serii STAR REALMS "Rise of Empire" - która właśnie z powodzeniem się funduje na KS.
Obrazek
Gra to parta na 12 scenariuszach kampania legacy, która po zakończeniu pozwala na grę 2-6 graczy. (tego multiplayera jestem bardzo ciekaw)
W kampanii dostępny jest dodatkowo 180 kartowy zestaw "infinity replay kit" pozwalający na nieskończone rozgrywanie kampanii legacy bez konieczności używania jakichkolwiek patentów (jak naklejki)
Oczywiście kompatybilność z poprzednimi wersjami i wydaniami
Ale powtórzę - najbardziej ciekawi mnie opcja dla większej liczby graczy
Ostatnio zmieniony 21 lip 2022, 14:30 przez mauserem, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kci83
Posty: 397
Rejestracja: 24 kwie 2020, 23:45
Has thanked: 75 times
Been thanked: 75 times

Re: Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: kci83 »

Mnie dziwi, że nie pomyśleli nawet o trybie solo, bo przecież Frontiers bardzo fajnie ogrywa się solo.
Baloosh
Posty: 110
Rejestracja: 22 lut 2018, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 43 times

Re: Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Baloosh »

Kampania Rise of Empire jest dedykowana tylko dla dwóch graczy. Po jej zakończeniu otrzymujemy indywidualną talię, która może pełnić rolę nowej podstawki i jako taka może posłużyć do gry większej liczby graczy w trybach, które są już znane z wcześniejszych podstawek, tj. hydra, emperor, hunt for all (czy jakoś tak).

W RoE otrzymujemy karty, które pozwolą na kontrukcję dwóch talii startowych do kampanii lub sześciu standardowych talii startowych (8 scoutów + 2 vipery każda).
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: mauserem »

Baloosh pisze: 21 lip 2022, 15:35 Kampania Rise of Empire jest dedykowana tylko dla dwóch graczy. Po jej zakończeniu otrzymujemy indywidualną talię, która może pełnić rolę nowej podstawki i jako taka może posłużyć do gry większej liczby graczy w trybach, które są już znane z wcześniejszych podstawek, tj. hydra, emperor, hunt for all (czy jakoś tak).

W RoE otrzymujemy karty, które pozwolą na kontrukcję dwóch talii startowych do kampanii lub sześciu standardowych talii startowych (8 scoutów + 2 vipery każda).
Ok dzięki za rozjaśnienie sytuacji. Liczyłem na coś nowego w kwestii multiplayer - tryby wieloosobowe w obecnym kształcie znam, ale liczyłem na coś bardziej wyrafinowanego.
Tryb kampanii legacy jest kuszący, ale tylko z tym "replay kitem" a tu już się robi gruba cena ($79).
:D zapał mi stygnie :mrgreen:
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 66 times
Been thanked: 18 times

Re: Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: inzkulozik »

Czy do RoE jest jakaś zbiórka na forum?
Szukałem, ale może za słabo?
Baloosh
Posty: 110
Rejestracja: 22 lut 2018, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 43 times

Re: Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Baloosh »

Nie widziałem takiej zbiórki.
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 426
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: ScorpZero »

Posiadam Hero Realms i zastanawiam się nad Star Realms. Warto? :wink:

A jeżeli tak to co na początek? Core wiadomo, a co z Frontiers i tymi małymi dodatkami United?
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 89 times
Been thanked: 198 times

Re: Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: menelobej »

ScorpZero pisze: 22 wrz 2022, 21:10 Posiadam Hero Realms i zastanawiam się nad Star Realms. Warto? :wink:

A jeżeli tak to co na początek? Core wiadomo, a co z Frontiers i tymi małymi dodatkami United?
Najlepsze jest Frontiers. Do tego dobrze pasują dodatki United, tym bardziej jeśli w przyszłości dojdzie jeszcze seria dodatków High Alert. Podstawkę możesz odpuścić.
NeXuS AlphA
Posty: 219
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 84 times
Been thanked: 76 times

Re: Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: NeXuS AlphA »

Ja póki co jestem po dwóch partiach Frontiers i nie czuję jeszcze jakiejś różnicy względem Colony Wars (ok np. bonusy frakcyjne za ilość etc.) ale z racji zagrania na start czystym Frontiers bardzo czułem brak United - najczęściej w domu gramy bowiem ColonyWars+karty dwufrakcyjne. Może na swój sposób ułatwiają one budowanie zależności w dobranej ręce, ale zwiększają też trochę nam dynamizm rozgrywek (owszem czasem wymaga to przypilnowania wszystkich połączeń a tym samym bonusów). Ogólnie uważam, że te karty dwufrakcyjne warto również mieć w kolekcji.
ponika
Posty: 530
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 440 times

Re: Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: ponika »

Przyznam, że w moim przypadku dodatki zabiły tę grę.
Zachwyciłam się nią dawno temu, kupowałam prawie wszystko co wyszło i niestety bardzo szybko okazało się, że zniszczyłam to co polubiłam w tej grze - lekkość, prostotę, małe pudełko do wrzucenia do plecaka na każdy wyjazd, budowanie komb (talia rozwadnia się błyskawicznie). Nagle z prostej karcianki zrobił się kilkukilogramowy potwór, w którym przed grą trzeba było najpierw przygotować talię główną, po grze ładnie rozdzielić karty w odpowiednie przegrody... Oczywiście mechanika nadal pozostała prosta, ale z mojego punktu widzenia gdzieś zniknęła lekkość. Po roku patrzenia na wielkie pudło wypełnione kartami sprzedałam wszystko i wróciłam do core seta - co okazało się być strzałem w dziesiątkę. Nadal uwielbiam tę prostą grę - i chociaż czasem tęsknię za jednym czy drugim statkiem i jego możliwościami, to jednak wolę grać w "uboższą" wersję.

Wersja legacy jest dla mnie totalnym zaprzeczeniem tego czym ta gra jest - ale rozumiem również potrzebę różnorodności czy odświeżenia. Mimo to to już kolejny KS który z lekkim sercem odpuszczam.

A FOMO zaspokajam na wersji cyfrowej :)

EDIT:literówki
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2022, 12:10 przez ponika, łącznie zmieniany 1 raz.
Baloosh
Posty: 110
Rejestracja: 22 lut 2018, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 43 times

Re: Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Baloosh »

Wysłałem zapoznawczy challenge :)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Jiloo »

ScorpZero pisze: 22 wrz 2022, 21:10 Posiadam Hero Realms i zastanawiam się nad Star Realms. Warto? :wink:
Byłem w podobnej, ale zupełnie odwrotnej sytuacji. Star Realm było pierwsze, ogrywaliśmy to z żoną kiedy tylko się dało. Zapowiedzieli Hero Realms – żona mimo, że z SF nie ma problemu, stanowczo woli Fantasy. Wiedziałem więc, że to dla mnie konieczny zakup. Kupiłem, pograliśmy i żona stwierdziła, że woli SR, HR poszło więc pod młotek.
Czy warto mieć obie? Moim zdaniem nie. Po za jakimiś minimalnymi różnicami te gry robią generalnie to samo. Na dodatek (co mnie w HR drażniło), ktoś stwierdził, że zmienią działanie frakcji względem pierwowzoru – grając w SR wiedziałem, że niebieskie leczą, zielone atakują, czerwone wyrzucają karty, a żółte dają najwięcej kasy. W HR jest inaczej...
ponika pisze: 23 wrz 2022, 06:49 Przyznam, że w moim przypadku dodatki zabiły tę grę. Zachwyciłam się nią dawno temu, kupowałam prawie wszystko co wyszło i niestety bardzo szybko okazało się, że zniszczyłam to co polubiłam w tej grze - lekkość, prostotę, małe pudełko do wyrzucenia do plecaka na każdy wyjazd, budowanie komb (talia rozwadnia się błyskawicznie). (...)
U mnie było tak samo. Grę znam od samego początku, kupowałem każdy najmniejszy booster i wpierałem każdego kolejnego KS-a. Oczywiście miałem też wielkie pudło na całą kolekcję i matę. Natomiast nie chciało się nam ciągle przerabiać talii. Przygotowywałem jakiś zestaw którym trzymałem w deckboxie. Graliśmy w niego jakiś czas i po ograniu tworzyłem nowy. W pewnym momencie okazało się, że gramy już tylko w Frontiers z dwoma dodatkami United. Wszystko trzymam w małym wygodnym pudełku od Frontiers i nawet nie chcę się nam sięgać po matę.
Sprzedałem wszystko zostawiając sobie tylko Frontiers, na nowe KS już nawet nie patrzę.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 426
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: ScorpZero »

No dobrze, przekonaliście mnie. :⁠-⁠D Dzięki!
Biorę Frontiers z dodatkami United. Najwyżej pozbędę się HR albo SR, jeśli nie podejdzie klimatem. A w najgorszym wypadku będę miał obydwie, bo SR nie kosztuje znowu nie wiadomo ile. ;⁠-⁠)
Wroobel
Posty: 369
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Re: Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Wroobel »

Jest gdzieś w necie instrukcja po polsku do Frontiers? Ktoś coś?
ponika
Posty: 530
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 440 times

Re: Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: ponika »

Mam pytanie o budowanie talii z kilku zestawów - żeby nie śmiecić tu, zadałam je w wątku o modyfikacjach. Liczę na głosy osób, które już trochę pograły i czują balans (lub jego brak), ale chętnie posłucham wszystkich opinii.
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 16:41 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: kempy »

Takie pytanie techniczne.

Czy rewersy kart wydrukowanych pod szyldem IUVI różnią się widocznie odcieniem od tych z czasów Games Factory? Czy spokojnie można mieszać i grać w przeźroczystych protektorach?
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
ODPOWIEDZ