Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: konrad.rymczak »

Mam już kopię z KS.
Obrazek
Liczę, że ta edycja skoryguje ranking BGG i najlepsza gra Lacerdy będzie na odpowiednim miejscu ;)
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
bexolini
Posty: 218
Rejestracja: 02 kwie 2020, 23:04
Has thanked: 61 times
Been thanked: 137 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: bexolini »

konrad.rymczak pisze: 10 sty 2021, 00:46 Mam już kopię z KS.
Obrazek
Liczę, że ta edycja skoryguje ranking BGG i najlepsza gra Lacerdy będzie na odpowiednim miejscu ;)
Jak na żywo prezentują się te metal cars? Bo również taka wersję zamówiłem i nie wiem czy było warto :D
Mój wątek sprzedażowy: viewtopic.php?f=65&t=66909
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: rafaelus »

bexolini pisze: 10 sty 2021, 10:18
konrad.rymczak pisze: 10 sty 2021, 00:46 Mam już kopię z KS.
Liczę, że ta edycja skoryguje ranking BGG i najlepsza gra Lacerdy będzie na odpowiednim miejscu ;)
Jak na żywo prezentują się te metal cars? Bo również taka wersję zamówiłem i nie wiem czy było warto :D
Właśnie czy warto wydawać dodatkową kasę na te metalowe samochody?
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: Tony23 »

konrad.rymczak pisze: 10 sty 2021, 00:46 Liczę, że ta edycja skoryguje ranking BGG i najlepsza gra Lacerdy będzie na odpowiednim miejscu ;)
+1

Ja mam starą wersję, nie upgradowalem, bo póki co jestem graczem, a nie kolekcjonerem. Kanbana uwielbiamy
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1386
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: raiden25 »

Liczę ze uda się ogarnąć fajne modele i druknac 3D bo zarówno te drewniane jak i metalowe mnie nie przekonują (szczególnie te metalowe w tej cenie). Ewentualnie może jakieś bardzo małe samochodziki z alliexpress :)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: brazylianwisnia »

Drewniane wygladaja super. Tylko w garazu chyba bede parkowal na boku.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: staniach21 »

Po tych zdjęciach co wysłałeś wyżej to wygląda to tak jakby to te drewniane kosztowały dodatkowe 60$ :wink:
Awatar użytkownika
kuchar
Posty: 104
Rejestracja: 05 lip 2019, 18:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: kuchar »

Moim zdaniem odlewy samochodzików są słabe i niewarte niestety swojej ceny
https://youtu.be/LCAELWUncxg?t=459

Zważywszy na swoją rolę w tej grze, zdecydowanie wystarczą mi drewniane
https://youtu.be/LCAELWUncxg?t=357
Awatar użytkownika
Shinue
Posty: 127
Rejestracja: 28 lip 2007, 17:48
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 16 times
Been thanked: 2 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: Shinue »

Dragoneye ma już Knabana na mgazynie. Wkrótce wszystkie sklepy rozpoczną wysyłkę :)
Klub Gier Strategicznych "FENIX", Włocławek
Gry bitewne, RPG, karciane, planszowe.
Awatar użytkownika
kuchar
Posty: 104
Rejestracja: 05 lip 2019, 18:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: kuchar »

Dzisiaj dostałem list przewozowy z Aleplanszówek. Kanban EV rusza w swoją ostatnią podróż :)
Awatar użytkownika
Siersciu
Posty: 165
Rejestracja: 26 kwie 2020, 01:02
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 176 times
Been thanked: 53 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: Siersciu »

Wczoraj miałem okazję rozegrać pierwszą partię w Kanban EV. Partia dwuosobowa razem z żoną. Grę już znamy dosyć dobrze, bo mieliśmy wcześnie Kanban Driver's Edition. Jaka jest gra nie będę pisał, bo większość osób na tym forum pewnie już wie. Chciałbym natomiast napisać o zmianach w EV w stosunku do poprzednika:
1)grając w wariant ze złą Sandrą tracimy zawsze przynajmniej 1pp (zależy od ilości zarezerwowanych zmian) - to chyba jedyna zmiana w zasadach, która mi zapadła w pamięci
2) zrezygnowano z foteli na rzecz żetonów przemówienia - super sprawa, bo każdy gracz teraz trzyma swoje znaczniki na planszetce pod ręką i nie musi po nie sięgać gdzięś na drugi koniec planszy przy okazji rozrzucając wszystkie pozostałe maleńkie żetoniki
3) na kartach celów są wyznaczone miejsca z mnożnikiem punktów na które można położyć żetony przemówienia. Jest to czytelne dla wszystkich i wiadome ile punktów zarobię jeśli zabiorę głos na dany temat podczas spotkania
4) cele fabryki przypadły mi do gustu zwłaszcza te za zdobywane certyfikaty. Zdarzało nam się zapominać o nagrodzie za zrealizowanie tego konkretnego celu w K:DE
5)Planszetki graczy są dwuwarstwowe dzięki czemu panuje tu porządek i wszystko jest na swoim miejscu. Daje to również dodatkowe możliwości, bo żetony nagród za umieszczanie aut w garażach można obrócić na drugą stronę zaznaczając w ten sposób ich wykorzystanie. Poza tym jest kilka wariantów, które w tym obszarze gry właśnie wprowadzają zmiany. Nie testowałem ich, ale na pewno urozmaicają grę zaawanasowanym graczom
6)Największe zmiany to dodany do gry wariant solo oraz mini dodatek Speed charger. Do solo przeczytałem instrukcję i obejrzałem tutorial od Gaming Rules. Wygląda to naprawdę przyzwoicie. Dobierasz kart wg. ustalonych zasad i schematów i tam masz wszystkie potrzebne informacje. Co robi gracz wirtualny (Mr Turczi i Mr Lacerda). Koniecznie przetestuję. W On Mars wariant solo to była nauka gry od podstaw. Próbowałem 2 razy i chyba już nigdy więcej nie spróbuję, chyba że w Surviving Mars Scenariusze Coop-owe to zmienią.
Speed Charger - czytałem zasady i wygląda na to, że Dział Administracji będzie częściej odwiedzanym działem. Można tam aktywować bonusy, z których większość działa przez całą grę (np. otrzymujesz dwie rezerwacje zmiany zamiast jeden zagrywając kartę porządku Kanban w dziale Logistyki). Ten dodatek sprawia, że nasze podstawowe akcje są po prostu mocniejsze.

Chciałbym jeszcze napisać coś o zmianie szaty graficznej. Na pierwszy rzut oka jest trochę przytłaczająca. Wiele się dzieje na planszy. Ale pamiętam, że moje pierwsze partie w K:DE pozostawiały identyczne odczucia, więc to tylko kwestia czasu, żeby się przestawić na nową szatę graficzną.

O wykonaniu mogę powiedzieć tylko tyle, że jest obłędne (zresztą jak wszystkie inne wydania Deluxe od EGG). Nie posiadam metalowych autek. Na początku gryzłem się z myślami "brać ,czy nie brać". Teraz jednak nie żałuję. Metalowe autka są węższe niż ich drewniane odpowiedniki przez co latają luźno w plastikowej wyprasce z tego co widziałem w materiałach na YT.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: hutriel »

Shinue pisze: 18 sty 2021, 11:31 Wkrótce wszystkie sklepy rozpoczną wysyłkę :)
Ej tam mówisz... niektóre sklepy wysyłały już i to nawet z dostawą sobotę. :)

Wiem, że chyba znam odpowiedź, ale czy można gdzieś znaleźć cyfrową wersję instrukcji PL? Chyba nie ma co na to liczyć, nie?
Awatar użytkownika
Siersciu
Posty: 165
Rejestracja: 26 kwie 2020, 01:02
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 176 times
Been thanked: 53 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: Siersciu »

hutriel pisze: 18 sty 2021, 11:59
Shinue pisze: 18 sty 2021, 11:31 Wkrótce wszystkie sklepy rozpoczną wysyłkę :)
Ej tam mówisz... niektóre sklepy wysyłały już i to nawet z dostawą sobotę. :)

Wiem, że chyba znam odpowiedź, ale czy można gdzieś znaleźć cyfrową wersję instrukcji PL? Chyba nie ma co na to liczyć, nie?
Raczej nie. Ciekawe, czy karty pomocy będą wrzucone na stronę www. Póki co, jeszcze ich nie ma. Pewnie tylko kwestia czasu jak w przypadku On Mars
Coin22
Posty: 407
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: Coin22 »

Znajdę tu chętnych do gry online na http://boiteajeux.net/ w szybkim tempie turowym? Piszcie na priv jak coś.
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: konrad.rymczak »

bexolini pisze: 10 sty 2021, 10:18
konrad.rymczak pisze: 10 sty 2021, 00:46 Mam już kopię z KS.
Spoiler:
Liczę, że ta edycja skoryguje ranking BGG i najlepsza gra Lacerdy będzie na odpowiednim miejscu ;)
Jak na żywo prezentują się te metal cars? Bo również taka wersję zamówiłem i nie wiem czy było warto :D
Szału nie ma, brakuje detalu. Duży plus to waga - 650 gram - 40 pojazdów. Moja ulubiona gra Lacerdy, nie żałuję :)
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: lotheg »

Chyba nie ma tematu oddzielnego do nowej wersji Kanbana, więc tutaj przeklejam moje wrażenia, które wrzuciłem też na FB.
Nowy Kanban wszedł na stół.
Wooow :) Wykonanie zachwyca. Wszystko jest świetnej jakości. Co prawda nowy układ planszy na początku przeraża nawet doświadczonych graczy, ale po prostu potrzebna jest chwila przyzwyczajenia.
Mechanicznie to dalej ten sam majstersztyk, którym był. Trzeba mieć plan na swoje akcje do przodu, jednocześnie myśleć o tym co pozostali gracze mają na swoich planszetkach i co zrobią - mózg paruje, ale dlatego jest to tak piękne. Jednocześnie Kanban ze wszystkich gier Lacerdy (nie grałem w Lisboe) jest dla mnie najbardziej dynamiczny.
Dziś zagraliśmy z dodatkiem speed charger, który wprowadza sporo fajnych opcji do gry. Można zyskać na nim trochę punktów, różne bonusy, a administracja jest wręcz oblegana. Wszystko skończyło się wynikami 161, 153, 135 i 128, więc walka trwała do końca.
Nadal perfekcyjne i moje jedyne obecnie 10/10 :)
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
kuchar
Posty: 104
Rejestracja: 05 lip 2019, 18:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: kuchar »

O ile Lisboa jest dla mnie wizualnym majstersztykiem, obrazkiem, w który można się wpatrywać. Masa detalu, który czasami może przeszkadzać, np przy niezbyt czytelnej ikonografii... to Kanban EV wizualnie mnie nie porwał.
Moim zdaniem jest najuboższy graficznie. Rozumiem, że tym razem jesteśmy w fabryce, ale czegoś zdecydowanie mi tutaj zabrakło. Jeżeli miałbym wizualnie do czegoś porównać, to zdecydowanie do najsłabszego projektu Iana, czyli do CO2:SE.

Pozostałe Lacerdy mam ograne. Przygoda z autami jeszcze przede mną, więc o mechanice się nie wypowiem. Ale zacieram ręce :)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: brazylianwisnia »

Mi sie Kanban bardzo podoba. Ma taki "czysty" design graficzny podobny do Vinhos Deluxe. Mechanicznie to genialna gra i nr 1 Vitala tuz przed Lisboa ;-)
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 280
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 39 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: Azel »

No właśnie, co człowiek to opinia ;) Mi styl graficzny jaki prezentuje Lisboa kompletnie się nie podoba i przez to nawet się nią nie interesuję. Za to Kanban jest ascetycznie piękny (tak, CO2 też mi się podoba ;)).

Na razie tylko wrażenia wizualne (rozgrywka mam nadzieję najpóźniej w weekend), ale przydałaby się jakaś rozpiska, co schować w jaki insert, bo trochę strzelałem (i mam wrażenie, że jak na grę z dedykowanym insertem, zbyt dużo rzeczy musi pozostać w woreczkach).
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: lotheg »

Azel pisze: 25 sty 2021, 10:02 No właśnie, co człowiek to opinia ;) Mi styl graficzny jaki prezentuje Lisboa kompletnie się nie podoba i przez to nawet się nią nie interesuję. Za to Kanban jest ascetycznie piękny (tak, CO2 też mi się podoba ;)).

Na razie tylko wrażenia wizualne (rozgrywka mam nadzieję najpóźniej w weekend), ale przydałaby się jakaś rozpiska, co schować w jaki insert, bo trochę strzelałem (i mam wrażenie, że jak na grę z dedykowanym insertem, zbyt dużo rzeczy musi pozostać w woreczkach).
W którymś update KS masz jak to powkładać + na bgg znajdziesz też instrukcję jak to zrobić.
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Flowenol
Posty: 92
Rejestracja: 16 sty 2020, 16:21
Has thanked: 20 times
Been thanked: 20 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: Flowenol »

Jakby ktoś chciał zobaczyć jak to wyszytko sobie ułożyć w orginalnym insercie: https://www.kickstarter.com/projects/e ... ts/3045981.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: brazylianwisnia »

Polecam nie stosowac oficjalnego sposobu na ulozenie w insercie a zamiast tego komponenty graczy do workow a w te 8 tacek wszystkie surowce. Czesci trzeba pakowac po 2 ale to nie jest problem. W ten sposob setup i tear down jest szybszy.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1386
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: raiden25 »

Gdyby ktoś znalazł jakieś zamienne mini samochodziki to dajcie znać :)
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 280
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 39 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: Azel »

Jest już dostępna polska wersja pomocy gracza (ten skrót zasad)? Nie mogę znaleźć na BGG ani na Hobbitach.
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
Awatar użytkownika
YuZ
Posty: 328
Rejestracja: 09 gru 2009, 20:39
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 8 times
Been thanked: 23 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: YuZ »

Orientujecie się, ile może lecieć z USA przesyłka nadana poprzez USPS First Class Mail Intl.? Eagle-Gryphon Games uporali się już z wysyłką wszystkich zamówień kickstarterowych i zaczęli realizować wysyłki brakujących elementów. Właśnie dzisiaj nadali do mnie. Ciekawi mnie ile będę czekał. Tydzień, dwa, miesiąc?
ODPOWIEDZ