Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Mortinista
Posty: 362
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:57
Has thanked: 243 times
Been thanked: 157 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: Mortinista »

YuZ pisze: 29 sty 2021, 22:21 Orientujecie się, ile może lecieć z USA przesyłka nadana poprzez USPS First Class Mail Intl.? Eagle-Gryphon Games uporali się już z wysyłką wszystkich zamówień kickstarterowych i zaczęli realizować wysyłki brakujących elementów. Właśnie dzisiaj nadali do mnie. Ciekawi mnie ile będę czekał. Tydzień, dwa, miesiąc?
Moja paczka lotnicza do Australii leciała 1,5 msc, więc z USA to może być 3-5 tyg. Przy obecnym reżimie covidowym. Wcześniej 2-3 tyg.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: Jareks1985 »

YuZ pisze: 29 sty 2021, 22:21 Orientujecie się, ile może lecieć z USA przesyłka nadana poprzez USPS First Class Mail Intl.? Eagle-Gryphon Games uporali się już z wysyłką wszystkich zamówień kickstarterowych i zaczęli realizować wysyłki brakujących elementów. Właśnie dzisiaj nadali do mnie. Ciekawi mnie ile będę czekał. Tydzień, dwa, miesiąc?
Co Ci wysylali? Może jednak policzyć elementy.
Mi spakowali uszkodzone pudełkp i na prośbę o wymiane odmówili, twierdząc, że nie wymieniają pudełek.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4074
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: brazylianwisnia »

Jareks1985 pisze: 30 sty 2021, 00:06
YuZ pisze: 29 sty 2021, 22:21 Orientujecie się, ile może lecieć z USA przesyłka nadana poprzez USPS First Class Mail Intl.? Eagle-Gryphon Games uporali się już z wysyłką wszystkich zamówień kickstarterowych i zaczęli realizować wysyłki brakujących elementów. Właśnie dzisiaj nadali do mnie. Ciekawi mnie ile będę czekał. Tydzień, dwa, miesiąc?
Co Ci wysylali? Może jednak policzyć elementy.
Mi spakowali uszkodzone pudełkp i na prośbę o wymiane odmówili, twierdząc, że nie wymieniają pudełek.
To bym sie zdenerwowal na Twoim miejscu... Zle zapakowali to powinni poniesc koszt.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
YuZ
Posty: 328
Rejestracja: 09 gru 2009, 20:39
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 8 times
Been thanked: 23 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: YuZ »

Jareks1985 pisze: 30 sty 2021, 00:06 Co Ci wysylali? Może jednak policzyć elementy.
Mi spakowali uszkodzone pudełkp i na prośbę o wymiane odmówili, twierdząc, że nie wymieniają pudełek.
Lepiej policz. Brakowało kilku Generic Speech tokenów.
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 330
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 211 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: skiba »

Ja wczoraj odpakowałem wersję "polskawą" od Hobbitów. Gra wygląda przepięknie, super wykonanie. Jest tylko 1 mały zgryz - kafle pomocy są po angielsku. Mi to nie przeszkadza, ale jakby ktoś kiedyś szukał informacji w tym temacie to ją tutaj zostawiam :-)
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: lotheg »

skiba pisze: 10 lut 2021, 09:27 Ja wczoraj odpakowałem wersję "polskawą" od Hobbitów. Gra wygląda przepięknie, super wykonanie. Jest tylko 1 mały zgryz - kafle pomocy są po angielsku. Mi to nie przeszkadza, ale jakby ktoś kiedyś szukał informacji w tym temacie to ją tutaj zostawiam :-)
To fakt, ale fakt też jest taki, że nikt z tych kafli pomocy w Kanbanie nie korzysta ;) Nawet nowi gracze, którym wytłumaczy się grę. Bardziej wolałbym ostatnią stronę z kompendium z wyjaśnieniem kart mieć wydrukowaną 4 razy w formie pomocy gracza, bo karty na ręku są tajne i każdy mógłby sobie wyjaśniać bez dzielenia się jednym kompendium.
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1384
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: raiden25 »

lotheg pisze: 10 lut 2021, 09:34
skiba pisze: 10 lut 2021, 09:27 Ja wczoraj odpakowałem wersję "polskawą" od Hobbitów. Gra wygląda przepięknie, super wykonanie. Jest tylko 1 mały zgryz - kafle pomocy są po angielsku. Mi to nie przeszkadza, ale jakby ktoś kiedyś szukał informacji w tym temacie to ją tutaj zostawiam :-)
To fakt, ale fakt też jest taki, że nikt z tych kafli pomocy w Kanbanie nie korzysta ;) Nawet nowi gracze, którym wytłumaczy się grę. Bardziej wolałbym ostatnią stronę z kompendium z wyjaśnieniem kart mieć wydrukowaną 4 razy w formie pomocy gracza, bo karty na ręku są tajne i każdy mógłby sobie wyjaśniać bez dzielenia się jednym kompendium.
Może fajnie by to wyciągnąć z PDF i przygotować - jest gdzieś instrukcja PL w PDF?
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: lotheg »

raiden25 pisze: 10 lut 2021, 11:04
lotheg pisze: 10 lut 2021, 09:34
skiba pisze: 10 lut 2021, 09:27 Ja wczoraj odpakowałem wersję "polskawą" od Hobbitów. Gra wygląda przepięknie, super wykonanie. Jest tylko 1 mały zgryz - kafle pomocy są po angielsku. Mi to nie przeszkadza, ale jakby ktoś kiedyś szukał informacji w tym temacie to ją tutaj zostawiam :-)
To fakt, ale fakt też jest taki, że nikt z tych kafli pomocy w Kanbanie nie korzysta ;) Nawet nowi gracze, którym wytłumaczy się grę. Bardziej wolałbym ostatnią stronę z kompendium z wyjaśnieniem kart mieć wydrukowaną 4 razy w formie pomocy gracza, bo karty na ręku są tajne i każdy mógłby sobie wyjaśniać bez dzielenia się jednym kompendium.
Może fajnie by to wyciągnąć z PDF i przygotować - jest gdzieś instrukcja PL w PDF?
Na razie nigdzie nie widziałem.
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4498
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1658 times
Been thanked: 2081 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: PytonZCatanu »

Kanban EV – 8+/10

Słowem wstępu powiem, że grałem w starego Kanbana 2 lata temu, więc do gry podchodzę w miarę na świeżo i od strony mechanicznej nie jestem w stanie porównać tych dwóch wersji.

Wygląd: generalnie nie ma co zbierać – Kanban EV miażdży od strony wizualnej. Czytelny (świetna decyzja z obróceniem planszy (pion vs poziom)), estetyczny, przyjemnie z nim obcować. Ikonografia na najwyższym poziomie z….jednym dużym zastrzeżeniem. W dodatku supercharger występują karty celów (prywatnych i końcowych), które są niemal nieodróżnialne na pierwszy rzut oka, a odnoszą się do zupełnie różnych sytuacji (np. charger na 4 miejscu vs 4 sztuki chargerów). Bezwzględnie powinni to poprawić.

Tylko niech was przyjemny wygląd nie zmyli – Kanban to od strony mechanicznej waga bardzo ciężka. Nawet komuś, kto grywa w inne gry Lacerdy, będzie sprawiała na początku trudność. W trakcie 2-2.5 godzinnej partii (3 os) gwarantuje wam, że nikt nie wstanie od stołu zrobić sobie herbaty, bo każde oderwanie się od rozgrywki grozi utratą wątku i pogubieniem się w gąszczu rozgrywki. Akcje, które są możliwe do wykonania, nie sa trudne. To co jest, to połączenie w głowie wzajemnych zależności pomiędzy nimi. Trzeba non stop zadawać sobie w głowie: do czego dążę? Co chcę osiągnąć? I trzymać się rękami i nogami, żeby nie zboczyć z kursu.

Grę warto poznać również dlatego, ponieważ oferuje dwie ciekawe mechaniki, które rzadko się pojawiają w grach euro: 1) zarządzamy czasem i to on jest nasza „walutą” 2) w walcząc o realizację naszych celów nijako przy okazji próbujemy podlizać się Sandrze – chodzącemu po działach menadżerowi, pilnującemu żeby się nie obijać i robiącemu to w iście korporacyjnym stylu. Nie znam drugiej gry z kimś tak „miłym inaczej” jak Sandra :)

Podsumowując, miłośnikom ciężkiego euro (ale tylko nim, osób z innym nastawieniem ta gra nie ucieszy) bardzo mocno polecam.

Ps. Aha, dla osób które ledwo kojarzą Kanbana (często ten błąd pojawia się w jakiś komentarzach) krótka notka klimatyczna: to NIE JEST gra o robieniu samochodów (jak np. Automania), to jest gra o tym, jak być dobrym pracownikiem w korporacji (coś jak John Company). I co ciekawe, jak na ciężkie euro, jest baaardzo spójna z tym tematem i dobrze oddaje różne korporacyjne dylematy :)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: detrytusek »

PytonZCatanu pisze: 16 lut 2021, 14:04 Trzeba non stop zadawać sobie w głowie: do czego dążę? Co chcę osiągnąć? I trzymać się rękami i nogami, żeby nie zboczyć z kursu.
Amm jest dokładnie odwrotnie. Trzeba być cały czas elastycznym na poczynania przeciwnika i modyfikować swoje plany by mu życie utrudnić.
PytonZCatanu pisze: 16 lut 2021, 14:04 Ps. Aha, dla osób które ledwo kojarzą Kanbana (często ten błąd pojawia się w jakiś komentarzach) krótka notka klimatyczna: to NIE JEST gra o robieniu samochodów (jak np. Automania), to jest gra o tym, jak być dobrym pracownikiem w korporacji (coś jak John Company). I co ciekawe, jak na ciężkie euro, jest baaardzo spójna z tym tematem i dobrze oddaje różne korporacyjne dylematy :)
Bingo!
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4498
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1658 times
Been thanked: 2081 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: PytonZCatanu »

detrytusek pisze: 16 lut 2021, 14:28
PytonZCatanu pisze: 16 lut 2021, 14:04 Trzeba non stop zadawać sobie w głowie: do czego dążę? Co chcę osiągnąć? I trzymać się rękami i nogami, żeby nie zboczyć z kursu.
Amm jest dokładnie odwrotnie. Trzeba być cały czas elastycznym na poczynania przeciwnika i modyfikować swoje plany by mu życie utrudnić.
Też. Nie mówię że nie ma w grze elementu taktycznego, ale akcent został położony gdzieś indziej. Np. w Praga Caput Regni da się grać tylko taktycznie i można zdobyć tak dużo punktów. Granie tylko taktycznie w Kanbana, bez wizji co samemu chce się osiągnąć długofalowo, to moim zdaniem przepis na katastrofę i motanie się w miejscu.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: detrytusek »

PytonZCatanu pisze: 16 lut 2021, 15:05 Też. Nie mówię że nie ma w grze elementu taktycznego, ale akcent został położony gdzieś indziej. Np. w Praga Caput Regni da się grać tylko taktycznie i można zdobyć tak dużo punktów. Granie tylko taktycznie w Kanbana, bez wizji co samemu chce się osiągnąć długofalowo, to moim zdaniem przepis na katastrofę i motanie się w miejscu.
Oczywiście to nie jest 0-1 ale jest zdecydowanie bardziej taktyczna niż strategiczna. Przynajmniej jeśli chcesz wygrać.

Tyle, że żeby grać taktycznie to trzeba samemu pewne rzeczy robić. No nie poprzeszkadzasz przeciwnikowi w wypychaniu autek jak sam nie masz odpowiednich projektów. Nie zabierzesz mu sprzed nosa krzeseł jeśli nie spełnisz celu za jakie są przyznawane itd.
Jeśli grasz dobrze taktycznie to swoje rzeczy i tak musisz zrobić.
Nie ma czegoś takiego jak założenie sobie co chcę zrobić przed rozgrywką, a to z tego prostego powodu, że w grze nie występują żadne długofalowe silniczki. Chodzi tylko i aż o to by mieć więcej pkt na koniec jakkolwiek banalnie by to nie zabrzmiało. Można sobie założyć, że tym razem to ja będę mieć dużo autek tylko gra może się tak potoczyć, że to będzie niemożliwe. Jak się na tym zafiksujesz i nie będziesz elastyczny to po Tobie.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1670
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 872 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: XLR8 »

Dwie partie w Kanbana EV.
Najlepsza gra Lacerdy wg nas ale nadal jest to prostacki design przykryty toną małych zasad i bonusów. Tym razem te bonusy są żałośnie nijakie, mdłe i nieciekawe. Sama rozgrywka przypomina taniec. Musimy wpaść w odpowiedni rytm: projekt > surowce > wypychanie aut > branie tychże aut. Jeśli coś po drodze nam pójdzie nie tak to tracimy sporo pędu.

Wybacz Panie Lacerda, ale Twoje gry to kompletnie zaprzeczenie tego, czego oczekujemy po ciężkich euro. Fajny pomysł, ale gry są po prostu prostackie, tylko ładnie wyperfumowane wieloma mikrozasadami.
Awatar użytkownika
kuchar
Posty: 104
Rejestracja: 05 lip 2019, 18:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: kuchar »

XLR8 pisze: 26 cze 2021, 12:59 Dwie partie w Kanbana EV.
Najlepsza gra Lacerdy wg nas ale nadal jest to prostacki design przykryty toną małych zasad i bonusów. Tym razem te bonusy są żałośnie nijakie, mdłe i nieciekawe. Sama rozgrywka przypomina taniec. Musimy wpaść w odpowiedni rytm: projekt > surowce > wypychanie aut > branie tychże aut. Jeśli coś po drodze nam pójdzie nie tak to tracimy sporo pędu.

Wybacz Panie Lacerda, ale Twoje gry to kompletnie zaprzeczenie tego, czego oczekujemy po ciężkich euro. Fajny pomysł, ale gry są po prostu prostackie, tylko ładnie wyperfumowane wieloma mikrozasadami.
Masz ci los. W ubiegłym roku spróbowałem tego pożal się boże designera i zakupiłem do kolekcji 6 prostackich gier :(
Poleć proszę jakieś ciężkie euro, w którym nic nie zgrzyta. Chciałbym wzbogacić kolekcję o jakiś solidny tytuł.
Z góry dzięki :)
Awatar użytkownika
michalldz90
Posty: 572
Rejestracja: 07 wrz 2014, 20:47
Has thanked: 28 times
Been thanked: 60 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: michalldz90 »

Ktoś tu chyba szuka sanboxowego euro z milionem dróg do zwycięstwa :) wiadomo że w Kanbabie tego nie będzie, tu sercem gry jest optymalizacja i reagowanie na ruchy przeciwników.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4498
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1658 times
Been thanked: 2081 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: PytonZCatanu »

XLR8 pisze: 26 cze 2021, 12:59 Dwie partie w Kanbana EV.
Najlepsza gra Lacerdy wg nas ale nadal jest to prostacki design przykryty toną małych zasad i bonusów. Tym razem te bonusy są żałośnie nijakie, mdłe i nieciekawe. Sama rozgrywka przypomina taniec. Musimy wpaść w odpowiedni rytm: projekt > surowce > wypychanie aut > branie tychże aut. Jeśli coś po drodze nam pójdzie nie tak to tracimy sporo pędu.

Wybacz Panie Lacerda, ale Twoje gry to kompletnie zaprzeczenie tego, czego oczekujemy po ciężkich euro. Fajny pomysł, ale gry są po prostu prostackie, tylko ładnie wyperfumowane wieloma mikrozasadami.
Różne rzeczy można powiedzieć o Lacerdzie, także trochę złych, ale PROSTACKIE gry?

To absurd. Żeby nie powiedzieć kłamstwo.
Awatar użytkownika
YuZ
Posty: 328
Rejestracja: 09 gru 2009, 20:39
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 8 times
Been thanked: 23 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: YuZ »

XLR8 pisze: 26 cze 2021, 12:59 Dwie partie w Kanbana EV.
Najlepsza gra Lacerdy wg nas ale nadal jest to prostacki design przykryty toną małych zasad i bonusów.
Masakra. Szkoda, że na BGG nie wpisujesz ile pkt. wykręciłeś w ten prostacki tytuł. Pewnie wysoki jeżeli po dwóch rozgrywkach znasz go już od podszewki skoro takie opinie głosisz. Równie dobrze mógłbym GWL nazwać prostackim. Tam bez nauki odpowiednich otwarć raczej nie ma co marzyć o dobrym wyniku. To przeczy elastyczności w doborze strategii czym charakteryzują się dobre euro.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: detrytusek »

Powiem tak. Jeśli po dwóch rozgrywkach byłeś w stanie wypocić to...
XLR8 pisze: 26 cze 2021, 12:59 Musimy wpaść w odpowiedni rytm: projekt > surowce > wypychanie aut > branie tychże aut. Jeśli coś po drodze nam pójdzie nie tak to tracimy sporo pędu.
...to oznacza, że gra nie jest prostacka bo jej kompletnie nie ogarniasz.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 413
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 407 times
Been thanked: 204 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: Arachion »

XLR8 pisze: 26 cze 2021, 12:59 Dwie partie w Kanbana EV.
Najlepsza gra Lacerdy wg nas ale nadal jest to prostacki design przykryty toną małych zasad i bonusów. Tym razem te bonusy są żałośnie nijakie, mdłe i nieciekawe. Sama rozgrywka przypomina taniec. Musimy wpaść w odpowiedni rytm: projekt > surowce > wypychanie aut > branie tychże aut. Jeśli coś po drodze nam pójdzie nie tak to tracimy sporo pędu.

Wybacz Panie Lacerda, ale Twoje gry to kompletnie zaprzeczenie tego, czego oczekujemy po ciężkich euro. Fajny pomysł, ale gry są po prostu prostackie, tylko ładnie wyperfumowane wieloma mikrozasadami.
kuchar pisze: 26 cze 2021, 13:14 Masz ci los. W ubiegłym roku spróbowałem tego pożal się boże designera i zakupiłem do kolekcji 6 prostackich gier :(
Poleć proszę jakieś ciężkie euro, w którym nic nie zgrzyta. Chciałbym wzbogacić kolekcję o jakiś solidny tytuł.
Z góry dzięki :)
Dajcie chłopakowi spokój, to jego ocena... Niech ma szanse polecić parę euro solidnych tytułów - oczywiście nie prostackich.

Też jestem bardzo ciekawy.
Sucharzysta
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1670
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 872 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: XLR8 »

detrytusek pisze: 26 cze 2021, 20:54 Powiem tak. Jeśli po dwóch rozgrywkach byłeś w stanie wypocić to...
XLR8 pisze: 26 cze 2021, 12:59 Musimy wpaść w odpowiedni rytm: projekt > surowce > wypychanie aut > branie tychże aut. Jeśli coś po drodze nam pójdzie nie tak to tracimy sporo pędu.
...to oznacza, że gra nie jest prostacka bo jej kompletnie nie ogarniasz.
Jakbym chciał miliona mikrozasad. ale z ciekawym gameplayem to bym odpalił np Paxa, a nie grę Lacerdy. Niestety Kanban był moją ostatnią nadzieją, że jest w stanie stworzyć naprawdę dobrą grę.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: detrytusek »

XLR8 pisze: 26 cze 2021, 21:30 Jakbym chciał miliona mikrozasad. ale z ciekawym gameplayem to bym odpalił np Paxa, a nie grę Lacerdy. Niestety Kanban był moją ostatnią nadzieją, że jest w stanie stworzyć naprawdę dobrą grę.
A ja pisałem o dużej liczbie mikrozasad czy jednak zacytowałem Twoją analizę strategiczną?
Oczywiście wcale jej się nie dziwię bo po 2 grach tego po prostu nie zobaczysz (ani po 20).
Nie wiem w jakie gry grywasz ale w Kanbanie wcale nie ma dużej liczby mikrozasad to tak na marginesie.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4498
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1658 times
Been thanked: 2081 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: PytonZCatanu »

XLR8 pisze: 26 cze 2021, 21:30
detrytusek pisze: 26 cze 2021, 20:54 Powiem tak. Jeśli po dwóch rozgrywkach byłeś w stanie wypocić to...
XLR8 pisze: 26 cze 2021, 12:59 Musimy wpaść w odpowiedni rytm: projekt > surowce > wypychanie aut > branie tychże aut. Jeśli coś po drodze nam pójdzie nie tak to tracimy sporo pędu.
...to oznacza, że gra nie jest prostacka bo jej kompletnie nie ogarniasz.
Jakbym chciał miliona mikrozasad. ale z ciekawym gameplayem to bym odpalił np Paxa, a nie grę Lacerdy. Niestety Kanban był moją ostatnią nadzieją, że jest w stanie stworzyć naprawdę dobrą grę.

Liczba mikrozasad w Paxie (akurat wczoraj grałem w Pax Renesans 2 ed) jest wielokrotnie wieksza niż Kanbanie (lub innym Lacerdzie).

Specjalnie oszukujesz czy po prostu nigdy w te gry nie grałeś? 🤷
Fojtu
Posty: 3372
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 554 times
Been thanked: 1259 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: Fojtu »

Kanban akurat chyba jest najbardziej elegancką grą jeśli chodzi o zasady z Lacerdy, kompletnie nie rozumiem tego zarzutu. Dla mnie to najlepszy Lacerda i bardzo szanuję tę grę, szczególnie od czasu kiedy Detrytusek mi parę razy złoił dupę :wink:

I według mnie też bardzo daleko mu do prostackiego designu. Jest bardzo oryginalnych mechanik w tej grze, które pozwalają na super ciekawe zagrania i przede wszystkim zmuszają graczy do ciągłego śledzenia co się dzieje na stole.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1670
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 872 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: XLR8 »

Fojtu pisze: 27 cze 2021, 07:56 Kanban akurat chyba jest najbardziej elegancką grą jeśli chodzi o zasady z Lacerdy, kompletnie nie rozumiem tego zarzutu. Dla mnie to najlepszy Lacerda i bardzo szanuję tę grę, szczególnie od czasu kiedy Detrytusek mi parę razy złoił dupę :wink:

I według mnie też bardzo daleko mu do prostackiego designu. Jest bardzo oryginalnych mechanik w tej grze, które pozwalają na super ciekawe zagrania i przede wszystkim zmuszają graczy do ciągłego śledzenia co się dzieje na stole.
Tak, jest to jego najlepsza i najbardziej elegancka gra.
Niby jakie mechanbiki są w nim oryginalne? Sanda, którą można olać zbierając 5 zmian? Chyba jedyna ciekawa decyzja w tej grze to wpychanie aut i sprawdzenie czy ktoś nie ma odpowiednich designów na nie żeby nam ich nie mógł zabrać poprzez akcję w administracji.
Fojtu
Posty: 3372
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 554 times
Been thanked: 1259 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: Fojtu »

XLR8 pisze: 27 cze 2021, 09:29 Tak, jest to jego najlepsza i najbardziej elegancka gra.
Niby jakie mechanbiki są w nim oryginalne? Sanda, którą można olać zbierając 5 zmian? Chyba jedyna ciekawa decyzja w tej grze to wpychanie aut i sprawdzenie czy ktoś nie ma odpowiednich designów na nie żeby nam ich nie mógł zabrać poprzez akcję w administracji.
1. Wypychanie aut
2. Akcje w stałej kolejności, gdzie worker z poprzedniej tury Cię blokuje (zupełnie inny flow gry się robi)
3. Bankowanie akcji
4. 2 różne fazy scoringu biegnące niezależnie od siebie
5. Sam scoring rady jest dość oryginalny
6. Ogólnia cała konstrukcja scoringu jest bardzo ciekawa i w ogromnej mierze tworzona przez graczy podczas gry. Nie znam chyba gry, gdzie wyniki tak bardzo zależą od stanu gry.
ODPOWIEDZ