Tabletop Simulator (Steam)

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Tabletop Simulator (Steam)

Post autor: Phate »

Hej ma ktoś może na sprzedaż Tabletop w cenie promocyjnej (może był robiony zakup pakietu i ktoś się wycofał) ?
Chciałem własnie zakupić ale widzę, że się spóźniłem :(
Awatar użytkownika
bardopondo
Posty: 725
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:18
Has thanked: 181 times
Been thanked: 222 times

Re: Tabletop Simulator (Steam)

Post autor: bardopondo »

Jestem po pierwszej partii w Projekt Gaja na żywo. Jednym słowem - Rewelka. Na google hangouts fonia i już tylko brakuje przekąsek i napojów żeby grać niemalże jak na żywo.
Początkowo mocno nieintuicyjnie ( nowe gry się w workshopie szuka , trzeba kliknąć subskrybuj aby móc grać w nowe gry, ustawienie mapy w PG zajeło mi początkowo 30 min, ale po opanowaniu fizyki partia zajęła nam niemalże tak jak na żywo. No i można komuś pstyknąć w domek aby upuścić sobie frustrację.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Tabletop Simulator (Steam)

Post autor: Largo »

Również bardzo chętnie odkupiłbym od kogoś kod na TTS z paczki promocyjnej, bo spóźniłem się na promo :(
Awatar użytkownika
yaro_
Posty: 271
Rejestracja: 31 gru 2018, 09:44
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 63 times
Been thanked: 107 times

Re: Tabletop Simulator (Steam)

Post autor: yaro_ »

bardopondo pisze: 08 kwie 2020, 01:08 Jestem po pierwszej partii w Projekt Gaja na żywo. Jednym słowem - Rewelka. Na google hangouts fonia i już tylko brakuje przekąsek i napojów żeby grać niemalże jak na żywo.
Początkowo mocno nieintuicyjnie ( nowe gry się w workshopie szuka , trzeba kliknąć subskrybuj aby móc grać w nowe gry, ustawienie mapy w PG zajeło mi początkowo 30 min, ale po opanowaniu fizyki partia zajęła nam niemalże tak jak na żywo. No i można komuś pstyknąć w domek aby upuścić sobie frustrację.
W grze też masz voice chat, domyślnie na literce C :)
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Tabletop Simulator (Steam)

Post autor: Phate »

Wpadłem przypadkowo na Allegro na kilka ofert Tabletop simulator na Steam za kwotę jak na promocji w sklepie Steam.
Myślę, nad zakupem ale w sumie nie kupowałem jeszcze w ten sposób produktów do Steam. Miał ktoś może z tym jakieś doświadczenie ? Bo nie ukrywam, że trochę śmierdzi mi to jakimś wałkiem :/
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Tabletop Simulator (Steam)

Post autor: jnowaczy »

Ja tak kupowałem swój przez Allegro i mi działa już 2 lata. Ważne tak mi się wydaje by to było całe konto nie współdzielone
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Tabletop Simulator (Steam)

Post autor: Sarseth »

Phate pisze: 08 kwie 2020, 12:37 Wpadłem przypadkowo na Allegro na kilka ofert Tabletop simulator na Steam za kwotę jak na promocji w sklepie Steam.
Myślę, nad zakupem ale w sumie nie kupowałem jeszcze w ten sposób produktów do Steam. Miał ktoś może z tym jakieś doświadczenie ? Bo nie ukrywam, że trochę śmierdzi mi to jakimś wałkiem :/
Tak, ja kupowałem kilka razy. Generalnie trzeba się wystrzegać trzech rzeczy i w tym jednej tylko troszkę.
VPN ofert - klucz ruski, jest to nielegalne w 100% sprzedawane i musisz przez VPNa aktywować sobie to.. że niby w Rosji jesteś. Już samo to brzmi jak przekręt, więc nie kupować takich.
Dzielone konto - gość sprzedaje username i hasło do konta z grą. To jest chyba największe januszostwo z grami ;d Nie wiesz kto z tego korzysta też, nie możesz być online - więc nie pograsz ze znajomymi
GIFTy - teoretycznie nielegalne sprzedawać, musisz gościa zaprosić do znajomych i on przekaże Ci 'prezent'. Ale nie słyszałem by ktoś dostał bana za otrzymanie tego.

Najlepiej kupić po prostu klucz który aktywujesz normalnie. Ale zgaduję że to będzie GIFT że ktoś sobie kupił i ma teraz na sprzedaż. Ale sprzedający więcej ryzykuje - ewentualnie Ty że Ci to zabiorą - ale powtarzam, nie spotkałem się z takim przypadkiem a trochę takich gier aktywowałem.
Rebel 6% (trójmiasto)
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Tabletop Simulator (Steam)

Post autor: Phate »

Czyli rozumiem że wszystkie oferty w których jest mowa o VPN są raczej nielegalne ? No to niestety wszystkie oferty są albo z jednorazowym logowaniem przez VPN lub zakup całego nowego konta (co też wydaje się przekrętem bo skąd właściciel aukcji posiada nagle 250 nowych kont z Tabletop Simulator na nim aktywowanym).
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Tabletop Simulator (Steam)

Post autor: donmakaron »

Phate pisze: 08 kwie 2020, 16:34co też wydaje się przekrętem bo skąd właściciel aukcji posiada nagle 250 nowych kont z Tabletop Simulator na nim aktywowanym
Tam zdaje się można dokonywać zwrotów zakupów. Kupują na promocji, wystawiają i zwracają nieodsprzedane zanim minie termin. Ale nie jestem pewien, strzelam
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Tabletop Simulator (Steam)

Post autor: Phate »

Kurcze ale jestem zły na siebie. Jak już zabrał się za zakup to promocja minęła :/ 70 zł szkoda mi dać za to :( znowu pakować się w szemrane zakupy też nie jest ok.
A orientuje się ktoś może czy takie promocje na steam są cykliczne ? Za jaki czas można się spodziewać ponownej promocji ?
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Tabletop Simulator (Steam)

Post autor: Sarseth »

Phate pisze: 08 kwie 2020, 16:34 Czyli rozumiem że wszystkie oferty w których jest mowa o VPN są raczej nielegalne ? No to niestety wszystkie oferty są albo z jednorazowym logowaniem przez VPN lub zakup całego nowego konta (co też wydaje się przekrętem bo skąd właściciel aukcji posiada nagle 250 nowych kont z Tabletop Simulator na nim aktywowanym).
Tak, VPN jest nielegalny bo kupujesz klucz który ma restrykcje geograficzno-polityczną. Steam może w każdej chwili usunąć Ci taką gierkę - tak jak gifta, ale akurat to wydaje mi się dużo łatwiej namierzalne i jedyną osobą ukaraną będziesz Ty, bo stracisz dostęp do gry. Na skórze nigdy się w to nie bawiłem, z tego co słyszałem steam raczej nie kasuje tych gierek (przynajmniej nagminnie, tym bardziej że przecież ludzie się mieszają aktualnie bardzo między krajami, więc cięzko to utrzymać - kwestia sumienia pewno).
A co do 250 to jak zgaduję, gość ma z kilka kont i sprzedaje te same credentiale innym osobom.

polecam gg.deals stronkę dla promocji, tam widać trend kiedy się pojawiają te promki - tak, na bank pojawi się znowu za jakiś czas.
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4438
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1344 times
Been thanked: 842 times
Kontakt:

Re: Tabletop Simulator (Steam)

Post autor: Hardkor »

Od biedy masz tu:
https://www.g2a.com/tabletop-simulator- ... ent=305773
55 zł. Niestety to g2a, więc "rynek" klucz do gier. Problemów nie powinno być, ale dużo ludzi unika, bo nigdy nie wiesz skąd pochodzi klucz. Jednak lepsze to niż VPN czy konto z allegro (choć aktywowałem trochę gier przez VPN i nigdy mi się nic nie stało)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Tabletop Simulator (Steam)

Post autor: Phate »

Bardzo fajna stronka ta gg.deals. Rzeczywiście widzę, że cyklicznie się pojawia.
Nie kombinuje w takim razie i czekam na kolejną przecenę na oficjalnym serwisie :) Dzięki za wszystkie porady
Vanatox
Posty: 156
Rejestracja: 12 lut 2014, 14:09
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 32 times
Been thanked: 46 times

Re: Tabletop Simulator (Steam)

Post autor: Vanatox »

anoptichtys pisze: 11 kwie 2020, 09:45 Mam problem z obsługą tts jeśli chodzi o kafelki w takich grach jak np. Taluva i Eclipse. Ciężko mi je równo ustawiać. Jak to rozwiązujecie?
Wydaje mi się, że można włączyć różne rodzaje siatek w opcjach jeśli tytuł nie był wcześniej już oskryptowany.

No i zmniejszyć siłę podnoszenia klocków to lepiej widać.
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2020, 08:38 przez Vanatox, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
anoptichtys
Posty: 148
Rejestracja: 23 sty 2017, 05:29
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 14 times
Been thanked: 7 times

Re: Tabletop Simulator (Steam)

Post autor: anoptichtys »

Mam problem z obsługą tts jeśli chodzi o kafelki w takich grach jak np. Taluva i Eclipse. Ciężko mi je równo ustawiać. Jak to rozwiązujecie?
Awatar użytkownika
Trawus
Posty: 192
Rejestracja: 06 lip 2014, 14:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Tabletop Simulator (Steam)

Post autor: Trawus »

Jakby ktoś szukał kanału PL do tts na discordzie to polecam:

https://discord.gg/e7nJe6v

Już jest tam ponad 100 użytkowników i ciągle nas przybywa. Codziennie ktoś tam gra. Ogólnie, są też tam osoby, które pomogą i wytłumaczą obsługę tts.
Awatar użytkownika
bardopondo
Posty: 725
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:18
Has thanked: 181 times
Been thanked: 222 times

Re: Tabletop Simulator (Steam)

Post autor: bardopondo »

anoptichtys pisze: 11 kwie 2020, 09:45 Mam problem z obsługą tts jeśli chodzi o kafelki w takich grach jak np. Taluva i Eclipse. Ciężko mi je równo ustawiać. Jak to rozwiązujecie?
Spróbuj pokombinować z
a)Options ->Grid i wyrówmywanie, center albo lines
b) narzędzie grip, taki magnez po lewej, ustawienie zielonej kropki jako miejsce przyciągania
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Tabletop Simulator (Steam)

Post autor: Wosho »

Jesli ktos zakupil 4ropak i wysle mi mailem jeden z giftow to ja moge go przeslac dalej?
Czy odbiorca maila musi byc docelowym userem?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4438
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1344 times
Been thanked: 842 times
Kontakt:

Re: Tabletop Simulator (Steam)

Post autor: Hardkor »

Wosho pisze: 24 kwie 2020, 14:51 Jesli ktos zakupil 4ropak i wysle mi mailem jeden z giftow to ja moge go przeslac dalej?
Czy odbiorca maila musi byc docelowym userem?
Wysyłasz userowi lub na adres email (takowy chyba też musi być powiązany z kontem steam), więc nie możesz go przesłać dalej
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
miszczu666
Posty: 264
Rejestracja: 24 kwie 2018, 15:13
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Has thanked: 48 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: Tabletop Simulator (Steam)

Post autor: miszczu666 »

Panowie i Panie.

Od wczoraj dostępna jest na TTS polska werja oskryptowanego moda Twilight Imperium 4. (link)
A od dzisiaj filmik pokazujący podstawy obsługi TTS oraz tego konkretnego moda. (link)
Autor tłumaczenia i filmu - ja :D
Moje tłumaczenia plików pomocy, skrótów zasad: ***LISTA***
Lista zawiera pliki pomocne przy Scythe (z dodatkami), Nemesis, Wojna o Pierścień (z dodatkami), Star Wars Rebelia (z dodatkiem)
Awatar użytkownika
Perf
Posty: 189
Rejestracja: 28 sty 2011, 01:48
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 47 times
Been thanked: 37 times

Re: Tabletop Simulator (Steam)

Post autor: Perf »

miszczu666 pisze: 26 kwie 2020, 14:57 Od wczoraj dostępna jest na TTS polska werja oskryptowanego moda Twilight Imperium 4. (link)
A od dzisiaj filmik pokazujący podstawy obsługi TTS oraz tego konkretnego moda. (link)
Autor tłumaczenia i filmu - ja :D
Tak z ciekawości: jak bardzo TTS + oskryptowany moduł usprawnia tę konkretną grę? Chodzi mi np. o informację typu "Gdy graliśmy w TI4 na żywo, jedna partia zajmowała nam 20 h, pod TTS zajmuje nam tylko 15 h". :) Dzięki.
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Tabletop Simulator (Steam)

Post autor: wis »

Z mojego doświadczenia z TTSem to on nie skraca czasu - wręcz przeciwnie. Odpada jednak czas składania/rozkładania, no i jest opcja save'a.
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Tabletop Simulator (Steam)

Post autor: Golfang »

Trzeba uważać z opcją SAVE. TTS w większości przypadków robi AutoSave - ale plik autosave jest tylko 1. Czyli jeśli odpalisz jedna grę, utworzy Ci się autosave, pograsz trochę i zakończysz. Masz zapisany aktualny stan rozgrywki w autosave. Jednak jeśli włączysz kolejną grę, ta nadpisze ten stary autosave i już po poprzedniej rozgrywce.
Trzeba pamiętać o robieniu ręcznego sava.

Co do czasu rozgrywki - to w wiele zależy od graczy.
Wiele nie grałem w TTS jeszcze, ale moje rozgrywki to:
1. Great Western Trail - tylko rozłożenie jest oskryptowane - 2 partie na 2 osoby => 2h 15min oraz 2h 30min
2. Brzdęk - oskryptowany cały (chociaż wychwyciliśmy dwa błędy) => 1h 15min
Jak widać te gry jakoś się nie przeciągnęły. Podejrzewam, że wraz z przyzwyczajeniem do samego TTS czas się będzie skracał - nieznacznie jakoś drastycznie ale jednak.
----------------
10% flamberg.com.pl
lidloman
Posty: 4
Rejestracja: 02 maja 2020, 00:02

Re: Tabletop Simulator (Steam)

Post autor: lidloman »

Golfang pisze: 27 kwie 2020, 06:59 2. Brzdęk - oskryptowany cały (chociaż wychwyciliśmy dwa błędy) => 1h 15min
Jak widać te gry jakoś się nie przeciągnęły. Podejrzewam, że wraz z przyzwyczajeniem do samego TTS czas się będzie skracał - nieznacznie jakoś drastycznie ale jednak.
A propos Brzdęka:
Macie jakieś patenty na zakończenie gry? A u nas nigdy nie działa odliczanie po wyjściu z zamku. Też ciężko o sensowne podliczenie punków (wyjmowanie kart z ręki żeby policzyć punkty skutkuje od razu ich zagraniem).
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Tabletop Simulator (Steam)

Post autor: Golfang »

lidloman pisze: 02 maja 2020, 00:50
Golfang pisze: 27 kwie 2020, 06:59 2. Brzdęk - oskryptowany cały (chociaż wychwyciliśmy dwa błędy) => 1h 15min
Jak widać te gry jakoś się nie przeciągnęły. Podejrzewam, że wraz z przyzwyczajeniem do samego TTS czas się będzie skracał - nieznacznie jakoś drastycznie ale jednak.
A propos Brzdęka:
Macie jakieś patenty na zakończenie gry? A u nas nigdy nie działa odliczanie po wyjściu z zamku. Też ciężko o sensowne podliczenie punków (wyjmowanie kart z ręki żeby policzyć punkty skutkuje od razu ich zagraniem).
Automatu po wyjściu z zamku nie znalazłem. Trzeba ręcznie przestawiać pionki - jednak sprawdzaliśmy liczba losowanych kostek po wyjściu z zamku innym graczom się zgadza (powiększana jest względem aktualnej pozycji pionka u góry).
My nie liczymy punktów. Liczenie punktów jest oskryptowane. W chacie na koniec twojej rundy zawsze podaje aktualną liczbę punktów gracza.
Jeśli chcesz sprawdzić - mozesz wrzucić wszystkie karty na jeden stos - prawy przycisk myszy wywołuje menu kontekstowe. Wygrać opcję SEARCH i możesz przeglądać wszystkie karty ze stosu - i podliczać punkty.
----------------
10% flamberg.com.pl
ODPOWIEDZ