Arcadia Quest (T. Aranha, G. Goulart, E. M. Lang, F. Perret)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2541 times

Re: Arcadia Quest [CoolMiniOrNot]

Post autor: Gizmoo »

piogar pisze:poza chodzeniem i rzucaniem koscmi bedzie w niej cos wiecej.
Odnoszę wrażenie, że graliśmy w różne gry. W AQ można grać świadomie, albo rzeczywiście tylko turlać. Żeby jednak była tam strategia i taktyka niezbędne są do tego następujące elementy:

1. Czwórka graczy. Niezbędna moim zdaniem ilość do dobrego zbalansowania rozgrywki.
2. Czwórka OGRANYCH graczy, którzy znają wszystkie karty i znają na pamięć umiejki wszystkich postaci.
3. Mega świadome wybory w draftowaniu zarówno składu swojej gildii, jak i przedmiotów.
4. Granie w całą kampanię, a nie pojedynczy scenariusz.
5. Identycznie zaangażowanych w grę osób z umiejętnością negocjacji.

To jest absolutna podstawa.

Dalej mamy świadome decyzje każdego z graczy - kalkulacja gdzie i kim w danej chwili się ruszyć, jakiego przedmiotu użyć (niebywałe jaki to ma wpływ i ile można przy tym popełnić błędów) i w jakiej kolejności najlepiej robić questy. Jest tam naprawdę sporo kombinowania, czasami nawet powodującego lekki paraliż decyzyjny, no ale do tego trzeba grać skrajnie kompetetywnie (a można z AQ zrobić niemal co-opa).

Reszta... To losowość. Rzuty kostkami mogą wkurzyć, ale ile przy nich jest emocji!

P.S. Pisałem już wcześniej w tym temacie (wystarczy sobie poczytać kilka stron wcześniej), że odczucia z gry w AQ są bardzo zależne od ilości graczy i od ich podejścia do zabawy. Ja po pierwszej, dwuosobowej partii w Arcadię, chciałem ją natychmiast sprzedać. I dzięki bogu tego nie zrobiłem, bo to jest jedna z moich ukochanych gier w mojej kolekcji. A jestem totalnym eurograczem. ;)
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Arcadia Quest [CoolMiniOrNot]

Post autor: olsszak »

Uff... wiedziałem, że Kuba nawet z Lwowa zjawi się i wspomoże mnie w obronie AQ. Dodam tylko, że nie zgadzam się z Kubą w jednej kwestii - mianowicie da się grać we 2 i czerpać z tego przyjemność, choć nie jest ona tak wysoka jak przy większej liczbie osób :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2541 times

Re: Arcadia Quest [CoolMiniOrNot]

Post autor: Gizmoo »

olsszak pisze:Kuba nawet z Lwowa
Wróciłem do Wawy w poniedziałek, ale nawet z Zimbabwe i bez dostępu do internetu stanąłbym w obronie Arcadii! :lol:
olsszak pisze:mianowicie da się grać we 2 i czerpać z tego przyjemność
Oczywiście, że się da, ale to wtedy zupełnie inna gra. Ot - niektóre gry tak mają, że odczucia się diametralnie zmieniają przy różnej ilości graczy.
espoo
Posty: 48
Rejestracja: 07 gru 2012, 13:07

Re: Arcadia Quest [CoolMiniOrNot]

Post autor: espoo »

@olsszak, @Gizmoo
W pełni się z Wami zgadzam. Moja wypowiedź rzeczywiście mogła zabrzmieć tak, że AQ jest płytka.
Większość moich gier była w 2 osoby i bez żadnej spiny(pomagałem przeciwnikowi komponować sobie gildie i przedmioty). Dlatego w mojej świadomości gra jest bardziej light.

Ciągle czekam na zagranie pełnej kampanii w wersji hardcore z kolegami. Na razie udało się tylko raz, ale wtedy poznawaliśmy grę.

Tak dla jasności. AQ uważam za jedną z najlepszych w mojej kolekcji. Dlatego z niecierpliwością czekam na AQ:I oraz Masmorre. I w oczekiwaniu zastanawiam się nad AQ:BtG.
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Arcadia Quest [CoolMiniOrNot]

Post autor: Chaaber »

Warto zagrać w BtG, nowe potwory są świetne. Mechanika zyskuje na tych kartach leżących na planszy. Kampania jest bardzo dobrze skrojona i działa zawodowo. Ale to mówi osoba całkowicie zakochana w tej grze. Nie mam niestety wersji Kickstarterowej pierwszej Arcadii ale nawet na tej sklepowej bawię się niesamowicie dobrze. Teraz czekam na Inferno jak na szpilkach.

Co do zarzutów, to gra rzeczywiście ma w sobie sporo losowości, ale dużo można sobie tutaj operować w zarządzaniu tym ryzykiem. Nie pchać się na siłę w jedno miejsce jak nie idzie. Dobrać drużynę tak, żeby w jednej rundzie być w stanie ruszyć więcej niż jedną postać. Dobierac przedmioty pod postaci. Hate picki w drafcie stosować, żeby przeciwnik nie dostał potrzebnych mu przedmiotów. Trochę tego jest, sama rozgrywka to już takie trochę Diablo na planszy moim zdaniem. I mówię to jako absolutną zaletę, idę tłukę, lecą pieniądze, kupuje nowe przedmioty. Zbierz, wymieszaj, powtórz! I trzeba pamiętać, że gra bardzo dużo zyskuje na graniu kampanii zamiast jednego scenariusza.
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Arcadia Quest [CoolMiniOrNot]

Post autor: olsszak »

Zgadzam się z przedmówcą. Moim zdaniem dopiero kampania w BTG daje pełnię emocji :) Karty RIP są znakomite - pozwalają sobie jeszcze bardziej przeszkadzać, a dodatkowe przedmioty, które bazują na death tokenach pozwalają nawet z częstszych śmierci uzyskiwać korzyści :)

Ja przyznam się, że mam wrażęnie, że więcej kampanii zagraliśmy w BTG niż w klasyczną AQ.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
piogar
Posty: 416
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:30
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Arcadia Quest [CoolMiniOrNot]

Post autor: piogar »

Odnoszac sie do przedmowcow:
- gralismy pierwszy raz
- gralismy w nieoptymalnym skladzie (3 osoby)
- losowalismy postacie, wiec gildie utworzone byly losowo
- gralismy dwie losowo wybrane misje

Byc moze powyzsze czynniki wplynely na odbior :) I byc moze kolejne gry pozwolilyby odkryc ciekawsze elementy i gre polubic, ale na razie wrazenie z gry sprowadza sie jednego slowa - losowosc. Zeby zaatakowac trzeba sie wystawic i liczyc na to, ze to mi wejda hity, a nie przeciwnikowi. Jak juz raz zadalem duzo obrazen (7 hitow z 3 kostek!), to wrazenie bylo raczej "wow, grawitacja mi sprzyja", niz "wow, ale swietnie zagralem" :)
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Arcadia Quest [CoolMiniOrNot]

Post autor: ariser »

Myślicie, że jest szansa na wersję polską Arcadii?
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1997 times

Re: Arcadia Quest [CoolMiniOrNot]

Post autor: Ardel12 »

piogar pisze:Odnoszac sie do przedmowcow:
- gralismy pierwszy raz
- gralismy w nieoptymalnym skladzie (3 osoby)
- losowalismy postacie, wiec gildie utworzone byly losowo
- gralismy dwie losowo wybrane misje

Byc moze powyzsze czynniki wplynely na odbior :) I byc moze kolejne gry pozwolilyby odkryc ciekawsze elementy i gre polubic, ale na razie wrazenie z gry sprowadza sie jednego slowa - losowosc. Zeby zaatakowac trzeba sie wystawic i liczyc na to, ze to mi wejda hity, a nie przeciwnikowi. Jak juz raz zadalem duzo obrazen (7 hitow z 3 kostek!), to wrazenie bylo raczej "wow, grawitacja mi sprzyja", niz "wow, ale swietnie zagralem" :)
Nie uwierzysz, ale grałem niedawno, w tak samo licznej ekipie i w takim samym układzie.

Moim zdaniem jest możliwość kombinowania, na pewno kampania poprawiłaby odczucia, ale jednak nienawidzę mechaniki "wybuchu" (gwiazdka zadaje obrażenie i pozwala przerzucić i tak w nieskończoność). Od czasów Chaosu w Starym Świecie po prostu nie lubie (choć w Chaosie nie widziałem tego za aż taki problem).
Ogólnie gra świetnie wydana, po prostu wspaniale się ją ogląda, ale co do gry, to mam raczej takie 6/10. Potwory mają ograniczony algorytm (ruch i/lub atak) i to wyłącznie na reakcję na nasze poczynania. Ograne scenariusze były różnorodne, ale gra w 3 osoby w oba niosła ten sam problem. brak balansu - gracz niezwiązany walką mógł sobie pozwolić na więcej.

Wracam do swoich sucharów :)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Arcadia Quest [CoolMiniOrNot]

Post autor: pan_satyros »

ariser pisze:Myślicie, że jest szansa na wersję polską Arcadii?
Z tego co wiem Portal rozważa.
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Arcadia Quest [CoolMiniOrNot]

Post autor: olsszak »

Pytanie - czy ktos ma promo do AQ z kalendarza Adwentowego ?

Zastanwiam sie czy to tylko moja kopia, czy rowniez inne maja inny odcień rewersu, ktory ułatwia odróżnienie zielonych portali spośród innych dostępnych tokenów eksploracji :(
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Arcadia Quest [CoolMiniOrNot]

Post autor: crsunik »

Sprawdzę jutro. Weź mi przypomnij wieczorem ;)
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 315
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Arcadia Quest [CoolMiniOrNot]

Post autor: cohlerc1 »

Arcadia w drodze, dzis przyszedł tracking, pierwszy raz przed czasem a drugi wogule na 6 kickstarterow ;)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2645 times
Been thanked: 2331 times

Re: Arcadia Quest [CoolMiniOrNot]

Post autor: Curiosity »

cohlerc1 pisze:Arcadia w drodze, dzis przyszedł tracking, pierwszy raz przed czasem a drugi wogule na 6 kickstarterow ;)
Przed czasem? Na moim kickstarterze szacowana data dostawy to czerwiec 2016...
A wogule - nie ten topic :P
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 315
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Arcadia Quest [CoolMiniOrNot]

Post autor: cohlerc1 »

Curiosity pisze:
cohlerc1 pisze:Arcadia w drodze, dzis przyszedł tracking, pierwszy raz przed czasem a drugi wogule na 6 kickstarterow ;)
Przed czasem? Na moim kickstarterze szacowana data dostawy to czerwiec 2016...
A wogule - nie ten topic :P
Oj no trochę niefortunnie się wyraziłem. Tracking z zombicide po przyszedł rowno rok po tym jak odebrałem... a zazwyczaj jak przyjdzie to właśnie po dostarczeniu więc widzę postęp ;)
longmen76
Posty: 661
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Arcadia Quest [CoolMiniOrNot]

Post autor: longmen76 »

Czy jakaś dobra dusza pokusiła się o przetłumaczenie instrukcji oraz książki kampanii i jest skłonna się podzielić?
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Arcadia Quest [CoolMiniOrNot]

Post autor: Fegat »

Arcadia Quest Inferno trafiła na mój stół. Jest naprawdę łaaaadna!

Obrazek
https://www.youtube.com/watch?v=DKdDkAQgrGo
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2645 times
Been thanked: 2331 times

Re: Arcadia Quest [CoolMiniOrNot]

Post autor: Curiosity »

Pytanie do znawców :)
Dotyczy gry AC:Inferno, a konkretnie gąbkowego insertu do niej.
https://3trolle.pl/akcesoria/gabki-do-p ... -game.html

W opisie jest wyraźna adnotacja, że gąbki są do "core game", ale coś mi się wydaje, że dałoby się tam upchnąć całą kickstarterową zawartość. Tych gąbek jest po prostu za dużo na jedno pudełko. A jak Wy uważacie?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Arcadia Quest [CoolMiniOrNot]

Post autor: malekith_86 »

Curiosity pisze:Pytanie do znawców :)
Dotyczy gry AC:Inferno, a konkretnie gąbkowego insertu do niej.
https://3trolle.pl/akcesoria/gabki-do-p ... -game.html

W opisie jest wyraźna adnotacja, że gąbki są do "core game", ale coś mi się wydaje, że dałoby się tam upchnąć całą kickstarterową zawartość. Tych gąbek jest po prostu za dużo na jedno pudełko. A jak Wy uważacie?

tu masz zdjęcia z towarem
https://www.feldherr.net/foam-tray-valu ... e/a-57296/
do pudła się nie mieści faktycznie ale wszystkie co było w pledgu bez dodatków też się nie upakuje w tych gąbkach

na stronie producenta masz w ogóle całą serie gąbek do AQ:I
https://www.feldherr.net/?ActionCall=We ... st+inferno

EDIT:
w 3trollach jeszcze znalazłem, że też mają gąbkę do hell of a box
https://3trolle.pl/akcesoria/gabki-do-p ... a-box.html
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Arcadia Quest [CoolMiniOrNot]

Post autor: olsszak »

Nie przyglądałem sie Inferno, ale zwracalem gąbki do BTG i AQ classic, bo brakowało informacji, że nie uwzględnili kafli... i potem pudełko jedno odstawalo na 2,5 cm a drugie na 1,7 cm....
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Arcadia Quest [CoolMiniOrNot]

Post autor: Chaaber »

Swoją drogą do Massmorry jakoś zaplanowali fajny insert, a niestety AQ kuleje w tej kwestii. Kocham tą grę, ale zajmuje już całą półkę na regale i łapczywie spogląda na drugą. Przydałoby się coś mądrzejszego do przechowywania.
Polo15
Posty: 118
Rejestracja: 04 maja 2011, 22:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 46 times
Been thanked: 42 times

Re: Arcadia Quest [CoolMiniOrNot]

Post autor: Polo15 »

Polo15 pisze:
Polo15 pisze:Zabrałem się za tłumaczenie kart z podstawowej wersji gry (dodatków na razie żadnych nie mam). Niestety natrafiłem na pewien problem. Nie mam dostępu do żadnej karty klątwy w wersji elektronicznej. Czy mógłby ktoś wspomóc mnie i zeskanować jedną z kart klątw (Death Curse) w wysokiej jakości?

Na razie gotowe są karty przedmiotów (tych, które mają jakiś tekst) oraz bohaterów:
Karty przedmiotów
Karty bohaterów
Dodałem tłumaczenie kart klątw: Karty Klątw
Zaktualizowałem powyższy plik z bohaterami o tłumaczenie kart zwierzaków z dodatku Pets oraz KS Exclusive.
Awatar użytkownika
Skryty Planszoholik
Posty: 119
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:37
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Arcadia Quest [CoolMiniOrNot]

Post autor: Skryty Planszoholik »

hej,
jako że ceny sklepowej wersji są podobne - którą wersję polecacie bardziej AC czy AC:Inferno?

do AC widzę że łatwo zdobyć dodatkowe karty do własnego wydruku. W przypadku Inferno internet milczy :(
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Arcadia Quest [CoolMiniOrNot]

Post autor: Chaaber »

Zagrałem kampanie w obie części i chyba ciekawsza jest kampania w AQ podstawowej. Wrogowie mi się zdecydownie bardziej podobali niż kościutrupy i zombie z Inferno. Natomiast w Inferno na plus zdecydowanie Anioły, fakt, że w zależności jakie decyzje zostaną podjęte to Anioł może stać się Upadły potem, bądź dołączyć do twojej drużyny robił ciekawy twist mechaniczny. W retailu i tak skłaniałbym się ku AQ, a nie Inferno ze względu na ciekawy zestaw startowych postaci i potworów.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Arcadia Quest [CoolMiniOrNot]

Post autor: ariser »

Kickstarter dodatku rusza 21 maja i potrwa tylko do 25tego. :) Wygląda dość fajnie.

https://cmon.com/news/arcadia-quest-rid ... ickstarter
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
ODPOWIEDZ