(Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: mmag »

Wiadomo coś nowego odnośnie polskiej wersji Freedom! - kiedy(ś) gra dotrze?
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4123
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 340 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: tomb »

mikolajl pisze: 27 sty 2023, 08:47
tomb pisze: 27 sty 2023, 07:53 Dodatkowi Red Sea nadal mówicie twarde "na razie nie mamy w planach"?
Red Sea to raczej nowa gra a nie dodatek
No tak, choć można karty wykorzystać w grze-matce i na tym się skupiłem. Ale faktem jest, że to nowa samodzielna gra.

Phalanx milczy. Może jednak wyda, żebyśmy nie musieli mieszać wersji językowych? Chłopaki, dejcie te gre!
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 455
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 137 times
Been thanked: 254 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: adrturz »

mmag pisze: 02 lut 2023, 14:51 Wiadomo coś nowego odnośnie polskiej wersji Freedom! - kiedy(ś) gra dotrze?
Gra została wydrukowana w trzech wersjach, czekają na odbiór z Chin. Gra ma trafić do osób z przedsprzedaży na przełomie marca/kwietnia. Dziękuję za cierpliwość.
tomb pisze: 03 lut 2023, 11:34
mikolajl pisze: 27 sty 2023, 08:47
tomb pisze: 27 sty 2023, 07:53 Dodatkowi Red Sea nadal mówicie twarde "na razie nie mamy w planach"?
Red Sea to raczej nowa gra a nie dodatek
No tak, choć można karty wykorzystać w grze-matce i na tym się skupiłem. Ale faktem jest, że to nowa samodzielna gra.

Phalanx milczy. Może jednak wyda, żebyśmy nie musieli mieszać wersji językowych? Chłopaki, dejcie te gre!
Gra nie znajduje się w naszych najbliższych planach. Jeżeli coś zmieni się w kwestii potencjalnego wydania, będziemy informować na bieżąco.
Awatar użytkownika
rand
Posty: 479
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 112 times
Been thanked: 82 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: rand »

Brak wydania dodatków do Tapestry to skandal. Gra przecież się wyprzedała więc jakim cudem to jest słaba sprzedaż? Po za tym w zeszłym roku było mówione, że pierwszy dodatek będzie, wiec niefajnie sie wycofywać z czegoś co sie powiedziało. Wiem biznes to biznes ale bardzo dużo klientów będzie zawiedzionych...
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 455
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 137 times
Been thanked: 254 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: adrturz »

Zapraszam do obejrzenia najnowszego live'a w Planszowych Newsach ;)
Plany wydawnicze, pewna gra ze świata Scythe i bardzo krótko o Władcach Oceanu.



A tutaj oficjalny zwiastun ;)



rand pisze: 07 lut 2023, 23:43 Brak wydania dodatków do Tapestry to skandal. Gra przecież się wyprzedała więc jakim cudem to jest słaba sprzedaż? Po za tym w zeszłym roku było mówione, że pierwszy dodatek będzie, wiec niefajnie sie wycofywać z czegoś co sie powiedziało. Wiem biznes to biznes ale bardzo dużo klientów będzie zawiedzionych...
W tym momencie możemy jedynie przeprosić. W przypadku tego tytułu długo zastanawialiśmy się nad kontynuowaniem tego projektu, niemniej wykresy są bezwzględne. Jesteśmy świadomi, że gra posiada fanów w Polsce i mamy nadzieję, że gra będzie nieraz gościła na stole, jednak na ten moment musieliśmy zrezygnować z dodatków. Kwestie finansowe.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10803
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3327 times
Been thanked: 3189 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: japanczyk »

adrturz pisze: 07 lut 2023, 23:43 W tym momencie możemy jedynie przeprosić. W przypadku tego tytułu długo zastanawialiśmy się nad kontynuowaniem tego projektu, niemniej wykresy są bezwzględne. Jesteśmy świadomi, że gra posiada fanów w Polsce i mamy nadzieję, że gra będzie nieraz gościła na stole, jednak na ten moment musieliśmy zrezygnować z dodatków. Kwestie finansowe.
Powiem tak... W moim poczuciu sami troche zaoraliscie tytul odpuszczajac pierwszy dodatek i tyle zwlekajac z wydaniem drugiego
Zainteresowanie seria umarlo samo, a nowi gracze jesli wchodza to w angielska wersje, ktora ma dostepne rozszerzenia
sasquach
Posty: 1803
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 921 times
Been thanked: 576 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: sasquach »

adrturz pisze: 07 lut 2023, 23:43 W tym momencie możemy jedynie przeprosić. W przypadku tego tytułu długo zastanawialiśmy się nad kontynuowaniem tego projektu, niemniej wykresy są bezwzględne. Jesteśmy świadomi, że gra posiada fanów w Polsce i mamy nadzieję, że gra będzie nieraz gościła na stole, jednak na ten moment musieliśmy zrezygnować z dodatków. Kwestie finansowe.
Wykresy, wykresami. Ale sami przyznaliście, że po prostu zapomnieliście o pierwszym dodatku i nie zgłosiliście się w odpowiednim momencie na druk. A kolejnego nie było. Teraz kumam, że może to już się nie opłacać. Ceny papieru poszły w górę, hype opadł bo nie było dodatków. No ale jakbyście nie przespali to mogło być inaczej. Szkoda.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10803
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3327 times
Been thanked: 3189 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: japanczyk »

adrturz pisze: 13 gru 2022, 17:51
Jazon pisze: 11 gru 2022, 17:01 Witam, jest jeszcze 2tygodnie do świąt, czy jeśli do tej pory cisza to myślicie że będzie jakieś zaskoczenie w kwestii dodatku do my little scyte?
Oficjalne kanały milczą...
Prawdopodobnie będzie. Ale na pewno nie w tym roku ;)
Czyli obecny status, miesiac pozniej - juz jednak szanse nikle?
autopaga
Posty: 1402
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 91 times
Been thanked: 311 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: autopaga »

Kart arrasów najbardziej szkoda bo mają bardzo fajne działania, szczególnie reakcje na ataki, kij tam z kolejnymi budynkami.
bisk
Posty: 50
Rejestracja: 03 sty 2016, 21:11
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: bisk »

japanczyk pisze: 08 lut 2023, 00:22
adrturz pisze: 07 lut 2023, 23:43
rand pisze: 07 lut 2023, 23:43 Brak wydania dodatków do Tapestry to skandal. Gra przecież się wyprzedała więc jakim cudem to jest słaba sprzedaż? Po za tym w zeszłym roku było mówione, że pierwszy dodatek będzie, wiec niefajnie sie wycofywać z czegoś co sie powiedziało. Wiem biznes to biznes ale bardzo dużo klientów będzie zawiedzionych...
W tym momencie możemy jedynie przeprosić. W przypadku tego tytułu długo zastanawialiśmy się nad kontynuowaniem tego projektu, niemniej wykresy są bezwzględne. Jesteśmy świadomi, że gra posiada fanów w Polsce i mamy nadzieję, że gra będzie nieraz gościła na stole, jednak na ten moment musieliśmy zrezygnować z dodatków. Kwestie finansowe.
Powiem tak... W moim poczuciu sami troche zaoraliscie tytul odpuszczajac pierwszy dodatek i tyle zwlekajac z wydaniem drugiego
Zainteresowanie seria umarlo samo, a nowi gracze jesli wchodza to w angielska wersje, ktora ma dostepne rozszerzenia
Podobnie sprawa ma się z dodatkiem do Twilight Struggle. Został wydany 2 lata temu i sprzedał się na pniu. W ubiegłym roku został puszczony dodruk podstawki z poprawionymi wszelkimi błędami a na wczorajszym live odpowiedź na pytanie o dodatek w dalszym ciągu: "rozważamy". Może nie jestem producentem/dystrybutorem gier i czegoś nie rozumiem w tej magicznej branży ale jaki jest sens poprawiania błędów w pierwszym swoim wydaniu gry i zlecanie dodruku po to żeby później rozważać czy warto zrobić dodruk dodatku który się wyprzedał w tydzień? Wiem, że gra nie jest nowością ale po coś dodruk podstawki został zrobiony. Czy może dodatek powinien się sprzedać jeszcze w transporcie? Taka polityka sprawia, że zastanawiam się czy w ogóle warto ryzykować zakup czegokolwiek od P, żeby później nie zostać na lodzie i z Expeditions chyba lepiej będzie pójść od razu w angielskie wydanie...
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 465
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 152 times
Been thanked: 154 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: sopel82 »

bisk pisze: 08 lut 2023, 09:46 Może nie jestem producentem/dystrybutorem gier i czegoś nie rozumiem w tej magicznej branży ale jaki jest sens poprawiania błędów w pierwszym swoim wydaniu gry i zlecanie dodruku po to żeby później rozważać czy warto zrobić dodruk dodatku który się wyprzedał w tydzień? Wiem, że gra nie jest nowością ale po coś dodruk podstawki został zrobiony.
Rozumiem, ze jest grupa ludzi, którzy muszą wchodzić w każdy tytuł w pełni ze wszystkim, ale wydaję mi się jednak, że większość zostaje tylko z podstawką, więc sprzedaż dodatków jest nieporównywalnie mniejsza. Jestem przekonany, że większość też nie sprawdza na początku jakie są dostępne nieprzetłumaczone lub niedostępne dodatki, więc dla wydawnictwa to pewnie niestety żaden argument. Ogólnie jeśli ktoś zna w miarę dobrze ang i chce mieć pewność, że dodatki będzie miał, to lepiej kupować od razu ang (nie mówiąc o potencjalnych błędach w tłumaczeniu), bo inaczej frustracje nieuniknione.

Ja akurat cieszę się z dodruku podstawki, mimo jeśli nie będzie dodatku, bo akurat w Twilight wszedłem późno. Co prawda teraz przyjąłbym dodatek z chęcią i mam nadzieje, że jednak dodruk dodatku (a może nawet dodatków) w końcu wleci, ale początkowo kompletnie go nie rozważałem.
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4402
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1326 times
Been thanked: 835 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Hardkor »

Jak coś zawsze można kupować PL, a jak się okaże, że polska wersja umiera to sprzedać i kupić ang. Ja się z ang boję, bo ciężej w Polsce sprzedać i najczęściej ceny o wiele niższe niż wersje PL.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 698
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 106 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Largo »

Biznes biznesem, ale sytuacja z Tapestry to mocny samobój, bo teraz każdy świadomy konsument dwa razy się zastanowi zanim coś od was kupi. Pierwsza próba będzie przy najnowszej grze od SM bazującej na scythe. Gra ma duży potencjał na dodatki, ale jak się średnio sprzeda (co jest bardzo możliwe) to znowu wszyscy zostaną z samą podstawką. Trudno. Jest przecież tyle dobrych gier do ogrania z innych wydawnictw :wink:
sasquach
Posty: 1803
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 921 times
Been thanked: 576 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: sasquach »

Largo pisze: 08 lut 2023, 10:48 Pierwsza próba będzie przy najnowszej grze od SM bazującej na scythe. Gra ma duży potencjał na dodatki, ale jak się średnio sprzeda (co jest bardzo możliwe)
Biorąc pod uwagę jak popularny jest u nas Scythe będą zdziwiony jeśli nie będzie przynajmniej kilku dodruków.
autopaga
Posty: 1402
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 91 times
Been thanked: 311 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: autopaga »

Biorąc pod uwagę cenę expeditions niemal taką jak scythe a 1/2 zawartości pod względem liczby komponentów to nie jestem tego taki pewien. Oglądając gameplay u Jamiego samej gry tam też jest 1/2 w porównaniu do Scythe.
Awatar użytkownika
rand
Posty: 479
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 112 times
Been thanked: 82 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: rand »

Niestety ale swojej marki nie buduje się tylko suchymi wykresami, potrzeba też otwartego kontaktu z klientem, rzetelności czy zaufania. Do tego budowa swojego portfolio również jest istotna a na tę chwilę wychodzi trochę dziurawe to portfolio.
Nie wiem ale raczej PR-owo mocno stracili.
Rozumiem, że dodatki wolniej się sprzedają, ale jeśli wersję podstawową utrzyma się na rynku to dodatki powoli, ale będą schodzić. Ja sam zainteresowałem się Tapestry praktycznie w ostatnim okresie jego dostępności i bardzo mnie uscieszyło, że dodatek jeszcze był dostępny.
Co roku w planszówki wchodzi wiele nowych osób i jeśli gra się broni, jest odpowiedni marketing a gra jest wspierana to z pewnością utrzymałaby się na rynku. A tak nie dość, że bardzo łatwo zarżnęli swoja prace ( tłumaczenie, marketing etc) to jeszcze nadszarpnęli relacje z klientami.

Chciałbym, żeby ktoś kiedyś przejął licencje ale rozumiem, że to nie takie proste. Chociaż w przypadku Wojowników Midgardu się udało i po latach Portal wyda grę nie widzianą na rynku od paru lat, może kiedyś z Tapestry będzie podobnie.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1594
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 631 times
Been thanked: 547 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: eveni »

Na wczorajszym live padło stwierdzenie, że Phalanx chce się skupić bardziej na wydawaniu autorskich gier, a nie na grach licencyjnych.
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: staniach21 »

Tak, właśnie mocno ambitne te plany "góry" Phalanxa na temat zostania międzynarodowym wydawnictwem. Ciężkie gry wojenne to wciąż nisza, a do tego wiara w kontraktowanie mniej znanych, ale utalentowanych twórców i tworzenie swoich gier też mocno ryzykowna. Fajnie to brzmi, ale jednak stabilniej i większą bazę klientów buduje się na kontraktowaniu przehype'ów zza granicy jak Ark Nova :D. Także no Phalanx po utracie Brassów może stać się bardzo niszowym wydawnictwem słuchając business planu na następne lata.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: detrytusek »

Dla mnie to brzmi jak zaciskanie pasa.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: staniach21 »

detrytusek pisze: 08 lut 2023, 13:07 Dla mnie to brzmi jak zaciskanie pasa.
To brzmiało bardziej jak "obrażenie się" na bycie dystrybutorem większych ;) Czuć było w tonie żal i irytacje na sytuacje z Brassem przez co chcą być bardziej zależni od siebie
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 626
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 236 times
Been thanked: 343 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Nilis »

eveni pisze: 08 lut 2023, 12:41 Na wczorajszym live padło stwierdzenie, że Phalanx chce się skupić bardziej na wydawaniu autorskich gier, a nie na grach licencyjnych.
Może coś w stylu PRUSAGE :shock:
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1594
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 631 times
Been thanked: 547 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: eveni »

staniach21 pisze: 08 lut 2023, 13:12 To brzmiało bardziej jak "obrażenie się" na bycie dystrybutorem większych ;) Czuć było w tonie żal i irytacje na sytuacje z Brassem przez co chcą być bardziej zależni od siebie
Nie znam się, więc się wypowiem. Trochę ich rozumiem. Brass - gdzieś widziałam, że mieli robić kolejny druk, ktoś (LDG?) im to przejął. Viticulture - kilkukrotne dodrukowywanie planszy do Toskanii na pewno nie wyszło dobrze finansowo. Libertalia - chyba nie jest jakimś hitem sprzedażowym. Tortuga 2199/Red rising - trafiły na promocje. Kto by się nie sfrustrował?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10803
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3327 times
Been thanked: 3189 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: japanczyk »

eveni pisze: 08 lut 2023, 23:27 Nie znam się, więc się wypowiem. Trochę ich rozumiem. Brass - gdzieś widziałam, że mieli robić kolejny druk, ktoś (LDG?) im to przejął. Viticulture - kilkukrotne dodrukowywanie planszy do Toskanii na pewno nie wyszło dobrze finansowo. Libertalia - chyba nie jest jakimś hitem sprzedażowym. Tortuga 2199/Red rising - trafiły na promocje. Kto by się nie sfrustrował?
Myslisz, ze licencja na Brassa po tylu latach przeszla do nowego wydawnictwa bez powodu? Stawiam, ze to nie LDG w tym wypadku
Viticulture - sami dali ciala
Turtuga tez byla slabo rozreklamowanym projektem i ucierpialana jakosci wydania
Libertalia cierpi na braku marketingu, bo to swietna gra, ktora powinna schodzic jak swieze buleczki
Red Rising - nie wiem dlaczego podjeli sie wydania tego, a odpuscili Wingspana od Stegmeiera... jakby... popualrnosc ksiazki w Polsce jest zeriowa - po co to bylo :P
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: staniach21 »

eveni pisze: 08 lut 2023, 23:27 Nie znam się, więc się wypowiem. Trochę ich rozumiem. Brass - gdzieś widziałam, że mieli robić kolejny druk, ktoś (LDG?) im to przejął. Viticulture - kilkukrotne dodrukowywanie planszy do Toskanii na pewno nie wyszło dobrze finansowo. Libertalia - chyba nie jest jakimś hitem sprzedażowym. Tortuga 2199/Red rising - trafiły na promocje. Kto by się nie sfrustrował?
Ja nie oceniam czy to dobrze czy to źle, więc skąd twoja ocena tego, czy mam rację, czy opowiadam jakieś nieprawdziwe rzeczy :P Bardziej przekazałem jak wygląda sprawa z licencjami zagranicznymi, gdzie padły słowa w stylu: "Po co robić dla kogoś, żeby potem tak skończyć" w kontekście Brassa. Co do nie znam się, a się wypowiem to z kolei mam teorię, że Roxley by chciało bezpośrednio wejść na rynek tak jak robi to Ravensburger tu już z kolei możesz ocenić jak głupie są moje domysły ;) Natomiast wcześniejsza moja wiadomość to jedynie przekazanie informacji, które padły na live.
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 465
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 152 times
Been thanked: 154 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: sopel82 »

staniach21 pisze: 09 lut 2023, 00:54 padły słowa w stylu: "Po co robić dla kogoś, żeby potem tak skończyć" w kontekście Brassa. Co do nie znam się, a się wypowiem to z kolei mam teorię, że Roxley by chciało bezpośrednio wejść na rynek
Brzmiało to trochę tak jakby Roxley samo szukało sposobu na wypowiedzenie umowy licencyjnej i go znalazło, więc akurat to co mówisz wcale nie jest nieprawdopodobne.
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
ODPOWIEDZ