Gry jeden przeciw wielu

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 816
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Gry jeden przeciw wielu

Post autor: Grzdyll »

Mam nadzieję że nie dubluję jakiegoś podobnego istniejącego wątku ale nie znalazłem takiego. Czy moglibyście doradzić dobre gry oparte na grze jednej osoby przeciw kilku?

Pytanie bierze się stąd, że jako tłumaczący gry (że niby lepiej je znający) staję się często obiektem nieformalnych sojuszy przeciw mnie (oczywiście w niektórych grach) Bardzo mi to nie przeszkadza ale gdy pogralismy trochę w Listy z Whitechapel bardzo spodobało mi się bycie Kubą - tu oficjalnie mogłem być sam przeciw wszystkim. Chętnie bym poznał inne dobre gry które oparte są na podobnym schemacie. Polecicie coś?
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: Gry jeden przeciw wielu

Post autor: Dellas »

Możesz rzucić okiem na takie tytuły:
- Descent - jeden zły (mistrz gry) kontra drużyna
- Posiadłość Szaleństwa - Mistrz Gry, który ma inne cele niż ekipa poszukiwaczy
- Middle-Earth Quest - Sauron, kontra reszta bohaterów
- BattleStar Gallactica - no może nie jeden kontra reszta - ale gry grasz na 4 graczy to masz jednego Cylona (ukrytego zdrajcę)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Gry jeden przeciw wielu

Post autor: kwiatosz »

Doom rewelacyjnie realizuje tę koncepcję, a jeśli się nie uda go dostać (a pewnie nie uda), to Omega Level Sector 7, czy omega sector level 7 - jakoś tak :)

Fury of Dracula to w zasadzie Listy, ale rozbudowane o karty wydarzeń, możliwość walki i generalnie sporo klimatu.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1556
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 194 times
Been thanked: 587 times

Re: Gry jeden przeciw wielu

Post autor: Ayaram »

level 7: omega protocool chyba? :wink:
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Gry jeden przeciw wielu

Post autor: kwiatosz »

O to to :P Staram się tego nie zapamiętać, bo drogie - a jak źle w i-szopie wpiszę to mi nic nie znajduje ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
wynarator
Posty: 35
Rejestracja: 04 sie 2014, 10:08
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Gry jeden przeciw wielu

Post autor: wynarator »

Scotland Yard, coś kojarzę sprzed lat, do gry była nawet Czapeczka żeby ukryć gdzie na mapę patrzy uciekający

Wysłano z telefonu, stąd błędy i inne takie
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Gry jeden przeciw wielu

Post autor: Rocy7 »

Level 7 Omega Protocol duzo bardziej taktyczny niz Descent, dodatkowo od pewnego momentu w scenariuszu mozna eleminowac graczy;)

W dziale relacje jest moj opis partii. Uwaga w maksymalnym skladzie Overlord ma gorzej, ale juz na 4 komandosow to oni musza sie postarac.

Klimatycznie szalony obcy naukowiec tajne laboratorium mutanty i grupa komandosow, ktora lekkomyslnie postanawia sie tam wybrac.

Posiadlosc Szalenstwa jest o tyle "dobra" ze przez brak balansu latwiej wygrac temu jednemu.
Awatar użytkownika
siemaziuta98
Posty: 253
Rejestracja: 06 kwie 2014, 20:04
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Gry jeden przeciw wielu

Post autor: siemaziuta98 »

Ja także polecam Scotland Yard!
Jest to bardzo fajna gra, jest przy niej dużo zabawy.
Nie jest trudna, ale trzeba dosyć dużo myśleć co ewidentnie przemawia na jej korzyść
Serdecznie zapraszam na mój planszowy blog http://wokolplanszy.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 816
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Gry jeden przeciw wielu

Post autor: Grzdyll »

Dzięki za podpowiedzi, wszystkie tytuły zobaczyłem w sieci. Z przykrością zauważam ze większość to gry z figurkami, które mnie średnio pociągają (nie tylko ze względu na wysokie ceny). Poza tym w moim rodzinnym gronie wszystkie klimaty fantasy i sci-fi niestety odpadają. Z tych powodów niestety na placu boju pozostały jedynie Scotland Yard i Dracula ale tu z kolei z opisów wyglądają zbyt podobnie do Listów...
Ktoś kojarzy coś jeszcze?
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Gry jeden przeciw wielu

Post autor: Azriel »

Na BGG jest lista z takimi grami, więc możesz ją przejrzeć, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś http://boardgamegeek.com/geeklist/15784 ... -all-games
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Gry jeden przeciw wielu

Post autor: Lothrain »

Jeśli widziałeś The Thing Carpentera, to jest gra o tym samym tytule, która powinna Ci się spodobać. Ale trzeba ją sobie samemu wydrukować. Pliki z polskim tłumaczeniem były swego czasu na forum, pewnie są na BGG.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Gry jeden przeciw wielu

Post autor: schizofretka »

Ninja to taki klimatyczniejszy, mniej mózgożerny LoW. Są figurki, ale podejrzewam, że problemem nie są figurki tylko taktyczność/ hack and slash. Można je spokojnie zastąpić guzikami, naparstkami czy kamyczkami.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 816
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Odp: Gry jeden przeciw wielu

Post autor: Grzdyll »

Lothrain pisze:Jeśli widziałeś The Thing Carpentera, to jest gra o tym samym tytule, która powinna Ci się spodobać. Ale trzeba ją sobie samemu wydrukować.
Zabawy z samoróbkami mi nie straszne więc poszukam choć niestety nie wiem czy ten klimat będzie dobry w rodzinnym gronie (z drugiej strony Listy też mają ciężkawy klimat a się przyjęły).

Dzięki za link do BGG, nie dotarłem wcześniej do tego spisu, może coś tam znajdę ciekawego :)
ODPOWIEDZ