Losowość, fajna gra, długa gra, gra z klimatem... help

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
panna nikt
Posty: 2
Rejestracja: 09 lut 2007, 17:48

Losowość, fajna gra, długa gra, gra z klimatem... help

Post autor: panna nikt »

A więc tak: Poszukuje gry a'la osadnicy tzn. żeby losowość miała pewien wpływ na grę, trwała ponad godzinę, miała fajną grywalność i żeby nie należała do gier wojennych lub o tematyce a'la starożytna Grecja. Cena nie jest zbyt ważna. :D
Help :cry:
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Ticket to Ride :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

Poleciłbym Mare Nostrum, ale przegrywa z ograniczeniami nie o Gracji i nie o wojnie :lol:
Ostatnio polecam Um krone und kragen, trwa jednak nieco mniej niż godzinę.

A wszystkie warunki spełniają Manila, Evo, Pirate's cove. No i oczywiście Mall of horror (out of print póki co, ale ma być dodruk). Rozpisywać się o nich nie będę za bardzo, bo na forum jest już pełno opinii o nich, ale z tej 4 polecam najbardziej Mall of horror i Manilę.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Post autor: mistrz_yon »

Shadows over Camelot - i nie przejmuj sie tym, co będzie wypisać Kwiatosz ;)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

mistrz_yon pisze:Shadows over Camelot - i nie przejmuj sie tym, co będzie wypisać Kwiatosz ;)
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
To dla odmiany może napiszę, że jeżeli masz pewne zacięcie erpegowe (w sensie wczuwasz się w klimat gry i postacie) to faktycznie może Ci się spodobać (ale i tak nie polecam :twisted: )
Natomiast przypomniała mi się jeszcze Himalaya - losowy rozkład towarów, a poza tym czysta decyzyjność.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Post autor: TOMI »

Shadows over Camelot - klimat, lekka losowość, fajna już na 3 osoby.
Podoba się bardzo dużej większości. Polecam :wink:
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Losowość, fajna gra, długa gra, gra z klimatem... help

Post autor: Andy »

panna nikt pisze:Cena nie jest zbyt ważna. :D
Och, jak mi się to podoba! :D
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: maluman »

Również proponuję Ticket to Ride, ale wersję Europa.

Pozdrawiam, m.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Post autor: Dusso »

TtR Europa jest obecnie nie do dostania..
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

Jak TtR to tylko marklin! Trzeba używać mnóstwo łokci, stacje w europie moim zdaniem psują złośliwą radość dosyć znacząco :wink:
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: maluman »

kwiatosz pisze:Jak TtR to tylko marklin!
Dla przeciwwagi warto dodać, że niektórzy uważają Ticket to Ride: Europe za wtórny w stosunku do Ticket to Ride, a TtR: Marklin jest dla nich już zupełnie przekombinowany. Ja w swojej propozycji wziąłem pod uwagę, że osoba pytająca jest prawdopodobnie płci przeciwnej, której to TtR:E lubi przypaść do gustu.

Pozdrawiam, m.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 361 times
Been thanked: 639 times

Post autor: bogas »

Carcassonne + dodatki, RoboRally, Thurn und Taxis (chociaż TuT zwykle jest trochę krótsze, ale przy 4 graczach może być około 1h).
Awatar użytkownika
lomek
Posty: 72
Rejestracja: 29 gru 2006, 00:01
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Post autor: lomek »

Ja bym polecił Wysokie Napięcie. Gra o kupowaniu elektrowni i zasilaniu nimi miast. Rozgrywka trwa ponad godzinę, grywalność znakomita, zero wojny i klimatu starożytnosci :) jest tylko problem z losowoscią, która jest tutaj minimalna. Jesli w planszówki grasz od niedawna (tak jak ja :) ) to ten tytuł powinien ci się spodobać. Gra bardzo spodobala sie ludziom, którzy wogole nie grali w gry planszowe. No i jest ona na 3 miejscu w rankingu gier na Boardgamegeek :D
Omar
Posty: 113
Rejestracja: 19 gru 2006, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Omar »

Podpisuje się pod powyższym postem. Sam gram niezbyt długo, a WN było jedną z moich pierwszych gier, i oczywiście bardzo mi się spodobała. Grając w WN zachęciłem kilka osób "niegrających" do gier i już zaczynają kupować swoje 8)
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Post autor: draco »

Z WN to przesadziliście. Uważam, że najlepiej zrobisz, jeśli kupisz Ticket to Ride: Märklin. Ach, te rysunki wagonów. :roll:
Awatar użytkownika
lomek
Posty: 72
Rejestracja: 29 gru 2006, 00:01
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Post autor: lomek »

Jak juz pisałem wcześniej, od niedawna gram w planszówki, więc może faktycznie ticket byłby lepszy na poczatek :) (niestety nie grałem :( ). Ja zaczalem od WN i wcale mnie nie zniechęcił do dalszej znajomosci z grami planszowymi. A moja dziewczyna wręcz przepada za WN, a nie jest ona miłośniczką planszowek, więc cos w tej grze dobrego musi byc :)
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

draco pisze:Z WN to przesadziliście.
Dlaczego? Wszystko zalezy od towarzystwa. Ja swoim tez jako pierwsza gre pokazalem WN i wsiakli na dobre. Gdybym im pokazal Osadnikow to by mnie wysmiali. Stad dla niektorych WN, czy GoT bedzie duzo lepsze niz TtR.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Post autor: draco »

Don Simon pisze:Dlaczego?
Bo koleżanka chce coś podbnego do osadników. Nie wszyscy są tak fantastyczni jak Ty i Twoi koledzy, aby podobało im się od razu móżdżenie nad elektrowniami.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Pierwsza reguła jest taka, że nie ma reguł. Druga reguła jest taka, że nie ma reguł. Wszystko zależy od towarzystwa. Są ludzie, którym od razu spodoba się WN i są tacy, którzy stwierdzą, że Osadnicy są fajni ale muszą jeszcze pograć, bo gra jest dosyć skomplikowana i wszystkiego nie łapią. Oczywiście mówimy o nowicjuszach. Nie ma się co kłócić, czy WN jest dobre na początek - zależy kogo chcemy wciągnąć w świat planszówek.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Vasquez21
Posty: 167
Rejestracja: 21 lip 2004, 14:26
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: Vasquez21 »

Geko... z całym szacunkiem, ale naprawdę sądzisz, że jak komuś wytłumaczysz zasady do SoC i do WN to on stwierdzi, że te pierwsze są trudniejsze ???

Litości... SoC to gra do wciągania ludzi, jest bardzo prosta (chyba że ktoś nie umie wytłumaczyć zasad lub nie umie czytać instrukcji, to wtedy sorry), rozgrywka jest luźna i jest dużo interakcji przez co ludzie z reguły dobrze się bawią.

A Power Grid, czy jak wolicie WN to zgadzam się z draco po prostu móżdzenie, a dla mnie wyłącznie matematyka. Gra podobała mi się na początku jak ją zakupiłem bo nie wiedziałem wtedy co jak robić z czasem, stała się po prostu zbyt "matematyczna". A tego w grach nie lubię.
http://www.mgla.pl - ogromny wybór gier bitewnych, gier planszowych i gier karcianych. Jeżeli jesteś w Jaworznie lub okolicach odwiedź nas!
(HUDSON): Hey Vasquez, Have you ever been mistaken for a man?
(VASQUEZ): No... Have you ?
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

draco pisze:Nie wszyscy są tak fantastyczni jak Ty i Twoi koledzy, aby podobało im się od razu móżdżenie nad elektrowniami.
Daruj sobie te ironie. Ani to madre ani fajne.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 361 times
Been thanked: 639 times

Post autor: bogas »

Uważaj Vasquez21 bo skrót SoC zwykle kojarzy się z Shadows over Camelot a nie Settlers of Catan :twisted:
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Vasquez21 pisze:Geko... z całym szacunkiem, ale naprawdę sądzisz, że jak komuś wytłumaczysz zasady do SoC i do WN to on stwierdzi, że te pierwsze są trudniejsze ???

Litości... SoC to gra do wciągania ludzi, jest bardzo prosta (chyba że ktoś nie umie wytłumaczyć zasad lub nie umie czytać instrukcji, to wtedy sorry), rozgrywka jest luźna i jest dużo interakcji przez co ludzie z reguły dobrze się bawią.

A Power Grid, czy jak wolicie WN to zgadzam się z draco po prostu móżdzenie, a dla mnie wyłącznie matematyka. Gra podobała mi się na początku jak ją zakupiłem bo nie wiedziałem wtedy co jak robić z czasem, stała się po prostu zbyt "matematyczna". A tego w grach nie lubię.
Vasquez - podałem dwie skrajności. Z jednej strony - nowicjuszy którzy przy pierwszej rozgrywce w Osadników są zachwyceni, ale jeszcze nie do końca wszystko czują. Z drugiej - nowicjuszy, którzy przy pierszej rozgrywce w WN już zaczynają sobie wyrabiać strategię gry. Nie zrozumieliśmy się do końca.

Co do matematyczności WN - wiesz, mam całkiem podobne odczucia.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

Ja wiem dobrze ze ludzi zachwyca interakcja w grze.

Najpierw pokazywalem kumplom zombiaki, części sie podobały części nie. Potem 6 nimmt! Wiekszosci sie juz podobalo,ale dalej to nie bylo to. Pokazalem saboteur to juz praktycznie wszyscy byli na tak i szla partia za partią. Dlaczego? Jawna interakcja! Bezpośrednio szkodzimy sobie, dochozimy do tego kto jest kim, pomagamy.
panna nikt
Posty: 2
Rejestracja: 09 lut 2007, 17:48

Post autor: panna nikt »

czas na drugi post :)
nie sprecyzowałam dokładnie o jakie gry mi chodziło.
A więc chciałabym żeby gra zmuszała ludziska do gadania ze sobą handlowania itp. jak również żeby krążyła wokół klimatów takich jak carcassone, osadnicy z catanu, puerto rico, pirate's cove. Jak się można domyślić jestem dziewczyną i gry takie jak wysokie napięcie samym tematem mnie zniesmaczają. :wink:
ODPOWIEDZ