Modern Art & Medici - Reinera Knizi

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
niktos
Posty: 37
Rejestracja: 22 sty 2007, 14:54
Lokalizacja: Wawa

Modern Art & Medici - Reinera Knizi

Post autor: niktos »

Czy ktoś z was grał może w Modern Art lub Medici? Jeśli tak, to proszę o kilka zdań wrażeń. Ostatnio wyczytałem gdzieś, że są to niezłe gry, ale niestety żadnego opisu odczuć graczy nie znalazłem :)
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Post autor: draco »

Modern Art to fajna gra licytacyjna, ale droga w porównaniu z zawartością. Trzeba w niej trochę liczyć i wyczuwać przeciwników. Daje się w połowie gry zupełnie zmienić strategię. Więcej może Ci napisać jax, który ją miał i odsprzedał z zyskiem po kilku partiach pół roku temu.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Modern Art to dla mnie najlepsza znana mi gra licytacyjna. Ma bardzo prosta mechanike a jest bardzo emocjonujaca. Dodatkowo jako zalete uwazam prezentacje roznych mozliwosci rozwiazania licytacji.

Gra dla osob, ktorym podoba sie Bohnanza czy Osadnicy - czyli taka, w ktorej duzo sie rozmawia, przekrzykuje, przekonuje przeciwnikow. Jezeli wolicie raczej spokojne "ciche" gry, to odradzam.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

Bardzo bardzo lubie gry licytacyjne.

Ale Modern Art mi sie bardzo nie podobalo. Ciezko wyczuc strategie w tej grze, owszem mozna stosowac rozne taktyki (sa rozbudowane porady na bgg), ale gra tak jakby biegla swoim torem. Cwiczylem tez z PCtowymi graczami wiec kilkanascie partyjek mam za soba.
Gra nie sprawiala mi tez *zadnego* funu.

Ale gra ogolnie zbiera bardzo dobre recenzje w Polsce i na bgg, wiec chyba ma wieksza szanse sie spodobac niz nie spodobac.

Fatalna grafika i wysoka cena na dokladke - tak wspominam, jakby to mialo dla kogos znaczenie.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

Jako zamiennik moge polecic High Society tego autora. Nie gralem w MA, ale paru ludzi, ktorzy grali twierdzilo, ze jest podobna a moze nawet lepsza.
Niby wydaje sie, ze moze sie znudzic, ale swietny element losowy (tego CO sie licytuje) kazda gre robi inna.
Tu uwaga - nie wiedziec czemu, kobiety nie lubia tej gry w wiekszosci:)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

jax pisze:Gra nie sprawiala mi tez *zadnego* funu.
Wy tam w Wawie nie gracie w Bohnanze, wiec jaki fun mozesz miec z Modern Art - gry dosyc podobnej pod wzgledem klimatu gry :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

aswiech pisze:Jako zamiennik moge polecic High Society tego autora. Nie gralem w MA, ale paru ludzi, ktorzy grali twierdzilo, ze jest podobna a moze nawet lepsza.
Niby wydaje sie, ze moze sie znudzic, ale swietny element losowy (tego CO sie licytuje) kazda gre robi inna.
Tu uwaga - nie wiedziec czemu, kobiety nie lubia tej gry w wiekszosci:)
Zeby mi jakos strasznie HS przypadlo do gustu to tez bym nie powiedzial ;],ale tak samo mam z Razzia! A to takze licytacja ;].
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Nataniel pisze: Wy tam w Wawie nie gracie w Bohnanze
Jak nie, jak tak?
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

Nataniel pisze:Wy tam w Wawie nie gracie w Bohnanze, wiec jaki fun mozesz miec z Modern Art - gry dosyc podobnej pod wzgledem klimatu gry :)
Wlasnie, juz za pierwszym razem gdy wspomniales o podobienstwie do fasolek bylem totalnie zaskoczony. Raczej ludzie mozdzyli przy MA i nie bylo zadnego przekrzykiwania sie i wesolej atmosfery.
Zaraz pewnie napiszesz ze smutasy z nas :lol:
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

jax pisze:Wlasnie, juz za pierwszym razem gdy wspomniales o podobienstwie do fasolek bylem totalnie zaskoczony. Raczej ludzie mozdzyli przy MA i nie bylo zadnego przekrzykiwania sie i wesolej atmosfery.
Zaraz pewnie napiszesz ze smutasy z nas :lol:
Hehe, no wlasnie - w MA fajne jest to przekrzykiwanie sie przy licytacji (szczegolnie Open), namawianie innych na wystawienie jakiegos obrazu, podjudzanie do wyzszych cen, zaangazowana "sprzedaz" obrazow (piekny Lite Metal, tanio sprzedam, kup Pan Krypto...). A przynajmniej my tak gramy - i gra jest naprawde fajna :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Czy przebija w kategorii gier licytacyjnych 'Traumfabrik'? Dla mnie to jest numer 1. Ewentualnie wchodzi w gre jeszcze Kuhhandel i ich szalenstwem i grafika :-).

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
niktos
Posty: 37
Rejestracja: 22 sty 2007, 14:54
Lokalizacja: Wawa

Post autor: niktos »

Dzięki za info. Wychodzi na to, że pewnie dobrze byłoby spróbować, bo gra może być tego warta (Modern Art). A co powiecie o Medici? Tytuł postu dotyczył dwóch tytułów, a jak na razie dyskusja toczy się jednokierunkowo :?
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

niktos pisze:A co powiecie o Medici? Tytuł postu dotyczył dwóch tytułów, a jak na razie dyskusja toczy się jednokierunkowo :?
W Medici póki co nie grałem, ale możesz przeczytać poniżej o jej wersji dwuosobowej. Mechanika jest dość podobna.
http://gamesfanatic.blogspot.com/2006/1 ... rozzi.html
niktos
Posty: 37
Rejestracja: 22 sty 2007, 14:54
Lokalizacja: Wawa

Post autor: niktos »

ale Medici oraz Medici vs. Strozzi to dwie różne gry. Medici jest z 1995, a Medici vs. Strozzi z 2006. I nie jest to raczej remake.
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

niktos pisze:ale Medici oraz Medici vs. Strozzi to dwie różne gry. Medici jest z 1995, a Medici vs. Strozzi z 2006. I nie jest to raczej remake.
Oczywiście. Natomiast nie dzieli je tak wiele jeżeli chodzi o sedno mechaniki. Poza tym najnowszy remake Medici jest z 2007. Wyszedł w tym miesiącu.
ODPOWIEDZ