Gra o II Wojnie Światowej

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
b3r53rk3r
Posty: 143
Rejestracja: 12 sie 2014, 00:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 3 times

Gra o II Wojnie Światowej

Post autor: b3r53rk3r »

Cześć,
Wraz z dziewczyną szukamy gry nawiązującej do II wojny światowej. Najpierw zainteresował nas First to Fight, ale po recenzji i prezentacji okazało się, że mechanika gry nas nie zachwyca.
Myślę, że przede wszystkim mogłaby to być karcianka. Taka, w którą można by zagrać tak realnie do 2h. Fajnie by było, gdyby było kilka nacji i w tym do wyboru III Rzesza. A no i klimat musi się z tej gry wylewać i kipieć :D Jeżeli chodzi o ilość graczy to ważne, żeby się dobrze grało we dwoje.

Ma ktoś jakąś propozycję?
Zawsze wybieram czerwone.
Moja skromna kolekcja
gaciak
Posty: 189
Rejestracja: 16 sie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin

Re: Gra o II Wojnie Światowej

Post autor: gaciak »

Może być i dłużej niż 2 godziny i najlepiej po polsku.
Co do First to Fight mam po recenzji mieszane uczucia, więc chętnie posłucham opinii graczy oraz innych propozycji gier o podobnym temacie.
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Gra o II Wojnie Światowej

Post autor: SeeM »

Karty od jakiegoś czasu w grachokołowojennych są używane bardzo gęsto. Zarówno Labirynt: wojna z terroryzmem, jak i Zimna Wojna i Few Acres of Snow to prawie że karcianki. No ale nie dotyczą IIWŚ.

Nawet Memoir'44 bardzo gęsto używa kart, praktycznie do wszystkiego. Na drugim biegunie jest Combat Commander, gdzie również bez karty nie da się nawet ruszyć jednostki, co dopiero strzelać, czy naprowadzać artylerię. Gra jest poprawna, ale żeby klimat się wylewał, to bym tego nie nazwał. No i dodatki z państwami innymi niż Rzesza, ZSRR i USA są bardzo drogie.

Klimat się wylewa z Tide of Iron oraz Conflict of Heroes: Awakening the Bear, zwłaszcza drugiej edycji, dopieszczonej graficznie. Zależy ile czasu chcecie na to poświęcić. Tide ma figurki, które pomalować będzie ciężko i samo rozkładanie tego sprzętu jest bardzo czasochłonne. Conflict of Heroes to wyjątkowo ładnie wydana żetonówka.

Obydwie gry mają sporo kart, można grać 1v1 i 2v2 (i to nie w sensie: dobra to ja będę atakował, a ty rzucał). Do obydwu jest parę dodatków.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Gra o II Wojnie Światowej

Post autor: Andy »

Z prostszych: Czas Honoru
Z nieco bardziej skomplikowanych: The Hell of Stalingrad i The Fires of Midway (ta druga oczywiście bez III Rzeszy).
W skali ogólnoświatowej, z wyborem spośród sześciu nacji (w tym III Rzesza ;)) i od 2 do 6 osób: niedawno wydana Quatermaster General. W tę (jeszcze?) nie grałem, ale na BGG zbiera pozytywne recenzje. Z kartami, ale i z planszą.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1385
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 192 times

Re: Gra o II Wojnie Światowej

Post autor: Brylantino »

Niedługo Portal będzie wydawał:

Obrazek
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1655
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Gra o II Wojnie Światowej

Post autor: sirwei »

Polecam axis & allies. Po kilku rozgrywkach zejdziecie do 2 godzin, dodatkowo gra ma 3 standardy długości gry, klimatu tam pełno, dodatków które są samodzielnymi gry jest kilka. Gorąco polecam
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Grisznak
Posty: 88
Rejestracja: 09 wrz 2014, 13:02

Re: Gra o II Wojnie Światowej

Post autor: Grisznak »

Memoir 44 jest świetną grą, bo jest prosta, cholernie grywalna i ma dużo dodatków, jeśli się spodoba i zapragniecie ją rozwijać.
ODPOWIEDZ