Pomóżcie trafić w gusta

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Quetzalcoatl
Posty: 353
Rejestracja: 07 cze 2012, 10:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Pomóżcie trafić w gusta

Post autor: Quetzalcoatl »

Witajcie.
Przymierzam się do zakupu kolejnych tytułów, ale chciałbym się Was poradzić, aby przypasować jak najbardziej dziewczynie, bo to w końcu z nią będę w większości grywał. Zarówno we dwoje, jak i w większym gronie. Więc żeby jej nie zniechęcić.
Jej upodobania po dotychczas rozegranych tytułach:
- bardzo lubi Hexa (chyba najbardziej), Alien Frontiers, Na Chwałę Rzymu
- lubi również: Innowacje, Zamki Burgundii, El Grande, Wsiąść do pociągu (kto nie lubi :D ),Taluvę, Avalona
- ujdzie: Suburbia, Rialto, Eufrat i Tygrys, Gra o Tron, Cyklady, Listy z W., Agricola, Teomachia, Summoner Wars
- nie podeszło: Nowa Era, Race, Troyes

Na podstawie jej komentarzy i moich obserwacji widzę, że:
- raczej przedkłada gry taktyczne nad strategiczne (zastanawiam się na Nations - takie baaardzo rozbudowane Innowacje :p czyli może podejść)
- lubi interakcję
- siedzi w klimatach fantasy, więc zaproponuję Mage Knighta, tylko żeby podeszło czekam na dogodny dzień z tłumaczeniem ;)
- nie lubi licytacji, dlatego nie do końca podchodzą np. Rialto, Cyklady (myślałem nad Goa, ale w tej sytuacji raczej odpadają)
- nie lubi gier osadzonych historycznie. Dlatego nawet nie proponuję uwielbianej przeze mnie Zimnej Wojny
- chyba nie bardzo podchodzą gry typowo ekonomiczne, gdzie najważniejszy jest hajs - stąd np. zdecydowanie woli Zamki niż Suburbię, choć obie są z niską interacką i w obu się coś buduje. Czeka na rozgrywkę Steam, może podejdzie.

Tak więc proszę o rady. A moje wymogi jeszcze to:
- żadnych co-op'ów!!
- raczej nie pełne losowości przygodówki typu Descent

Póki co wytypowałem: nowy Warhammer: Podbój, Eclipse, Nations, Terra Mystica
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Pomóżcie trafić w gusta

Post autor: Fuser.exe »

może to głupie ale może Netrunner by podszedł?
Quetzalcoatl
Posty: 353
Rejestracja: 07 cze 2012, 10:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Pomóżcie trafić w gusta

Post autor: Quetzalcoatl »

Mnie jakoś nie porwał, oględnie mówiąc. Z dwu-osobowych karcianek skłaniam się raczej ku Warhammerowi:Podbój
Awatar użytkownika
Grisznak
Posty: 88
Rejestracja: 09 wrz 2014, 13:02

Re: Pomóżcie trafić w gusta

Post autor: Grisznak »

A Carcassone? Ewentualnie, jeśli lubi taktykę i fantasy, to może Bitwy Westeros?
Awatar użytkownika
wynarator
Posty: 35
Rejestracja: 04 sie 2014, 10:08
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Pomóżcie trafić w gusta

Post autor: wynarator »

Zupełnie nie rozumiem popularności Carcassone, dla mnie to gra równie nieciekawa jak Monopol i będę przy każdej okazji o tym uprzedzać ;)

Wysłano z telefonu, stąd błędy i inne takie
Quetzalcoatl
Posty: 353
Rejestracja: 07 cze 2012, 10:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Pomóżcie trafić w gusta

Post autor: Quetzalcoatl »

Oczywiście znam Carcassone, dla mnie to jedna z tych gier, która jest tylko marnotrawstwem czasu; nie przepadam.
ODPOWIEDZ