Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 560
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 244 times
Been thanked: 293 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: andrzejstrzelba »

arturmarek pisze: 16 cze 2023, 12:25 BOLLO mi tego pewnie nie powie, bo pracował na opinię ponad czterema tysiącami postów, ale zastanawia mnie czy ktoś Go/Ją zna osobiście (w tego ziomka z dream dice tv nie wierzę).
...
słuchałem dramek i zupełnie nie oebrałem tematu Kaczmara jako atak na Niego, nawet tam nic jednoznacznie złego o Jego zachowaniu nie było, a już na pewno nie o osobie. Co nie zmienia faktu, że temat był nudny i zajął 10x za dużo czasu antenowego.
Jestem prawie pewien, że dawno temu któryś z chłopaków z KPiB (chyba Marek) nazwał BOLLO debilem.
Poprawcie mnie jeśli coś podkręciłem.
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 489
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 250 times
Been thanked: 441 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: vnzk »

vnzk pisze: 05 cze 2023, 07:47 Mała ciekawostka z recenzenckiego świata. Dice Tower wypuściło wczoraj czteroosobową recenzję Darwin's Journey. Oceny nie były złe (5; 7; 7; 7,5) i choć poniżej obecnej średniej na BGG (8,2), to nie o ocenę się rozbija. Na podstawie dyskusji widzowie wyłapali, że ekipa musiała grać przynajmniej z dwoma błędami, które mogły mieć wpływ na rozgrywkę*, o czym poinformowali w komentarzach. Kilka godzin później recenzja zniknęła a na karcie "Społeczność" pojawił się wpis z wyjaśnieniami, że zagrają poprawnie, nagrają ją jeszcze raz (choć oczywiście nie wiedzą, czy jakoś wpłynie to na ich ocenę) i przepraszają projektanta i wydawcę za tę wpadkę.
Tak tylko dopowiem, że Dice Tower wrzuciło nową recenzję Darwin's Journey (tym razem we trójkę) i ich oceny to: 7,5 ; 8 ; 8,5. Pokazuje to, jak błąd w zrozumieniu zasad gry (na tyle subtelny, że nie czuli potrzeby sprawdzenia instrukcji) może wpłynąć na jej odbiór. I że zdarza się to nawet najbardziej ogranym. :)
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: yrq »

vnzk pisze: 19 cze 2023, 12:08
vnzk pisze: 05 cze 2023, 07:47 Mała ciekawostka z recenzenckiego świata. Dice Tower wypuściło wczoraj czteroosobową recenzję Darwin's Journey. Oceny nie były złe (5; 7; 7; 7,5) i choć poniżej obecnej średniej na BGG (8,2), to nie o ocenę się rozbija. Na podstawie dyskusji widzowie wyłapali, że ekipa musiała grać przynajmniej z dwoma błędami, które mogły mieć wpływ na rozgrywkę*, o czym poinformowali w komentarzach. Kilka godzin później recenzja zniknęła a na karcie "Społeczność" pojawił się wpis z wyjaśnieniami, że zagrają poprawnie, nagrają ją jeszcze raz (choć oczywiście nie wiedzą, czy jakoś wpłynie to na ich ocenę) i przepraszają projektanta i wydawcę za tę wpadkę.
Tak tylko dopowiem, że Dice Tower wrzuciło nową recenzję Darwin's Journey (tym razem we trójkę) i ich oceny to: 7,5 ; 8 ; 8,5. Pokazuje to, jak błąd w zrozumieniu zasad gry (na tyle subtelny, że nie czuli potrzeby sprawdzenia instrukcji) może wpłynąć na jej odbiór. I że zdarza się to nawet najbardziej ogranym. :)
I to jest klasa.
Bez godzinnego lamentowania czy był błąd czy nie, kto go komu zarzucił i jak pokrzywdzeni się czuli przez to.

Nie ma porównania DT do naszego bagienka :)
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3394
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: psia.kostka »

A przeciez recenzja czy gameplay zbierze tyle samo klikow i odslon, niezaleznie czy ocena 7.5 czy 8.5. Niezaleznie czy turbopoprawna czy wkradna sie bledy w interpretacji zasad. A skoro proces tworzenia kontentu zabiera tak duzo czasu i srodkow, to czy kazdemu tworcy bedzie zalezalo aby wczytac sie w instrukcje?
(Pytanie retoryczne) #bagienko
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
gregorry
Posty: 117
Rejestracja: 18 sie 2019, 11:27
Has thanked: 28 times
Been thanked: 26 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: gregorry »

psia.kostka pisze: 19 cze 2023, 12:27 A przeciez recenzja czy gameplay zbierze tyle samo klikow i odslon, niezaleznie czy ocena 7.5 czy 8.5. Niezaleznie czy turbopoprawna czy wkradna sie bledy w interpretacji zasad. A skoro proces tworzenia kontentu zabiera tak duzo czasu i srodkow, to czy kazdemu tworcy bedzie zalezalo aby wczytac sie w instrukcje?
(Pytanie retoryczne) #bagienko
Oj, powiedziałbym, że 7.5 albo najlepiej 5.5, zwłaszcza gdy gra ogólnie jest dobrze postrzegana, zbierze sporo więcej klików ;-) #przypadek?
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3394
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: psia.kostka »

<daje ocene 4/10> :mrgreen:

Chodzi o to, ze recenzent filmowy oglada identyczny film co ja. W przypadku planszowki nie mozemy miec tej pewnosci. Moze ogrywal wariant interpretacyjny regul :P

Ale czy w konsumowaniu tresci chodzi o jakosc gry? Nie sadze. Wpadl mi film z susd o WoP karciane. Czy w tym show (bo po co nazywac to recenzja) pojawila sie jakas analiza trybu zespolowego? Porownanie do innych na rynku? Lub 1vs1. Kto powinien kupic? Nie bardzo, ale za to gosc wszedl pod stol, nakryl sie kocem, a na ekran powrzucal smieszne popup'y.

W komentarzach zachwyt. Jestescie najlepsi. Show dziala, gra sie nie liczy. Kontent skonsumowano, kase zaksiegowano. Swiatlo zgaszono.

A czy gral wg regul, albo czy w ogole gral? Ktoz to wie. Dla show nieistotne.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
gregorry
Posty: 117
Rejestracja: 18 sie 2019, 11:27
Has thanked: 28 times
Been thanked: 26 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: gregorry »

psia.kostka pisze: 19 cze 2023, 13:30 <daje ocene 4/10> :mrgreen:

Chodzi o to, ze recenzent filmowy oglada identyczny film co ja. W przypadku planszowki nie mozemy miec tej pewnosci. Moze ogrywal wariant interpretacyjny regul :P

Ale czy w konsumowaniu tresci chodzi o jakosc gry? Nie sadze. Wpadl mi film z susd o WoP karciane. Czy w tym show (bo po co nazywac to recenzja) pojawila sie jakas analiza trybu zespolowego? Porownanie do innych na rynku? Lub 1vs1. Kto powinien kupic? Nie bardzo, ale za to gosc wszedl pod stol, nakryl sie kocem, a na ekran powrzucal smieszne popup'y.

W komentarzach zachwyt. Jestescie najlepsi. Show dziala, gra sie nie liczy. Kontent skonsumowano, kase zaksiegowano. Swiatlo zgaszono.

A czy gral wg regul, albo czy w ogole gral? Ktoz to wie. Dla show nieistotne.
Na tym właśnie polegał kwas z Quackiem i ATO. Zagrali w grę, nie znali zasad, ogólnie szło tak sobie, historia coś nie miała sensu bo nie ogarniali co i jak, ale było wesoło i show się kręcił. Na koniec za to wyrok "niegrywalne". Kliki się zgadzały (przez moment) ;)

Generalnie, większość recenzji w ogóle jest mało warta. Bo to tylko spojrzenie na to czy komuś o (oby) podobnym guście do Twojego coś konkretnego się podoba. Rzadko w recenzjach recenzent się odpina od swoich preferencji i podaje czyste fakty i porównania (ale zdarza się, potrafię wskazać takie wprost). Nawet jak ktoś ocenia 7.5, 4, 10 to co to jest? W porównaniu z czym? Powinno być zawsze w odniesieniu do czegoś, a rzadko tak jest.
Darkstorm
Posty: 853
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 133 times
Been thanked: 213 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Darkstorm »

gregorry pisze: 19 cze 2023, 14:28

Generalnie, większość recenzji w ogóle jest mało warta. Bo to tylko spojrzenie na to czy komuś o (oby) podobnym guście do Twojego coś konkretnego się podoba. Rzadko w recenzjach recenzent się odpina od swoich preferencji i podaje czyste fakty i porównania (ale zdarza się, potrafię wskazać takie wprost). Nawet jak ktoś ocenia 7.5, 4, 10 to co to jest? W porównaniu z czym? Powinno być zawsze w odniesieniu do czegoś, a rzadko tak jest.
Tylko albo aż. Nie ma czegoś takiego jak obiektywna recenzja. Obiektywności można oczekiwać od urządzeń pomiarowych. Recenzja z definicji będzie zawsze subiektywna. Jeśli ktoś poda czyste fakty bez ich oceny to nie będzie to już recenzja.
gregorry
Posty: 117
Rejestracja: 18 sie 2019, 11:27
Has thanked: 28 times
Been thanked: 26 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: gregorry »

Darkstorm pisze: 19 cze 2023, 14:56
gregorry pisze: 19 cze 2023, 14:28

Generalnie, większość recenzji w ogóle jest mało warta. Bo to tylko spojrzenie na to czy komuś o (oby) podobnym guście do Twojego coś konkretnego się podoba. Rzadko w recenzjach recenzent się odpina od swoich preferencji i podaje czyste fakty i porównania (ale zdarza się, potrafię wskazać takie wprost). Nawet jak ktoś ocenia 7.5, 4, 10 to co to jest? W porównaniu z czym? Powinno być zawsze w odniesieniu do czegoś, a rzadko tak jest.
Tylko albo aż. Nie ma czegoś takiego jak obiektywna recenzja. Obiektywności można oczekiwać od urządzeń pomiarowych. Recenzja z definicji będzie zawsze subiektywna. Jeśli ktoś poda czyste fakty bez ich oceny to nie będzie to już recenzja.
Ależ nigdzie nie powiedziałem, że tak nie jest. Ani nawet nie przekonywałem, że tak musi być!
Być może niepotrzebnie wyraziłem opinię w postaci stwierdzenia ("większość recenzji w ogóle jest mało warta") co mogło Cię poruszyć ale absolutnie nie powinno ;-)
Dlatego wprost pisałem, że cyferki czy recenzje niewiele znaczą o ile nie znajdziesz kogoś kto ma taki gust jak Ty lub jeśli ktoś te wywody odnosi do czegoś (co zdarza się rzadko). Niemniej, nie jest prawdą że jak coś nie kończy się powiedzeniem "jest super" albo "jest słabe" to recenzją nie jest. Można znaleźć materiały, które potrafią to wypośrodkować. Wskazać co działa, w porównaniu z czym. Co słabo zagrało i dlaczego, a jednak na końcu odmówić jednoznacznej oceny dobre/złe.
Zupełnie nie zgadzam się z jednoznacznym określaniem kiedy recenzja jest recenzją, a kiedy nie. Tutaj każdy będzie miał swoją opinię.
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 489
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 250 times
Been thanked: 441 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: vnzk »

gregorry pisze: 19 cze 2023, 15:07 Niemniej, nie jest prawdą że jak coś nie kończy się powiedzeniem "jest super" albo "jest słabe" to recenzją nie jest. Można znaleźć materiały, które potrafią to wypośrodkować. Wskazać co działa, w porównaniu z czym. Co słabo zagrało i dlaczego, a jednak na końcu odmówić jednoznacznej oceny dobre/złe.
Mam jednak wrażenie, że kiedy mówisz, że coś "działa" lub "zagrało" to również jest Twoja opinia. Nawet, jeśli zrobisz przy tym porównanie z Podwodnymi Miastami (a może tym bardziej, bo wtedy w grę wchodzą odczucia już z dwóch tytułów). Budowanie silniczka w Terraformacji Marsa dla jednego będzie grać a dla drugiego nie (bo np. przez losowość kart ciężko mówić o budowaniu).

Jednak chyba po raz kolejny wchodzimy w temat "czy recenzje mogą być obiektywne?". Moim zdaniem, jeśli wtedy wciąż można je nazwać recenzjami, te obiektywne byłyby po prostu nudne. Sam, kiedy zagram w grę, nie oceniam jej obiektywnymi wartościami ("zagram chętnie jeszcze raz, bo gra posiada 165 kart w rozmiarze CCG") tylko przez poziom frajdy, jaki zapewniły mi jej składowe. I to samo chciałbym zobaczyć u człowieka z Youtuba, który miał okazję zagrać w jakiś tytuł przede mną. :)
mineralen
Posty: 961
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 563 times
Been thanked: 644 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: mineralen »

psia.kostka pisze: 19 cze 2023, 13:30 W komentarzach zachwyt. Jestescie najlepsi. Show dziala, gra sie nie liczy. Kontent skonsumowano, kase zaksiegowano. Swiatlo zgaszono.

A czy gral wg regul, albo czy w ogole gral? Ktoz to wie. Dla show nieistotne.
Nawet jak recenzent przeprowadzi podręcznikową recenzję wraz z omówieniem zasad wciąż nie masz pewności czy w ogóle grał. Może tylko zapamiętał instrukcję :roll:

Jeden lubi jak ględzą nad stołem a drugi jak się kocami nakrywają. Mamy taki wybór, że każdy znajdzie coś dla siebie.
gregorry
Posty: 117
Rejestracja: 18 sie 2019, 11:27
Has thanked: 28 times
Been thanked: 26 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: gregorry »

vnzk pisze: 19 cze 2023, 15:37 Jednak chyba po raz kolejny wchodzimy w temat "czy recenzje mogą być obiektywne?".
Genialne podsumowanie! Masz absolutną rację, to ostatni możliwy moment żeby uciąć temat i nie pakować się znowu w aferkę  :lol:
vnzk pisze: 19 cze 2023, 15:37 Sam, kiedy zagram w grę, nie oceniam jej obiektywnymi wartościami ("zagram chętnie jeszcze raz, bo gra posiada 165 kart w rozmiarze CCG") tylko przez poziom frajdy, jaki zapewniły mi jej składowe. I to samo chciałbym zobaczyć u człowieka z Youtuba, który miał okazję zagrać w jakiś tytuł przede mną. :)
To jest dokładnie to czego szukam i nie potrzeba do tego recenzji. Wystarczy gameplay kilku zapaleńców ;-) Niektórych jak się ogląda to aż czuć ich radość po swojej stronie ekranu ;-)
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3394
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: psia.kostka »

mineralen pisze: 19 cze 2023, 15:56 Jeden lubi jak ględzą nad stołem a drugi jak się kocami nakrywają. Mamy taki wybór, że każdy znajdzie coś dla siebie.
Jasne, niech kazdy oglada i nagrywa co mu sie podoba.

Zauwazam tylko dosc zabawny fakt, iz tworca show planszowego nie musi wcale poprawnie grac w gre. Nie ma to wplywu na show. Jesli gralby poprawnie i ocenil gre na 7, to przy niepoprawnej interpretacji jesli da 5 lub 9, to co za roznica? Jedynie moze byc skandal/afera, ze jest wywrotowcem. Aby tylko sie nie wydalo, ze gral niepoprawnie, to kazdy bedzie zadowolony w swej nieswiadomosci :)

Nie oceniam tez tego zjawiska, jedynie dziele sie obserwacja. A wszystko to w kontekscie ponownej oceny DT.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
NeXuS AlphA
Posty: 220
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 86 times
Been thanked: 76 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: NeXuS AlphA »

Ciekawe tylko jest to że - mam wrażenie - to sami widzowie oczekują ocen liczbowych, uproszczenia opinii, jakiejś uproszczonej skali porównawczych etc. Jak ktoś opisuje co mu leży, co nie, które mu się bardziej podoba i dlaczego itd. to zaraz i tak znajdzie się grono niezadowolonych i podważających opinię; no bo jak gra A może być lepsza dla kogoś od B - może źle grał, może za mało zgłębił; może mu zapłacili itd.

Wiecznie powtarzam, że tyle w szeregu tematów przez przypadki odmienia się słowo 'tolerancja' (często i tak manipulując jego znaczeniem ale to inna kwestia) ale jednocześnie tak ciężko jest uznać ze ktoś może myśleć i oceniać inaczej gry niż się osobiście ją ocenia, lubi lub też jakieś elementy uznaje za wybitne.
gregorry
Posty: 117
Rejestracja: 18 sie 2019, 11:27
Has thanked: 28 times
Been thanked: 26 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: gregorry »

NeXuS AlphA pisze: 19 cze 2023, 18:46 Wiecznie powtarzam, że tyle w szeregu tematów przez przypadki odmienia się słowo 'tolerancja' (często i tak manipulując jego znaczeniem ale to inna kwestia) ale jednocześnie tak ciężko jest uznać ze ktoś może myśleć i oceniać inaczej gry niż się osobiście ją ocenia, lubi lub też jakieś elementy uznaje za wybitne.
To ciekawe. Niektórzy szukają potwierdzenia i wsparcia w tym co lubią, inni w tym co im nie leży.
Inny ciekawy wątek jest taki, że sam często boję się nawet tutaj na forum przyznać, że coś mi się podoba bo po chwili pojawi się kilku wojowników z pasją przekonujących, że to złe gry są i nie powinny się podobać.
NeXuS AlphA
Posty: 220
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 86 times
Been thanked: 76 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: NeXuS AlphA »

gregorry pisze: 19 cze 2023, 20:30 To ciekawe. Niektórzy szukają potwierdzenia i wsparcia w tym co lubią, inni w tym co im nie leży.
Inny ciekawy wątek jest taki, że sam często boję się nawet tutaj na forum przyznać, że coś mi się podoba bo po chwili pojawi się kilku wojowników z pasją przekonujących, że to złe gry są i nie powinny się podobać.
Ludzie to takie zwierzęta stadne, lubią otaczać się grupą osobników im podobnych :) Łatwej i spokojniej żyje się też będąc otoczonym spójnymi poglądami czy opiniami. Minus że gdy tak się trwa, zaczyna się postrzegać każde inne zdanie jak atak na własne JA.
Gdy człowiek czuje się częścią grupy, czuję się pewniej. Jeśli jednak wejdzie to za głęboko łatwo o konflikty. Planszowki poniekąd są jak zespoły muzyczne czy piłkarskie a czasem nawet jak religie.
Star Trek vs Star Wars, Euro vs Ameri, Twilight vs Eclipse :wink:
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5235
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1841 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

yrq pisze: 19 cze 2023, 12:25 Nie ma porównania DT do naszego bagienka :)
A dlaczego chcesz porównywać profesjonalny kanał, do kanałów hobbystycznych? To trochę dziwne :)
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 198 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: menelobej »

Gambit pisze: 19 cze 2023, 21:59
yrq pisze: 19 cze 2023, 12:25 Nie ma porównania DT do naszego bagienka :)
A dlaczego chcesz porównywać profesjonalny kanał, do kanałów hobbystycznych? To trochę dziwne :)
Nie no, mamy w PL przynajmniej 2 kanały, które już są więcej niż hobbystyczne - GTTV i OnTable. Ale zgoda, że nasz krajowy Youtube to jednak w 99% hobby.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8741
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Curiosity »

Gambit pisze: 19 cze 2023, 21:59 A dlaczego chcesz porównywać profesjonalny kanał, do kanałów hobbystycznych? To trochę dziwne :)
Bo do czegoś trzeba dążyć, do czegoś aspirować. Jak nie będzie rywalizacji z najlepszymi, to nigdy nic się nie zmieni na lepsze.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5235
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1841 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

Curiosity pisze: 19 cze 2023, 22:16
Gambit pisze: 19 cze 2023, 21:59 A dlaczego chcesz porównywać profesjonalny kanał, do kanałów hobbystycznych? To trochę dziwne :)
Bo do czegoś trzeba dążyć, do czegoś aspirować. Jak nie będzie rywalizacji z najlepszymi, to nigdy nic się nie zmieni na lepsze.
Nie no spoko. Ale lepiej sobie stawiać realne cele, a nie coś poza zasięgiem. Jak sobie wyobrażasz rywalizację kogoś, kto nagrywa sam w salonie i sypialni z zespołem ludzi, którzy mają swoje studio (z kilkoma pomieszczeniami), są rozpoznawalni na całym świecie i organizują rejsy z planszówkami. Ja mogę "rywalizować" z Pawłem, Marcinem i Piotrem, czy z Michelem. To jest pułap do którego mam szansę dążyć. A nie The Dice Tower.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: arturmarek »

Gambit pisze: 19 cze 2023, 21:59
yrq pisze: 19 cze 2023, 12:25 Nie ma porównania DT do naszego bagienka :)
A dlaczego chcesz porównywać profesjonalny kanał, do kanałów hobbystycznych? To trochę dziwne :)
Youtubowy oglądacz nie patrzy przez pryzmat profesjonalny-hobbistyczny. Taki urok "darmowego" medium. Jak wchodzę na Steam i kupuję indie gierkę za 5$ to nie porównuję jej do Diablo IV za 100$. Ale już oglądając Netflixa nie bardzo mnie interesuje czy produkcja Wiedźmina kosztowała milion czy miliard. Nie wiem czy to dobre porównania i nie wiem czy to sprawiedliwe, jako odbiorca nie mam obowiązku studiowania budżetu i motywacji youtubowych twórców.

Co nie zmienia faktu, że polskiego jaskiniowca z sypialni oglądam (właściwie słucham bez wizji) częściej niż DT.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2047
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 337 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: walkingdead »

arturmarek pisze: 19 cze 2023, 22:45
Gambit pisze: 19 cze 2023, 21:59
yrq pisze: 19 cze 2023, 12:25 Nie ma porównania DT do naszego bagienka :)
A dlaczego chcesz porównywać profesjonalny kanał, do kanałów hobbystycznych? To trochę dziwne :)
Youtubowy oglądacz nie patrzy przez pryzmat profesjonalny-hobbistyczny. Taki urok "darmowego" medium. Jak wchodzę na Steam i kupuję indie gierkę za 5$ to nie porównuję jej do Diablo IV za 100$. Ale już oglądając Netflixa nie bardzo mnie interesuje czy produkcja Wiedźmina kosztowała milion czy miliard. Nie wiem czy to dobre porównania i nie wiem czy to sprawiedliwe, jako odbiorca nie mam obowiązku studiowania budżetu i motywacji youtubowych twórców.

Co nie zmienia faktu, że polskiego jaskiniowca z sypialni oglądam (właściwie słucham bez wizji) częściej niż DT.
Plus, "hobbistyczny" YT się mocno sprofesjonalizował. Kiedy oglądam hobbistyczne filmiki z innych branź to często uderza we mnie całkiem pro światło, dobre nagłośnienie. W gruncie rzeczy, bardzo przyzwoity sprzęt wcale nie jest już poza zasiegiem przeciętnego człowieka.
Xyhoo
Posty: 184
Rejestracja: 13 lis 2021, 18:34
Has thanked: 312 times
Been thanked: 141 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Xyhoo »

Z tego miejsca chciałbym przekazać moje uznanie dla Gambita i Gradania za mimo bycia hobbystycznymi recenzentami potrafią utrzymać niesamowite tempo dostarczania recenzji dla garstki geeków.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2321
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 914 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Galatolol »

Raz "garstka geeków", innym razem "rzesze fanów" :lol: #pdk
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5235
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1841 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

Xyhoo pisze: 20 cze 2023, 09:19 Z tego miejsca chciałbym przekazać moje uznanie dla Gambita i Gradania za mimo bycia hobbystycznymi recenzentami potrafią utrzymać niesamowite tempo dostarczania recenzji dla garstki geeków.
To sporo kosztuje. I nie mam na myśli pieniędzy :)
Swoją drogą, ktoś ostanio w komentarzach "wytknął" mi pewną ciekawą rzecz. Jak nie zapomnę, to odniosę się do niej na transmisji w czwartek (ukryta autopromocja). Bo to jest chyba całkiem ciekawe spostrzeżenie :)
ODPOWIEDZ