Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1146
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 501 times
Been thanked: 331 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Propi »

vnzk pisze: 20 lut 2023, 19:47 Obecnie mój ulubiony "czytany" recenzent. Dzięki, Propi, za kupę włożonej pracy i serducha! :)
* no dobra, w takich przypadkach również mam irracjonalną ochotę ją kupić
siepu pisze: 20 lut 2023, 20:04 Podpisuję się, szkoda że nie można było zagłosować w plebiscycie. Nawet jeśli mamy kompletnie inny gust co do gier - każdy tekst czytam (i oglądam!) z przyjemnością.
Czyli to Wy dwaj czytacie te recenzje!

Dziękuję obu Panom za miłe słowo i poświęcony czas - staram się unikać suchego relacjonowania zasad i te "tematyczne" wprowadzenia do recenzji, a czasem i dłuższe narracje, są na to bardzo ekscytującym (od strony twórczej) sposobem. Tym milej mi, że sprawiają komuś choćby odrobinę radości, mimo nieco większej objętości ;)

Z góry też przepraszam za pewną monotematyczność ocen - jestem dość selektywny odnośnie rzeczy, w które gram i które prezentuję na GF, więc raczej rzadko piszę o czymś, co mnie zupełnie nie rusza albo co jest potencjalnie obok moich preferencji. Stąd relatywnie pozytywne oceny w recenzjach. Ostatnio zdarzyło mi się nieco przestrzelić z Nanga Parbat i Red Rising, ale na usprawiedliwienie dodam, że ten drugi był swego rodzaju "egzaminem wstępnym" przed współpracą z Stonemaier Games - kolejne gry od nich wybierałem już nieco bliżej gustów własnych... i znowu rośnie szansa na dobrą ocenę. Wyjdzie na to, że jestem mało krytykancki.

Mogę w ramach małej zapowiedzi dodać, że w kolejce na półce leżą The Great Split, Merchants Of The Dark Road, V-Sabotage i Frost Punk.
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 489
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 250 times
Been thanked: 440 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: vnzk »

Propi pisze: 22 lut 2023, 13:30
Dziękuję obu Panom za miłe słowo i poświęcony czas - staram się unikać suchego relacjonowania zasad i te "tematyczne" wprowadzenia do recenzji, a czasem i dłuższe narracje, są na to bardzo ekscytującym (od strony twórczej) sposobem.
Od strony czytelniczej również :)
Propi pisze: 22 lut 2023, 13:30 Z góry też przepraszam za pewną monotematyczność ocen - jestem dość selektywny odnośnie rzeczy, w które gram i które prezentuję na GF, więc raczej rzadko piszę o czymś, co mnie zupełnie nie rusza albo co jest potencjalnie obok moich preferencji. Stąd relatywnie pozytywne oceny w recenzjach. Ostatnio zdarzyło mi się nieco przestrzelić z Nanga Parbat i Red Rising, ale na usprawiedliwienie dodam, że ten drugi był swego rodzaju "egzaminem wstępnym" przed współpracą z Stonemaier Games - kolejne gry od nich wybierałem już nieco bliżej gustów własnych... i znowu rośnie szansa na dobrą ocenę. Wyjdzie na to, że jestem mało krytykancki.
Dla mnie jest to zupełnie zrozumiałe, znajomym również wolę opowiadać o grach, które mi się podobają. Łatwiej włożyć w to uczucie, szczególnie, że idzie za tym zachęta do wspólnego zagrania. Tym bardziej podziwiam za kreatywny wkład włożony w recenzje gier, które podeszły mniej :) Poza tym w trakcie czytania można wyczuć różnicę między dziesiątką a ósemką, więc nawet w górnych skalach nie jest monoemocjonalnie :wink:

Czekam na kolejne!
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 795
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 406 times
Been thanked: 500 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rav126 »

vnzk pisze: 22 lut 2023, 21:27 znajomym również wolę opowiadać o grach, które mi się podobają
Ja też. Ale wtedy kiedy rozmawiam z niegrającymi osobami. Kiedy rozmawiam z ludźmi siedzącymi w planszówkach to lubimy też sobie porozmawiać o czymś na czym się zawiedliśmy, co nas wkurza, co nam się nie podoba, itd itp.

W moim odczuciu są trzy podejścia do recenzowania, kóre można mniej więcej tak opisać:

1. Opowiadam o grach które lubię, moją misją jest promowanie grania w planszówki, szkoda mi czasu na tworzenie recenzji gier, które mi się nie spodobały, dlatego też recenzje negatywne u mnie to rzadkość - po prostu szkoda mi na nie czasu,

2. Recenzowaniem spełniam pewną misję - chcę się podzielić moją opinią na temat gier z graczami, którzy w pewien sposób mi ufają i będą mogli oprzeć swoje decyzje zakupowe w oparciu o moje recenzje. Mam coś do powiedzenia o grze, w którą zagrałem dobrych kilka/naście razy, można spotkać u mnie recenzje zarówno pozytywne jak i negatywne. Tych drugich będzie jednak mniej, ze względu na to, że mam w tym doświadczenie i do recenzji wybieram gry z kręgu moich zainteresowań - jeżeli nie lubię gier ameri to nie będę się nad nimi pastwił, ale jeżeli trafię na kiepskiego eurasa to postaram się ostrzec innych przed kupnem.

3. Robię recenzje takie, które będą się "klikać", moje działania nastawione są na monetyzację kanału, co nie zmienia faktu, że lubię grać w planszówki i o nich opowiadać. Na warsztat biorę gry różnego pokroju, nawet spoza kręgu moich zainteresowań, jeżeli mi się nie podobają to kończą z określeniem "na pewno spodobają się komuś kto lubi takie gry". W recenzjach zdarzają się jakieś minusy, ale zwykle są to błahe rzeczy. Jeżeli tworzę negatywnie brzmiące treści, to ma to na celu tworzenie kontrowersji a tym samym podbicie oglądalności.

Przykłady:
1. Granie w Chmurach.
2. Gambit.
3. GameTrollTV

Tak ja odbieram recenzentów, możecie się oczywiście z tym nie zgodzić. Oczywiście można tu jeszcze dodać podział na recenzentów ze względu na to czy ogrywają własne gry, czy korzystają z patronite, czy gry otrzymują od wydawcy itd itp. Oczywiście ma to wpły na to co napisałem powyżej, no bo jeżeli recenzent twierdzi, że jest typem nr 2 - człowiekiem z misją, a zgadza się na niepublikowanie negatywnych treści bo wydawca go o to poprosił, to niestety jest albo typem 1 albo 3, a siebie okłamuje. Rozumiem, że ktoś nie opublikuje negatywnej recenzji bo to nie jest jego typ gry, ale jeżeli ktoś lubi gry, których przykład okazał się akurat słaby, a ugnie się woli wydawcy, to niestety, ale chęć otrzymania egzemplarza recenzenckiego przeważa nad chęcią podzielenia się ze swoją wierną widownią własnymi spostrzeżeniami.

To oczywiście pewne uogólnienie i recenzenci pewnie przechodzą na swojej drodze różne etapy, przykładem może być Wookie. Najważniejsze żeby widz, czy też czytelnik był tego świadomy, a recenzent wiedział w jakim celu te recenzje robi.

Dlatego też najbardziej cenię recenzje Gradania i Gambita, który nawet ma własne powiedzenie: "Recenzuję gry, po to żebyście Wy nie musieli kupować ich w ciemno." I za to należy im się ogromny szacunek.

No właśnie, szanowni recenzenci, po co robicie recenzje? Może napisałem totalne głupoty i coś mi umyka w postrzeganiu Waszej motywacji?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kwiatosz »

Jest też podejście przymusu, osobowość twórcza często czuje przymus tworzenia. Ja tak pisałem na przyklad, bo tworzenie jest przyjemne, fajnie jest złożyć te literki w słowa, słowa w zdania, a zdania w znaczenie. Pogadać też lubię, zdecydowanie lepiej wychodzi mi smieszkowanie improwizowane niż planowane, przyjemnie tak sobie posmieszkowac na zadany temat. Piszę to oczywiście z perspektywy sprzed kilku lat, kiedy bardziej czynnie to uprawiałem.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 395 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Leviathan »

rav126 pisze: 22 lut 2023, 22:23 No właśnie, szanowni recenzenci, po co robicie recenzje? Może napisałem totalne głupoty i coś mi umyka w postrzeganiu Waszej motywacji?
Bo mogę, bo lubię, bo w ten sposób zostawię coś po sobie, a przy okazji ocalę od zapomnienia nie tylko siebie, ale i niektóre z gier.
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 489
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 250 times
Been thanked: 440 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: vnzk »

rav126 pisze: 22 lut 2023, 22:23
vnzk pisze: 22 lut 2023, 21:27 znajomym również wolę opowiadać o grach, które mi się podobają
Ja też. Ale wtedy kiedy rozmawiam z niegrającymi osobami. Kiedy rozmawiam z ludźmi siedzącymi w planszówkach to lubimy też sobie porozmawiać o czymś na czym się zawiedliśmy, co nas wkurza, co nam się nie podoba, itd itp.
Oczywiście, zawsze to pogłębia wiedzę o naszym guście. Ostatnio ze znajomą robiliśmy topkę najgorszych gier, w które zagraliśmy w 2022 roku, gdzie przez ponad 2h nie robiliśmy nic innego, niż to co piszesz. Jednak później przeszliśmy do topki najlepszych i dla mnie mówienie o nich było po prostu przyjemniejsze :) Też lubię "ponarzekać", po prostu milej mi ubierać w słowa zachwyty.
rav126 pisze: 22 lut 2023, 22:23 Dlatego też najbardziej cenię recenzje Gradania i Gambita, który nawet ma własne powiedzenie: "Recenzuję gry, po to żebyście Wy nie musieli kupować ich w ciemno." I za to należy im się ogromny szacunek.
To też dwójka moich ulubionych polskich recenzenckich bytów do słuchania. Jednak, moim zdaniem, istnieje różnica w opowiedzeniu, co nas w danym tytule uwiera, a w opisaniu tego tak, żeby się to jeszcze przyjemnie czytało. Nie ujmuję niczego wyżej wymienionym, zgrabne tego ujęcie w słowa mówione też wymaga przygotowania/doświadczenia. Jednak osobiście podczas słuchania bardziej skupiam się na trafnych pojedynczych osądach (i ciekawych spostrzeżeniach, jakie często wynikają w dyskusjach Gradania) niż na poetyckiej formie całości. Stąd właśnie osobna czapka z glowy dla Propiego, osobna dla G&G :wink:
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: espresso »

Według mnie niskie zasięgi kanałów YT o planszówkach to efekt niedopasowanie na trendów. Umówmy się, planszówki to nisza, kolejna nisza w tej niszy to osoby, które oglądają materiały o planszówkach. Sama przestałam już dawno, ponieważ po pierwsze (jak już ktoś wspominał) to są ciągle gadające głowy, a po drugie (to też się pojawiło), szkoda mi 40 min na takie treści. Forma wideo nie sprawdza się aż tak dobrze w recenzjach, jak by można było sądzić. Obejrzenie 3-4 recenzji trwa dłużej, niż przeczytanie. Nie ma ctrl+f, żeby wyszukać konkretne informacje. Jak chcemy przyjrzeć się komponentom, to trzeba klikać pauzę. Jak się spojrzy na social media, to teraz forma wideo przebija się w postaci krótkich tiktokowych filmików lub rolek na insta.
Obserwując rynek wydaje mi się, że jednak zdecydowana większość osób, które szukają treści planszókowych, uderza na grupy FB i tam w komentarzach szuka rekomendacji.
I proszę, nie porównujcie kanałów planszówkowych robionych przez zapaleńców gdzieś w piwnicy, do kanałów typu Ekipa, który jest profesjonalnie reżyserowanym serialem, z mnóstwem kasy na zapleczu.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1997 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Ardel12 »

miker pisze: 20 lut 2023, 13:42 Zaku to było moje odkrycie od jego pierwszego filmu o Root’cie. Super jakość, której się trzyma i swoboda przed kamerą. Lubię to.
Ja wpadłem na jego kanał tydzień temu, obejrzałem 5 filmików(głównie z jego połówką) i czułem się jakbym oglądał jakiegoś patostreama, który gra na emocjach i strzela sztandarowe frazesy.

Po pierwsze przeklinanie. Na prawdę tak trudno się powstrzymać, bym musiał co parę minut słuchał piknięcia lub innego dźwięku z bani?
Po drugie po filmiku "Co nas wkurza..." to bałbym się z nim usiąść do stołu xD A co dopiero grę pożyczyć.
Często zauważalne jest, że nie daje dojść do głosu swojej połówce.
Czerstwe porównania - poszukiwanie nowej gry niczym szukanie random dupy na mieście, bo ugotuje lepiej xDDDD

Na plus luźna gadka i jakość obrazu. Ja mówię PASS.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: detrytusek »

Ardel12 pisze: 23 lut 2023, 09:40
miker pisze: 20 lut 2023, 13:42 Zaku to było moje odkrycie od jego pierwszego filmu o Root’cie. Super jakość, której się trzyma i swoboda przed kamerą. Lubię to.
Ja wpadłem na jego kanał tydzień temu, obejrzałem 5 filmików(głównie z jego połówką) i czułem się jakbym oglądał jakiegoś patostreama, który gra na emocjach i strzela sztandarowe frazesy.

Po pierwsze przeklinanie. Na prawdę tak trudno się powstrzymać, bym musiał co parę minut słuchał piknięcia lub innego dźwięku z bani?
Po drugie po filmiku "Co nas wkurza..." to bałbym się z nim usiąść do stołu xD A co dopiero grę pożyczyć.
Często zauważalne jest, że nie daje dojść do głosu swojej połówce.
Czerstwe porównania - poszukiwanie nowej gry niczym szukanie random dupy na mieście, bo ugotuje lepiej xDDDD

Na plus luźna gadka i jakość obrazu. Ja mówię PASS.
Zgadzam się. Zalatuje pastewnym. Dodatkowo irytują mnie te wszechobecne makaronizmy jakby się nie dało po polsku.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3305
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 428 times
Been thanked: 1038 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: psia.kostka »

Haha, niezle grillowanko. A mogl poprzestac na chwalonych zdjeciach :mrgreen:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 131 times
Been thanked: 60 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: wuher44 »

Dla mnie od niedawna nr jeden to Planszówki online (kiedyś Gambit- który teraz widzi, że popełnił błąd i rozmienił się na drobne).
Mam nadzieję, że nie skończą na słodkim pierdzeniu jak inni (np Zaku, GF, GTTV, OB) byle by tylko subów przybyło.

Po ich filmach widać, że mają opanowany tytuł i wiedzą co mówią (w przeciwieństwie do np. GF i GWCh).

Są merytoryczni!

Jakość oraz forma prezentacji jest wystarczająca aby komfortowo się oglądało.

Oby jak najmniej zajmowali się grami od wydawnictw, tylko prezentowali gry, które naprawdę lubią i dobrze znają. Oraz nie robili durnych topek z d...y.

Idąc tą drogą popularności w internetowym świecie im raczej nie przybędzie ale na pewno zyskają szacunek wśród graczy (jak kiedyś Gambit).

Trzymam kciuki.
probbi
Posty: 949
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 91 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: probbi »

wuher44 pisze: 23 lut 2023, 11:31 Dla mnie od niedawna nr jeden to Planszówki online (kiedyś Gambit- który teraz widzi, że popełnił błąd i rozmienił się na drobne).
Mógłbyś rozwinąć nieco wątek Gambita?
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 637 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: EsperanzaDMV »

wuher44 pisze: 23 lut 2023, 11:31Po ich filmach widać, że mają opanowany tytuł i wiedzą co mówią (w przeciwieństwie do np. GF i GWCh).
...oraz rozwinąć także wątek Geek Factor?
Awatar użytkownika
arashee
Posty: 38
Rejestracja: 23 lut 2021, 13:31
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: arashee »

wuher44 pisze: 23 lut 2023, 11:31 (...) OB ... i GWCh).

(...)
...i rozwinąć powyższe skróty?
Ostatnio zmieniony 24 lut 2023, 01:33 przez arashee, łącznie zmieniany 1 raz.
probbi
Posty: 949
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 91 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: probbi »

To drugie to chyba Granie w Chmurach
venomik
Posty: 538
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 234 times
Been thanked: 249 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: venomik »

wuher44 pisze: 23 lut 2023, 11:31 (kiedyś Gambit- który teraz widzi, że popełnił błąd i rozmienił się na drobne).
A ja bym chciał wiedzieć co zmieniło się u Gambita i co on sam widzi.
autopaga
Posty: 1417
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 93 times
Been thanked: 318 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: autopaga »

Zgadzam się planszówki online rządzą obecnie w nurcie euro gier.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 795
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 406 times
Been thanked: 500 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rav126 »

Szukając ostatnio recenzji i porównań gier Lacerdy trafiłem na kanał Before you play i na ten filmik:



I jak mnie tam drażni ta pani, w momentach kiedy współprowadzący daje swoje typy, ona wyskakuje z "Whaaat?", "Oh my gosh!" itp, aż robi się niezręcznie po stronie tego gościa. Mimo jej sztucznych reakcji jest merytorycznie.

Zupełnie inny sposób mówienia za to jest na kanale Ant Lab Games



Bardziej naturalne relacje między prowadzącymi, słuchało mi się tego o wiele lepiej :)

I dla porównania, nasze gadające głowy o Lacerdzie, czyli Barolek i Gandalf



O ile bardzo cenię chłopaków, tak niestety przyłapuję się na przyspieszaniu ich recenzji albo przeskakiwaniu fragmentów. Chyba jest zbyt monotonnie. Z drugiej jednak strony, ich gameplay Gallerista to chyba jedyny jaki kiedykolwiek wogóle obejrzałem cały :)
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 131 times
Been thanked: 60 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: wuher44 »

probbi pisze: 23 lut 2023, 13:53
wuher44 pisze: 23 lut 2023, 11:31 Dla mnie od niedawna nr jeden to Planszówki online (kiedyś Gambit- który teraz widzi, że popełnił błąd i rozmienił się na drobne).
Mógłbyś rozwinąć nieco wątek Gambita?
venomik pisze: 24 lut 2023, 00:49
wuher44 pisze: 23 lut 2023, 11:31 (kiedyś Gambit- który teraz widzi, że popełnił błąd i rozmienił się na drobne).
A ja bym chciał wiedzieć co zmieniło się u Gambita i co on sam widzi.
Jakiś czas temu Gambit zapowiedział zmiany na kanale oraz powrót do korzeni. Miał zamiar zerwać z mainstreamem, pogonią za nowościami oraz powalczyć ze swoją "wewnętrzną chciwością", przez co stracił przyjemność z grania.
EsperanzaDMV pisze: 23 lut 2023, 21:18
wuher44 pisze: 23 lut 2023, 11:31Po ich filmach widać, że mają opanowany tytuł i wiedzą co mówią (w przeciwieństwie do np. GF i GWCh).
...oraz rozwinąć także wątek Geek Factor?
Tu masz odpowiedź: "Po ich filmach widać, że mają opanowany tytuł i wiedzą co mówią (w przeciwieństwie do np. GF i GWCh)".
Ich instrukcje/rozgrywki miały dużo błędów.
U GF dużo tzw, "... o Szopenie" w przeciwieństwie do Planszówki online, gdzie jest konkretnie i na temat.
Mam wrażenie, że GF więcej gada o grach niż w je gra.
arashee pisze: 23 lut 2023, 23:43
wuher44 pisze: 23 lut 2023, 11:31 (...) OB ... i GWCh).

(...)
...i rozwinąć powyższe skróty?
GWCh - Granie w chmurach
OB - miałem na myśli OT (pomyłka) - On table
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 534 times
Been thanked: 423 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: miker »

Spoiler:
Amen
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kaszkiet »

andrzejstrzelba pisze: 21 lut 2023, 10:51 To tak jak w sporcie. Mierny "kopacz" na drugim poziomie rozgrywkowym zarobi więcej niż np. złota medalistka igrzysk olimpijskich w rzucie młotem, bo więcej osób chce tę miernotę kopiącą piłkę oglądać. Idą za tym większe pieniądze z reklam, praw TV itd. i koło się zamyka.
Podobnie z treściami na YT. Głupka więcej osób będzie klikało niż Ciebie czy innego Gambita. Musicie się z tym pogodzić i zaakceptować to.
Bardzo mnie rozbawiło, że na post o pierdzącym panu na yt odpowiedział - i to w taki sposób - nick Andrzej Strzelba, którego specjalnością jest numer z mikrofonem :)
Barolek
Posty: 88
Rejestracja: 29 lip 2013, 20:22
Has thanked: 67 times
Been thanked: 71 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Barolek »

rav126 pisze: 24 lut 2023, 01:24 I dla porównania, nasze gadające głowy o Lacerdzie, czyli Barolek i Gandalf



O ile bardzo cenię chłopaków, tak niestety przyłapuję się na przyspieszaniu ich recenzji albo przeskakiwaniu fragmentów. Chyba jest zbyt monotonnie. Z drugiej jednak strony, ich gameplay Gallerista to chyba jedyny jaki kiedykolwiek wogóle obejrzałem cały :)


łoo Panie! Ten filmik to zło :) Dla usprawiedliwienia, powiem tylko, że to były jeszcze początki przed kamerą, może nie jak pierwsze filmy, ale jeszcze się uczyliśmy. W zasadzie w naszym przypadku, nauka obycia przed kamerą trwa nadal, bo jest mnóstwo niedoskonałości, które są do naprawy, np z mojej strony pojawiające się nieustannie "nie" na końcu zdania. Pracuję nad tym, ale ciężko się pozbyć pewnych nawyków:)

Jeśli chodzi o przyspieszenie to ja w zasadzie większość podcastów czy innych filmów z "gadającymi głowami" oglądam na 1.25 lub 1.5 bo dla mnie też tempo jest za wolne. Wyjątkiem jest Trzewik i czasami Gradanie :P

Ze swojej strony natomiast bardzo polecam kanał
https://www.youtube.com/@nithrania-gameinanutshell
Gość jest chyba Słowakiem i tak dobrze tłumaczy zasady, że kiedyś po jego filmie o "Barrage" od razu siedliśmy do grania, wczoraj np, obejrzałem jego instrukcję "Lacrimosy" i też bez problemu można było grać.

I na koniec, wielkie dzięki za dobre słowa na tym wątku w naszą stronę :)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: detrytusek »

Barolek pisze: 24 lut 2023, 10:55
Dla mnie bardzo fajnie weszliście w "rynek". Chyba jesteście najlepszym kanałem pokazującym gameplay. Co mi przeszkadza to po grze mam wrażenie, że nie wiecie kiedy skończyć :). Często powtarzacie te same argumenty po kilka razy i tak właściwie już wszystko wiadomo, a film ciągle trwa. Myśleliście o puencie ocennej? W sumie wolałbym by te myśli zostały zebrane w liczbę na koniec.
Problem z "nie" zauważony ale jak nad tym pracujesz to gites, nie? :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Morkai
Posty: 53
Rejestracja: 05 sie 2022, 10:40
Has thanked: 26 times
Been thanked: 15 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Morkai »

Barolek pisze: 24 lut 2023, 10:55
Spoiler:
[/spoiler]

Jesteście odpowiedzialni za Weather Machine i On Mars u mnie :P Na kogoś muszę zwalić ;)
Świetna robota Panowie :mrgreen:
=][= WH40k =][= X-wing, Magic, Cthulhu...
Barolek
Posty: 88
Rejestracja: 29 lip 2013, 20:22
Has thanked: 67 times
Been thanked: 71 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Barolek »

detrytusek pisze: 24 lut 2023, 11:01
Barolek pisze: 24 lut 2023, 10:55
Dla mnie bardzo fajnie weszliście w "rynek". Chyba jesteście najlepszym kanałem pokazującym gameplay. Co mi przeszkadza to po grze mam wrażenie, że nie wiecie kiedy skończyć :). Często powtarzacie te same argumenty po kilka razy i tak właściwie już wszystko wiadomo, a film ciągle trwa. Myśleliście o puencie ocennej? W sumie wolałbym by te myśli zostały zebrane w liczbę na koniec.
Problem z "nie" zauważony ale jak nad tym pracujesz to gites, nie? :)
Tu jest problem taki, że nigdy nie mamy scenariusza jakiegoś rozpisanego dlatego te powtórzenia się zdarzają. Ale będziemy z tym walczyć! Ocen na razie nie planujemy bo z nimi to różnie bywa, ale jakieś pomysły są na przyszłość.
ODPOWIEDZ