Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2299
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 555 times
Been thanked: 866 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Galatolol »

Zaskakująco łatwo jest w kółko mówić to samo. Sam się na tym łapię.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 694
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 524 times
Been thanked: 416 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: miker »

Barolek pisze: 24 lut 2023, 13:24 Ocen na razie nie planujemy bo z nimi to różnie bywa, ale jakieś pomysły są na przyszłość.
Oceny zawsze wzbudzają emocje. I pytanie czy tego chcecie czy nie. Łatwo potem stać się gościem, który ocenił Gloomhaven na 4 :wink:
Jakkolwiek się z tą oceną GH zgadzam, to zawsze znajdzie się ktoś, kto ma inne zdanie i będzie starał się udowodnić, że to jego zdanie jest lepsze.
sgor
Posty: 66
Rejestracja: 24 sty 2009, 15:51
Lokalizacja: Luboń/Poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 42 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: sgor »

Morkai pisze: 24 lut 2023, 13:16
Jesteście odpowiedzialni za Weather Machine i On Mars u mnie :P Na kogoś muszę zwalić ;)
Świetna robota Panowie :mrgreen:
U mnie za On Mars i Gallerist :)
venomik
Posty: 523
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 225 times
Been thanked: 244 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: venomik »

wuher44 pisze: 24 lut 2023, 09:33 Jakiś czas temu Gambit zapowiedział zmiany na kanale oraz powrót do korzeni. Miał zamiar zerwać z mainstreamem, pogonią za nowościami oraz powalczyć ze swoją "wewnętrzną chciwością", przez co stracił przyjemność z grania.
No tak, ale byles w stanie w ogole zaauwazyc te zmianę czy opierasz się na slowach gambita?
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 131 times
Been thanked: 60 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: wuher44 »

Nie rozumiem pytania.

Sugerujesz, że Gambit ściemniał?
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 419
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 177 times
Been thanked: 144 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: aduko »

venomik pisze: 24 lut 2023, 18:23
wuher44 pisze: 24 lut 2023, 09:33 Jakiś czas temu Gambit zapowiedział zmiany na kanale oraz powrót do korzeni. Miał zamiar zerwać z mainstreamem, pogonią za nowościami oraz powalczyć ze swoją "wewnętrzną chciwością", przez co stracił przyjemność z grania.
No tak, ale byles w stanie w ogole zaauwazyc te zmianę czy opierasz się na slowach gambita?
Wystarczy popatrzeć na playlistę, od około 7 miesięcy nie ma pogoni z polskimi wydawcami.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 264 times
Been thanked: 860 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: raj »

Wydzieliłem dyskusję o reklamach
viewtopic.php?t=78635
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3341
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1960 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Ardel12 »

Ja ostatnio przez wkrętkę w Splottery i 18XX zacząłem słuchać Dżentelmenów przy stole(choć nie wiem czy przy jednym siedzą jak nagrywają). Bardzo przyjemnie się ich słucha. Zawsze mają ciekawe rzeczy do powiedzenia, w sumie fajnie obrazują dane tytuły. Jedyny minus to spora długość materiałów(1.5h np ostatni podcast o HC). Na pewno chcę posłuchać więcej, a żeby słuchać to muszę sprzątać...żona się ucieszy xD A i zapomniałbym wspomnieć, że jestem w stanie na nich skupić swoją uwagę pomimo braku obrazu(co w wielu innych podcastach mi się nie udaje, np w KPiB daję radę dzięki wrzuconym filmikom, bez nich po prostu odcinałem ich słowa xD).
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1803 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

aduko pisze: 24 lut 2023, 18:48 Wystarczy popatrzeć na playlistę, od około 7 miesięcy nie ma pogoni z polskimi wydawcami.
Ale jak spojrzysz na playlistę pod kątem zapowiedzi polskich wydawców, to już ta pogoń jest :)
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gizmoo »

Tom Vasel w ostatnim wrzuconym filmiku "History of the Dice Tower 16" opowiada ile rok 2019 przyniósł zmian personalnych, a przede wszystkim opowiada o tym jak Sam Healy pożegnał się z Dice Tower, a na jego miejscu pojawił się Mike DiLisio. Mike moim zdaniem jest obecnie jednym z największych osobowości w DT i osobiście uwielbiam jego recenzje i poczucie humoru. A gdy są we trójkę - Czyli razem z Tomem i Zee, to żarty sypią się z prędkością światła. Ich topki i przekomarzanie się to dla mnie obecnie najlepsza planszówkowa rozrywka na You Tube.

No i teraz do rzeczy...

Otóż pod tym filmikiem pojawiła się w komentarzach informacja (kilkukrotnie), że Mike opuszcza pokład Dice Tower. :shock:

Szczerze? To nic o tym nie wiedziałem. Śledzę raczej na bieżąco wszystko od DT i nigdzie nie znalazłem potwierdzenia tej informacji. Nigdzie nie było żadnego ogłoszenia, ani Tom, ani Mike nic na razie oficjalnie nie ogłaszali.

Przeoczyłem coś? Czy może to ta informacja pojawiła się w jakimś ekskluzywnym kontentencie, wyłącznie dla wspierających kanał na KS? A może to tylko durna plotka?
azazelmo
Posty: 882
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 148 times
Been thanked: 273 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: azazelmo »

To chyba w ogóle robi się jakoś po cichu za granicą. Dice Tower aż tak nie śledzę, ale jak Paul Dean odszedł (?) od Shut Up&Sit Down, to zorientowałem się po kilku odcinkach podcastu dopiero (nie zawsze byli wszyscy. Może było jakieś obwieszczenie, ale ja słuchałem tylko audycji i oglądałem filmiki. Jasne, na recenzji nic takiego nie muszą mówić, ale audio miało raczej luźną formę. Może taki jest styl w show-buisness?
khuba
Posty: 970
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 307 times
Been thanked: 276 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: khuba »

Gizmoo pisze: 09 mar 2023, 14:11 Przeoczyłem coś? Czy może to ta informacja pojawiła się w jakimś ekskluzywnym kontentencie, wyłącznie dla wspierających kanał na KS? A może to tylko durna plotka?
Była o tym mowa w kilku filmikach (na pewno Q&A) - Mike wraca do Indianapolis(? możliwe że pomyliłem miasta), dalej będzie pracował dla Dice Tower i ma być czasem sprowadzany do studia.
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 144 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Munchhausen »

Gizmoo pisze: 09 mar 2023, 14:11 Otóż pod tym filmikiem pojawiła się w komentarzach informacja (kilkukrotnie), że Mike opuszcza pokład Dice Tower. :shock:

Szczerze? To nic o tym nie wiedziałem. Śledzę raczej na bieżąco wszystko od DT i nigdzie nie znalazłem potwierdzenia tej informacji. Nigdzie nie było żadnego ogłoszenia, ani Tom, ani Mike nic na razie oficjalnie nie ogłaszali.

Przeoczyłem coś? Czy może to ta informacja pojawiła się w jakimś ekskluzywnym kontentencie, wyłącznie dla wspierających kanał na KS? A może to tylko durna plotka?
W zalewie materiałów łatwo było przegapić, ale informowali o tym w jednym z odcinków Board Game Smorgasbord (okolice 4:10). Generalnie kwestie rodzinne, ale Mike dalej będzie wrzucał swój content i jeździł z nimi na konwenty, po prostu zabraknie go na miejscu.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5157
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1061 times
Been thanked: 1654 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

GAMBIT znowu nr 1w PL jako Vlog. GRATULACJE!!!
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: elayeth »

Gizmoo pisze: 09 mar 2023, 14:11 Tom Vasel w ostatnim wrzuconym filmiku "History of the Dice Tower 16" opowiada ile rok 2019 przyniósł zmian personalnych, a przede wszystkim opowiada o tym jak Sam Healy pożegnał się z Dice Tower, a na jego miejscu pojawił się Mike DiLisio. Mike moim zdaniem jest obecnie jednym z największych osobowości w DT i osobiście uwielbiam jego recenzje i poczucie humoru. A gdy są we trójkę - Czyli razem z Tomem i Zee, to żarty sypią się z prędkością światła. Ich topki i przekomarzanie się to dla mnie obecnie najlepsza planszówkowa rozrywka na You Tube.

No i teraz do rzeczy...

Otóż pod tym filmikiem pojawiła się w komentarzach informacja (kilkukrotnie), że Mike opuszcza pokład Dice Tower. :shock:

Szczerze? To nic o tym nie wiedziałem. Śledzę raczej na bieżąco wszystko od DT i nigdzie nie znalazłem potwierdzenia tej informacji. Nigdzie nie było żadnego ogłoszenia, ani Tom, ani Mike nic na razie oficjalnie nie ogłaszali.

Przeoczyłem coś? Czy może to ta informacja pojawiła się w jakimś ekskluzywnym kontentencie, wyłącznie dla wspierających kanał na KS? A może to tylko durna plotka?
Myślałem, że tylko ja w PL oglądam tę historię DT. ;)
Moi kumple, odkąd w DT pojawiło się wiele nowych twarzy w ogóle przestali DT oglądać... Skoro jednak DT tak się rozwija i nadal ma wysokie wsparcie, chociażby na KS to znaczy, że próba złożona z moich kolegów nie jest reprezentatywna... i dobrze.

Osobiście najbardziej lubiłem trio Tom, Zee i Sam, choć Mike jest chyba najlepszy z tych nowych. Z drugiej strony dzięki niemu i kilku nowym twarzom więcej jest ludzi pozytywnie zakręconych na punkcie cięższych gier euro, jak również tych bardziej złożonych, w ogóle... to na plus. Osobiście nic nie słyszałem o planach Mike'a, ale też nie oglądam szczegółowo różnych Q&A i innych pogadanek DT... poza konkretnymi recenzjami, topkami, przypominajkami oraz podsumowaniami tygodnia.
Kanał śledzę od około 2011-2012 roku... więc mam duży sentyment.
tomg
Posty: 401
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 121 times
Been thanked: 154 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: tomg »

Wysłuchałem recenzji Gradania dotyczącej Mindbug (w istocie chciałem posłuchać opinii o Radlands ktora jest w drugiej części recenzji) i jestem w szoku.
Panowie najpierw oznajmiają że to jest gra w którą trudno kogoś nie nauczyć grać, po czym z ich wypowiedzi wynika że nie zrozumieli pewnych aspektów jej podstawowej reguły (działania Mindbugów).
Czy może ja coś źle zrozumiałem ? A może to błąd w wyrażaniu przez nich swoich spostrzeżeń ?
Nie dopuszczam myśli że może tak wygląda faktyczny poziom merytoryczny Gradania ?
;-)
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 551
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 239 times
Been thanked: 289 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: andrzejstrzelba »

tomg pisze: 16 mar 2023, 22:13 Wysłuchałem recenzji Gradania dotyczącej Mindbug (w istocie chciałem posłuchać opinii o Radlands ktora jest w drugiej części recenzji) i jestem w szoku.
Panowie najpierw oznajmiają że to jest gra w którą trudno kogoś nie nauczyć grać, po czym z ich wypowiedzi wynika że nie zrozumieli pewnych aspektów jej podstawowej reguły (działania Mindbugów).
Czy może ja coś źle zrozumiałem ? A może to błąd w wyrażaniu przez nich swoich spostrzeżeń ?
Nie dopuszczam myśli że może tak wygląda faktyczny poziom merytoryczny Gradania ?
;-)
A czego Twoim zdaniem nie zrozumieli ? Słuchałem w aucie bardziej skupiony na jeździe i nie wyłapałem niczego co by mi nie pasowało.
Awatar użytkownika
Ciuniek
Posty: 401
Rejestracja: 12 kwie 2012, 18:33
Lokalizacja: Babin k/ Lublina
Has thanked: 1 time
Been thanked: 372 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Ciuniek »

I ja i Windziarz zaliczyliśmy w tym odcinku po jednej wpadce, na którą drugi nie zareagował w porę niczym więcej niż zaskoczonym zmarszczeniem brwi wyrażającym zdziwienie.

Windziarz rzucił, że korzystając z Mindbuga nie korzysta się ze zdolności zagrywanej karty. (mimo, że tak nie graliśmy)
Ja przedstawiłem teoretyczny scenariusz, w którym używam dwóch Mindbugów w dwóch pierwszych ruchach i zbijam HP przeciwnika do 1 a potem YOLO. (mimo, że tak nie graliśmy)

Brainfart i spięcie na linii mózg - mowa.

Bo to jest objaw kosmicznej ironii, że największą wpadkę zalicza się przy najprostszej możliwej grze dzień po otrzymaniu nagród za robienie przynajmniej adekwatnie dobrej roboty. ;)
tomg
Posty: 401
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 121 times
Been thanked: 154 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: tomg »

Ciuniek pisze: 16 mar 2023, 22:38 I ja i Windziarz zaliczyliśmy w tym odcinku po jednej wpadce, na którą drugi nie zareagował w porę niczym więcej niż zaskoczonym zmarszczeniem brwi wyrażającym zdziwienie.
Ludzką rzeczą jest się mylić. Tyle że z odpowiedzi wynika największa pomyłka czyli ...
Spoiler:
loaru
Posty: 298
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:07
Has thanked: 63 times
Been thanked: 113 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: loaru »

Ciuniek pisze: 16 mar 2023, 22:38 Ja przedstawiłem teoretyczny scenariusz, w którym używam dwóch Mindbugów w dwóch pierwszych ruchach i zbijam HP przeciwnika do 1 a potem YOLO. (mimo, że tak nie graliśmy)
Scenariusz, w którym jeden gracz bije drugiego w trzech pierwszych ruchach (czy to przez przejęcie Mindbugiem, czy tak po prostu) jest jak najbardziej możliwy. :)
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 551
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 239 times
Been thanked: 289 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: andrzejstrzelba »

W ostatnim materiale Kaczmar rozmawiał z Gralutką. Nie chce mi się tego słuchać, ale jednocześnie chciałem wiedzieć czy rozmawiali na temat dramki z Kości Piony i Bastiony. Ktoś przesłuchał cały materiał i podzieli się wiedzą ?
Awatar użytkownika
Wender
Posty: 173
Rejestracja: 09 lip 2022, 18:13
Has thanked: 99 times
Been thanked: 72 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Wender »

andrzejstrzelba pisze: 21 mar 2023, 19:13 W ostatnim materiale Kaczmar rozmawiał z Gralutką. Nie chce mi się tego słuchać, ale jednocześnie chciałem wiedzieć czy rozmawiali na temat dramki z Kości Piony i Bastiony. Ktoś przesłuchał cały materiał i podzieli się wiedzą ?
Jest o tym w kilku pierwszych minutach, zaraz po powitaniu. Więc kilka minut słuchania i będziesz miał pełen obraz.
Generalnie, trochę się ponabijali z pokazywania dupy ;)
nomalas
Posty: 15
Rejestracja: 27 wrz 2021, 22:55
Has thanked: 47 times
Been thanked: 10 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: nomalas »

andrzejstrzelba pisze: 21 mar 2023, 19:13 W ostatnim materiale Kaczmar rozmawiał z Gralutką. Nie chce mi się tego słuchać, ale jednocześnie chciałem wiedzieć czy rozmawiali na temat dramki z Kości Piony i Bastiony. Ktoś przesłuchał cały materiał i podzieli się wiedzą ?
Przesłuchaj pierwsze 4 minuty materiału i będziesz wiedział wszystko:)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5157
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1061 times
Been thanked: 1654 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

Przesłuchałem wywiadu Kaczmara z Gralutką bo Alicję znałem dosyć słabo a zawsze fajnie się dowiedzieć czegoś prywatnego o osobie którą się ogląda. Cały wywiad bardzo fajnie poprowadzony i człowiek się nie nudził (jadąc autem) więc warte przesłuchania. Ale najciekawsze myślę zostawili na koniec i to taki w sumie apel od Gralutki dla wszystkich oglądających który myślę że wart jest stosowania. Przesłuchajcie proszę końcówkę od 1h36min.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1469
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 254 times
Been thanked: 713 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: arturmarek »

Obejrzałem TOP10 Dice Towera "Enemies of Gaming" i stwierdziłem, że trochę brakuje takich około-planszówkowych tematów w mediach planszówkowych. Ja właściwie w 100% konsumuje treści planszówkowe w formie podcastu (samo audio w samochodzie lub na spacerze z psem) i to może mieć wpływ na odbiór. Dlatego tez śledzę na bieżąco Kości Piony i Bastiony, którzy ostatnio zrobili QA, ale pierwsza część trochę zawiodła. Głównie to "moja" wina, bo ciekawych pytań nie wysłałem, ale jak mnie ma rozerwać odpowiedź na pytanie "ile wydajesz na gry"?

Wracając do topki Dice Towera to mi dała do myślenia i kilka punktów było naprawdę celnych. Może by to nawet wrzucić jako nowy wątek, bo jestem ciekaw opinii. Mówili np. o "Crowdfunding bloat" i ja się z tym zgadza, sam np. nie wsparłem Zamków Burgundii od AR, bo nawrzucali tam nie wiadomo ile nie wiadomo do czego służącej zawartości. Dla mnie to jest filler+, który szybko wyjmuję do zagrania w 45min. z żoną, a nie chcę musieć wyjmować ważącego 12kg pudła i rozkładać gry przez 20min.
ODPOWIEDZ