Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 640 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: pan_satyros »

Jako fan South Park, nie mogłem się powstrzymać :lol:
Spoiler:
gregorry
Posty: 117
Rejestracja: 18 sie 2019, 11:27
Has thanked: 28 times
Been thanked: 26 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: gregorry »

Jak już jesteśmy wszyscy rozgrzani i rozruszani... to na naszym polskim podwórku:

Obrazek

Kampania o raczej przeciętnym sukcesie "szturmem podbija ks'a"? Czyżby materiał pod tezę, a że rzeczywistość inna to to trudno bo już nakręciłem wcześniej? ;-)
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1959
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 190 times
Been thanked: 835 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Neoptolemos »

Tragedii nie ma, chociaż faktycznie z podbiciem bym nie szalał.

Ale my tu o Bohunie, a nie o gruszkach. Bardziej mnie szokuje, że Bard jeszcze żyje :o
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Miszon
Posty: 2509
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1011 times
Been thanked: 492 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Miszon »

Dako pisze: 24 maja 2023, 09:13
Miszon pisze: 24 maja 2023, 08:57 Ja dałem łapę w dół, teraz niestety YT tego nie pokazuje (co jest bez sensu swoją drogą), nie wrzucam komentarza bo wiadomo że skasuje.
Ogólnie lepiej chyba aby w ogóle tego filmiku nie było, niż był taki żenujący.
Odbiór jest jasny bo negatywnej oceny filmiku czyli "kciuków w dół" jest teraz 1,4 tys. czyli 2 razy tyle co "w górę".
w jaki sposób zobaczyć kciuki w dół?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
gregorry
Posty: 117
Rejestracja: 18 sie 2019, 11:27
Has thanked: 28 times
Been thanked: 26 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: gregorry »

Miszon pisze: 24 maja 2023, 10:52 w jaki sposób zobaczyć kciuki w dół?
Są wtyczki do przeglądarki, które przywracają wyświetlanie.

edit: a dodatkowo jak interesuje was popularność kanału to można podejrzeć wykres dla Quacka: https://socialblade.com/youtube/c/quackalope ;-)
Miszon
Posty: 2509
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1011 times
Been thanked: 492 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Miszon »

gregorry pisze: 24 maja 2023, 10:56
Miszon pisze: 24 maja 2023, 10:52 w jaki sposób zobaczyć kciuki w dół?
Są wtyczki do przeglądarki, które przywracają wyświetlanie.
jak mniemam, nie działają na androidzie (tak w 90% oglądam YT)?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
kokosowy14
Posty: 323
Rejestracja: 22 sie 2021, 10:13
Has thanked: 160 times
Been thanked: 70 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kokosowy14 »

Mnie ciekawi jak na te całą aferę z Quackiem zareagują wydawnictwa. Komentarze Isaaca Childres'a (twórca Gloomhaven i Frosthaven) oraz Erica Langa (twórcy Blood Rage czy Ankh) sugerują, że mieli z nim niezbyt przyjemne interakcje. Bo moim zdaniem widzowie po jakimś czasie zapomną albo pojawią się nowi ale jak wydawcy nie będą chcieli mu wysyłać swoich gier i płacić za filmy to jego kanał nie ma najmniejszego sensu. Jego content z tego co się orientowałem skupiał się głównie na głośnych tytułach wspieraczkowych. Jeżeli nie będą mu chcieli tych gier wysłać to o czym będzie nagrywał? Raczej clickbaitowe filmy w jego stylu nie dadzą tylu wyświetleń jeżeli będzie pokazywał tylko starsze tytuły a nie prototypy ze wspieraczek.
Super
Posty: 397
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:24
Has thanked: 215 times
Been thanked: 120 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Super »

Miszon pisze: 24 maja 2023, 11:07
gregorry pisze: 24 maja 2023, 10:56
Miszon pisze: 24 maja 2023, 10:52 w jaki sposób zobaczyć kciuki w dół?
Są wtyczki do przeglądarki, które przywracają wyświetlanie.
jak mniemam, nie działają na androidzie (tak w 90% oglądam YT)?
Polecam sprawdzić Youtube ReVanced 8)
Awatar użytkownika
Zawaterniok
Posty: 113
Rejestracja: 12 kwie 2022, 14:29
Has thanked: 51 times
Been thanked: 20 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Zawaterniok »

Przeprosiny trochę w kierunku chajzerowskich, ale jeszcze mu do "mistrza" brakuje. Zrobiłby jakąś zbiórkę na potrzebujących, może trochę więcej wybielania siebie i jakiś prztyczek w stronę wydawcy i by było git :roll:
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 534 times
Been thanked: 423 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: miker »

Pięknie to zaczyna wyglądać jeśli idzie o ilość kciuków w dół. Również negatywnych komentarzy sporo, ale w USA jeszcze trwa noc, więc mogą zniknąć później, jak się pan w jarmułce obudzi.
SocialBlade też nie najgorzej. Ale śmieszne trochę, skoro koleś ma kanał o grach, który w rankingu jest na 2218 miejscu i chce 7.5kS za recenzję... Chyba, że w Games Rank wchodzą też kanały z grami wideo.

Obrazek


Obrazek
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4650
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1209 times
Been thanked: 1417 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Mr_Fisq »

pan_satyros pisze: 05 wrz 2022, 11:47 Tak to prawda, kończymy/zawieszamy działalność.
Spoiler:
Właśnie miałem pytać co się stało z kanałem. Szkoda. Dalej bez perspektyw na powrót?
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 640 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: pan_satyros »

Mr_Fisq pisze: 24 maja 2023, 13:38
pan_satyros pisze: 05 wrz 2022, 11:47 Tak to prawda, kończymy/zawieszamy działalność.
Spoiler:
Właśnie miałem pytać co się stało z kanałem. Szkoda. Dalej bez perspektyw na powrót?
Perspektywa powrotu jest dziś nawet węższa, niż zakładałem zawieszając kanał 🤷
Awatar użytkownika
Wender
Posty: 187
Rejestracja: 09 lip 2022, 18:13
Has thanked: 100 times
Been thanked: 78 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Wender »

miker pisze: 24 maja 2023, 12:55 Pięknie to zaczyna wyglądać jeśli idzie o ilość kciuków w dół. Również negatywnych komentarzy sporo, ale w USA jeszcze trwa noc, więc mogą zniknąć później, jak się pan w jarmułce obudzi.
SocialBlade też nie najgorzej. Ale śmieszne trochę, skoro koleś ma kanał o grach, który w rankingu jest na 2218 miejscu i chce 7.5kS za recenzję... Chyba, że w Games Rank wchodzą też kanały z grami wideo.

Obrazek


Obrazek
Pan w jarmułce obecnie w Izraelu siedzi ;)
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2540 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gizmoo »

Miszon pisze: 24 maja 2023, 08:57 Ogólnie lepiej chyba aby w ogóle tego filmiku nie było, niż był taki żenujący.
Myślałem, że przesadzasz, więc obejrzałem. I jednak niedoszacowałeś. :lol:

Oglądając jego wynurzenia, zsuwałem się z krzesła coraz bardziej, a na koniec moja twarz wyglądała mniej więcej tak:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Archaniol101
Posty: 117
Rejestracja: 05 lip 2020, 20:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Archaniol101 »

Szukając poradników czy recenzji do gier na różnych kanałach youtube zdałem sobie sprawę, że takie nagrywanie i dzielenie się własnymi spostrzeżeniami to całkiem fajna sprawa.
Z drugiej jednak strony materiałów jest na tyle dużo, że dla nowych osób w zasadzie nie ma już miejsca.
Stąd pytanie:

Co chcielibyście żeby znalazło się w podcastach / zostało poruszone, omówione etc, czego jeszcze dotąd nie było?
Miszon
Posty: 2509
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1011 times
Been thanked: 492 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Miszon »

Gizmoo pisze: 24 maja 2023, 19:46
Miszon pisze: 24 maja 2023, 08:57 Ogólnie lepiej chyba aby w ogóle tego filmiku nie było, niż był taki żenujący.
Myślałem, że przesadzasz, więc obejrzałem. I jednak niedoszacowałeś. :lol:

Oglądając jego wynurzenia, zsuwałem się z krzesła coraz bardziej, a na koniec moja twarz wyglądała mniej więcej tak:
Spoiler:
ja nie dotrwałem do końca, bo gorzej wyglądałem już w połowie. :lol:
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Beskid »

tomp pisze: 22 maja 2023, 16:24 Wydaje mi się, że słowo szantaż w tej sytuacji jest hiperbolizowane.
Jak to w biznesie, dopóki inwestycja się zwraca to wszyscy są zadowoleni ;)
Their coverage of our previous campaign had a noticeable impact on our KS result.
Hey Jesse!

We were very happy to watch your unboxing of the game, and are excited by the prospect of working with you on some further coverage of Aeon Trespass: Odyssey. Apologies for the late reply, but we’ve been swept away by ATO’s success and plans for 2023 and beyond!

I’m attaching Bartek, our PM, to this conversation. He will provide you with any further details and be in touch with you on behalf of ITU.

$US1,500 ($2,082) is still a bit steep compared to the market average, but nothing we couldn’t work with – at the end of the day it all depends on what the video is, how it’s put together and what the return in viewership is! We could do a ‘pilot’ and go from there!
Aktualnie trwa monetyzacja tej zabawnej dramy. Plus jest też taki, że widać jak marketing wygląda od kuchni ;)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5207
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

Tak mnie zastanawia najbardziej słowo klucz z tej wypowiedzi "compared to the market average". :mrgreen:

Swoją drogą to skąd takie @ wypływają na jaw?
Awatar użytkownika
Wender
Posty: 187
Rejestracja: 09 lip 2022, 18:13
Has thanked: 100 times
Been thanked: 78 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Wender »

BOLLO pisze: 25 maja 2023, 13:36 Tak mnie zastanawia najbardziej słowo klucz z tej wypowiedzi "compared to the market average". :mrgreen:

Swoją drogą to skąd takie @ wypływają na jaw?
Oni go opublikowali, tu jest tylko fragment cytowany
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Beskid »

Więcej rodzynek? ;)
As for our guidelines, it’s basic stuff of paid content: the coverage should be strictly positive, there should be no direct or prolonged comparisons to other games (you kept coming back to KDM in the unboxing video, which would be a no-no) in favour of focusing on ATO and so on.
zebrane do. kupy
https://www.kotaku.com.au/2023/05/board ... -of-worms/
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4435
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1343 times
Been thanked: 842 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Hardkor »

Beskid pisze: 25 maja 2023, 13:46 Więcej rodzynek? ;)
As for our guidelines, it’s basic stuff of paid content: the coverage should be strictly positive, there should be no direct or prolonged comparisons to other games (you kept coming back to KDM in the unboxing video, which would be a no-no) in favour of focusing on ATO and so on.
zebrane do. kupy
https://www.kotaku.com.au/2023/05/board ... -of-worms/
Ale co w tym dziwnego? Płacą dużo kasy za video sponsorowane to ma być negatywne?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
tommyray
Posty: 1290
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 545 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: tommyray »

Beskid pisze: 25 maja 2023, 13:46 Więcej rodzynek? ;)
As for our guidelines, it’s basic stuff of paid content: the coverage should be strictly positive, there should be no direct or prolonged comparisons to other games (you kept coming back to KDM in the unboxing video, which would be a no-no) in favour of focusing on ATO and so on.
zebrane do. kupy
https://www.kotaku.com.au/2023/05/board ... -of-worms/
Problemem jest podejście i propozycja od Q - zapłać to nie wrzucę krytycznego filmu - a nie że ItU przez chwilę rozważało płatną promkę.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Beskid »

Hardkor pisze: 25 maja 2023, 13:49 Ale co w tym dziwnego? Płacą dużo kasy za video sponsorowane to ma być negatywne?
Pisałem gdzieś, że jestem zdziwiony? Tak działa rynek medialny i zintegrowany marketing kreatywny.
Jednak skoro sprawa wzbudza kontrowersje o takim zasięgu to może ta obustronna współpraca i negocjacje cenowe nie zawsze mają pozytywne uzasadnienie u odbiorcy. Ale odpowiem cytatami z tego linku bo są ciekawe :)
Years of coziness between publishers and the people filming their games has resulted in a community where the lines between advertising and coverage have become so blurred that email exchanges like the one above can take place, include the words “the coverage should be strictly positive” and nobody thought it was a bad idea putting that out in the public record.
My problem here isn’t that this proposed arrangement is somehow revelatory. This is common practice in board games media, and has been widely known, even by fans, for some time. My issue here, and what I think is worth talking about given the publication of such precise dollar values and pitches, is the question of who, exactly, does this kind of content serve? What are viewers and fans actually getting out of something like this?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4435
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1343 times
Been thanked: 842 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Hardkor »

Beskid pisze: 25 maja 2023, 14:28
Pisałem gdzieś, że jestem zdziwiony? Tak działa rynek medialny i zintegrowany marketing kreatywny.
Jednak skoro sprawa wzbudza kontrowersje o takim zasięgu to może ta obustronna współpraca i negocjacje cenowe nie zawsze mają pozytywne uzasadnienie u odbiorcy. Ale odpowiem cytatami z tego linku bo są ciekawe :)
Zrozumiałem twój komentarze "kolejne rodzynki" jako zdziwienie
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5207
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

Beskid pisze: 25 maja 2023, 13:46 Więcej rodzynek? ;)
As for our guidelines, it’s basic stuff of paid content: the coverage should be strictly positive, there should be no direct or prolonged comparisons to other games (you kept coming back to KDM in the unboxing video, which would be a no-no) in favour of focusing on ATO and so on.
zebrane do. kupy
https://www.kotaku.com.au/2023/05/board ... -of-worms/
Przeczytałem pobieżnie ale fakt smutne to wszystko. Swoją drogą nie znałem wcześniej Into the Unknown Sp z o.o. Nie sądziłem również że w tej branży można taką kasę proponować za płatne recenzje. A z tego co widać w listach to jest to raczej branżowy standard.
Ciekawe to ciekawe....
ODPOWIEDZ