(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

hahaha odnośne Waszych powyższych postów, uderz w stół co? hehehe
TL;DR - Udanej majówki!

Staszek to tylko mnie chciał obrazić (uprawiając wrzos z perzem no i mu się udało), reszty to nie sadzę, tym bardziej nieobecnych. Nikt nikogo nie obraża. Każdy jest mile widziany na spotkaniach.

ja tam gram w super ciężkie gry z MARUDAMI, marudzą i tak, więc konkluzja - to nie gry nas/ich, tylko ludzie definiują sami siebie jako marudów. Charakter człowieka, nie gra.
(Do tego nie planują w turach innych graczy, długo liczą, nie słuchają porad, a o dziwo cała Polska słucha i potem marudzą. Co mnie wkurza bardzo. MARUDY.)

Zgadzam się, że gry powinny być zabawą, a nie przymusem i rodzić frustracje (jak ktoś marudzi to także jestem zmęczony takim graniem/osobami). Nie dziwie się, że potem ktoś nie ma ochoty grać i się spotykać. Czy wspominałem o ....

Jeżeli ktoś kogoś wkurza przy stole (pomijając marudzeniem), no to słabo. Szacunek przede wszystkim do ludzi, potem są gry. o tym niestety większość zapomina, bo to nasz cenny wolny czas na wyluzowanie się, nie spinanie.

No i musiało być grubo, jak już Jacek się odpalił (aczkolwiek, mogę to sobie wyobrazić, mimo wszystko).

Jacku głowa do góry! zagadam na PW, i uskutecznimy jakieś małe karty na osłodę, aczkolwiek Socuta pożyczyłem (sic!)

(a swoja drogą tak wygląda komunikacja przez internet, do tego jak ludzie się nie znają/mało znają. Lokalny klimat i nasze inside joke dla niewtajemniczonych mogą być źle odbierane - dlatego zachęcamy do osobistego stawiennictwa i rozmawiania poza klawiaturą. Z kulturą i uśmiechem)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3640
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 54 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Mądrego to dobrze posłuchać... eee... zaraz, zaraz! Gdzieś Pan tyle rozumów pozjadał, e?
Odpowiem: "W rzeszy..."
Pudelek
Posty: 645
Rejestracja: 04 lis 2007, 00:47
Lokalizacja: Oberschlesien
Has thanked: 3 times
Been thanked: 19 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Pudelek »

gafik pisze: 28 kwie 2023, 16:31 Za to przez całe spotkanie słyszałem jak Andrzej jęczał...
powody jęczenia mogą być różne, może lepiej nie wnikać w szczegóły...
agt
Posty: 1177
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 625 times
Been thanked: 320 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: agt »

Przyznaję otwarcie, że nie wszystko z wypowiedzi pitona zrozumiałam :D

Jednak przyjmuję do wiadomości, że każdy jest na spotkaniach mile widziany, nie tylko ciężarowcy.
A przynajmniej każdy, kto swoim zachowaniem innym osobom wieczoru nie psuje (lub chociaż stara się tego nie robić). :wink:
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

gafik pisze: 29 kwie 2023, 16:29 Mądrego to dobrze posłuchać... eee... zaraz, zaraz! Gdzieś Pan tyle rozumów pozjadał, e?
Odpowiem: "W rzeszy..."
w RzeszYowie na konwencie ;)
agt pisze: 29 kwie 2023, 17:51 Przyznaję otwarcie, że nie wszystko z wypowiedzi pitona zrozumiałam :D
Jednak przyjmuję do wiadomości, że każdy jest na spotkaniach mile widziany, nie tylko ciężarowcy.
A przynajmniej każdy, kto swoim zachowaniem innym osobom wieczoru nie psuje (lub chociaż stara się tego nie robić). :wink:
Piękne podsumowanie! Dokładnie co do spotkań i mnie :P
Spotkania mają być przyjemnością i każdy jest mile widziany i jeżeli tylko się zapowie ;) z pewnością pogra. Ekipa POWINNA się nim zaopiekować, niezależnie od preferencji i umiejętności growych.

a mnie wielu ludzi nie rozumie, szczególnie Ci z Opo ;)

A marudy to cała ta reszta... my tam się spotykamy w miarę regularnie i regularnie mi marudzą ;) to już nasze lokalne klimaty poza internetowe i nasze głupie heheszkowanie i trollowanie.

Udanej Majówki Państwu życzę!
Andrzej2020
Posty: 123
Rejestracja: 08 sty 2020, 21:33
Has thanked: 50 times
Been thanked: 20 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Andrzej2020 »

Napiszę tak: gdyby Jacuś nie strzelił focha jak mała dziewczynka do mnie to nic nie wydarzyłoby się. Lecz wybaczam Jemu.🙂
agt
Posty: 1177
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 625 times
Been thanked: 320 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: agt »

Andrzej2020 pisze: 02 maja 2023, 17:00 Napiszę tak: gdyby Jacuś nie strzelił focha jak mała dziewczynka do mnie to nic nie wydarzyłoby się. Lecz wybaczam Jemu.🙂
:shock:

A możesz dokładniej opisać tę sytuację?
Okoliczności tego focha?
Bo nie było mnie i trudno mi to sobie wyobrazić. A chciałabym zrozumieć..
Teresa
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 21 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

Kto chętny na pojutrze do grania na PO????

My będziemy standardowo ok 17:15, tak max do 20-20:30, bo Marcin ma nockę.

Jacek - może w końcu zagrasz z nami? Dość bycia dobrym dla wszystkich, trzeba być trochę egoistą :)

Potem napiszę co możemy wziąć.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3640
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 54 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Ja możliw że będę ale to raczej na 18xx. Może Pitonu się uda i/lub Czarkowi czy Wojtkowi, tak że ten. 😁
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 557
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 50 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: melusina »

Mnie nie będzie, bo pracuję
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3062
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 87 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Będziemy ale będziemy grali w jakięś pociągi
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 489 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Powinienem się pojawić. Ponoć Podróżnik też ma być.
Pudelek
Posty: 645
Rejestracja: 04 lis 2007, 00:47
Lokalizacja: Oberschlesien
Has thanked: 3 times
Been thanked: 19 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Pudelek »

No to mamy czwórkę do partii :)
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3640
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 54 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

jeśli ponoć, to może zagrasz z pudlami?
my chyba mamy komplet do rdzy ale jeśli nas będzie 4 to możesz siadać z nami, tu masz skrót zasad --> https://boardgamegeek.com/filepage/1439 ... moc-gracza
dozo

edit: nie zauważyłę że pudel napisał przede mną
Teresa
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 21 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

Podróżnik ma być ok 17:00, my dojedziemy ok 17:15 - Marcin przywiezie Hanse Tuetonicę i Axio; zatem Jacek poczekajcie na nas i zagramy w czwórkę :) w nasze lub w to co ty przyniesiesz.
Awatar użytkownika
Barbarzyciel
Posty: 264
Rejestracja: 19 lut 2010, 20:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 44 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Barbarzyciel »

Cześć

Będę przypuszczam o 17:15. Wezmę ze sobą moją nową grę Roll&Coal. Przetestowałem ją dosyć intensywnie podczas urlopu, chciałbym sprawdzić jak będzie działać na kilku graczy. Zakładam, że nie zajmie nam to więcej niż pół godziny.

O grze:
roll and write
wspólna plansza
kilka kostek
tematyka kopalniana (Podróżnik się ucieszy ;)
Kilka sposobów punktowania.
FB: Staadtthegame
Instagram: staadtthegame
agt
Posty: 1177
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 625 times
Been thanked: 320 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: agt »

A write na tej wspólnej planszy?
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 489 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Barbarzyciel pisze: 10 maja 2023, 13:29 Będę przypuszczam o 17:15. Wezmę ze sobą moją nową grę Roll&Coal.
Ty weź lepiej coś na 5 graczy, jeśli masz. Na 5-ciu ja mogę wziąć np. Orleana, jeśli wola, ale to by musiało być powiedziane wcześniej, bo jak zacznę rozkładać go o 17.30 a nie o 17.00 to może być kłopot by zdążyć przed godz. 20.00.
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 489 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Hansa jest na 5-ciu to może nie przyniosę Orleana.
Awatar użytkownika
Barbarzyciel
Posty: 264
Rejestracja: 19 lut 2010, 20:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 44 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Barbarzyciel »

Write na papierowej planszy A4 ;)

Mam Ziemię na 5 graczy, jakbyście chcieli, ale tu rozgrywka też może potrwać.

Jestem nieco zdegustowany faktem, że Encyklopedia jest tylko na 4 osoby
FB: Staadtthegame
Instagram: staadtthegame
agt
Posty: 1177
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 625 times
Been thanked: 320 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: agt »

Santy Anno jest na 8 :wink:
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 489 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

W zamierzchłych już, przedwczorajszych czasach, 5-ciu kowbojów podbijało środkowy dziki zachód kładąc 18złom poprzez nowy kontynent. Wg naczelnego 18konduktora wszyscy dawali radę i nieszablonowych zagrywek było bez 18leaku. Na stole wylądował dziewiczy, połyskujący w słońcu gafikowy egzemplarz 1846. Tektura grubości płyty tektonicznej pod Czikago, licząc z podkładami kolejowymi. Zero plastiku, z raz już grałem, więc poznane, odbębnione i czas było poznać coś nowego, z kolorowymi pisaczkami i z wieloma plastikowymi kostkami.

Jako starterek weszła HansaT, też w 5-tkę. Na koniec na torze punktacji wszyscy w kupie, tylko Marcin się wyłamał i wylądował gdzieś tam daleko z przodu. (Notatka osobista na przyszłość: Hint1: nie iść w tor odświeżania robotników, Hint2: ogarnąć zasady, Hint 3: myśleć... albo to wszystko w odwrotnej kolejności).

Potem Wojtek pokazał swój kolejny prototyp, kopalniany tym razem. Oj, standardowo, nie szczędził zasad, po tłumaczeniu nie wiedziałem co i jak. Po 1-szej partii trochę już wiedziałem, ale może nie wiedziałem dokładnie po co. W trójeczkę - Tereska, Autor i ja, bo pozostałe dwie osoby się wypięły na testowanie, a jednemu tylko starczyło siły na wymądrzanie się przy tłumaczeniu zasad odnośnie kopalnianego słownictwa, po czym zasnął na twardej podłodze snem umęczonego, jakby to sam musiał właśnie własnymi rękami urobek wydobywać. Jak zwykle w wojtkowych grach, trzeba by było ze 2, 3 razy zagrać, aby wyczuć co robić i co się opłaca. Gra w wydobywanie surowca z kopalni z wykorzystaniem pionowych rur wypompowujących wodę z chodników. Trochę zgrzytało mi familijne rzucanie kosteczkami i wykreślanie, z mało familijnymi zasadami, ale to pewnie tylko syndrom pierwszej partii. Jak się zastanowić to nie są one jakieś skomplikowane. Może trochę mało intuicyjne to wszystko w połączeniu z planszą, ale przede wszystkim Wojtku, pozwolę sobie na linijkę szczerości, musisz popracować nad strukturą i płynnością tłumaczenia (to nie tylko moje wrażenie - Podróżnik przy pierwszym tłumaczeniu, też przyznał, że nic z tego nie zrozumiał), poczynając od tego jak ogólnie wygląda przebieg gry, a potem po kolei wszystkie możliwe akcje. Może jakoś do lustra spróbuj w domu. To samo wrażenie miałem przy tramwajach. Może chcesz jak najbardziej skrócić czas tłumaczenia, mi się to zdarza często pod presją czasu, ale prawie zawsze się to mści. Inna sprawa, że akurat ja nie ogarniam i się pytam 3 razy o to samo. Poza tym kości mnie skrzywdziły, bo przez pół gry nie pozwoliły mi na odblokowanie umiejki zwiększającej liczbę rzucanych kości (trza było wyrzucić jednocześnie 5kę i 6kę), podczas gdy pozostała dwójka od pierwszych tur miała już ten apgrejd. Może to dlatego, że przez prawie całą grę myślałem, że przerzut to przerzut jednej kości, a nie dowolnej ich liczby.

Na koniec trzech załogantów wypełniło ze 4 misje (z czego jedną powtarzając), a potem już tylko dwóch załogantów z symulowanym trzecim wypełniło dalsze dwie. Nadal lecimy misje z pierwszej dziesiątki, więc na razie lajtowo. Czacha dymi i piasek w koła zębate wahadłowca dopiero na poziomach jakoś powyżej 15-tego.

Zdrówka.
agt
Posty: 1177
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 625 times
Been thanked: 320 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: agt »

Tzn był jeden stolik czy dwa?
Osób 5 czy 10?
Awatar użytkownika
Barbarzyciel
Posty: 264
Rejestracja: 19 lut 2010, 20:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 44 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Barbarzyciel »

Bardzo dziękuję Jackowi, Teresie i Marcinowi za udział w testach mojej wykreślanki, co myślę zaowocuje poprawą interfejsu gracza i poprawi moje tłumaczenie zasad.

Rzeczywiście wczoraj również testowałem Rolla z kolegą i tłumaczenie zasad poszło mi znacznie łatwiej. Być może rzeczywiście nie było presji czasu i wszystko od początku do końca mogłem powoli i wyczerpująco wyjaśnić.

Jak pewnie zauważyliście, testowanie to trochę inna zabawa, bo gry zwykle nie dogrywa się do końca, a po rozgrywce następuje feedback, czyli podzielenie się wrażeniami, radościami, smutkami, a przede wszystkim konstruktywną krytyką. To na jej podstawie mogę spisać niedociągnięcia gry i poprawić je w kolejnej iteracji.
FB: Staadtthegame
Instagram: staadtthegame
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 489 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

agt pisze: 13 maja 2023, 11:54 Tzn był jeden stolik czy dwa?
Dwa stoliki, po 5 sztuk przy każdym. Pięć osób nie byłoby w stanie zagrać w to wszystko w jeden wieczór (i nikomu nie będę trzymał piwa).
ODPOWIEDZ