(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Jbc to mnie nie ma do 17.go czerwca. Bujam w Szczecinie.
Awatar użytkownika
badirama
Posty: 70
Rejestracja: 25 lut 2023, 03:21
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 40 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: badirama »

O nie wiedziałem ze w Opolu jest grupa planszówkowych graczy! Czy można z wami zagrać? Gram głównie solo i szukam graczy do wspólnego popykania w Too Many Bones i Burncycle, może tez jakiegoś euracza (Na Skrzydłach, Weather Machine, Tapestry) oraz jakaś grę na dłużej, kampanijną np. Frosthaven/Gloomhaven/Szczęki Lwa. Wszystkie te gry mam oraz mogę wyjaśnić zasady. Najbardziej w tej chwili mnie interesuje TMB i Burncycle. Czy są chętni na takie gry w Opolu?

Aha jeszcze trzy dwie gry, w które nie grałem bo sa na dwóch graczy - Blood Rage, Star Wars Rebelia oraz Rose Wars - chętnie z kimś ogram.

W sumie to poniżej fotka prawie całej mojej kolekcji - jeśli już w coś gracie to chętnie dołączę lub jeśli są chętni to mogę cos przywieźć i popykamy. Zasady znam.


Obrazek
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

No siema siema!
Cieszymy się, że nas znalazłeś :D
Zapraszamy serdecznie.
Tu robimy ustawki, ja wprawdzie raczej nie pogram w najbliższych 2 miesiącach bo w rozjazdach jestem, ale jak zobaczyłem, że Weather Machine chcesz grać to zrobię wszystko by się pojawić :P
Awatar użytkownika
badirama
Posty: 70
Rejestracja: 25 lut 2023, 03:21
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 40 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: badirama »

Do WM muszę się przygotować, bo dawno nie pykałem, ale ogóle bardzo chętnie. A gdzie jest w Opolu dobre miejsce do grania? W ten weeeknd jadę na pyrkon, ale następny tj. 24-25.06 chętnie zagram.
Awatar użytkownika
Barbarzyciel
Posty: 268
Rejestracja: 19 lut 2010, 20:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 46 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Barbarzyciel »

Cześć i czołem.

Również z chęcią zasiądę do Weather jeśli znajdzie się miejsce
FB: Staadtthegame
Instagram: staadtthegame
j_g
Posty: 1982
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 241 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Hej,

Witamy. Nowy w Opolu?

Jest nas w porywach 10 osób. Przeciętnie na cotygodniowe środowe spotkanie przychodzi z 6 osób. Większość z nas to miłośnicy euro, ameri odpada (zresztą widać to po tym, który Twój tytuł wzbudził entuzjazm). Widzę na ten moment uczęszczającą jedną osobę (FanRPG), która by chętnie pyknęła z Tobą w takie nieeurowate przygodowate coś o czym piszesz, ale Paweł bywa, w porywach, co dwa tygodnie. Druga osoba, Krzysiek, przestał przychodzić już jakiś czas temu, a i tak bywał rzadko - może byście się zgadali to by znów zaczął, bo gust podobny do Twojego. Ewentualnie potencjalnie widzę dwie inne osoby z niewyrobionymi/elastycznymi gustami, ale się za nich nie wypowiadam.

Z tego co wiem, w Opolu brak miejsca dostępnego publicznie do grania. Pewnie ludzie się spotykają prywatnie. Jakby co, to w środy z nami na Polibudzie, w miejskiej bibliotece w co drugi piątek (organizator to sklep Graszki - info na fb). Jest jeszcze stowarzyszenie Fenix, ale nie wiem jak to z nimi na co dzień. Na pewno co jakiś czas (1x miesiąc?) organizują otwarte spotyki w bibliotece wojewódzkiej.

Jakbyś chciał zaglądać do nas w środy to zasady są takie, że przed środą (poniedziałek, wtorek) każdy pisze tu, czy będzie, czy nie będzie, z czym i na co ochota (to ważne, by było wiadomo jakie pudła zabrać). Rzadko udaje się tu kolektywnie zgadać na coś konkretnego - ułomna komunikacja. Przeważnie, niestety, dogadujemy się dopiero na żywo, na miejscu. W miarę możliwości śledź czujnie forum w środę, przed spotykiem, bo komuś może coś wyskoczyć w ostatniej chwili i się spotyk posypie - tylko nieliczni mogą pobrać klucz do sali.

Generalnie gramy w środy od 17.00 do 21.00, Politechnika Opolska, Wydział Mechaniczny, ul. Mikołajczyka 5, II p., sala B-118, po wejściu do budynku głównym wejściem (wejście od strony ulicy Sosnkowskiego) skręcasz w lewo i na pierwsze piętro schodami.
agt
Posty: 1181
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: agt »

Cześć :)
j_g pisze: 11 cze 2023, 10:46 Z tego co wiem, w Opolu brak miejsca dostępnego publicznie do grania
Pewnie by się udało w mediatece mbp, ale to w godzinach otwarcia biblioteki, wiec nie do późna, soboty do 16, a niedziele odpadają.
j_g pisze: 11 cze 2023, 10:46 w miejskiej bibliotece w co drugi piątek (organizator to sklep Graszki - info na fb)
A nie co miesiąc?
W sumie by to wyjaśniało czemu mam wrażenie, że strasznie szybko te miesiące mijają :)
j_g pisze: 11 cze 2023, 10:46 Jest jeszcze stowarzyszenie Fenix, ale nie wiem jak to z nimi na co dzień. Na pewno co jakiś czas (1x miesiąc?) organizują otwarte spotyki w bibliotece wojewódzkiej.
I oni wtedy chyba siedzą do rana, więc można ameritraszować spokojnie.
Awatar użytkownika
badirama
Posty: 70
Rejestracja: 25 lut 2023, 03:21
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 40 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: badirama »

Dzięki za konkretne informacje! Fajnie wiedzieć, ze są ludzie z pasją do planszówek w Opolu. Ja mieszkam w Prudniku, ale regularnie bywam w Opolu. Bardzo chętnie zagram w każda grę. Tak, każdą, bo lubię wszystkie rodzaje - karcianki, bitewniaki, planszówki. Ameri lcg euracze euro biznes 😅 ogólnie gram we wszystko od małolata (mam 40 lat) wiec myśle ze na pewno gry znajdziemy do popykania. Aha jest na pewno jedna gra, w która bardzo bym chciał z kimś zagrać, oprócz TMB i Burncycle. To jest HEXPlore. Mam ją i nigdy nie pykałem.
Awatar użytkownika
badirama
Posty: 70
Rejestracja: 25 lut 2023, 03:21
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 40 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: badirama »

Proponuję więc że w przyszłą środę tj. 21.06 przywiozę Weather Machine lub Na Skrzydłach, mogę tez Red Rising, Liberalia czy Tapestry jeśli będą na to chętni. W co najbardziej chcemy zagrać? Mam tyle gier że mogę co środa przywozić inną 😅 jak dla mnie najchętniej w Na Skrzydłach, bo mam ładny nowy insert e raporta z nadrukiem UV i cieszy zmysły :) a i sama gra jest bardzo wciągająca. Mam z rozszerzeniem ptaki Europy. Weather Machine to bardzo suchy euracz, praktycznie pozbawiony klimatu i bardzo abstrakcyjny. Ale jeśli są chętni znający zasady to damy radę, bo trochę tłumaczenia jest.
A na przykład Scythe? Albo Terraforming Mars? Ta pierwsza mam i lubię, tej drugiej nie mam ale dużo grałem.
agt
Posty: 1181
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: agt »

badirama pisze: 11 cze 2023, 18:04 jak dla mnie najchętniej w Na Skrzydłach, bo mam ładny nowy insert e raporta z nadrukiem UV i cieszy zmysły a i sama gra jest bardzo wciągająca.
Ciekawa sprawa.
Większość gier, które wymieniasz jest co najmniej średniociężka. Dla mnie raczej za trudne. Mam wrażenie, że Na skrzydłach mocno od nich odstaje. A Ty mówisz, że dla Ciebie wciągająca. Nie jest zbyt pasjansowata?
Pytam z czystej ciekawości, niczego nie oceniam.
:)

A inserty z e-raptora są bardzo spoko. I te UV szczególnie ładne. :)
Chciałam kupić taki do Arnaka, ale nie mogłam w nim znieść widoku rysunku niby z rewersu kart, który jednak wyglądał zupełnie inaczej. Długo się wahałam, ale ostatecznie kupiłam bez nadruku.
Awatar użytkownika
badirama
Posty: 70
Rejestracja: 25 lut 2023, 03:21
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 40 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: badirama »

agt pisze: 11 cze 2023, 19:38
badirama pisze: 11 cze 2023, 18:04 jak dla mnie najchętniej w Na Skrzydłach, bo mam ładny nowy insert e raporta z nadrukiem UV i cieszy zmysły a i sama gra jest bardzo wciągająca.
Ciekawa sprawa.
Większość gier, które wymieniasz jest co najmniej średniociężka. Dla mnie raczej za trudne. Mam wrażenie, że Na skrzydłach mocno od nich odstaje. A Ty mówisz, że dla Ciebie wciągająca. Nie jest zbyt pasjansowata?
Pytam z czystej ciekawości, niczego nie oceniam.
:)
„Za trudne” to często kwestia jasnego i dobrego wyjaśnienia zasad. Moja żona nigdy w żadne gry nie grała, planszowe, komputerowe, konsolowe - zero doświadczenia. Rozłożyłem Szczęki Lwa i po prostu zaczęliśmy grać, a ja wyjaśniałem jej zasady po drodze - naprawdę załapała i potrafiła sama grać. Najlepiej że szybko załapała idee budowania talii - dlaczego się to opłaca robić i jak. Ja uważam, że każde zasady da się zrozumieć i jeśli grę człowiek napisał - to każdy człowiek jest w nia stanie zagrać.
Na Skrzydłach lubię za sielankowy klimat oraz relaks przy grze. Utrzymuje mnie w przyjemnym stanie fal alfa 😅 czyli na luzie nie muszę dużo myśleć, ale na tyle mnie stymuluje ze na pewno nie zasnę. Jak grałem sam to puszczałem sobie jak Czubówna czyta te ciekawostki z kart ptaków jak dana kartę widziałem pierwszy raz 😅😅 jakoś nigdy ptakami się nie interesowałem, gra pokazała mi jak mało o naszych lokalnych ptakach wiem, i zacząłem czytać. Poza tym oprawa graficzna wow!

Aha mój kolega prowadzi muzeum starych komputerów w Opolu, dziś z nim pisałem - możemy grać u niego. Ma duży stół 2m x 80 cm i 10 krzeseł.

W Arnaka nie grałem, chętnie bym spróbował. To i Spirit Island.
Awatar użytkownika
Barbarzyciel
Posty: 268
Rejestracja: 19 lut 2010, 20:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 46 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Barbarzyciel »

Mam Arnaka razem z dodatkiem Przywódcy Ekspedycji, więc mogę przynieść. O ile pamiętam, ostatnio gra się spodobała.

W Na skrzydłach nie grałem, ale dla mnie taką grą jest Łąka.
FB: Staadtthegame
Instagram: staadtthegame
Awatar użytkownika
badirama
Posty: 70
Rejestracja: 25 lut 2023, 03:21
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 40 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: badirama »

Ok wiec wstępny plan mamy:
środa 21.06
Na Skrzydłach i Arnak oraz Too Many Bones - zobaczymy w co ostatecznie zagramy i kto przyjdzie.
Miejsce proponuje muzeum starych komputerów:
Opole, ul. Jana Łangowskiego 1/2

Co wy na to?
j_g
Posty: 1982
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 241 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Powinienem się jutro pojawić. Optuję za dotychczasową miejscówką, polibudą. Jak tam pozostali?
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1151 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

Granie w środy w alternatywnym miejscu, to cytując kolegę klasyka - totalnie bezsensu.
Szczególnie, że utrzymujemy te spotkania od ponad dekady lekko licząc.
to nie lepiej grać w inny dzień po prostu? większa szansa na skaperowanie osób, co w środy nie mogą.
(casus klubu "Portal", gdzie przenosiny kosztowały nas dłuższą chwilę posuchy, po upadku projektu...)

Jutro - tak planujemy z kolejarzami - będziemy mieli stolik raczej vip (bo gramy kolejny raz w 18EU, bez tłumaczeń, siadamy-gramy).
Ja tam mam upoważnienie do klucza (o ile gafik mnie nie wydziedziczył) więc jakbyco otworzę.

A w piątek jest granie w MBP od 17:00

(o <wołacz> to mój post 3333, ciekawe kiedy był 1830)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Teresa
Posty: 383
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 23 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

Zgadzam się z Pitonem że druga miejscówka na granie w środę jest trochę bezsensu, ustalcie inny dzień na granie w innym miejscu.
W środę jest PO.

Niestety jutro nas nie będzie - Marcin jest gdzieś w Bieszczadach, a ja siedzę na maxa w pracy, bo w czwartek mamy kolejny Open Day dla klientów, więc jutro wszystko przygotowujemy, tak długo aż skończymy. :( :?
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Piton nadal jest kierownikiem klucza. Bawcie się grzecznie. Pozdro od Krzysztofa Jarzyny
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Będę i będę grał z Pitonem w jakąś 18-stkę.
Awatar użytkownika
Barbarzyciel
Posty: 268
Rejestracja: 19 lut 2010, 20:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 46 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Barbarzyciel »

badirama pisze: 13 cze 2023, 01:36 Ok wiec wstępny plan mamy:
środa 21.06
Na Skrzydłach i Arnak oraz Too Many Bones - zobaczymy w co ostatecznie zagramy i kto przyjdzie.
Miejsce proponuje muzeum starych komputerów:
Opole, ul. Jana Łangowskiego 1/2

Co wy na to?
Zawsze masz na tę miejscówkę wtorki i czwartki ;) Kto wie, pewnie ktoś się skusi.
FB: Staadtthegame
Instagram: staadtthegame
Awatar użytkownika
badirama
Posty: 70
Rejestracja: 25 lut 2023, 03:21
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 40 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: badirama »

Oki jasna sprawa czyli miejscówka jest dobra i stała, nie ma co kombinować. Ewentualnie gdyby coś się zmieniło to jest miejsce zapasowe. Będę za tydzień wiec :) a teraz będzie grany Pyrkon, jedzie ktoś z Opola?
Andrzej2020
Posty: 123
Rejestracja: 08 sty 2020, 21:33
Has thanked: 50 times
Been thanked: 20 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Andrzej2020 »

j_g pisze: 13 cze 2023, 08:09 Powinienem się jutro pojawić. Optuję za dotychczasową miejscówką, polibudą. Jak tam pozostali?
Hejka. Ja będę ale na 18:00. Od 9:00 do 17:00 jestem w pracy a 17:33 mam autobus więc powinienem być na zadeklarowaną przeze mnie godzinę.😊
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1151 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

j_g pisze: 13 cze 2023, 08:09 Powinienem się jutro pojawić. Optuję za dotychczasową miejscówką, polibudą. Jak tam pozostali?
Ja z przyczyn osobistych nie dotrę :? (nie wiem jak tam kolejarze w tej sytuacji)
Jacku będziesz klucznikiem w razie "W"?
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: cezner »

No to ja będę i nie będę grał z Pitonem... Więc zagram w bele co.
Będę w okolicach 17
j_g
Posty: 1982
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 241 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze: 14 cze 2023, 08:08 Jacku będziesz klucznikiem w razie "W"?
Jeśli mnie piorun nie strzeli to będę na czas.

Podsumowując - z tego co wyłapałem, mamy na dziś graczy następujących: Cezner, Barbarzyciel, Andrzej2020, skromny ja. Jeśli ktoś coś wie o innych, zakamuflowanych, ewentualnie nieogarniętych, co to nie potrafią se przez 2 miesiące nowego konta założyć, to proszę pisać, aby nie było niespodzianek, zdziwionych i rozczarowanych min.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1151 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

ja jednak będę (o ile znowu coś nie tąpnie...) więc zagospodaruję brać kolejową. Przybędę 17:03-17:14
pozdrrr
ODPOWIEDZ