(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
FanRPG
Posty: 12
Rejestracja: 04 paź 2022, 12:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: FanRPG »

Witam chciałem zgłosić swoją obecność na spotkaniu :D
Ponadto dla miłośników karcianek mam niespodziankę potrzebuje tylko by ktoś przyniósł dużą ilość znaczników tylko dziś.
Z góry dziękuję
Pudelek
Posty: 646
Rejestracja: 04 lis 2007, 00:47
Lokalizacja: Oberschlesien
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Pudelek »

Andrzej2020 pisze: 29 mar 2023, 13:54
j_g pisze: 29 mar 2023, 12:38
Andrzej2020 pisze: 29 mar 2023, 10:44 Jacusiu proszę przynieś Xidit.
Jeśli co najmniej 4-ry osoby (choć przydałoby się 5, aby coś tam się na tej mapie działo i ktoś coś komuś podbierał) do 16.00 się tu zadeklarują jako chętne na Xidita to wezmę. Na razie widzę w porywach 3 chętnych (o ile w ogóle Podróżnik będzie chciał się podłączyć, bo coś ostatnio kręcił lekko na Xidita nosem; bo bez niego to na razie 2-ie, z czego jedna-właściciel wolałby dla odmiany jednak coś innego).
To dla odmiany Cryptid. Tej gry nie było dawno.😊
albo Orlean! Tego to dopiero dawno nie było!
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 499 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

FanRPG pisze: 29 mar 2023, 14:11 Ponadto dla miłośników karcianek mam niespodziankę potrzebuje tylko by ktoś przyniósł dużą ilość znaczników tylko dziś.
Rzuć jednak, Pawle, jakimś konkretem (jakie znaczniki, jaki czas gry, ilu graczy) z łaski swojej i, być może, oszczędź mi dźwigania 10kg na moich krzywych steranych życiem plecach. Dobre to chociaż, czy może jakaś krawmaga (czy jak to się tam zwało), bo jeśli coś w ten deseń, to ja z przyjemnością rozepcham się przy ziemskim eurostoliku, albo zaoszczędzę sobie kilka godzin i pójdę spać.
Andrzej2020
Posty: 123
Rejestracja: 08 sty 2020, 21:33
Has thanked: 50 times
Been thanked: 20 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Andrzej2020 »

FanRPG pisze: 29 mar 2023, 14:11 Witam chciałem zgłosić swoją obecność na spotkaniu :D
Ponadto dla miłośników karcianek mam niespodziankę potrzebuje tylko by ktoś przyniósł dużą ilość znaczników tylko dziś.
Z góry dziękuję
Ja nie lubię gier RPG.
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 499 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Andrzej2020 pisze: 29 mar 2023, 15:24 Ja nie lubię gier RPG.
Nie lubisz tak samo jak zazwyczaj, tzn. że po zagraniu już lubisz, czy może jakoś bardziej?
Andrzej2020
Posty: 123
Rejestracja: 08 sty 2020, 21:33
Has thanked: 50 times
Been thanked: 20 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Andrzej2020 »

j_g pisze: 29 mar 2023, 15:30
Andrzej2020 pisze: 29 mar 2023, 15:24 Ja nie lubię gier RPG.
Nie lubisz tak samo jak zazwyczaj, tzn. że po zagraniu już lubisz, czy może jakoś bardziej?
Nigdy nie lubiłem i nie lubię RPG i to w żadnej formie.
Awatar użytkownika
Barbarzyciel
Posty: 267
Rejestracja: 19 lut 2010, 20:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 45 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Barbarzyciel »

Mnie dzisiaj zabraknie. Bawcie się grzecznie!
FB: Staadtthegame
Instagram: staadtthegame
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3065
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Ja będę
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 499 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Wysublimowany stolik przyziemił w 4-kę. Opinie po grze raczej powściągliwe... Ale nie ma się co dziwić - to towarzystwo pewnie wzgardziłoby nawet aeońskim endem, który wskoczył na drugi stolik w startowym setapie - trzyosobowy, bo Podróżnik się nie mógł zdecydować, czy spać, czy grać i wpadł z zaskoczenia już w trakcie partii, po wcześniejszej informacji, że jednak nie przyjdzie. Poczytał z godzinkę fabułę z instrukcji i z kart i se poszedł. Szkoda. W 4-kę gra się lepiej, bo nie trzeba się bić o to kto z trójki śmiałków w bonusie rozegra turę. Wygrana na styk, czyli tak jak lubię. Gnieworodny mnie wyczerpał, grejwhold z 3-ma punktami życia, Paweł z jednym punktem życia... i w tym momencie bezlitosny Andrzej2020 zadaje ostateczny molestujący cios potworowi (znowu jakiś potwór! przypadek?).

Potem Paweł zarzucił mi na 40 minut autorską samoróbką (Andrzej2020 wolał układać wieżę z kosteczek). Skojarzyło mi się z Summoners Wars, czy tam przeinaczone StarRealmsy. Fabularnie i klimatycznie się spina, ale nie do końca ogarnąłem zasady. Może zbyt duży próg wejścia, jak na taką grę - tylko dla wytrwałych. Na razie nieograny prototyp, bez wydrukowanych podpowiadajek. Widziałbym tam lepszą ikonografię. Rozegraliśmy po dwie tury i trzeba było się zbierać. Za mało w tym fanu, jak dla mnie, ale ja tam nie przepadam za Hero&StarRealmsami.

Dzięki za dzisiejsze potyczki.

Dozo. Zdrówka dla nieobecnych (i dla obecnych także, a co mi szkodzi).
Andrzej2020
Posty: 123
Rejestracja: 08 sty 2020, 21:33
Has thanked: 50 times
Been thanked: 20 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Andrzej2020 »

j_g pisze: 30 mar 2023, 00:00 Wysublimowany stolik przyziemił w 4-kę. Opinie po grze raczej powściągliwe... Ale nie ma się co dziwić - to towarzystwo pewnie wzgardziłoby nawet aeońskim endem, który wskoczył na drugi stolik w startowym setapie - trzyosobowy, bo Podróżnik się nie mógł zdecydować, czy spać, czy grać i wpadł z zaskoczenia już w trakcie partii, po wcześniejszej informacji, że jednak nie przyjdzie. Poczytał z godzinkę fabułę z instrukcji i z kart i se poszedł. Szkoda. W 4-kę gra się lepiej, bo nie trzeba się bić o to kto z trójki śmiałków w bonusie rozegra turę. Wygrana na styk, czyli tak jak lubię. Gnieworodny mnie wyczerpał, grejwhold z 3-ma punktami życia, Paweł z jednym punktem życia... i w tym momencie bezlitosny Andrzej2020 zadaje ostateczny molestujący cios potworowi (znowu jakiś potwór! przypadek?).

Potem Paweł zarzucił mi na 40 minut autorską samoróbką (Andrzej2020 wolał układać wieżę z kosteczek). Skojarzyło mi się z Summoners Wars, czy tam przeinaczone StarRealmsy. Fabularnie i klimatycznie się spina, ale nie do końca ogarnąłem zasady. Może zbyt duży próg wejścia, jak na taką grę - tylko dla wytrwałych. Na razie nieograny prototyp, bez wydrukowanych podpowiadajek. Widziałbym tam lepszą ikonografię. Rozegraliśmy po dwie tury i trzeba było się zbierać. Za mało w tym fanu, jak dla mnie, ale ja tam nie przepadam za Hero&StarRealmsami.

Dzięki za dzisiejsze potyczki.

Dozo. Zdrówka dla nieobecnych (i dla obecnych także, a co mi szkodzi).
Mieliśmy szczęście w pokonaniu potwora który nam wyssał 98% życia bo karty tur tak poukładały się że najpierw była moja kolej gdzie wyłączyłem kombo a potem weszła tura decyzji kto ma wykonać ruch dzięki czemu swoimi mocami rozwaliłem potwora. Gra jest bardzo fajna i znowu z chęcią do nie wrócę. Moja ocena tej gry to 10 na 10. Dzięki za fajne spotkanie i bardzo miłe granie.😊 Zdrówka dla Ciebie Jacku.☺️
Do zobaczenia.☺️
Andrzej2020
Posty: 123
Rejestracja: 08 sty 2020, 21:33
Has thanked: 50 times
Been thanked: 20 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Andrzej2020 »

Cześć.
W tą środę nie będzie mnie bo pracuję.
Życzę Wam miłego grania i pozdrawiam.☺️
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 499 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

A może ktoś zamierza się, dla odmiany, pojawić?
Andrzej2020 pisze: 03 kwie 2023, 15:20 Życzę Wam miłego grania i pozdrawiam.☺️
Potencjalnie dziękujemy i pozdrawiamy człowieka pracy.
Teresa
Posty: 383
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 23 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

Mnie niestety nie będzie, ponieważ kilka koleżanek przeniosło nasze spotkanie na jutro i będę z nimi.

Marcin jak wstanie, to napisze czy on przyjedzie, bo i tak ma mnie odebrać ok 20:30 z okolic pl. Kazimierza.

Wesołych Świat :)
Damian99
Posty: 16
Rejestracja: 02 mar 2023, 19:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Damian99 »

Mnie nie będzie. Nie umiem się połapać jaki jest dzień tygodnia po powrocie z urlopu
Podróżnik
Posty: 30
Rejestracja: 31 lip 2022, 17:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Podróżnik »

Jutro się pojawię)
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3644
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

ja 50/50
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 557
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 50 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: melusina »

a ja będę na 100% :)
Pudelek
Posty: 646
Rejestracja: 04 lis 2007, 00:47
Lokalizacja: Oberschlesien
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Pudelek »

To ja się zjawię, ale tak około 20-tej będę musiał się zbierać.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3644
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Szanse że będę wzrosły do 80% :D

Aniu oddam Ci Trainsy (nagrałem się z rodzinką, dzięki za pożyczenie :D) - będziesz miała jak zabrać ciężkie bydle czy podrzucić Ci do domu?

Ma ktoś Wyprawę do El Dorado?

JBC to grałem 2 razy w Weather Machine od Lacerdy. Ciężar rozgrywki o poziom wyżej niż On Mars. Jak ktoś chce to kiedyś przyniosę i wytłumaczę.
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 557
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 50 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: melusina »

gafik pisze: 04 kwie 2023, 23:13 Ma ktoś Wyprawę do El Dorado?
Mam. Jak nie zapomnę, bo mam w pracy, to przyniosę.
Trainsy przynieś na Politechnikę. Dam radę :)
Awatar użytkownika
Barbarzyciel
Posty: 267
Rejestracja: 19 lut 2010, 20:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 45 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Barbarzyciel »

Mnie niestety zabraknie. Jednakowoż cieszę się, że w naszym gronie pojawił się kolejny autor. To może być piękny zalążek opolskiej grupy testerskiej.
FB: Staadtthegame
Instagram: staadtthegame
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 499 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Na razie 5 (albo raczej 4.80) osób. Aniu, jakby się utrzymało to weźmiesz coś na 5? W razie czego to mogę wziąć coś na 2 osoby, jeśli będzie ktoś chętny zagrać w jakieś moje cosie.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3644
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Będę na 100
agt
Posty: 1178
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: agt »

Fajna ekipka. Z niecierpliwością czekam na relację :)
Tym bardziej, że sama od tygodnia leżę plackiem w grypowym plackonarium.. Grypy nie polecam :(
Nawet wtedy, gdy ktoś ma życiową filozofię, że raz gra we wszystko :wink:

Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Naprawdę :)
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 499 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

agt pisze: 05 kwie 2023, 21:03 Grypy nie polecam :(
No to niefajnie wielce. Kuruj się, by chociaż na Święta być w miarę na chodzie.

Nie ominęło Cię znów aż tak wiele nowego, bo dodatkowa słona mapka do Konkordii, i także, poza nowym dżokerowym zasobem (sól; nie wiem, ani razu nie skorzystałem), były też kafelki z różnymi umiejkami, zdobywane z automatu przy cofaniu kart na rękę. Partyjka ok, choć byli niektórzy co to im się dłużyły tury (pewnie dlatego, że nie myśleli w turach innych graczy). Gafik udawał na początku, że nie ogarnia zasad i końcowego punktowania, a potem tylko widzieliśmy jego czerwone światła na peronie, czy tam torze, punktacji.

Na 50 min. przed zamknięciem sali, zostaliśmy z Podróżnikiem sam na sam i przycięliśmy w AirLandorazSea. Potyczka zacięta, na noże... albo na żyletki, bo tylko z jednym punktem różnicy na koniec (11:12). Fajnie. A ponoć ma być niedługo wydana w PL kolejna część tego hitowego hitu dwuosobowego.

Za tydzień mnie nie ma. Będę wracał z przesiadką ze świątecznych wojażerów.

Miłego, zdrowego.
ODPOWIEDZ