(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
FanRPG
Posty: 12
Rejestracja: 04 paź 2022, 12:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: FanRPG »

dzisiaj mnie nie bedzie testuje gogle VR
agt
Posty: 1177
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 625 times
Been thanked: 320 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: agt »

Mogę zrelacjonować nieco ponad 5/8 wczorajszego spotkania, co niniejszym uczynię.

Kiedy dotarłam, na jednym ze stolików, przy pomocy Jacka, Podróżnika i twórcy-Barbarzyciela, testował się Designer Camp, a na drugim pięknie prezentowała się, przygotowana już do rozgrywki, jak mniemam przez Anię, Concordia.

Kiedy testy zostały zakończone, usiedliśmy w piątkę do Concordii. Wydaje mi się, że gra jest raczej znana, jednak ja do tej pory kojarzyłam tylko jej tytuł.
Słyszałam opinie, że gra nie jest najładniejsza - nie wiem o co tym ludziom chodziło. Kolorowe drewienka zasobów i kolonistów, czytelne karty, plansza w porządku. Obawiałam się trochę czy wystarczająco szybko przyswoję zasady. Okazało się, że poszło gładko i bez stresu - Ania bardzo jasno i cierpliwie wytłumaczyła nam zasady, a w trakcie gry przypominała o ważnych rzeczach. Raz jeszcze dziękuję, Aniu :)

Concordia skojarzyła mi się z innymi grami.
  • Wsiąść do Pociągu (trasy łączące miasta na mapie - po trasach poruszamy się o ilość ruchow, które mamy do dyspozycji, a gdy chcemy się w mieście wybudować, musimy oddać konkretne zasoby),
  • Osadnicy z Catanu (z miast, w których mamy swoje "domki" możemy uzyskiwać towary, w wyniku produkcji uruchamianej na różne sposoby),
  • No i teraz nie wiem z jaką grą, ale chodzi o ten aspekt związany z punktowaniem, że ilość punktów uzyskanych w danej kategorii mnożymy przez ilość kart, dotyczących tej kategorii, które posiadamy na koniec gry. Gdzieś to było :)
    Ktoś ma pomysł gdzie?
Rozgrywka bardzo przyjemna, różne drogi do zwycięstwa. Chętnie zagram kiedyś raz jeszcze :)
Teraz już wiem o co chodzi i mogę świadomie tworzyć jakąś strategię i patrzeć jak nie wychodzi :wink:

Ania była nam bardzo życzliwa i przepuściła nas w punktacji przodem :)
103 punkty uzyskały aż 3 osoby. Wygrał Podróżnik. Podobno było to związane z regułą rozstrzygania remisów zawartą w instrukcji. Ja jednak podejrzewam, że prawdziwy powód był taki, że z nas wszystkich to on miał najładniejszą ozdobę do włosów :D

Było bardzo miło, dziękuję wszystkim raz jeszcze :)

P.S. Ktoś dopowie początek spotkania? :wink:
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3640
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 54 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

agt pisze: 02 mar 2023, 11:15 No i teraz nie wiem z jaką grą, ale chodzi o ten aspekt związany z punktowaniem, że ilość punktów uzyskanych w danej kategorii mnożymy przez ilość kart, dotyczących tej kategorii, które posiadamy na koniec gry. Gdzieś to było :)
Ktoś ma pomysł gdzie?
Jest w wielu grach, np w 7 Cudów 🙂
agt
Posty: 1177
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 625 times
Been thanked: 320 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: agt »

Jest w wielu grach, np w 7 Cudów 🙂
O widzisz, dzięki :)
Kojarzyłam z 7CŚ Pojedynek, ale nie byłam pewna. A w normalne 7CŚ jeszcze nie grałam.

No i jeszcze sobie przypomniałam, że w Dominionie też jest ten motyw :wink:
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 489 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

agt pisze: 02 mar 2023, 11:15 P.S. Ktoś dopowie początek spotkania? :wink:
Zaczęło się prawie punktualnie. Wiedziałem, że potworny Podróżnik aż się trzęsie od miesiąca, aby se połowić, więc rzuciłem Ani propozycję nie do odrzucenia na zabawę w chowanego w Obecnościowanie. Początek w wykonaniu potwora był tak żałosny, że aż zrobiło mi się go żal, ale później nadgonił, choć nie przegonił - rozbitkowie doczekali się przybycia misji ratunkowej. Ponoć żeśmy się rozbili w za mało osób, bo on bardziej woli zjadać całe wycieczki szkolne.
agt pisze: 02 mar 2023, 11:15 Kiedy dotarłam, na jednym ze stolików, przy pomocy Jacka, Podróżnika i twórcy-Barbarzyciela, testował się Designer Camp
Obstawiam, że ten kamp to nie nazwa gry, ale rodzaj jakiegoś spędu, gdzie łonna-bi-gejm-dizajnerzy płacą jakimś łonna-bi-kołczom ril-grubą-kasę za pseudo-cenne-wskazówki na robienie gier. Wg Barbarzyciela tło gry to coś niby jakieś wczesne lata 80-te Majami (nie wiem, nie byłem; wtedy bawiłem się akurat na ulicach SkolwinCity (a w zasadzie to na jednej ulicy) - też było fajnie, nie mogę narzekać), więc będzie jakieś MajamiDajs może, nie wiem czy ma nazwę. Wymaga ogrania jeszcze kilka razy, ale gra wydaje się być ok. Sprytna. Wydaje się działać. Znów wypada pogratulować pomysłu autorowi. Ale znów pytanie, czy gik tam coś więcej znajdzie i będzie chciał grać, czy raczej to bardziej dla dzieci, proste bardzo, by coś tam sobie poukładały dla zabicia nudy. Od razu chciałem psuć grę jakimiś wynalazkami pt. raz na grę można położyć niepasującą kostkę, jakieś dokupowanie kostek, może jakieś podkładanie przeciwnikom świni, specjalne kafelki z nasłonecznioną stroną północną. Presja czasu nie pozwoliła na większe zarządzanie puszjolakiem, bo przyszła piąta osoba do konkordowania (fajnie agt, że wpadłaś) i był pressjotajm, co w połączeniu z, moim skromnym zdaniem wadą gry, jej bierkowatowatością (gra dla opanowanych zegarmistrzów i chirurgów?) nie wyszło imho na dobre dla odbioru gry. Brakowało mi trochę satysfakcji z jakichś udanych zagrań - ot, jak wyszły fajne kostki to się kładło i pięło w górę.
agt pisze: 02 mar 2023, 11:15 a na drugim pięknie prezentowała się, przygotowana już do rozgrywki, jak mniemam przez Anię, Concordia.
No nie, nie ma chamówy - wspólnie rozkładamy gry i wspólnie chowamy (no chyba, że jak niektórzy, akurat bawimy się telefonem, podróżując po internetach). Zostawiliśmy Anię dopiero po rozłożeniu wszystkiego - w skupieniu, sam na sam z instrukcją, dla przypomnienia zasad przed wytłumaczeniem.
agt pisze: 02 mar 2023, 11:15 Słyszałam opinie, że gra nie jest najładniejsza - nie wiem o co tym ludziom chodziło.
O okładkę, Koleżanko, o okładkę (w starej wersji). Mi tam rybka.
agt pisze: 02 mar 2023, 11:15 Raz jeszcze dziękuję, Aniu :)
O tak, dziękujemy. Dobra giera. Chciałoby się opanować ją do tego stopnia, by nie musieć przypominać sobie co jest potrzebne do budowy i jakie zdolności mają karty. Fajnie by było móc planować sobie szybko na dwie trzy rundy do przodu i grać świadomie, a nie motać się i robić prawie puste akcje, plując sobie w brodę, że 1 min. temu właśnie się zhandlowało coś, co teraz by się mocno przydało. No, ale nie było tragicznie (albo obawiam się raczej, niestety - nie tylko u mnie było tragicznie; trochę się zdziwiłem na koniec, że nie jestem daleko w tyle; spodziewałem się masakry; grałem w to ze trzy razy i jeszcze nie szło mi tak chaotycznie jak wczoraj), wyniki na koniec bardzo wyrównane.
agt pisze: 02 mar 2023, 11:15 z nas wszystkich to on miał najładniejszą ozdobę do włosów :D
strach, co będzie za tydzień...

Też dziękuję i proszę o więcej.

Miłych dni.
agt
Posty: 1177
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 625 times
Been thanked: 320 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: agt »

j_g pisze: 02 mar 2023, 17:39 Obstawiam, że ten kamp to nie nazwa gry, ale rodzaj jakiegoś spędu
A, rzeczywiście. Źle przeczytałam i wydawało mi się że to tytuł. W sensowność nie wnikałam - prawo autora nazywać jak sobie chce :wink:
j_g pisze: 02 mar 2023, 17:39
agt pisze: 02 mar 2023, 11:15 Słyszałam opinie, że gra nie jest najładniejsza - nie wiem o co tym ludziom chodziło.
O okładkę, Koleżanko, o okładkę (w starej wersji).
O ja. Serio? Czyli to byli jedni z TYCH..
Damian99
Posty: 16
Rejestracja: 02 mar 2023, 19:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Damian99 »

Hejka :D , jestem Damian, jestem tu nowy i chętnie dołączę do spotkań planszówkowych.

Doczytałem detale, gdzie i kiedy i dla mnie to prawie żaden problem podjechać po pracy z centrum na ZWM.


Jak byście byli zainteresowani w pogranie coś z mojej kolekcji to akurat mam bardziej lżejsze gry jak Wyścig do El Dorado, Szarlatani z Pasikurowic, Kaskadia, Ciężarówką przez Galaktykę, King is Dead, Spektrum, Czerwona Katedra i Sushi Go Party; ale nie mam problemu spróbować jakiś cięższych gier jak nawet ostatnio wspomniana Hansa
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 489 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Damian99 pisze: 02 mar 2023, 20:09 Hejka :D , jestem Damian, jestem tu nowy i chętnie dołączę do spotkań planszówkowych.
No i bardzo pięknie. Widzę, że nie jesteś z tych co to uważają, że forum gryzie. Tacy lubią przychodzić z zaskoczenia, bez wcześniejszego zapowiedzenia się, a to komplikuje nieco sprawy.

Gierki zacne. Hardkorowcy wzgardzą, ale ostatnio mamy wysyp mniej wysublimowanych gustów, więc z szerokimi ramionami powitamy.

Następna szansa już za mniej niż tydzień. Nie zapomnij się wcześniej zapowiedzieć i będzie miło. Dozo.
Andrzej2020
Posty: 123
Rejestracja: 08 sty 2020, 21:33
Has thanked: 50 times
Been thanked: 20 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Andrzej2020 »

Damian99 pisze: 02 mar 2023, 20:09 Hejka :D , jestem Damian, jestem tu nowy i chętnie dołączę do spotkań planszówkowych.

Doczytałem detale, gdzie i kiedy i dla mnie to prawie żaden problem podjechać po pracy z centrum na ZWM.


Jak byście byli zainteresowani w pogranie coś z mojej kolekcji to akurat mam bardziej lżejsze gry jak Wyścig do El Dorado, Szarlatani z Pasikurowic, Kaskadia, Ciężarówką przez Galaktykę, King is Dead, Spektrum, Czerwona Katedra i Sushi Go Party; ale nie mam problemu spróbować jakiś cięższych gier jak nawet ostatnio wspomniana Hansa
Super że dołączysz do nas. Dobrze pamiętam że w Ciężarówką przez galaktykę buduje się w odpowiedni sposób pojazd z małych kwadracików? Jeżeli tak to kiedyś raz grałem w tą grę.😊
Damian99
Posty: 16
Rejestracja: 02 mar 2023, 19:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Damian99 »

Andrzej2020 pisze: 03 mar 2023, 16:28
Damian99 pisze: 02 mar 2023, 20:09 Hejka :D , jestem Damian, jestem tu nowy i chętnie dołączę do spotkań planszówkowych.

Doczytałem detale, gdzie i kiedy i dla mnie to prawie żaden problem podjechać po pracy z centrum na ZWM.


Jak byście byli zainteresowani w pogranie coś z mojej kolekcji to akurat mam bardziej lżejsze gry jak Wyścig do El Dorado, Szarlatani z Pasikurowic, Kaskadia, Ciężarówką przez Galaktykę, King is Dead, Spektrum, Czerwona Katedra i Sushi Go Party; ale nie mam problemu spróbować jakiś cięższych gier jak nawet ostatnio wspomniana Hansa
Super że dołączysz do nas. Dobrze pamiętam że w Ciężarówką przez galaktykę buduje się w odpowiedni sposób pojazd z małych kwadracików? Jeżeli tak to kiedyś raz grałem w tą grę.😊
Tak, w tym samym czasie bierze sie kafelki/kwadraciki z stosu i próbuje wykombinować jak daną część wykorzystać w swojej rakiecie (albo nie)
Andrzej2020
Posty: 123
Rejestracja: 08 sty 2020, 21:33
Has thanked: 50 times
Been thanked: 20 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Andrzej2020 »

Koleżanki i Koledzy.☺️
Dzisiaj swoje 18-ste Urodziny obchodzi nasz przesympatyczny Kolega Staszek.
Z tej okazji życzenia: zdrowia, szczęścia, pomyślności, wszystkiego co najlepsze oraz wielu rozegranych gier z nami bez ani jednej przegranej.🍾🎉💯🎂
Sto lat! Wszyscy jesteśmy młodzi i przed 60-tką. 😉😊
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 489 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Andrzej2020 pisze: 05 mar 2023, 14:44 [...]gier z nami bez ani jednej przegranej.
Dobrze, że nie życzysz Staszkowi samych wygranych - przynajmniej innym pozostają remisy, jako opcja leżąca na stole.

Dołączam się, życząc naprawy zszarganych nerwów i dużo zapału w drodze do powrotu do pełni formy.
Andrzej2020
Posty: 123
Rejestracja: 08 sty 2020, 21:33
Has thanked: 50 times
Been thanked: 20 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Andrzej2020 »

Szanowni Panowie oraz Szanowne Panie.
Z kim z Was w środę spotkam się na bardzo fajne granie?😊
Teresa
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 21 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

My dojedziemy ok 17:15 :) coś weźmiemy z naszych, bo nie wiem, kto będzie.
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 489 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Andrzej2020 pisze: 06 mar 2023, 19:31 Z kim z Was w środę spotkam się na bardzo fajne granie?😊
Niestety, ze mną raczej nie. I nawet nie chodzi o to, że zawiesiłeś zbyt wysoko poprzeczkę natury jakościowej. Po prostu w tym tygodniu czasowo mi nie pasuje. Jak się odmieni to dam znać, ale póki co, możecie przyjąć, że mnie nie będzie...

Sorki, tillneksttajm...
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3640
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 54 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Ja chyba będę 😃
agt
Posty: 1177
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 625 times
Been thanked: 320 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: agt »

j_g pisze: 07 mar 2023, 07:33 Niestety, ze mną raczej nie. I nawet nie chodzi o to, że zawiesiłeś zbyt wysoko poprzeczkę natury jakościowej. Po prostu w tym tygodniu czasowo mi nie pasuje. Jak się odmieni to dam znać, ale póki co, możecie przyjąć, że mnie nie będzie...

Sorki, tillneksttajm...
Wiadomka. Dzień kobiet ważne wydarzenie :D
:wink:
Andrzej2020
Posty: 123
Rejestracja: 08 sty 2020, 21:33
Has thanked: 50 times
Been thanked: 20 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Andrzej2020 »

Czyli jest już nas czwórka a ja z tego powodu cieszę się.😊 Czarek, Wojtek, Paweł, Andrzej, Wojtek B-będziecie?😊
Awatar użytkownika
Barbarzyciel
Posty: 264
Rejestracja: 19 lut 2010, 20:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 44 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Barbarzyciel »

Ja w zależności od godzin w pracy będę z pewnym opóźnieniem.

Zaproponowałem Hansę Teutonicę, bo mam, a jeszcze nie ograłem, więc jak wynika z instrukcji potrzebuję 2 do 4 innych sprytnych kupców.

Powinienem być przed 18
FB: Staadtthegame
Instagram: staadtthegame
Andrzej2020
Posty: 123
Rejestracja: 08 sty 2020, 21:33
Has thanked: 50 times
Been thanked: 20 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Andrzej2020 »

Niestety muszę odpaść. Dostałem zlecenie na kasy w Auchan w Karolince. Życzę Wam miłego grania oraz dnia.😊
agt
Posty: 1177
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 625 times
Been thanked: 320 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: agt »

Andrzej2020 pisze: 08 mar 2023, 12:24 Niestety muszę odpaść. Dostałem zlecenie na kasy w Auchan w Karolince. Życzę Wam miłego grania oraz dnia.😊
To brzmi jakby jakiś gruby skok się szykował :wink:
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3062
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 87 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Ja może będę
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 557
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 50 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: melusina »

A ja jednak odpadam. Logistycznie nie zdążę.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3640
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 54 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Ja będę
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3062
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 87 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Bedę
ODPOWIEDZ