(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

cezner pisze: 22 lut 2023, 11:42 A widzę własnie że już jest 4-órka do Carnegie.
Dobra, to nie ma sensu żebym się pojawiał w takim razie.
Jeśli o mnie chodzi to ja się absolutnie nie upieram. Pod warunkiem, że przyszedłby ktoś jeszcze - mógłbym z tym kimś założyć osobny stolik, choćby we dwójkę, i mógłbyś, Czarku, wpadać na Karnagiowanie. Tylko właśnie dwie osoby które bywają, nie dają znaku czy będą.
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

cezner pisze: 22 lut 2023, 11:42 A widzę własnie że już jest 4-órka do Carnegie.
Dobra, to nie ma sensu żebym się pojawiał w takim razie.
Wymusiłem smsa na Podróżniku. Odpisał, że będzie, tylko zapomniał, bo cośtamcośtam. Zatem, Czarku, jestem niejako zmuszony zwolnić miejsce przy Karnegi (chyba, że są inni ochotnicy na przytulenie Podróżnika?) - jak chcesz to przybywaj i wskakuj śmiało.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3062
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 87 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Myślę, że będę. Ale moim zdaniem dobrze żebyć Andrzeja też przygarnął. Bo Carnegie to dosyć trudna gra, ona tylko wygląda na łatwą.
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

cezner pisze: 22 lut 2023, 13:42 Myślę, że będę. Ale moim zdaniem dobrze żebyć Andrzeja też przygarnął. Bo Carnegie to dosyć trudna gra, ona tylko wygląda na łatwą.
Ja tam przygarniam wszystkich chętnych, byle nie marudzących. Z tym, że z zasady nie stosuję środków przymusu bezpośredniego. Wolę subtelniejszą presję psychiczną.
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 557
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 50 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: melusina »

Czarek, jednak miałeś rację - w jednym dziale może być więcej pracowników niż wynosi limit miejsc (dotyczy Carnegie).
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Dla nieobecnych:
Przy jednym stole karnegiowanie w czwórkę (Ania, Tereska, Czarek, Podróżnik), a przy drugim - skromny ja w ciemnej opuszczonej chacie w ciemnym opuszczonym lesie, zamknięty jedynie w towarzystwie Andrzeja2020, sam na sam. Koszmar o jakim mi się nie śniło... a do tego jeszcze ten las i chata.

Poexitowaliśmy eskejprumowo (na andrzejowy2020 upór nie ma rady) przez jakieś 3 godz. Dzięki Aniu (albo i nie) za przyniesienie pudełeczka. Sama gra na poziomie, zagadki w punkt trudności, nie za trudne, nie za łatwe (na kilku polegliśmy, ale już nie było sensu przedłużać z tym zastanawianiem się), chyba nie było jakichś nonsensownych, wszystkie trzymały się kupy, choć też bez jakiegoś szału. Niektóre utrudnione przez niemożność psucia gry, wycinania elementów (wirtualne układanie domina rozrysowywane na grafie-drzewie możliwości). Bezcenne obcowanie z umysłem współgracza, który na widok ajnsztajna na karcie zamiast zastosowania zwykłego odejmowania zaczął wysnuwać śmiałe teorie, z całkowaniem, zastosowaniem kwantowego rachunku prawdopodobieństwa, wariancji i metalogiki, byle tylko otrzymać jakiś wynik - bezcenne. Na szczęście jakoś żeśmy się wytoczyli ostatkiem sił z tej szopy (i mocno po czasie).

Na koniec, na szybko, dwie krótkie partyjki w mini-gierkę Rune (w 2 os. i 3 os.). Od biedy może być. Może trzeba by coś tam więcej pokombinować, bo jakoś nie miałem weny i ochoty zamulać. Mała zagadka - czy w miarę szybko położyć te swoje 3 miple, czy się z tym trochę wstrzymywać.

Nic, do następnego.
Andrzej2020
Posty: 123
Rejestracja: 08 sty 2020, 21:33
Has thanked: 50 times
Been thanked: 20 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Andrzej2020 »

j_g pisze: 22 lut 2023, 23:05 Dla nieobecnych:
Przy jednym stole karnegiowanie w czwórkę (Ania, Tereska, Czarek, Podróżnik), a przy drugim - skromny ja w ciemnej opuszczonej chacie w ciemnym opuszczonym lesie, zamknięty jedynie w towarzystwie Andrzeja2020, sam na sam. Koszmar o jakim mi się nie śniło... a do tego jeszcze ten las i chata.

Poexitowaliśmy eskejprumowo (na andrzejowy2020 upór nie ma rady) przez jakieś 3 godz. Dzięki Aniu (albo i nie) za przyniesienie pudełeczka. Sama gra na poziomie, zagadki w punkt trudności, nie za trudne, nie za łatwe (na kilku polegliśmy, ale już nie było sensu przedłużać z tym zastanawianiem się), chyba nie było jakichś nonsensownych, wszystkie trzymały się kupy, choć też bez jakiegoś szału. Niektóre utrudnione przez niemożność psucia gry, wycinania elementów (wirtualne układanie domina rozrysowywane na grafie-drzewie możliwości). Bezcenne obcowanie z umysłem współgracza, który na widok ajnsztajna na karcie zamiast zastosowania zwykłego odejmowania zaczął wysnuwać śmiałe teorie, z całkowaniem, zastosowaniem kwantowego rachunku prawdopodobieństwa, wariancji i metalogiki, byle tylko otrzymać jakiś wynik - bezcenne. Na szczęście jakoś żeśmy się wytoczyli ostatkiem sił z tej szopy (i mocno po czasie).

Na koniec, na szybko, dwie krótkie partyjki w mini-gierkę Rune (w 2 os. i 3 os.). Od biedy może być. Może trzeba by coś tam więcej pokombinować, bo jakoś nie miałem weny i ochoty zamulać. Mała zagadka - czy w miarę szybko położyć te swoje 3 miple, czy się z tym trochę wstrzymywać.

Nic, do następnego.
Ja jestem wdzięczny Ani za przyniesienie bardzo fajnego we escape roomu. Bardzo spodobał mi się Exit. Udało nam się wydostać z chaty wujka która jest mroczna i tajemnicza. Runy to fajna gra karciana w którą z chęcią zagrałbym jeszcze raz. Aniu niechcący zapomniałem oddać Tobie Twój cienkopis. Wezmę go ze sobą w środę. Przepraszam że zapomniałem. W sobotę widziałem Stasia wraz z Jego sympatyczną żoną w Auchan kiedy grałem w życiową grę Mięso, postrach na stoisku i pomyślałem o Stasiu i o środzie. Mam nadzieję że będziesz Stasiu.
Miłego dnia i to każdego bez względu na to kiedy przeczytacie to co ja napisałem.☺️
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Andrzej2020 pisze: 26 lut 2023, 07:27 Aniu niechcący zapomniałem oddać Tobie Twój cienkopis.
Nie chcę się wtrącać w nie swoje sprawy, ale jedynie kierowany troską o Twą nieskazitelną reputację, chciałbym przypomnieć, że Kopernikowi coś byłeś winien, bo pożyczałeś.
Andrzej2020 pisze: 26 lut 2023, 07:27 Miłego dnia i to każdego bez względu na to kiedy przeczytacie to co ja napisałem.☺️
Oszukam system i każdego dnia se będę czytał. Dzięki.
Andrzej2020
Posty: 123
Rejestracja: 08 sty 2020, 21:33
Has thanked: 50 times
Been thanked: 20 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Andrzej2020 »

j_g pisze: 26 lut 2023, 12:21
Andrzej2020 pisze: 26 lut 2023, 07:27 Aniu niechcący zapomniałem oddać Tobie Twój cienkopis.
Nie chcę się wtrącać w nie swoje sprawy, ale jedynie kierowany troską o Twą nieskazitelną reputację, chciałbym przypomnieć, że Kopernikowi coś byłeś winien, bo pożyczałeś.
Andrzej2020 pisze: 26 lut 2023, 07:27 Miłego dnia i to każdego bez względu na to kiedy przeczytacie to co ja napisałem.☺️
Oszukam system i każdego dnia se będę czytał. Dzięki.
Jeżeli chodzi o tą kwestię to jestem ze wszystkimi porozliczany. Niestety nie będzie mnie w środę bo dostałem dzisiaj zlecenie na 14:00 do 22:30. Miłego grania, miłego dnia i wszystkiego miłego.☺️
Możesz Jacku oszukać system i czytać każdego dnia.😊
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Ktoś chętny na środowe zmagania?
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 557
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 50 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: melusina »

Powinnam przyjść.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3640
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 54 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Mnie nie będzie.
Podróżnik
Posty: 30
Rejestracja: 31 lip 2022, 17:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Podróżnik »

Jutro będę
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3640
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 54 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Ma ktoś Trains pożyczyć?
Teresa
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 21 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

Mnie dziś nie będzie, inne zobowiązania.

Marcin zobaczy o której wstanie, bo jest po 2 nockach, a jeszcze teraz zamiast spać musiał pojechać do anestezjologa, bo w piątek idzie do szpitala na zabieg.

On albo ja damy znać Jackowi sms po 16.

Miłego grania
agt
Posty: 1177
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 625 times
Been thanked: 320 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: agt »

j_g pisze: 27 lut 2023, 21:06 Ktoś chętny na środowe zmagania?
Mnie wybierz! :D
Ale dopiero od 18:15.
Więc jeśli Wam nie pasuje do grafiku grania to dajcie znać. Zostanę w domu i nie będę robić zamieszania.

P.S. Mogę zabrać bibliotekowy Colt Express jak coś.
P.P.S. Jeśli by się zebrała tylko czwóreczka, to chętnie zagram w T8 :)
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

agt pisze: 01 mar 2023, 09:01 Więc jeśli Wam nie pasuje do grafiku grania to dajcie znać.
Nikt nie daje znać, więc chyba wszystkim pasuje. Najwyżej w coś małego sobie pykniemy na start.

Podsumowując, mamy cztery osoby, póki co. Czekamy na informacje (im prędzej tym lepiej) od pozostałych.

Aniu, coś zamierzasz przynosić?
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 557
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 50 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: melusina »

Chyba wezmę Lords of Waterdeep i Concordię
agt
Posty: 1177
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 625 times
Been thanked: 320 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: agt »

melusina pisze: 01 mar 2023, 15:11 Chyba wezmę Lords of Waterdeep i Concordię
Czy jeśli nie znam zasad to mamy szanse zdążyć zagrać razem z tłumaczeniem, jeśli dotrę 18:15?
Pytam nadal w kontekście ewentualnej mojej rezygnacji, jeśli miałabym rozbić imprezę.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3062
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 87 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Mnie nie ma dziś.
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 557
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 50 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: melusina »

agt pisze: 01 mar 2023, 15:26 Czy jeśli nie znam zasad to mamy szanse zdążyć zagrać razem z tłumaczeniem, jeśli dotrę 18:15?
Pytam nadal w kontekście ewentualnej mojej rezygnacji, jeśli miałabym rozbić imprezę.
Każdą z gier da się zagrać w tym czasie.
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 557
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 50 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: melusina »

agt pisze: 01 mar 2023, 15:26 Czy jeśli nie znam zasad to mamy szanse zdążyć zagrać razem z tłumaczeniem, jeśli dotrę 18:15?
Pytam nadal w kontekście ewentualnej mojej rezygnacji, jeśli miałabym rozbić imprezę.
Każdą z gier da się zagrać w tym czasie.
Awatar użytkownika
Barbarzyciel
Posty: 264
Rejestracja: 19 lut 2010, 20:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 44 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Barbarzyciel »

Cześć

Powinienem być. Przyniosę Łąkę i jeszcze nieograną Hansę Teutonicę. Tyle, że do tego tanga trzeba trojga.

Podrzucę też mój projekt na najnowszy Designer Camp, czyli grę o budowie wieżowców (proste push your luck na ok. 15 minut niezależnie od liczby graczy). Chciałbym sprawdzić nowy system punktowania.
FB: Staadtthegame
Instagram: staadtthegame
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3640
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 54 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

gafik pisze: 28 lut 2023, 23:32 Ma ktoś Trains pożyczyć?
Podbijam :D
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Tereski i Marcina dziś nie będzie. Od 18.15 pięć osób zatem, jeśli dobrze liczę.
ODPOWIEDZ