Essen 2014 - na co polować?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Essen 2014 - na co polować?

Post autor: Pan_K »

Witam,

w tym roku mam możliwość wybrania się na targi w Essen. Spędzę tam jeden - no, może dwa dni, przy czym planuję ewentualnie zakup jakiejś pozycji (również jednej lub dwóch, ale nie zależy to od ilości dni, które tam spędzę ;) ) W każdym razie chciałbym spytać, czy macie jakieś typy polecane przez Was do ewentualnego nabycia (drogą kupna) na targach.

Moje preferencje (które są wskazaniami choć, niekoniecznie bezwzględnymi, tzn. jestem w pewnych granicach elastyczny) idą w dwu kierunkach.
Po pierwsze gry rodzinne (najmłodszy gracz około 10 lat).
Po drugie pozycje bardziej (i najbardziej) złożone i wymagające. Coś w kierunku euro, przygodówki, kolekcjonowanie kart. W typie, powiedzmy przykładowo: Robinson Crusoe - przygoda na przeklętej wyspie, Agricola, Zimna Wojna. Ewentualnie 7 cudów świata.
Bardzo mi odpowiada mechanika Mage Knight, ale zupełnie mnie odstręcza tego rodzaju klimat (demony, krew i obrzydliwości). Czyli Dungeon Lords Vlady Chvatila, o ile się zdążyłem zorientować, raczej nie będzie, niestety, moim targetem.

Czy jest coś, co byście kupili na moim miejscu?
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Essen 2014 - na co polować?

Post autor: Yavi »

Konkretnych tytułów Ci nie polecę, ale o grach z Essen pisali/mówili:
- for2players - http://www.for2players.pl/search/label/Zapowiedzi
- Games Fanatic - http://www.gamesfanatic.pl/2014/10/09/e ... wiadomych/
- Rozmowy ZnadPlanszy - http://rozmowy.znadplanszy.pl/2014/10/0 ... ssen-2014/

Może tam znajdziesz coś, co Cię interesuje, o ile jeszcze tam nie trafiłeś :)
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Essen 2014 - na co polować?

Post autor: BartP »

Na Twoim miejscu zaczekałbym na recenzje albo kupił po prostu coś sprawdzonego.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Essen 2014 - na co polować?

Post autor: Bea »

Skoro sam jedziesz do Essen, to po prostu zagraj w kilka gier i wtedy zdecyduj co chcesz mieć.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2709 times
Been thanked: 2396 times

Re: Essen 2014 - na co polować?

Post autor: Curiosity »

Pan_K pisze:Czy jest coś, co byście kupili na moim miejscu?
Pewnie bym kupił trochę chemii, bo w Niemczech jest lepsza niż u nas: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, tego typu. Poza tym chętnie bym spróbował ichniego weise wursta i oranżady z marichuaną.

A jeśli by Ci przyszło do głowy kupować gry, to ja zachowałbym się mocno konformistycznie i kupował to, co ma największe wzięcie (miliony much nie mogą się mylić). No i przy okazji polowałbym na promosy - dodatkowe karty, żetony, mini dodatki dostępne tylko na Essen.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Essen 2014 - na co polować?

Post autor: Pan_K »

Curiosity, chemia w Essen jakaś lepsza, niż gdzie indziej w Niemczech? :P
Jeśli chodzi o konformizm, to przecie właśnie pytam, do czego byście się ustawiali w kolejkach?

Dzięki za odpowiedzi, rady i za sznurki (Yavi). Nie wszystkie wcześniej oglądałem.

Rzecz jasna, spróbuję się rozejrzeć i pograć. Jeśli coś mi wpadnie w oko, to kupię. Myślałem, że może są jakieś typy i "hity" (osobiście nie śledzę tematu aż tak intensywnie), z gatunkunku, co to "nie można tego nie mieć".

Jak na razie moją uwagę zwróciły: Orleans, Realm of Wonder, Castles of Mad King Ludwik, Greenland. Zobaczymy, czy coś z tego się sprawdzi.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Essen 2014 - na co polować?

Post autor: mig »

Zamki szalonego króla Ludwika mają wyjsc też w polskiej wersji językowej.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Fuser.exe
Posty: 741
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Chiang Mai
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Essen 2014 - na co polować?

Post autor: Fuser.exe »

Kupuj wszystko do czego są kolejki a jak wrócisz to szybko wszystko przegraj, jeśli coś Ci nie podejdzie to pewnie jeszcze sprzedasz z zyskiem.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Essen 2014 - na co polować?

Post autor: BartP »

Po pierwsze lepiej pograć, a nie "przegrać". Z zyskiem nie sprzedasz, nie bój się ;].
Jeśli interesują Cię gry ciężkie, to wychodzą takie pozycje jak Kanban, Panamax, Arkwright i Aquasphere. Wszystkie wymienione to dość długie gry euro / ekonomiczne bez negatywnej interakcji.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Essen 2014 - na co polować?

Post autor: Pan_K »

mig pisze:Zamki szalonego króla Ludwika mają wyjsc też w polskiej wersji językowej.
Czyli zamki odkładam na kiedy indziej :)
Jeśli interesują Cię gry ciężkie, to wychodzą takie pozycje jak Kanban, Panamax, Arkwright i Aquasphere. Wszystkie wymienione to dość długie gry euro / ekonomiczne bez negatywnej interakcji.
Ciekawe, że wcześniej nie zwróciłem na nie tak uwagi. A faktycznie wyglądają całkiem nieźle. Praktycznie wszystkie, choć najbardziej zainteresowało mnie Arkwright i Panamax (może dlatego, że jest prezentacja wideo). Wszystkie wymienione tytuły do kupienia w przedsprzedaży na Planszostrefie (i potencjalnie z bonusem ZnadPlanszy). W Essen pewnie będzie drożej, nie?

Przy okazji zapytam, co sądzicie o Progress. Evolution of Technology? Opcja dla jednego gracza jest jakimś atutem dla mnie.
No i Alchemists..
Kupuj wszystko do czego są kolejki (...)
Kurcze, gdybym miał kupić wszystko, do czego będą kolejki, to pewnie musiałbym mieć niezły zapas gotówki. Sęk w tym, że jakoś nie narzekam na tego rodzaju dolegliwości i dlatego wolałbym mieć jakoś określone typy do rozważenia. No, ale i tak na miejscu się okaże.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Odp: Essen 2014 - na co polować?

Post autor: Don Simon »

Moim zdaniem w Essen nie ma sensu kupowac nowosci. Tylko jakies starocie na wyprzedazach warto upolowac - nowe beda pozniej w sklepach, zwykle taniej, a i czasem po polsku.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Odp: Essen 2014 - na co polować?

Post autor: mig »

Don Simon pisze:Moim zdaniem w Essen nie ma sensu kupowac nowosci. Tylko jakies starocie na wyprzedazach warto upolowac - nowe beda pozniej w sklepach, zwykle taniej, a i czasem po polsku.
+1
Oczywiscie o ile nie musisz zagrać w daną grę wcześniej niż inni ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Essen 2014 - na co polować?

Post autor: Pan_K »

MisterC - dzięki za listę. Nie tylko jest pomocna, ale i pokrywa się w jakimś stopniu z moimi typami (że tak sobie pochlebię ;) )
Generalnie wiem już, mniej więcej, na czym stoję. Zatem teraz już tylko oczekuję nieoczekiwanego mając nadzieję, że coś mnie zaskoczy.

...Na przykład trafi się Chvatila Through the Ages w polskiej wersji i po wyprzedażowej cenie ;) ... (ktoś coś wie na temat ewentualnej reedycji?)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Essen 2014 - na co polować?

Post autor: gafik »

Tak jak @Don Simon: Szukać starszych gier. W zasadzie za 50 euro można wyjechać z dziesięcioma pudłami przyzwoitych gier. Znajomy w zeszłym roku m. in. Chinatown za 5 euro łyknął... inne też w nieprzyzwoitych cenach :)
Ale też, jak pisał @mig można pojechać tylko po jedno pudło za 100 euro (bo nikt jej nie sprowadzi, a ja muszę ją mieć i ograć w ciągu tygodnia).
Na taką imprezę 48 godzin to mało...
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Odp: Essen 2014 - na co polować?

Post autor: maciejo »

Don Simon pisze:Moim zdaniem w Essen nie ma sensu kupowac nowosci. Tylko jakies starocie na wyprzedazach warto upolowac - nowe beda pozniej w sklepach, zwykle taniej, a i czasem po polsku.
Prawda,prawda :D ja w Essen od lat poluje tylko na promosy i na starsze gry w minimalistycznych cenach.Czasem kupię jedną nowość jak już jestem bardzo napalony-w tym roku będzie to Samurai Spirit.Nowych gier nie ma sensu kupować ponieważ ceny są horrendalne i za miesiąc kupisz wszystko taniej :wink: jak już kolega Don wcześniej zauważył :!:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
ODPOWIEDZ