[Śląsk] Pionek - II Gliwickie Spotkania z Grami

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

Tamtym razem byla mozliwosc zamowienia gierek. Czy moge poprosic zatem o "Once Upon a Time"? Mam kolezanke, ktora bardzo chce zagrac:), a tytul jest cieeezko dostepny. Bede wdzieczny.
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
trzewik

Post autor: trzewik »

OK, postaram się je zdobyć na Pionka.
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

Dzieki:)
Przy okazji - jak rozumiem, gry beda te same co ostatnio, plus ew. jakies nowe? Po ostatnim Pionku zalowalem, ze nie zagralem w kilka tytulow.
Kto wie, moze nauczony doswiadczeniem, najpierw poczytam SGP, co by nie zalowac, ze nie sprobowalem np. Space Dealera:)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Post autor: folko »

Nie możesz liczyć na to że będą takie same... wiele gier przywożą sami uczestnicy... a oni czasami zmieniają zdanie ;-)
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2797
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 353 times
Been thanked: 637 times

Post autor: bogas »

folko pisze:Nie możesz liczyć na to że będą takie same... wiele gier przywożą sami uczestnicy... a oni czasami zmieniają zdanie ;-)
Co racja to racja. Ja sam na III Pionka przywiozę kilka innych gier niż na Pionka II. Dlatego jeśli komuś mocno zależy żeby zagrać w jakiś tytuł to najlepiej wyrazić taką chęć na niniejszym forum, a z pewnością jakaś dobra duszyczka się zlituje i takowy przytaszczy na Pionka. :wink:
trzewik

Post autor: trzewik »

Space Dealer będzie :)
Bogas, zdobyłeś Ubongo? If tak then weź, plis :)
ronczi
Posty: 333
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:51
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 1 time

Post autor: ronczi »

Mam prośbę do Ignacego, czy mógłbyś przytachać tę gierkę o berserkerach goblinach (krasnoludach, szkieletach, gigantach i coś tam jeszcze), te francuską.
A i może ogłosić coś o identyfikatorach, wiem że część osób się zna np. z Kredensu. Ale nie wszyscy a jak kilkadziesiąt osób się przedstawi to i tak nie zapamiętasz. A 'ej Ty" to trochę głupio brzmi.
No chyba, że ktoś chce pozostać anonimowy to niech sie nazwie Jasiu czy Tomek i tyle.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2797
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 353 times
Been thanked: 637 times

Post autor: bogas »

trzewik pisze:Bogas, zdobyłeś Ubongo? If tak then weź, plis :)
Niestety Ubongo zabiorę dopiero na Pionka nr IV :( Te wakacje spędzamy z żoną u naszych zachodnich sąsiadów po drodze odwiedzając rodzinę i sklepy z grami w Berlinie :P Na liście zakupów Ubongo jest na samej górze tak więc dopiero w drugiej połowie lipca będę mógł wpaść z nią do Kredensu (chyba że przewidujecie jakąś przerwę wakacyjną).
trzewik

Post autor: trzewik »

Moje wszystkie gry na Pionku będą, prosze nie panikowac. :P
Dzieki uprzejmosci wydawnictwa Lacerta będą też Wysokie Napięcie ora EiT, które udostępniło nam swoje gry.

Jeśli chodzi o identyfikatory, to mam w planach tylko nie wiem czy bedzie mnie stac, ale postaram sie.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

bogas pisze:Te wakacje spędzamy z żoną u naszych zachodnich sąsiadów po drodze odwiedzając rodzinę i sklepy z grami w Berlinie :P
Na sklepy w Berlinie przesadnie nie licz. Dużo lepiej zrobić większe zamówienie w sklepie internetowym z dostawą do rodziny i odbiorem osobistym. Ceny w sklepach berlińskich są dość wysokie w porównaniu z internetowymi.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2797
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 353 times
Been thanked: 637 times

Post autor: bogas »

ja_n pisze:
bogas pisze:Te wakacje spędzamy z żoną u naszych zachodnich sąsiadów po drodze odwiedzając rodzinę i sklepy z grami w Berlinie :P
Na sklepy w Berlinie przesadnie nie licz. Dużo lepiej zrobić większe zamówienie w sklepie internetowym z dostawą do rodziny i odbiorem osobistym. Ceny w sklepach berlińskich są dość wysokie w porównaniu z internetowymi.
Dzięki za radę. Na pewno to rozważę.
A co do Pionka to gry, które przytaszczę:
- Yspahan
- El Caballero
- Ys
- Filary Ziemi
- EiT (chociaż skoro ma być z Lacerty to może zamiast tego wezmę coś innego) 8)
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

trzewik pisze: Jeśli chodzi o identyfikatory, to mam w planach tylko nie wiem czy bedzie mnie stac, ale postaram sie.
Ja osobiscie mysle, ze nie jest chyba problemem po kilka zlotych sie zrzucic na te kwestie. Ile kosztuje taki najprostszy ID? 2 PLN? W to wystarczy kartke zwykla wsunac - imie kazdy sobie napisze...
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Post autor: folko »

Myślę że nic się nie stanie jak sami sobie zrobimy identyfikatory.
Trochę może druknąć Ignacy, ale Ci co wiedzą że na pionku będą niech najlepiej zrobią sami.

Proponuję coś takiego:
Obrazek

A tu pdf do ściągnięcia:
Identyfikator
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

nawet mozna to nalepic na papierze samoprzylepnym i przykleic bezposrednio do koszulki bez zadnych zabaw z klujacymi agrafkami :wink:
takie rozwiaznie sprawdza sie bardzo dobrze
ronczi
Posty: 333
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:51
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 1 time

Post autor: ronczi »

Myślę, że większość osób jak będzie taki oficjalny apel sami sobie skombinują identyfikatory. Jak będę miał parę więcej to przywiozę. Wdrukuje też trochę tych z pdf Folka.
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

Ja juz zrobilem dla siebie, zony i wszystkich, ktorych przywioze - 5 osob:)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
GOOR
Posty: 75
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:52
Lokalizacja: Knurów

Post autor: GOOR »

Pomysł z identyfikatorami "każdy sobie" jest doskonały - wszyscy, którzy przybędą ze mną już takie maja przygotowane.

Ignac jesli chcesz to przygotuję też kilkanascie (kilkadziesiąt) wydruków czystych na papierze samoprzylepnym do przyczepiania na koszulki wg pomysłu JAX'A.
Awatar użytkownika
Neurocide
Posty: 565
Rejestracja: 14 sie 2004, 11:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Post autor: Neurocide »

Folko, no nie powiem, fajny strzeliłeś ten oldschoolowy joystick :). A pomysł by każdy sam jest doskonały. Można zrobić konkurs na debeściacki i lansiarski identyfikator.
Sprzedam: Arkham Horror - edycja PL - Cena: 130 pln
trzewik

Post autor: trzewik »

Bogas, Folko i ew. inni - proszę, podeślijcie mi listę gier, jakie przywieziecie na Pionka, ja na tej podstawie zrobię plus minus pełną listę gier jakie będą dostępne na Pionku.

Thanks.
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

Jesli ktos chce cos z mojej kolekcji gier, znajduje sie ona jako link na blogu.
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
trzewik

Post autor: trzewik »

Jeśli - jako organizator - mogę prosić, to bardzo bym się ucieszył gdyby na Pionku były tytuły:

- Hive
- Kraghmorta
- Thurn und Taxis

Jeśli możesz, przyjedź z nimi, ja ich nie mam w swojej kolekcji, a na pewno znajdą się chętni by w nie zagrać.
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

Zrobione:)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Post autor: Al »

A jakby tak kto wentylator jaki zabrał bo ostatnio po kilku godzinkach zrobiło się dość ciepławo. A to było kilka miesięcy temu ...

Jak tam zapatrywałaby się na to dyrekcja ośrodka ?
trzewik

Post autor: trzewik »

Wentylator, potwierdzam. Nie da rady bez.

Ogólnie dobra wiadomość jest taka, że jeśli będzie ładna pogoda, to wszyscy chętni będą mogli grać na dworze, w ogródku MDK, przy słoneczku i lekkie bryzie śląskiego powietrza.

Pojawiła się też propozycja, że na miejscu zrobimy grill, ale nie wiem czy to już nie jest przesada z rodzinną atmosferą. Rozważam :lol:
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2797
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 353 times
Been thanked: 637 times

Post autor: bogas »

trzewik pisze:Wentylator, potwierdzam. Nie da rady bez.

Ogólnie dobra wiadomość jest taka, że jeśli będzie ładna pogoda, to wszyscy chętni będą mogli grać na dworze, w ogródku MDK, przy słoneczku i lekkie bryzie śląskiego powietrza.

Pojawiła się też propozycja, że na miejscu zrobimy grill, ale nie wiem czy to już nie jest przesada z rodzinną atmosferą. Rozważam :lol:
Grill w sumie spoko, chociaż i bez tego brakuje czasu żeby zagrać we wszystko w co się zaplanowało. Do tego dochodzi ryzyko, że przez kilka miesięcy moje gry będą "pachnieć" kiełbasą z grilla, a karty i żetony nabiorą połysku :P
ODPOWIEDZ