Gra lekko-średnia, na 6-8 osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Gra lekko-średnia, na 6-8 osób

Post autor: farmer »

Forumowicze,
dostałem "zamówienie" od szwagra, na grę o ciężarze mniej więcej Stone Age'a,
ale dającą możliwość zabawy aż 6-ciu, a jeszcze lepiej 8-miu osobom.

Może być planszówka, może być też karcianka, może być imprezówka*... od biedy coś innego (typu Jenga czy cuś...).

Przychodzi Wam coś do głowy?

* - jeśli będziecie polecali "imprezówkę", to niech będzie to coś, co daje frajdę również bez piwka i nie polega w głównej mierze na rozmowach pomiędzy graczami.

***
W sąsiednim wątku podejrzałem kilka ciekawych propozycji:
Libertalia,
Cytadela,
7 Cudów
Peloponnes
Bang!

Jednak wydaje się, że są to 6-cio osobówki.

A czy znajdzie się coś na 8-miu graczy?

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Gra lekko-średnia, na 6-8 osób

Post autor: Pixa »

Z typowo imprezowych Jungle Speed - dziala dobrze na 8 osob. W 6 (przy zakupie dodatkowych wagonow) da sie fajnie pograc we Wsiasc do pociagu.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra lekko-średnia, na 6-8 osób

Post autor: uday »

7 Cudów jest do 7 osób.

Jeśli Bang to może Bang kościany?

Lords of Waterdeep z dodatkiem jest na 6 osób.
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Gra lekko-średnia, na 6-8 osób

Post autor: Epyon »

Nie wiem jakiego konkretnie gatunku szukasz, ale na podaną liczbę graczy do głowy przychodzi mi Cosmic Encounter, Eldritch Horror i Wysokie napięcie.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gra lekko-średnia, na 6-8 osób

Post autor: mig »

Panic on the wall street powinno byc ok- jest bardziej na poziomie SA niż niektóre wymienione przez Ciebie tytuły.
Z nieco lżejszych (choc niespecjalnie prostszych niż np. Bang;) jeszcze Korsar, Sabotażysta, Maskarada, Santy Anno, Oriente i koniecznie Cash and Guns.
Na 6 osób jest masa, wiec nie ma sensu chyba wymieniać zbyt wiele, ale warto spojrzeć na nowy Colt Express, genialne For Sale a także na Sherwood Forest, City of Horror, Senji, Pociągi:Europa i Intrygi Westeros.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
virco
Posty: 1463
Rejestracja: 15 gru 2010, 15:31
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Gra lekko-średnia, na 6-8 osób

Post autor: virco »

szalone wielbłądy ! :mrgreen:
Click me for -> Virco BGG Collection
Click me for -> Virco Forum Topic Buy/Sale/Trade
Stałe rabaty : planszostrefa.pl 10% | zgrami.pl 10% | 3trolle.pl 5% | planszak.pl 5%
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Gra lekko-średnia, na 6-8 osób

Post autor: adam_k27 »

Łowcy Smoków działają dla 3-6 graczy. W normalnym wariancie gry podział łupu odbywa się na drodze negocjacji co nie każdemu może to odpowiadać, ale jest tez wariant gry "strategiczny". Wówczas podział łupu następuje w ten sposób, że gracz który wniósł najmniejszy wkład w pokonanie smoka dzieli łup na tyle części ilu graczy brało udział w walce. Następnie zaś gracze wybierają sobie jedną z części łupu w kolejności od tego który wniósł największy wkład w pokonanie smoka.

Poza tym Do 7 osób działa też Tajemnicze Domostwo.

Oba tytuły polecam.

Z wymienionych przez Ciebie to jeszcze 7 Cudów Świata bym polecił, działa do 7 osób, aczkolwiek wariant 2 osobowy odradzam.
Awatar użytkownika
galthran
Posty: 301
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times

Re: Gra lekko-średnia, na 6-8 osób

Post autor: galthran »

Cytadela jest max na 8 graczy właśnie - wprawdzie z rozszerzeniem, ale teraz dostępne są praktycznie wyłącznie egzemplarze z rozszerzeniem od razu załączonym do podstawki. W grze, co turę każdy z graczy wybiera jedną z dostępnych postaci. Każda ma specjalną właściwość. Wszystko polega na wyczuciu przeciwnika i zwiedzeniu innych, aby nie wyczuli jaką Ty mogłeś wybrać postać. Gra się świetnie u mnie sprawdza nawet w towarzystwie, które o planszówkach wiedzą tyle, że istnieje chińczyk :)
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Gra lekko-średnia, na 6-8 osób

Post autor: farmer »

Dużo fajnych propozycji!

Dzięki,
idę obczajać co i jak :D
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Gra lekko-średnia, na 6-8 osób

Post autor: Hiu »

Jezeli BANG to tylko kosciany - inaczej - ten ktory polegl na polu...pustynnym - bedzie czekal wieki na was az skonczycie grac. A kosciany idzie duzo szybciej - zachowujac zalety BANG'a karcianego.

Maskarada - powyzej 6-ciu osob zaczyna byc zabawnie :D zapisywac nie wolno, a trzeba pamietac kto co ma.

Thunder alley jest wielo-osobowe (do 7) - prosta gra, kilka akcji a wyscig jest wyscig.

Przygodowki typu Touch of Evil lub inne tytuly of FFP (Fortune and glory itp) - ale to gry typu roll-and-move - to nie wiem czy to cos dla was

Dreadfleet - nie okreslilbym tej gry mianem skomplikowana - tylko, ze to nie euro
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gra lekko-średnia, na 6-8 osób

Post autor: mig »

Hiu pisze:Jezeli BANG to tylko kosciany - inaczej - ten ktory polegl na polu...pustynnym - bedzie czekal wieki na was az skonczycie grac. A kosciany idzie duzo szybciej - zachowujac zalety BANG'a karcianego.
+1 Pełna zgoda - różnica między kościanym a karcianym jest naprawdę ogromna. Z zasad tego wprost nie widać, ale w grze to wychodzi...
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Gra lekko-średnia, na 6-8 osób

Post autor: Jelithe »

Moje propozycje:
RoboRally - idealna na 8 osób. Jest w niej dosyć sporo myślenia, sporo zabawy i sporo śmiechu. Różne plansze i możliwość gry w drużynach urozmaicają rozgrywkę, która polega na programowaniu w tajemnicy swoich robotów, które następnie ścigają się do kolejnych flag na planszy, oczywiście po drodze wpadając na siebie nawzajem, spychając się z planszy czy strzelając do siebie.
Przebiegłe wielbłądy - również świetna w większym gronie, choć bardziej imprezowa od RR. To taki hazard na planszy, który szybko wciąga do zabawy. Każdy gracz obstawia zwycięskie i przegrane wielbłądy.
Cytadela - to powtórzę za poprzednikami. Gra jest szybka i przyjemna. Każdy gracz wybiera sobie w tajemnicy postać na daną rundę (która daje jakiś bonus) i stara się wybudować dzielnice w swoim mieście. Oczywiście mamy tu postacie, które mogą w tym przeszkadzać, jak złodziej kradnący czyjeś pieniądze, zabójca, która zabija jakąś postać (nie wiedząc, kto nią jest) i tym samym powoduje utratę ruchu, czy generał burzący dzielnice innych.
Dixit Odyssey - to to nawet do 12 osób jest :-) Wiem, że nie chciałeś nic polegającego na gadaniu, ale może zgadywanie wchodzi w grę? Taka zabawa na skojarzenia :-)
7 Cudów Świata - podstawka jest do 7 osób, ale z dodatkiem Miasta lub Babel można grać w 8 osób. Gra to taki przyjemny draft karciany z układaniem kombosów z karty i interakcją na bezpośrednich sąsiadów.
Steam - to jeżeli chcecie coś naprawdę ciężkiego i mózgożernego. Sama podstawka jest do 5 osób, ale Steam Map Expansions zwiększają ilość graczy, np. SME#1 jest aż do 7 graczy, a SME#3 i SME#4 do 6 graczy.
Maskarada - przyznam, że jeszcze nie grałam, ale planuję zagrać jutro i według mnie zapowiada się bardzo przyjemnie z pewną dozą kombinowania. Celem gry jest zdobycie 13 monet poprzez aktywowanie postaci, które mają rożne właściwości. W trakcie gry można też zamieniać swoją postać z postacią innego gracza, co może doprowadzić do sporego zamieszania, kiedy już nikt nie wie, jaką jest postacią :-)
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Gra lekko-średnia, na 6-8 osób

Post autor: farmer »

Ok,
wzięliśmy BANG! kościany.
Na początek musi wystarczyć :)

Dzięki!

~edycja~
Zaciekawiłaś mnie tym RoboRaily Jealithe.
Dziękuję - gra ląduje na liście rezerwowej obok 7miu cudów Panice na Wall Streat

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
dicer
Posty: 755
Rejestracja: 11 sty 2014, 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Gra lekko-średnia, na 6-8 osób

Post autor: dicer »

Niezłe recenzje ma VivaJava, ale jest bardzo trudna do dostania.
Awatar użytkownika
Slavko
Posty: 62
Rejestracja: 01 mar 2011, 20:47
Lokalizacja: Sztum
Kontakt:

Re: Gra lekko-średnia, na 6-8 osób

Post autor: Slavko »

Battlestar Galactica oraz Listy Whitechapel
http://www.pionkolandia.pl
https://www.facebook.com/pionkolandia

Zajmuje się promowaniem planszówek w edukacji. Prowadzę Klub Pionkolandia w Sztumie.
Można mnie spotkać na różnych konwentach, turniejach, szkoleniach w całej Polsce.
Moja kolekcja!
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Gra lekko-średnia, na 6-8 osób

Post autor: xilk »

A ja podam tytuł, który jest raczej mało znany na polskim rynku: One Night Ultimate Werewolf. Gra dla grupy 3-10 graczy, gdzie im więcej, tym lepsza zabawa. Gra przyjemna i szybka, dużo śmiechu i zabawy. A ponieważ partia nie jest długa, można rozgrywać kolejne. Gra ta opiera się na rozmowach, blefowaniu i dokonywaniu osądu na podstawie tego, co ludzie robią, mówią i jak zmieniają zdanie. Pozycja w języku angielskim, ale zasady są tak banalne, że łatwo to wszystko zapamiętać. Zresztą można poszukać instrukcji w internecie i zobaczyć, czy komuś taka rozrywka odpowiada ;)
Mir4ge
Posty: 116
Rejestracja: 05 maja 2013, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra lekko-średnia, na 6-8 osób

Post autor: Mir4ge »

Aż dziw bierze, że nikt nie wspomniał o Resistance / Resistance:Avalon na 8 idealne!
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Gra lekko-średnia, na 6-8 osób

Post autor: Jelithe »

Mir4ge pisze:Aż dziw bierze, że nikt nie wspomniał o Resistance / Resistance:Avalon na 8 idealne!
Nikt nie wspomniał, bo farmer wyraźnie powiedział, że nie chce gry polegającej tylko na gadaniu ;-)
Mir4ge
Posty: 116
Rejestracja: 05 maja 2013, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra lekko-średnia, na 6-8 osób

Post autor: Mir4ge »

Jelithe pisze: Nikt nie wspomniał, bo farmer wyraźnie powiedział, że nie chce gry polegającej tylko na gadaniu ;-)
Przyznać muszę, że gwiazdka w tym wypadku była wyraźna, a tekst poniżej normalnej wielkości,
co jednak nie przeszkodziło mi jej pominąć.
Mea culpa.
ODPOWIEDZ