Tekst o planszówkach W gazecie Nasz Elbląg

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
kosa
Posty: 39
Rejestracja: 21 gru 2006, 17:05
Lokalizacja: Elbląg

Tekst o planszówkach W gazecie Nasz Elbląg

Post autor: kosa »

http://elblag.wm.pl/?main=17&c=109,3,5637

Zapraszam do czytania i komentowania. Strona 5ta. :twisted:
Ku chwale planszówek! ;)
pozdro,
Kosa
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Post autor: Sztefan »

1. "Elbląskie środowisko graczy dopiero raczkuje, ale mamy nadzieję, że z czasem będzie nas coraz lepiej."

albo z czasem będzie lepiej, albo z czasem będzie nas więcej

2. gra strategiczna - Neuroshima

NS trudno jednoznacznie sklasyfikować. Była nominowana do Gry Strategicznej Roku, niemniej jeżeli uznanmy ją za strategię, to jest to bardzo specyficzna strategia.

3. Nie AtomUUUwki, ale AtomUUUówki

4. "Wa takich grach rozsmakowali się nasi rodzimy autorzy ... "Na Sygnale" ... AtomUUUówki"

Na Sygnale jest polską grą, AtomUUUówki nie - to tylko polska edycja amerykańskiej gry Unexploded Cow.

5. "Coraz więcej licealistów, studentów, a nawet starszych osób wybiera ten sposób spędzania wolnego czasu..."

Dlaczego "a nawet starszych" :) IMHO lepiej było napisać, ale i osób starszych. Twój tekst sugeruję, że osoby w wieku postudenckim to raczej rzadkość.


Początkowo miałem wrażenie, że będzie to tekst propagandowy, że niby planszówki są tylko mocno na myślenie. Plusem tekstu jest pokazanie różnorodności planszówek, czyli też imprezową część.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

50 osób to całkiem niezła frekwencja. Proponuję, by ktoś z organizatorów umieścił informację o elbląskich spotkaniach w dziale "Spotkania, konwenty, kluby" oraz przesłał administratorowi forum informacje do zakładki "Gdzie grać"
kosa
Posty: 39
Rejestracja: 21 gru 2006, 17:05
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: kosa »

"Elbląskie środowisko graczy dopiero raczkuje, ale mamy nadzieję, że z czasem będzie nas coraz lepiej."

albo z czasem będzie lepiej, albo z czasem będzie nas więcej
Korekta/ redakcja popełniła błąd.
2. gra strategiczna - Neuroshima

NS trudno jednoznacznie sklasyfikować. Była nominowana do Gry Strategicznej Roku, niemniej jeżeli uznanmy ją za strategię, to jest to bardzo specyficzna strategia.
Dla mnie strategia.
3. Nie AtomUUUwki, ale AtomUUUówki
Mój błąd.

4. "Wa takich grach rozsmakowali się nasi rodzimy autorzy ... "Na Sygnale" ... AtomUUUówki"
W pierwszej wersji tekstu wymieniałem Na Sygnale, Machinę i AtomUUUówki. Musiałem przerobić tekst, stwierdziłem, że wywalę Machinę, zostawiłem AtomUUUówki mimo tego, że to gra z USA.
5. "Dlaczego "a nawet starszych" Smile IMHO lepiej było napisać, ale i osób starszych. Twój tekst sugeruję, że osoby w wieku postudenckim to raczej rzadkość.
Redakcja pozmieniała ;].

Uiek- 35 planszówkowców, 15 Magicowców. Wynik może być. Zamieszczę info przy następnej edycji.
ODPOWIEDZ