Mare Nostrum - dojcze wersja

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
oneiros
Posty: 76
Rejestracja: 04 mar 2007, 15:20
Lokalizacja: Tichau

Mare Nostrum - dojcze wersja

Post autor: oneiros »

Witam!
Mam zapytaczo do tych, którzy mieli bliskie spotkanie 3. stopnia z niemiecką wersją Mare Nostrum:
jak bardzo istotna jest dla gry wersja językowa? Generalnie, coby być dokładnym - niemiecki znam, ale nadmierny natłok zniemczonych nazw na kartach używanych w grze dziejącej się w scenerii starożytnej byłby jednak skrajnie irytujący.

Innymi słowy - czy mając niemiecką wersję mocno trzeba zaciskać zęby? ;->
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Post autor: cezner »

W ogóle nie trzeba zaciskac zębów. Mając tłumaczenie kart i skrót zasad prawie się nie zauważa, że gra się w niemiecką wersję
Awatar użytkownika
Earl_MW
Posty: 272
Rejestracja: 20 gru 2006, 13:13
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Earl_MW »

A dokładnie to jest tak, że po niemiecku są nagłówki na kartach, które można olać łukiem stromym, gotyckim oraz imiona bohaterów i nazwy cudów świata, których łącznie jest dziesięć na krzyż i nazywa się ich po naszemu. Miasta na planszy nazwane są tak samo w wersji niemieckiej i angielskiej, a ich nazwy są "uhistorycznione" (głównie z łaciny).

Earl
Awatar użytkownika
oneiros
Posty: 76
Rejestracja: 04 mar 2007, 15:20
Lokalizacja: Tichau

Post autor: oneiros »

Same radosne wieści dla portfela :D
Dzięki!
Awatar użytkownika
dewodaa
Posty: 356
Rejestracja: 12 lis 2006, 10:30
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Has thanked: 1 time

Post autor: dewodaa »

tylko w jednym z watkow traktujacych o Mare Nostrum doczytalem sie o jakims bledzie w niemieckiej wersji. Moj kumpel jutro dostanie gre, moglibyscie napisac co to dokladnie jest?
Moja kolekcja. Sprzedałem/wymieniłem/sprezentowałem
"To będzie jedna z tych okoliczności, którą ludzie bez znajomości prawa wielkich liczb nazwaliby przypadkiem."
Awatar użytkownika
Earl_MW
Posty: 272
Rejestracja: 20 gru 2006, 13:13
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Earl_MW »

Sądzę, że idzie o ustawienie początkowe Egiptu. Na kartce z wzorem zaznaczone jest, że gracz może umieścić karawanę w Egipcie, lub na półwyspie Synaj. Tymczasem Synaj jest osobną prowincją, nienależącą z początku do Egiptu, więc żadnego wyboru nie ma.

Earl
Awatar użytkownika
AJM
Posty: 6
Rejestracja: 06 mar 2007, 18:41
Lokalizacja: Europa

Post autor: AJM »

Może chodzić o ten błąd. Ale uważny gracz sam powinien to zauważyć i sprawą się zbytnio nie przejmować. :) Posiadam wersję niemiecką i niczego więcej nie zauważyłem. Swoją drogą polecam, jest tania, dotychczas nikt z grających w mój egzemplarz nie znał tego języka, a mimo to wszyscy świetnie się bawili i nikt nie miał problemu ze zrozumieniem zasad, poruszaniem się w świecie gry. No może za wyjątkiem pierwszej rozgrywki, wtedy faktycznie język sąsiadów zza Odry może wywoływać pewien niepokój. ;)
Awatar użytkownika
max_star
Posty: 125
Rejestracja: 21 wrz 2005, 11:49
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: max_star »

To o ten błąd chodzi - w niemieckiej wersji, w Karcie Startowej gracza jest możliwość wyboru gdzie ustawić Znacznik Wpływu. Strzałki są zupełnie nie adekwatne do opisu na karcie ale można sie pomylić. (czy też omyłkowo uznać, że masz dodatkowy znacznik wpływu). Poniżej masz fotkę tej Karty Gracza. (tej z błędem)

http://www.euroinfor.com.pl/mare_nostru ... T0144.html[/url]
ODPOWIEDZ